Jump to content
Peryrho

Golf VI

Recommended Posts

Aλλη μια φωτο...Δεν ξερω αν ειναι photoshop η οχι παντως απο οτι εχουμε δει ειναι το καλυτερο πιστευω..

Αυτό δέν είναι απλά photoshop...

Είναι ΚΑΚΟ photoshop....

Link to comment
Share on other sites

Aλλη μια φωτο...Δεν ξερω αν ειναι photoshop η οχι παντως απο οτι εχουμε δει ειναι το καλυτερο πιστευω..

τα νευρα πανω στο καπο μου κανουν κατι σε BMW σειρα 5....δεν ξερω κιολας μπορει να ειναι η ιδεα μου!!!!

Edited by raven
Link to comment
Share on other sites

οι φωτογραφιες που ειχα ποσταρει γιατι τις σβησατε ????????????

τις ξαναποσταρω

Η πρωτη φωτο ειναι το audi a3 με μασκα vw και ηλιθια φωτα...η δευτερη μαλλον προς το νεο a3 φερνει αφου τα πισω φωτα ειναι σχεδον α4....Δε νομιζω να ειναι ετσι το golfaki στο μελλον.. ;)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ??

Θα παρουσιαστεί τον 10/2008 και θα έρθει Ελλάδα αρχές 2009

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ενδιαφέρον έχει μια φήμη που έχει ακουστεί ότι το νέο GTI θα χρησιμοποιεί 1.6 TSI με 220 ίππους. Αν όντως ισχύει αυτό, θα είναι και πάλι 1600άρι, όπως και το πρώτης γενιάς, και παράλληλα θα είναι φθηνότερο και στο Ελλαδιστάν που εξακολουθούμε να φορολογούμε τα κυβικά... (υπενθυμίζω ότι το GTI στη Γερμανία αυτή τη στιγμή έχει 24.500, με ελαφρώς χειρότερο εξοπλισμό από το δικό μας...)

Link to comment
Share on other sites

Πήγανε στον Φουστάνο το 5άρι, του κάνανε ένα λιφτινγ και να μαστε. Δεν είναι άσχημο, αλλά δεν έχει κάτι διαφορετικό να προσφέρει...

Link to comment
Share on other sites

σαν facelift με στοιχεία από Polo κ Passat μου μοιάζει.. δεν νομίζω να είναι αυτό το 6..

λίγες διαφορές εξωτερικά με το 5άρι..

Link to comment
Share on other sites

Και δεν φτιάχνεις; Αλλά είναι μούφα; Δημοσιέυση σε περιοδικό, με εκτενές αφιέρωμα και να είναι μούφα; Λίγο χλωμό, εκτός και αν οι Γερμανοί έχουν φαντασία και διάθεση για χιούμορ...

Link to comment
Share on other sites

Και δεν φτιάχνεις; Αλλά είναι μούφα; Δημοσιέυση σε περιοδικό, με εκτενές αφιέρωμα και να είναι μούφα; Λίγο χλωμό, εκτός και αν οι Γερμανοί έχουν φαντασία και διάθεση για χιούμορ...

Δεν ξέρω ρε παιδιά... τώρα δεν βγήκε το station με αισθητική ακριβώς ίδια; Θα το αλλάξουν στα καπάκια; Επειτα όλα τα sites και περιοδικά δεν μιλούσαν για face-lift αλλα για έκτακτη αλλαγή του μοντέλου το 2008 για λόγους κόστους και χρόνου παραγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πως το σκέφτομαι: έγινε η μεγάλη αλλαγή από το 4άρι στο 5άρι. Είναι ίσως η μεγαλύτερη αλλαγή που έγινε από γενιά σε γενιά καθόλη την ιστορία του μοντέλου. Νέα καρότσα, εντελώς νέοι κινητήρες και άλλα πολλά. Θέλουν να ρίκσουν το κόστος και να ελαχιστοποιήσουν τα προβλήματα που βγάζουν τα σημερινά Golf. ¶ρα δεν θα διαθέσουν χρήματα για επιπλέον μελέτη και ανάπτυξη. Θα βασιστούν στον προκάτοχο. Τώρα ηλεκτρικά και μηχανικά, θα περιοριστούν στα ήδη υπάρχοντα, ελαφρώς αλλαγμένα- διορθωμένα για να αποφύγουν τηπρόκληση προβλημάτων, που όλοι ή σχεδόν όλοι οι κάτοχοι 5ριών αντιμετωπίζουν. Οπότε, κάνουν ένα λιφτινγκ στο αμάξωμα, διαφοροποιούν λίγο και το εσωτερικό και έχουμε ένα νέο μοντέλο. Για να ρίξουν το κόστος βέβαια ένας Θεός ξέρει από που κόψανε. Και στο περιοδικό το λέει ξεκάθαρα ότι δεν κάνανε πειράματα. Keine experimente!!!

Link to comment
Share on other sites

καμία βασική διαφορά.ενα λιφτιν κανανε.δεν πιστευω να ειναι το 6αρι αυτο.απλα ενα facelift

+1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.