Jump to content
Peryrho

Golf VI

Recommended Posts

το οτι θα κατεβασουν το κοστος παραγωγης σας απασχολει καθολου?

Καθε 3-4 χρονια αλλαγη μοντελου,μειωση του κοστους παραγωγης κτλ.Δεν μας ειχαν συνηθισει σε τετοια οι γερμανοι,μηπως ''ανατολιζουν'' λιγο?

Link to comment
Share on other sites

Καθε 3-4 χρονια αλλαγη μοντελου,μειωση του κοστους παραγωγης κτλ.Δεν μας ειχαν συνηθισει σε τετοια οι γερμανοι,μηπως ''ανατολιζουν'' λιγο?
Τέλος του 2003 ή τέλος του 2002 είχε βγει το Golf V? Ίσα ίσα. Νομίω πως το VI ήδη καθυστερεί. Δεν τους βλέπω να ανατολίζουν. Όσο για μείωση του κόστους παραγωγής δεν ξέρω. Ξέρω όμως ότι το κόστος απόκτησης ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!
Link to comment
Share on other sites

Τέλος του 2003 ή τέλος του 2002 είχε βγει το Golf V? Ίσα ίσα. Νομίω πως το VI ήδη καθυστερεί. Δεν τους βλέπω να ανατολίζουν. Όσο για μείωση του κόστους παραγωγής δεν ξέρω. Ξέρω όμως ότι το κόστος απόκτησης ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

παντως ρε παιδια εχω δει και τα 2 απο κοντα. golf και α3. δεν εχουν σχεση ποιοτικα τουλαχιστον μεσα. γιαυτο και η τιμη στο α3. προφανως τα vw εχουν αποφασισει σε μεγαλυτερες ποιοτικες εκπτωσεις σε σχεση με την μαμα audi. αλλωστε υπαρχει και πιο κατω βλεπε seat skoda.

παντως δεν ξερω αν χαλανε αλλα και το auris χαλια ηταν μεσα.

Edited by scorpione
Link to comment
Share on other sites

παντως ρε παιδια εχω δει και τα 2 απο κοντα. golf και α3. δεν εχουν σχεση ποιοτικα τουλαχιστον μεσα. γιαυτο και η τιμη στο α3. προφανως τα vw εχουν αποφασισει σε μεγαλυτερες ποιοτικες εκπτωσεις σε σχεση με την μαμα audi. αλλωστε υπαρχει και πιο κατω βλεπε seat skoda.

παντως δεν ξερω αν χαλανε αλλα και το auris χαλια ηταν μεσα.

Νομιζω οτι υπερβαλλεις.Οχι κ καμια σχεση.Το Golf ειναι απο τα πιο ποιοτικα στην κατηγορια του και το καταλαβαινεις μολις κατσεις μεσα.Εχει ποιοτικα υλικα.Οσο για το Α3 δε διαφωνω οτι ειναι ενα κλικ πιο πανω ποιοτικα ,αλλα οχι και καμια σχεση.Σιγουρα ομως το Α3 εχει καλυτερη συναρμογη.Δεν εμφανιζει ευκολα τριγμους.Ας ελπισουμε οτι το νεο Golf δε θα εχει καποια προβληματακια τριγμων που ειχε το V.Παντως τον κεντρικο αεραγωγο στο πανω μερος του ταμπλο τον εχει και το 6αρι αν εχω καταλαβει καλα απο μια φωτο.Ελπιζω να μην τριζει κι αυτος. -_-

Link to comment
Share on other sites

ισως. παντως εμενα μου εκανε τρελη διαφορα. το 4 μου εκανε πιο ποιοτικο αν και σχεδιαστικα ειναι φυσικα πισω. παντως απο τριγμους και το 4αρι ειχε.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κατι νεοτερο για το ποτε θα ερθει το νεο Golf? κατι ακουσα για τον οκτώμβριο αληθεύει ?

Facelift τον οκτωβριο και νεο το 2008???????????????? Κατι τετοιο ακουσα :lol: :lol: :D

το facelift που αναφερεται γενικως, ειναι η εκδοση gt sport.Η vw βαζει οτι εξτρα εχει γιατι μεσα στο 2009 αναμενεται στην Γερμανια το νεο golf6.

Υπαρχουν βεβαια καποιοι "δημοσιογραφοι" που βιαζονται να το φερουν ...πιο γρηγορα.

Δεν αναφερομαι στους Ελλ.δημοσιογραφους γιατι απλα γραφουν οτι λενε οι ξενοι!Οι φωτο που παρουσιαζουν μερικα περιοδικα(autotriti...κ.α.) ειναι ασχετες!

Οι Ιταλοι για παραδειγμα ,το golf6 το φερνουν στην Ιταλια στα τελη'08.Οταν ακομα δεν θα εχει κυκλοφορησει στην Γερμανια.

Μια καλη παρουσιαση εχει την Πεμπτη ,το autobild(ελλ.εκδοση).Θα το παρω να δω τι γραφει.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλη παρουσιαση εχει την Πεμπτη ,το autobild(ελλ.εκδοση).Θα το παρω να δω τι γραφει.
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!

Είχα δει τη διαφήμιση το Σάββατο και έτρεχα σε όλα τα περίπτερα να το βρω. Τελικά κυκλοφορεί μεθαύριο.

Μου αρέσει που στο εξώφυλλο γράφει με ΜΕΓΑΛΑ γράμματα TEST Golf VI vs Opel κάτι...

Απορώ: Που ξέρουν τι μηχανή θα έχει και πως θα είναι αυτό το πράγμα???

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα στο δρόμο ένα GOLF V με διακριτικά μπροστά στη μάσκα και πίσω δίπλα στο GOLF "SE".

Μήπως ξέρει κανείς τι έκδοση είναι αυτή; Είναι η πρώτη φορά που πετυχαίνω κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση Vangelis ή όπως αλλιώς λένε τον οδηγό του. Κυκλοφορούν επίσεις και wolfsburg edition, GTIR, και άλλα πολλά.

Τι θες να πείς ρε καμμένε οτι το δικό μου GTIR είναι έκδοση Vangelis? :huh:

Link to comment
Share on other sites

STHN ELLADA EIDA GOLF V NA GRAFEI APO PISO APO THN MIA MERIA GTI KAI APO THN ALLH R32

SIGOURA AUTO EINAI SYLEKTIKO KOMATI TYXEROS O ELLHNARAS

Αυτό σίγουρα ήταν R32! Προφανώς ο ιδιοκτήτης ονειρευόταν ένα GTI αλλά δεν το απέκτησε... :D:rolleyes:

Υ.Γ.Το γ@μησ@με το topic με τα off...

Link to comment
Share on other sites

Μην το παρακάνουμε κιόλας... Χάλια ΔΕΝ είναι σε καμία περίπτωση...

Link to comment
Share on other sites

απο οσο εχω δει στο internet το GOLF μπροστα θα ειναι οπως το EOS , ελαφρως μεγαλυτερο και σε καποιο site διαβασα αλλα δεν θυμαμαι που οτι θα εχει 1,6TSI με 200 αλογατα :D

Link to comment
Share on other sites

απο οσο εχω δει στο internet το GOLF μπροστα θα ειναι οπως το EOS , ελαφρως μεγαλυτερο και σε καποιο site διαβασα αλλα δεν θυμαμαι που οτι θα εχει 1,6TSI με 200 αλογατα :wacko:
Επειδή κατά καιρούς έχουν κυκλοφορήσει δεκάδες "spy photos" (ο Θεός να τις κάνει...) εκ των οποίων οι περισσότερες ήταν ένα photoshop πάνω στο 5άρι, καλό είναι να περιμένουμε.

Πάντως, αυτές του autobild είναι ό,τι πιο πρόσφατο κυκλοφορεί σχετικά με τις προγνώσεις για το 6άρι...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κατά καιρούς έχουν κυκλοφορήσει δεκάδες "spy photos" (ο Θεός να τις κάνει...) εκ των οποίων οι περισσότερες ήταν ένα photoshop πάνω στο 5άρι, καλό είναι να περιμένουμε.

Πάντως, αυτές του autobild είναι ό,τι πιο πρόσφατο κυκλοφορεί σχετικά με τις προγνώσεις για το 6άρι...

κατα τη γνωμη μου οι ποιο σωστες ειναι αυτες που εχει το worldcarfans.com που δειχνει το αμαξι με δερματικο καλυμα μπρος και πισω

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το AutoBild το ελληνικό...

Golf VI: Ήδη εκτελούνται δοκιμές για το ανανεωμένο Golf. Θα το δούμε στις αρχές του 2008 στην έκθεση της Γενεύης.
Αμήν και πότε!

Υ.Γ. Πότε είναι η έκθεση της Γενεύης ρε παιδιά;;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

απο οσο εχω δει στο internet το GOLF μπροστα θα ειναι οπως το EOS , ελαφρως μεγαλυτερο και σε καποιο site διαβασα αλλα δεν θυμαμαι που οτι θα εχει 1,6TSI με 200 αλογατα :lol:

Το ιδιο εχω δει κι εγω αλλα οχι στο ιντερνετ.Σε περιοδικο αυτοκινητων

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Πότε είναι η έκθεση της Γενεύης ρε παιδιά;;; :lol:
Το βρήκα... 4-16 Μαρτίου 2008.

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!

Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται να παρουσιαστεί φέτος, προς το τέλος του 2008...

Ιδού το concept...

art_16820_3_golfpsp10.jpg

art_16820_3_golfpsp20.jpg

art_16820_3_golfpsp30.jpg

art_16820_3_golfpsp50.jpg

art_16820_3_golfpsp60.jpg

Kαι κάποιες άλλες:

10265_800x600x75.jpg

g6.jpg

Ήδη το δοκιμάζουν:

9070926.011.1M.jpg

9070926.011.Mini5L.jpg

9070926.011.Mini7L.jpg

golf%20VI-thumb.jpg

Κινητήρες:

1.4 - 140 & 170 hp

2.0 - 200 hp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.