Jump to content
Peryrho

Golf VI

Recommended Posts

Ποιο κενό αφού ο 1.8 TFSI αποδίδει 163HP. Τι συμβαίνει άραγε?

Εγω απο οτι το κοβω....

Bye bye TSI......

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πούμε, απλές εικασίες κάνουμε. Μέχρι να βγει το καινούριο μοντέλο και η πλήρης γκάμα των κινητήρων, δεν θα ξέρουμε. Το τι ακούγεται δεν παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. Όλοι ξέρουμε τι παιχνίδια παίζονται στο βωμό του ανταγωνισμού. Για προβλήματα στους TSI, άλλοι λένε ότι βγάζουν πολλά προβλήματα και άλλοι λένε όχι. Ποιους να πιστέψεις και να βγάλεις συμπέρασμα; Υπομονή και το πλήρωμα του χρόνου θα δείξει. Δεν χρειάζεται πανικός και ούτε να συνεχίσουμε να δίνουμε τροφές στις διάφορες φήμες.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πούμε, απλές εικασίες κάνουμε. Μέχρι να βγει το καινούριο μοντέλο και η πλήρης γκάμα των κινητήρων, δεν θα ξέρουμε. Το τι ακούγεται δεν παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. Όλοι ξέρουμε τι παιχνίδια παίζονται στο βωμό του ανταγωνισμού. Για προβλήματα στους TSI, άλλοι λένε ότι βγάζουν πολλά προβλήματα και άλλοι λένε όχι. Ποιους να πιστέψεις και να βγάλεις συμπέρασμα; Υπομονή και το πλήρωμα του χρόνου θα δείξει. Δεν χρειάζεται πανικός και ούτε να συνεχίσουμε να δίνουμε τροφές στις διάφορες φήμες.

Θα συμφωνησω μαζι σου 100%!!!

Πανικος σαφως και δεν υπαρχει.....κουβεντα να γινεται... :D

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κενό αφού ο 1.8 TFSI αποδίδει 163HP. Τι συμβαίνει άραγε?

STO IROC POU PAROUSIASANE STO BEROLINO EIXE MOTER 18TFSI 210HP

ARA POU TO DYSKOLO NA KALIPSOUN TO KENO 170HP -200HP

Edited by GOLF R32
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το VI θα το ήθελα λίγο ποιο αγριεμένο από το V γιατί όσο πάει και γίνεται ποιό αδιάφορο σχεδιαστικά! Επίσης να είναι γενικά λίγο ποιό σπόρ! Πχ. σαν την 147 προ facelift!

Kοφτερό τιμόνι, σκληρή ανάρτηση, χαμηλό προφίλ & μείωση τριγμών στο εσωτερικό!

Edited by TAKHS
Link to comment
Share on other sites

Θελω το επομενο γκολφ να κερδισει το βραβειο του χειροτερου αυτοκινητου της χρονιας!!

Να τριζει ολοκληρο,να καει λαδια και να μην πηγαινει βημα ώστε ολοι εδω μεσα να ειμαστε ευτυχισμενοι με τα golf μας και να λεμε καθε περσυ και καλυτερα!!!

τωρα σοβαρα

θελω απλα να συνεχισει να ειναι αξιοπιστο και ολα τα αλλα θα τα συνηθισω..ας ειναι οπως θελει απλα να ξερουν οι αγοραστες του οτι θα το κρατησουν οσο θελουν αυτοι και οχι οσο θελει το αμαξι!

Γερο να 'ναι και οτι να 'ναι!!!!

Edited by aresius
Link to comment
Share on other sites

Θελω μια καλύτερη και πιο πρωτοποριακή εμφάνιση και να διορθωθουν οι αστοχίες υλικου απο το 5άρι. Γενικά αν ειναι να δω το 6άρι να έχει μουρη απο Passat, οπισθια απο μεταλλαγμένο 5άρι γκολφ καλύτερα να μην γινει ποτε.Ενα facelift είναι αρκετό. Οχι καινουργια εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Βασικα παιδια πρεπει να ειναι τουμπανο στον εξοπλισμο....και ολοι καταλαβαινετε πολυ καλα τι εννοω!Διαφορετικα να μας το δινουν με διακανονισμο εφ'ορου ζωης για το κανουμε εμεις τουμπανο!Εξ'αλλου μην ξεχνατε ρε παιδια αυτοκινητο του λαου ειναι...

Πλακα κανω :) ειμαι σιγουρος οτι και το επομενο θα ειναι φοβερο,τουλαχιστον ετσι μας εχουν μαθει :)

Edited by mixalisnaxos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο που θέλω είναι GTi DSG και τετρακίνητο.

Αν το επόμενο GTi ξεπεράσει τα 200 άλογα (που είναι σίγουρο) η τετρακίνηση είναι απαραίτητη.

Οπως και να έχει πάντως μόλις βγεί το επόμενο GTi το έχω χτυπήσει. :lol:

Edited by mezzanine
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο αξιόπιστο από το 4,5 και όσο πιο κοντά γίνεται στην όψη του 5.. :D

Το 5 είναι κουβάς αν εξαιρέσουμε τα gt, gti ! Κατι ποιο πρωτοποριακό σε σχεδιασμό χρειάζεται γιατί αν είναι συνέχεια του 5 θα είναι εντελώς αδιάφορο! Μην γίνει σαν το FOCUS 2.......

ΑΑΑΑΑ! Και να είναι επιτέλους ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!! Ολα τα άλλα είναι σε δεύτερη μοίρα!

Edited by TAKHS
Link to comment
Share on other sites

κουβας δεν είναι, σίγουρα όμως είναι σχεδιαστικά αδιάφορο. ειδικά το 5θυρο

Link to comment
Share on other sites

υπερβολες..

σιγα τις τραγικες διαφορες που εχει το gt που το κανει να ξεχωριζει απο τα υπολοιπα golf..

ακου κουβας.. :thumbsup:

+1

Αμα ειναι ετσι οι κουβαδες.....

Δηλαδη η αλλαγμενη μασκα το μεταμορφωνει απο κουβα σε τι??

Ημαρτον....

Το μονο μειον ειναι λιγο ο κωλος του αμαξιου με αυτο το μαυρο του προφυλακτηρα...

αλλα με ενα βαψιμο παιρνει πολλα ++++++

Edited by karlos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

ίσως η ερώτηση που κάνω να είναι "εκτός" αλλα έχω μεγάλη περιέργεια να μάθω. Πότε θα κυκλοφορήσει το Golf VI; Όλο και κάτι θα γνωρίζετε...

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

ίσως η ερώτηση που κάνω να είναι "εκτός" αλλα έχω μεγάλη περιέργεια να μάθω. Πότε θα κυκλοφορήσει το Golf VI; Όλο και κάτι θα γνωρίζετε...

Ευχαριστώ πολύ.

Αν ψάξεις λίγο μέσα στο forum, θα δεις ότι υπάρχει ακόμη ένα thread με πληροφορίες σχετικά με το Golf VI, το οποίο περιέχει ακόμη και φωτογραφίες του πως περίπου θα είναι.

Αν δεν κάνω λάθος, κάπου είχε αναφερθεί ότι θα κυκλοφορήσει στο τέλος του 2008, παρόλο που ο αρχικός σχεδιασμός ήταν για το τέλος αυτού του χρόνου. Η αλλαγή στα σχέδια έγινε λόγω των ιδιαίτερα αυξημένων πωλήσεων των TSI και GT

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα - πλάκα μέσα στο 2008 δεν πρέπει να κυκλοφορήσει το καινούριο??

Έχει διαβάσει πουθενά κανείς κάτι σχετικό;

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κατι νεοτερο για το ποτε θα ερθει το νεο Golf? κατι ακουσα για τον οκτώμβριο αληθεύει ?

Facelift τον οκτωβριο και νεο το 2008???????????????? Κατι τετοιο ακουσα :excl: :excl: :blink:

Link to comment
Share on other sites

εγω ακουσα οτι θα ειναι εδω το 1ο εξαμηνο του 2008 απο το περιοδικο Auto trith

BRAVO EKSELIKSEIS STHN ELLADA THA ERTHEI TO GOLF PIO GRHGORA KAI APO THN GERMANIA??

PES TOU DHMOSHGRAFOU STO AUTO TRITH NA MHN APOKALIPSEI THS PHGES TOU GIATI EINAI POLY EGKYRES

NA EXEI PANTA THN APOKLISTIKOTITA

Link to comment
Share on other sites

Αυτό...

το είχατε δει;;;

Είναι το αυτοκίνητο που είδαμε όλοι στις πρόσφατες spy photos που κυκλοφόρησαν. Και ρωτάω:

ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΙΣ ΗΠΑ???

Edited by k_t_g
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.