Jump to content
Peryrho

Golf VI

Recommended Posts

Καλά, το GTI MkVI τα σπάει στην κυριολεξία.

Λοιπόν, χθες είδα δυο 6άρια TSI. Το πρώτο κατέβαινε την Εθνική δίχως αύριο. Ήταν χρώματος κόκκινου και ομολογώ πως φαινόταν Υ-ΠΕ-ΡΟ-ΧΟ και πολύ πιο όμορφο από το 5άρι στο ίδιο χρώμα. Το δεύτερο το είδα σε ενα βενζινάδικο που πήγα να πλύνω το δικό μου (σήμερα βρέχει παρεπιπτόντως γαμώ τον Μέρφυ μου). Ήταν στο σύνηθες ασημί χρώμα που δεν το κολάκευε αλλά και πάλι φαινόταν πολύ όμορφο.

Όσο κι αν μου κακοφαίνεται που έχω 5άρι, το 6άρι εμφανισιακά τουλάχιστον είναι πιο φρέσκο. Τώρα, αν συγκρίνουμε το βασικό 5άρι (απλές λιτές εκδόσεις) με το βασικό 6άρι το νέο μοντέλο είναι απλούστατα ΚΑΙ πολύ πιο επιθετικό.

Σε όσους έχουν παραγγείλει το 6αράκι τους, εύχομαι με το καλό να το πάρουν και απροβλημάτιστα km. Εξαιρετική επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν χρώματος κόκκινου και ομολογώ πως φαινόταν Υ-ΠΕ-ΡΟ-ΧΟ και πολύ πιο όμορφο από το 5άρι στο ίδιο χρώμα.

Εσένα λόγω παρατεταμένης αποχής από το άθλημα δεν σε παίρνω στα σοβαρά στην κατάσταση σου όλα όμορφα δείχνουν.... :D :D

Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικη επιλογη?ακομα κ αν αλλαξει σε 3 χρονια το μοντελο?χμμμμ δε θα το ελεγα τοσο ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι δεν θα αλλάξει τόσο γρήγορα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενα καλό αυτοκίνητο δεν παύει να είναι καλό όταν βγει ο αντικαταστάτης του! Εξάλλου, η λογική του 'περίμενε μέχρι να βγει το επόμενο' έχει τα προβλήματά της:

1. Ο καιρός περνά κι εσύ παίζεις με τις τάπες των βαρελιών μέχρις ότου βγει το νέο μοντέλο.

2. Όταν βγει το νέο μοντέλο αντιλαμβάνεσαι πως τζάμπα περίμενες αφού ουσιαστικές αλλαγές δεν υπάρχουν, μόνο φρουφρού κι αρώματα.

3. Εν τέλει το αγοράζεις αλλάτον πίνεις κανονικότατα με τα προβλήματα νεότητας που παρουσιάζει (ο κανόνας στα ολοσδιόλου νέα μοντέλα).

3. Ένα χρόνο αργότερα το νέο μοντέλο που μόλις απέκτησες υπόκειται σε ελαφρό facelift ή αποκτά θύρα USB/Wifi,/Bluetooth/multimedia cyberstation/ποτηροθήκες και εσύ τα καις.

Γι' αυτό σας λέω: Κάντε το κέφι σας τώρα. Σας αρέσει το 6? Χτυπήστε το. Το πιθανότερο είναι σε 3-4 χρόνια που θα βγει (ΑΝ βγει) το 7 να μην κοιτάτε καν γι' αυτοκίνητο στην κατηγορία του Golf.

Link to comment
Share on other sites

Ενα καλό αυτοκίνητο δεν παύει να είναι καλό όταν βγει ο αντικαταστάτης του! Εξάλλου, η λογική του 'περίμενε μέχρι να βγει το επόμενο' έχει τα προβλήματά της:

1. Ο καιρός περνά κι εσύ παίζεις με τις τάπες των βαρελιών μέχρις ότου βγει το νέο μοντέλο.

2. Όταν βγει το νέο μοντέλο αντιλαμβάνεσαι πως τζάμπα περίμενες αφού ουσιαστικές αλλαγές δεν υπάρχουν, μόνο φρουφρού κι αρώματα.

3. Εν τέλει το αγοράζεις αλλάτον πίνεις κανονικότατα με τα προβλήματα νεότητας που παρουσιάζει (ο κανόνας στα ολοσδιόλου νέα μοντέλα).

3. Ένα χρόνο αργότερα το νέο μοντέλο που μόλις απέκτησες υπόκειται σε ελαφρό facelift ή αποκτά θύρα USB/Wifi,/Bluetooth/multimedia cyberstation/ποτηροθήκες και εσύ τα καις.

Γι' αυτό σας λέω: Κάντε το κέφι σας τώρα. Σας αρέσει το 6? Χτυπήστε το. Το πιθανότερο είναι σε 3-4 χρόνια που θα βγει (ΑΝ βγει) το 7 να μην κοιτάτε καν γι' αυτοκίνητο στην κατηγορία του Golf.

Αυτο ακριβως κανω εγω ;) .

Link to comment
Share on other sites

Κάντε το κέφι σας τώρα. Σας αρέσει το 6? Χτυπήστε το. Το πιθανότερο είναι σε 3-4 χρόνια που θα βγει (ΑΝ βγει) το 7 να μην κοιτάτε καν γι' αυτοκίνητο στην κατηγορία του Golf.

+1000000000000000 ;) ;)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι δεν θα αλλάξει τόσο γρήγορα ;)

ανακοινωθηκε το 7 το 2012..δεν αγχωνομαι για αυτο αλλα για αλλους λογους ;)

αν σε καποιον αρεσει το 6 το καβατζωνει (ναι για σενα παει speedy αυτο αφου σε εχει τρελανει το 6 αμαν πια tongue.giftongue.giftongue.gif)

αν ειναι στο "ντεμι" ας παρει σιροκο που ειναι πιο αγριο κ musculine...

αν παλι δεν καλυπτεται να παρει το GTI κ μετα το R20.αν παλι δεν καλυπτεται να παει σε αλλη εταιρια οι επιλογες εξαντληθηκαν tongue.gif

πσντως να αποφυγει το turbo+compressor (παρε τσι με 122 η 200)ειναι ευαισθητα κ πληγωνονται ευκολα τα συναισθηματα τους

Link to comment
Share on other sites

Update :

Golf 6 Cabrio (Υφασμάτινη οροφή + μηχανικά μέρη κοινά με το 6αρι) -> Β' εξάμηνο 2010 Στο εξωτερικο

golf-6-cabriolet.jpg

2010_vw_golf_cabrio_002-625x416.jpg

golf-6-cabrio-3.jpg

golf-6-cabrio-5.jpg

golf-6-cabrio-4.jpg

golf-6-cabrio-3.jpg

golf-6-cabrio-2.jpg

golf-6-cabrio-1.jpg

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

γιατι το κανουν αυτο;

και το eos τι θα το κανουν;

ωραιο ειναι οχι για εμενα φυσικα αλλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντύπωση οτι το ΕΟΣ του σταματουν την παραγωγή...και στο site της VW χθες που μπήκα στο ΕΟΣ δεν ανοιγε τα λινκς..στα αλλα αυτοκίνητα κανονικα

Edited by Miltos_Golf6
Link to comment
Share on other sites

ανακοινωθηκε το 7 το 2012..

Έχεις κολλήσει ρε με το 7 το 2012 !!! Δεν γίνεται αλλάξει γενιά το golf σε 3 μόνο χρόνια !!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κολλήσει ρε με το 7 το 2012 !!! Δεν γίνεται αλλάξει γενιά το golf σε 3 μόνο χρόνια !!!

απο τον μαρτιο ρε αχρηστε τωρα μου κανεις reply?

μακαρι να μην βγει τοσο συντομα γιατι αν μου αρεσει το 7 θα θελω να αγορασω παλι αυτοκινητο

τελικα το 6ρι cabrio δε θα βγει σε παραγωγη?το εος εχει αρκετο καιρο κ το blue concept αν βγει θα πλησιαζει το 30 κατα την γνωμη μου

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

απο τον μαρτιο ρε αχρηστε τωρα μου κανεις reply?

μακαρι να μην βγει τοσο συντομα γιατι αν μου αρεσει το 7 θα θελω να αγορασω παλι αυτοκινητο

τελικα το 6ρι cabrio δε θα βγει σε παραγωγη?το εος εχει αρκετο καιρο κ το blue concept αν βγει θα πλησιαζει το 30 κατα την γνωμη μου

Off Topic

Bρηκα ενα αρθρο που παρουσιαζει τα νεα μοντελα της VW εως το τελος του 2011 (οσο ακριβες μπορει να θεωρηθει).. Του χρονου τον Μαϊο, λοιπον, αναφερει την εμφανιση του Golf Cabrio... :

http://www.germancar...tell-you-which/

Οσο για το Εos φημολογειται πως θα γινει ενα φρεσκαρισμα το 2011, αλλα θα αντικατασταθει απο το Passat Convertible το 2014!!

-> http://www.autoevolu...2014-23387.html

http://www.caradvice...-passat-cabrio/

http://www.carmagazi...at-cab-in-2014/

Ειδωμεν...

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό σας λέω: Κάντε το κέφι σας τώρα. Σας αρέσει το 6? Χτυπήστε το. Το πιθανότερο είναι σε 3-4 χρόνια που θα βγει (ΑΝ βγει) το 7 να μην κοιτάτε καν γι' αυτοκίνητο στην κατηγορία του Golf.

Η μεγαλυτερη αληθεια !! Δυστηχως.....

Link to comment
Share on other sites

Όνομα ξέρουμε ??? :pardon:

Δυστυχώς δεν γράφει όνομα πουθενά ! Ούτε καν στο prospect της audi στο web ! Αλλά δεν θα σε παρότρυνα να βάλεις 19 ή 20άρες ! Νομίζω βγαίνουν σε 18 replica . Με μια φωτο στο κινητό σου εύκολα νομίζω θα μπορεί να τις βρει ένας ζαντολαστιχάς ...

111111111o.jpg

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.