Jump to content
Peryrho

Golf VI

Recommended Posts

ανεστη εχει ειπωθει ο λογος που βγηκε το 6αρι να μην το επαναλαμβανουμε εδω στους κατοχους κ φαινομαστε κακοι κ προκατελημενοι.αφου τα ξερεις γιατι να στα λεω>?σου αρεσει να τα ακους μαλλον...η οχι...

για θυμισε μου τι εχουμε πει γιατι δεν θυμαμαι....και ελεος ρε μεγαλε εχεις βαλθει να μου σπασεις τα νευρα??εκανα κατι και ολη την ωρα μου το παιζεις εξυπνος και ειρωνας??στο φιναλε δεν εχω ασχοληθει με την παρτη σου αν κατι εχεις μαζι μου στειλε μου π.μ και βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

6 άρη γκόλφ είδα σήμερα για Test Drive στον Καψιόχα ένα γκρι θα το κάνω ένα test drive σήμερα κατά της 10:30, και θα σας πω και εγώ τις εντυπώσεις μου...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις την διαφορα του υπολογιστη ταξιδιου της εκδοσης comfortline,

απο τον υπολογιστη ταξιδιου plus της εκδοσης highline?

Όποια και η διαφορά του trip computer που είχαν όλα τα 5άρια σε σχέση με την οθόνη του plus.

Μεγαλύτερη οθόνη με περισσότερες ενδείξεις και λειτουργίες. Μπορείς να αλλάξεις γλώσσα, να δεις θερμοκρασία λαδιού και άλλα πολλά καλούδια.

Link to comment
Share on other sites

για θυμισε μου τι εχουμε πει γιατι δεν θυμαμαι....και ελεος ρε μεγαλε εχεις βαλθει να μου σπασεις τα νευρα??εκανα κατι και ολη την ωρα μου το παιζεις εξυπνος και ειρωνας??στο φιναλε δεν εχω ασχοληθει με την παρτη σου αν κατι εχεις μαζι μου στειλε μου π.μ και βλεπουμε...

μα δεν το παιζω ειμαι...αλλα εσυ που το καταλαβες?

Link to comment
Share on other sites

Όποια και η διαφορά του trip computer που είχαν όλα τα 5άρια σε σχέση με την οθόνη του plus.

Μεγαλύτερη οθόνη με περισσότερες ενδείξεις και λειτουργίες. Μπορείς να αλλάξεις γλώσσα, να δεις θερμοκρασία λαδιού και άλλα πολλά καλούδια.

στην Plus μπορεις να επιλεξεις και να αλλαξεις διαφορα αλλα θερμοκρασια λαδιου δεν δειχνει εκτος και ενα δειχνει με κανα κρυφο μενου η τιποτα τετοιο γιατι στο κανονικο μενου δεν εχει επιλογη για θερμοκρασια λαδιου θα την ειχα δει. Παντως τα παραπανω 60 ευρω που ειχα δωσει τα αξιζει και με το παραπανω

Link to comment
Share on other sites

e025.gif

αντε σταματαω κ την πλακα για να μην χαραμισω κ το thread(i would like to thank my audience tongue.gif)

post-7381-1233833118.gif

post-7381-1233833130.gif

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Είδα ένα VI μαύρο σήμερα στο δρόμο και μου'κλεινε το μάτι. :wub: . Ίσως να έφταιγε το χρώμα που είναι η αδυναμία μου στα αυτοκίνητα? Ίσως ότι ήταν η καλή έκδοση με τις ζάντες και τους προβολείς ομίχλης? Ίσως το ότι είναι διαφορετικό αλλά στην ουσία τόσο ίδιο με το 5 με "μια πινελιά" παραπάνω? Εμένα μου αρέσει.

Και αυτό το κόκκινο το Ι πίσω πολύ του πάει ;)tongue.gif .

Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα VI μαύρο σήμερα στο δρόμο και μου'κλεινε το μάτι. :lol: . Ίσως να έφταιγε το χρώμα που είναι η αδυναμία μου στα αυτοκίνητα? Ίσως ότι ήταν η καλή έκδοση με τις ζάντες και τους προβολείς ομίχλης? Ίσως το ότι είναι διαφορετικό αλλά στην ουσία τόσο ίδιο με το 5 με "μια πινελιά" παραπάνω? Εμένα μου αρέσει.

Και αυτό το κόκκινο το Ι πίσω πολύ του πάει :lol:tongue.gif .

Πάντως εμένα αυτές οι ζάντες που έχει στάνταρ το Highline δε με ενθουσιάζουν...

Ξέρει κανείς που μπορούμε να δούμε αυτές που περιλαμβάνουν τα σπορ πακέτα?

'Οπου κι αν ρώτησα μου είπαν οτι δεν προσφέρονται οι ζάντες μεμονωμένα, αλλά πρέπει να βάλω όλο το πακέτο με φιμέ τζάμια και σπορ αναρτήσεις και δεν ξέρω αν αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου άρεσαν και γιαυτό έβαλα και σπορ πακέτο. Ένα link που βρήκα είναι από τη γερμανική σελίδα της vw.

http://www.volkswagen.de/vwcms/master_publ...fomaterial.html

Απλά πάτα εκεί που λέει download pdf και έχει το προσπέκτους στα γερμανικά. Αλλά έχει και φώτο από τις ζάντες. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου άρεσαν και γιαυτό έβαλα και σπορ πακέτο. Ένα link που βρήκα είναι από τη γερμανική σελίδα της vw.

http://www.volkswagen.de/vwcms/master_publ...fomaterial.html

Απλά πάτα εκεί που λέει download pdf και έχει το προσπέκτους στα γερμανικά. Αλλά έχει και φώτο από τις ζάντες. Ελπίζω να βοήθησα.

Ευχαριστώ , φίλε μου. Να σε ρωτήσω κάτι όμως, κατα πόσο επηρεάζεται η συμπεριφορά του αυτοκινήτου με σπορ πακέτο? Δε θέλω να μου σκληρύνει πολύ...Εσύ ποιο πακέτο έβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ , φίλε μου. Να σε ρωτήσω κάτι όμως, κατα πόσο επηρεάζεται η συμπεριφορά του αυτοκινήτου με σπορ πακέτο? Δε θέλω να μου σκληρύνει πολύ...Εσύ ποιο πακέτο έβαλες?

Εγώ προσωπικά πάντως διάλεξα Σπορ πακέτο "Vancouver" και την ειδική ανάρτηση DCC που ρυθμίζεις την σκληρότητα της. Οπότε το σκέφτομαι ως εξής:

Μέσα στην πόλη με τις ατέλειωτες λακούβες διαλέγω την ρύθμιση Comfort, ενώ όταν πάω ταξιδάκι εκτός πόλης και θέλω να το τρέξω και λίγο διαλέγω την ρύθμιση Sport.

Είναι ψιλοτζιμπημένη βέβαια η τιμή της αλλά πιστεύω τα αξίζει τα λεφτά της.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ , φίλε μου. Να σε ρωτήσω κάτι όμως, κατα πόσο επηρεάζεται η συμπεριφορά του αυτοκινήτου με σπορ πακέτο? Δε θέλω να μου σκληρύνει πολύ...Εσύ ποιο πακέτο έβαλες?

Κατά πόσο επηρεάζεται δεν ξέρω γιατί δεν το έχω πάρει ακόμα στα χέρια μου για να το οδηγήσω. Έβαλα το sportpaket porto. Αν και θα προτιμούσα ένα με 18" ζάντες αλλά δυστυχώς ζούμε στην Ελλάδα με τους υπέροχους δρόμους.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέσα σε 4 μέρες είδα 5 golf 6 !!! Τα 2 σε μαύρο και τα άλλα σε γκρι ανθρακι ! Πραγματικά όταν τα πρωτoείδα δεν τα κατάλαβα ότι ήταν 6αρια , μόλις λίγο προχώρησε και μου έδειξε τα οπίσθια του τότε έμεινα και κοίταζα έτσι ;):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα για 1ο σερβις και ειδα το 6 σε ασημι

Δεν μου αρεσε καθολου , μου φανηκε χειροτερο κι απο τις φωτογραφιες που ηδη δεν μου ειχε αρεσει

Οι ζαντες που εχουν διαλεξει ειναι επιεικως τραγικες

Οι καθρεφτες του ειναι πολυ χοντροκομμενοι , δεν ξερω γιατι τους κανανε τοσο χαλια

Το ιδιο και οι χειρολαβες , ειναι λες και τους ειχε μεινει αποθεμα απο κανενα φορτηγο και τις ριξανε στο νεο γκολφ

Αυτα τα 2 πραγματα χαλανε πολυ την εικονα του εξωτερικα

Το εσωτερικο ειναι ελαχιστα πιο ωραιο απο του 5 , με μονη ουσιαστικη διαφορα τον πινακα οργανων που ειναι βυθιστος , εμενα προσωπικα δεν με ξετρελλανε.

Κατα τα αλλα στο εσωτερικο νομιζεις οτι εισαι στο 5 , ιδια πλαφονιερα επανω , ιδιες επενδυσεις καθισματων , το ταμπλο σχεδον ιδιο, επιλογεας ταχυτητων ιδιος , και υποβραχιονιο , χειροφρενο κ.ο.κ

Το μονο πραγμα που μου αρεσε και δεν το περιμενα ηταν το πισω μερος , το οποιο δεν ειναι τοσο τραγικο οσο φαινεται στις φωτογραφιες.

Το αυτοκινητο παντως νεο μοντελλο (σε σχεση με το 5) δεν το λες , και προς τιμην τους που κρατησαν την τιμη στο ιδιο επιπεδο με το 5 , με ελαφρως καλλιτερο εξοπλισμο

Link to comment
Share on other sites

τοσο πολυ σου αρεσει?

Δες το στον δρομο , όπως τα ειδα κι εγω και μετα μπορει να αλλαξεις γνωμη ;)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Δες το στον δρομο , όπως τα ειδα κι εγω και μετα μπορει να αλλαξεις γνωμη :)

το ειδα..κ στον δρομο κ στην αντιπροσωπεια...δεν μου εκανε κλικ καθολου

αλλα για το R20 respect...

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα για 1ο σερβις και ειδα το 6 σε ασημι

Δεν μου αρεσε καθολου , μου φανηκε χειροτερο κι απο τις φωτογραφιες που ηδη δεν μου ειχε αρεσει

Οι ζαντες που εχουν διαλεξει ειναι επιεικως τραγικες

Οι καθρεφτες του ειναι πολυ χοντροκομμενοι , δεν ξερω γιατι τους κανανε τοσο χαλια

Το ιδιο και οι χειρολαβες , ειναι λες και τους ειχε μεινει αποθεμα απο κανενα φορτηγο και τις ριξανε στο νεο γκολφ

Αυτα τα 2 πραγματα χαλανε πολυ την εικονα του εξωτερικα

Το εσωτερικο ειναι ελαχιστα πιο ωραιο απο του 5 , με μονη ουσιαστικη διαφορα τον πινακα οργανων που ειναι βυθιστος , εμενα προσωπικα δεν με ξετρελλανε.

Κατα τα αλλα στο εσωτερικο νομιζεις οτι εισαι στο 5 , ιδια πλαφονιερα επανω , ιδιες επενδυσεις καθισματων , το ταμπλο σχεδον ιδιο, επιλογεας ταχυτητων ιδιος , και υποβραχιονιο , χειροφρενο κ.ο.κ

Το μονο πραγμα που μου αρεσε και δεν το περιμενα ηταν το πισω μερος , το οποιο δεν ειναι τοσο τραγικο οσο φαινεται στις φωτογραφιες.

Το αυτοκινητο παντως νεο μοντελλο (σε σχεση με το 5) δεν το λες , και προς τιμην τους που κρατησαν την τιμη στο ιδιο επιπεδο με το 5 , με ελαφρως καλλιτερο εξοπλισμο

[/quote

Αν αρεσε σε ολους θα ειχαμε τα ιδια αυτοκινητα.... Οι επενδυσεις δεν ειναι ιδιες αφου πια οι μισες ειναι δερμα στα μπακετ καθισματα. Οι ζαντες ειναι καλες αρκει να δειτε και τις υπολοιπες και θα καταλαβετε... και οι καθρεφτες ειναι τοσο χοντοκομμενοι οσο και μιας mercendes.... εχει μια ο αδελφος μου slk και μου εκανε εντυπωση η ομοιοτητα τους.... Το πισω ειναι ιδιο σχεδον με το Tiguan αλλα μαλλον κι αυτο δεν ειναι καθολου ωραιο.... Μπροστα αυτη θα ειναι η γραμμη της vw πια μια κι αν δειτε το καινουριο polo η το tοuareg στα περιοδικα ειναι ο da silva που εκανε την αλλαγη και ολα ετσι θα ειναι πια.... Αλλωστε τη σχεδιαστικη γραμμη η vw την...προδωσε οταν παρουσιασε το scirocco....αλλωστε μοιαζουν τοσο πολυ μπροστα και δεν το λεω εγω βεβαια αυτο. Ασε που με καποια πολυ λιγα χρηματα το αγοραζεις με το μηχανικο κιβωτιο αντι το dsg golf.Νεο μαλλον αφου το Highline ειχε 19600 και τωρα 22650 αφου η ηχομονωση ειναι κορυφαια και το τιμονι πολυ καλυτερο συμφωνα παντα με οσα διαβασα....η ανεση το ιδιο...η ποιοτητα κυλησης ειναι παραπλησια με το passat...οπως και ο πινακας οργανων και τιμονι απο το passat cc... Αλλωστε ολοι ξερουμε οτι η vw δεν κανει μεγαλες αλλαγες σε οτι πουλαει σαν φρεσκο ψωμακι οπως το Golf γι αυτο ολα απο την αρχη μοιαζουν μεταξυ τους.....βεβαια και η διαφορα τιμης ισως να υπαρχει για τους 160 ιππους οπου στο scirocco το ams τους εχει μετρησει 176 και βεβαια στην καταναλωση με 6 λιτρα αντι 7 και.... στο προηγουμενο golf. Κατα τα αλλα ναι μοιαζει εξωτερικα αλλα θα παραθεσω κατι που διαβασα....να παραπονιομαστε οταν η vw δε θα βγαζει πια τετοια αμαξια οπως το golf. Εμενα μου αρεσε περισσοτερο απο οποιοδηποτε και γι αυτο το αγορασα. Ειπαμε ομως γουστα ειναι αυτα αλλιως ολοι θα ειχαμε τα ιδια αυτοκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Για μερικους μερικους οι οποιοι δεν πιστευαν οτι το 6αρι GTi θα ειναι οπως τους το ειχα δειξει :

79e Salon International de l΄Auto-Γενεύη 2009

80151_b.jpg

80152_b.jpg

80153_b.jpg

Μεγάλη εντύπωση κάνουν τα γ@@@@α φανάρια Xenon ή Βi-Xenon (δεν γνωρίζω τι είναι από τα δυο τα συγκεκριμένα) καθως και τα ασπρα "φιλετα" που βρισκονται απο κατω τους !

:D :D

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Στο καινούριο GTI είχε αφιέρωμα το CAR τεύχους φεβρουαρίου, το αμάξι είναι φοβερό!

Link to comment
Share on other sites

θα μας βάλετε μέσα με αυτα που μας δειχνετε... αχχχχχχχχχχχχ

Link to comment
Share on other sites

ενα λιφτινγκ στα φωτα πισω κ ειμαστε σχεδον οκ..φυσικα να το δουμε κ απο κοντα για πιο ασφαλεις εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.