Jump to content
Peryrho

Golf VI

Recommended Posts

Guest CLSFox

Να μην κάνουν το look του ακόμα πιο "πολυμορφικό" άλλα πιο sport.

Να σταματήσουν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να το στήνουν υποστροφικά. Να υπάρχει δυνατότητα ολικής απενεργοποίησης του ESP γιατί με τη μερική που έχει τώρα είναι επικίνδυνο. Να διατίθεται το GTI με εργοστασιακό μπλοκέ γιατί είναι εντελώς ηλίθιο να μην το παρέχουν σαν option. Να είναι πιο φτηνό το DSG και γενικά να σοβαρευτούν στις εξωφρενικές τιμές κάποιων extras.

Να έχει καλύτερης ποιότητας εσωτερικό. Να μη ζυγίζουν τα καθίσματα μισό τόνο το καθένα (αν δείτε πόσα κλιψάκια έχει το πίσω κάθισμα θα φρικάρετε).

Και επιτέλους... ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΙΖΕΙ...

Link to comment
Share on other sites

Καλά για το μπλοκέ δεν συμφωνώ μιας και υπάρχουν και aftermarket λύσεις, πολύ πιο κοντά στις ανάγκες του κάθε οδηγού από ένα "ουδέτερο" εργοστασιακό. Υποστροφικό το GTI; Πέρα από υποστροφές ισχύος, έχει πολύ παιχνιδιάρικο κώλο για hatchback. Τα υπόλοιπα μοντέλα δεν ξέρω, αλλά ξέρω ότι το υποστροφικό μπορεί να μην είναι τόσο fun to drive αλλά είναι much safer από ένα υπερστροφικό. Τα extras είναι extras, αν θέλεις τα βάζεις, αλλά κάποια από αυτά είναι τρελά ακριβά, πχ το navigation 2.600¤!!! Για τα καθίσματα δεν έχω παράπονο. Ούτως ή άλλως μισό τόνο πάω μόνος μου οπότε δεν τρέχει τίποτα. Όσο για τους τριγμούς, ποιους τριγμούς;;; Το ηχοσύστημα τι το έχουμε;;; ;) ;) :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
Καλά για το μπλοκέ δεν συμφωνώ μιας και υπάρχουν και aftermarket λύσεις, πολύ πιο κοντά στις ανάγκες του κάθε οδηγού από ένα "ουδέτερο" εργοστασιακό. Υποστροφικό το GTI; Πέρα από υποστροφές ισχύος, έχει πολύ παιχνιδιάρικο κώλο για hatchback. Τα υπόλοιπα μοντέλα δεν ξέρω, αλλά ξέρω ότι το υποστροφικό μπορεί να μην είναι τόσο fun to drive αλλά είναι much safer από ένα υπερστροφικό. Τα extras είναι extras, αν θέλεις τα βάζεις, αλλά κάποια από αυτά είναι τρελά ακριβά, πχ το navigation 2.600¤!!! Για τα καθίσματα δεν έχω παράπονο. Ούτως ή άλλως μισό τόνο πάω μόνος μου οπότε δεν τρέχει τίποτα. Όσο για τους τριγμούς, ποιους τριγμούς;;; Το ηχοσύστημα τι το έχουμε;;; ;) ;) :wacko:

Κοίτα ας πούμε η Alfa Romeo έχει μπλοκέ για την GTA στα 350 ευρώ από το εργοστάσιο. Από τη στιγμή που η VW εξελίσσει μπλοκέ για τους αγώνες σαν μια εταιρεία που σέβεται τον εαυτό της θα έπρεπε να το παρέχει σαν option από το εργοστάσιο.

Από εκεί και πέρα δε μίλησα για το GTI ειδικά (δεν έχω GTI, 1.6FSI έχω)... Τα Golf γενικά είναι υποστροφικά στημένα και σίγουρα το 1.6FSI είναι εντελώς υποστροφικό αυτοκίνητο. Το να μην είναι υποστροφικό ένα αυτοκίνητο δε σημαίνει ότι αυτομάτως είναι υπερστροφικό. Υπάρχει και η δυνατότητα να είναι ουδέτερο. Η VW τα στήνει υποστροφικά με ένα ESP που απεχθάνεται την υπερστροφή αλλά στην υποστροφή μουλαρώνει.

Ξέχασα να αναφέρω πιο πριν ότι θα ήθελα το επόμενο Golf να έχει πιο ευαίσθητο τιμόνι. Δηλ. με περισσότερο feed από το δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Guest VIDEOMIX
Να μην κάνουν το look του ακόμα πιο "πολυμορφικό" άλλα πιο sport.

Να σταματήσουν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να το στήνουν υποστροφικά. Να υπάρχει δυνατότητα ολικής απενεργοποίησης του ESP γιατί με τη μερική που έχει τώρα είναι επικίνδυνο. Να διατίθεται το GTI με εργοστασιακό μπλοκέ γιατί είναι εντελώς ηλίθιο να μην το παρέχουν σαν option. Να είναι πιο φτηνό το DSG και γενικά να σοβαρευτούν στις εξωφρενικές τιμές κάποιων extras.

Να έχει καλύτερης ποιότητας εσωτερικό. Να μη ζυγίζουν τα καθίσματα μισό τόνο το καθένα (αν δείτε πόσα κλιψάκια έχει το πίσω κάθισμα θα φρικάρετε).

Και επιτέλους... ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΙΖΕΙ...

Να συμπληρώσω την δεσποινίδα. Κάτι που ξέχασε να γράψει, κάτι που το θέλει το θέλει το θέλει, τό'χει ανάγκη πολύ.

Να βγαίνει και με slim λάστιχα. ;)

;)

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟ ΕΟS.ΜΟΥΡΗ ΜΑΛΛΟΝ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ,ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ.ΕΙΔΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΟ ΠΡΟΣΧΕΔΙΟ ΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ.ΠΑΝΤΟΣ Η ΙΔΕΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΩΤΕΡΩ.

ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!

Edited by dubbeR_Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτές τις φωτό τις βρήκα κάποια στιγμή μέσα στο forum.

Τη συγκεκριμένη την έχω wallpaper εδώ και πολύ καιρό.

Δεν πιστεύω πως οι διαφορές από αυτό που βλέπουμε θα είναι πάρα πολύ μεγάλες...

post-4504-1177397203_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 πρωτες φωτο ειναι πολυ κοντα σε αυτο που θα δουμε.....

Ακολουθουν την σχεδιαστικη ταση της VW (EOS, PASSAT κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Ξενερουά πολύ... Πάει όλη η αγριάδα... :D

Τουλαχιστον ακόμα και το 5 από μπροστά λέει πιο πολλά πράγματα.

Έχουν φαγωθεί να τα κάνουν όλα σαν Mini MPV. Το νέο το Fabia το είδατε? Mini Roomster είναι όχι Fabia.. ¶ντε τώρα να κ@υλ#$ει το καβουράκι με το καινούριο... Πάει ένα ολόκληρο target group. Ενώ το παλιό ήταν κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 πρωτες φωτο ειναι πολυ κοντα σε αυτο που θα δουμε.....

Ακολουθουν την σχεδιαστικη ταση της VW (EOS, PASSAT κτλ)

Ναι... Όντως... Το 3ο μου φάνηκε λίγο off!

Τα 2πρώτα όμως τα θεωρώ πάρα πολύ όμορφα.

Παράλληλα, κινούνται στη φιλοσοφία της VW που θέλει πολύ μικρές αλλαγές από μοντέλο σε μοντέλο...

Link to comment
Share on other sites

VW Golf VI: Αναβάλλεται για το τέλος του 2008

Αν και η παρουσίαση της έκτης γενιάς του Golf είχε προγραμματιστεί να γίνει τον ερχόμενο Μάρτιο στο Διεθνές Σαλόνι της Γενεύης, αυτή αναβάλλεται πλέον για τα τέλη του 2008. Η είδηση αυτή προέρχεται από επίσημα χείλη και συγκεκριμένα από τον επικεφαλής εξέλιξης της VW, Ulrich Hackenburg.

Στο παρασκήνιο της έκθεσης της Σαγκάη ο Hackenburg δήλωσε στη γερμανική εφημερίδα Automobilwoche πως οι πωλήσεις του σημερινού μοντέλου είναι παραπάνω από ικανοποιητικές και δεν υπάρχει λόγος να βιαστούν να παρουσιάσουν τον αντικαταστάτη του.

Αυτή τουλάχιστον είναι η επίσημη θέση της εταιρείας, καθώς ανεπίσημα ο πραγματικός λόγος που η VW ανέβαλε την παρουσίαση του νέου Golf είναι πως ο νέος πρόεδρος της εταιρείας, ο Martin Winterkorn, απογοητεύθηκε από τη σχεδίαση της 6ης γενιάς του μοντέλου λόγω του ότι δε θύμιζε και πολύ Golf. Έτσι, ο Winterkorn με συνοπτικές διαδικασίες έδωσε εντολή να τροποποιηθεί το αρχικό σχέδιο του Golf VI

Link to comment
Share on other sites

Έχουν φαγωθεί να τα κάνουν όλα σαν Mini MPV. Το νέο το Fabia το είδατε? Mini Roomster είναι όχι Fabia.. ¶ντε τώρα να κ@υλ#$ει το καβουράκι με το καινούριο... Πάει ένα ολόκληρο target group. Ενώ το παλιό ήταν κομπλέ

+1

Το Fabia ηταν ενα πολυ συμπαθητικο αυτοκινητο και σε πολυ καλη τιμη...

Τωρα οπως το εκαναν....

Link to comment
Share on other sites

GOLF VI

τερμα τα photoshop tongue.gif

μπροστα ειναι 4ρο-5ρι με αναμεικτα στοιχεια και απο τα δυο..

κ πισω φερνει σε πασσατ..

δε τρελαθηκα παντως να πω την αληθεια..

Στο πλάι μου θυμίζει BMW σειρά 1. Είσαι σίγουρος ότι δεν πρόκειται για ακόμη ένα photoshop??

Ο κ0λ0ς που είχα ανεβάσει εδώ μου άρεσε πολύ. Και έκανε και αρκετή διαφορά από το 5άρι... Γιατί να μην το υιοθετούσαν;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα τους κινητηρες θα βγει απο την αρχη 1.6 TSI στα 180-200 ps

Μεγαλη μπουκια να φας...

μικρο λογο να πεις........ thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο 18TFSI έρχεται και για τα GOLF για να καλύψει το κενό από 170hp-230hp

_________________

Ποιο κενό αφού ο 1.8 TFSI αποδίδει 163HP. Τι συμβαίνει άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.