Jump to content
Peryrho

Golf VI

Recommended Posts

ΚΑΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΦΟΤΟ ΤΟΥ ΝΕΟΥ GOLF ΥΠΑΡΧΕΙ ?

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ BILD ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΧΝΕΙ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ Α3 ΜΕ ΜΟΝΗ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟ ΣΗΜΑ ΣΤΗΝ ΜΑΣΚΑ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΤΟ LYCOS.DE EINAI H KATAXΩΡΙΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel
SE LIGES MERES THA EXO NEWS

Το είδαμε και δε τρελαθήκαμε.Μόνο το μοτέρ του gti με ενθουσιάζει για να πάρω το VI.

Εύκολα τα 300ps :baby:

Link to comment
Share on other sites

αν δεν τις εχουν ανεβασει ηδη ανεβασε τις τι ρωτας :)

αν και εφοσον θα βγει το 2008 το νεο golf μου φαινεται χλωμο να βγαλουν face lift για ενα χρονο μονο..

Link to comment
Share on other sites

6060209.001.mini1L.jpg

6060209.001.mini2L.jpg

6060209.001.mini10L.jpg

6060209.001.mini9L.jpg

6060209.001.mini3L.jpg

"These are the first images of what’s to become the facelift for the VW Golf and also the first sight of the all-new Golf GTD, the GTI’s oil-burning counterpart. We expect both cars to come to the dealers in summer this year, but our spies caught them out testing in northern Sweden and in Germany respectively. Modifications for the updated Golf are limited to the car’s front end where it is to mimic the grille of the Jetta – including bigger air-intakes, the polished chrome grille and two pairs of chrome bars left and right of the logo. The rear end seems to be left untouched but we expect fresher cloth and a slightly refined interior design to round the facelift.

It comes as no surprise that the GTD will get the petrol GTI’s outstanding grille, though newly interpreted as the GTD will be available in the facelifted version of the Golf right from the start. Power will come from the 2.0-litre four-cylinder TDI, though output will be increased from today’s 140 to 170 bhp."

Link to comment
Share on other sites

SHMERA EIDA TO GOLF VI STHN TELIKH TOU MORFH

KAI LEO OTI EINAI KALYTERO SE THEMA OMORFIAS APO TO GOLF V

GNOMH MOU POU MPOREI OTAN BGEI STHN AGORA NA ALAKSEI ALLA MPOREI NA MOU ARESEI KAI PERISOTERO

Link to comment
Share on other sites

Παντως για το 2007 ετοιμαζει αλλαγες η VW στην βασικη εκδοση με νεο κινητηρα FSI 1.4 80hp και τον 1.4 TSI στα 140hp οπως προαναφερθηκε με 0 - 100 8,8" σαφως πιο γρηγορο απο το 2.0 FSI 150hp

Link to comment
Share on other sites

SHMERA EIDA TO GOLF VI STHN TELIKH TOU MORFH

KAI LEO OTI EINAI KALYTERO SE THEMA OMORFIAS APO TO GOLF V

GNOMH MOU POU MPOREI OTAN BGEI STHN AGORA NA ALAKSEI ALLA MPOREI NA MOU ARESEI KAI PERISOTERO

ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΦΟΤΟ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ?

Link to comment
Share on other sites

Guest VIDEOMIX
νομιζω οτι εχουν ξαναανεβασει αυτες τις φωτο..

ουσιαστικα ενα golf απλο με μασκα απο r32 και εξατμιση σα του gti?

Και 2 προβολάκια στον ουρανό, αλλα τζιπάκι στύλ. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια απ οτι ειδα απο fotos αυτο ειναι το Golf iv ετσι?Εμένα πάντως αν ειναι ετσι μου αρέσει πολύ.Παντως μπορει να μας επιβεβαιώσει κάποιος, πως ειναι οντως αυτό?Sorry,αν υπαρχει κανενα προβλημα με τις foto's οι 2 ειναι απο print screen..(αν κ δεν νομιζω να υπάρχει)..Οσο για τον 1.4tsi γιατι λετε να τον έριξαν 30hp?για λόγους αξιοπιστίας?Απο Gratsia που περασα ειδα το Golf cabrio..Τα φανάρια τους θα ειναι ιδια κ επιτέλους μετα απο πολλά χρόνια βλέπω φανάρια που τα γουσταρω πολύ!!Φοβερο σχήμα γενικότερα..για μένα...οι γνώμες σας?

post-3365-1150579413_thumb.jpg

post-3365-1150579849_thumb.jpg

post-3365-1150579912_thumb.jpg

Edited by Alonso
Link to comment
Share on other sites

Καλά τελικά ΟΝΤΩΣ ότι θέλει βάζει ο καθένας.....

Η δημοσίευση είναι εκτός θέματος και θα διαγραφεί σύντομα.

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας πω την αλήθεια η δική μου γνώμη είναι οτι πολύ νέοι επίδοξοι σχεδιαστές έχουν βγάλει στη φόρα όλες τις δικές τους προτάσεις με αποτέλεσμα να έχουμε μπερδευτεί....

Και για το Golf 6 και για το νέο Sciroccco....

έχουμε 4-5 διαφορετικές σχεδιαστικές προτάσεις....

Αλονσο, νομίζω οτι ειναι ρεαλιστική η σχεδιαστική πρόταση του GOlf 6 που μας παρουσίασες, και μπορώ να πω πως και εμένα μου αρέσει!!

Πάντως καλό είναι να ενημερωνόμαστε....

και προτεινω...υπομονή...μεχρη να βγουν τα μοντελα

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε πως και εγω για να ενημερωσω κ να ενημερωθω περασα αυτες τις φωτο,τωρα αν νομιζει καποιος εδωμεσα πως το εκανα για οποιονδηποτε αλλο λογω ή για το οτι εχω συμφεροντα..κακο δικο του.. tongue.gif

Edited by Alonso
Link to comment
Share on other sites

Guest VIDEOMIX

Κυρίως επειδή δεν μου αρέσουν τα αποτελέσματα του photoshop. Ελπίζω το πραγματικό να ειναι ποιό όμορφο σκαρί. B)

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν είμαι κι εγω ένας υποψηφιος αγοραστής του GT και ψάχνοντας στο internet είδα φωτογραφίες από το Golf VI που ομολογω πως ξετρελάθηκα. Απότι έμαθα διαβάζοντας ο Γερμανός θα το παρουσιάσει στην έκθεση της Φρανκφούρτης και θέλει να το βγάλει στη γραμμή παραγωγής τέλη του 2007 με αρχές του 2008.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι

1) πόσο πιστεύετε θα είναι η τιμή του αντίστοιχου GT εφ'όσον κυκλοφορήσει με τον ιδιο κινητήρα ;

2) Το υπάρχον μοντέλο θα αποσυρθεί ή θα ρίξουν την τιμή του για να πουλήσουν τα stock που θα μείνουν;

3) Αξίζει να το παραγγείλω τώρα, να το παραλάβω με 3-4 μήνες καθυστέρηση και σε 1 περίπου χρόνο να έχει αλλάξει μοντέλο η VW;

Αυτή η πολιτική, λίγο πολύ μου θυμίζει γιαπωνέζικες εταιρίες π.χ. toyota, mazda που συνεχως ανανεώνουν τα αυτοκίνητα με facelift και άλλα και πουλάνε...

Link to comment
Share on other sites

περιμενε το vi...πηροφοριες λενε πως η vw θελει να κανει μεγαλο μπαμ με το εξαρι..τιμες ιδιες...για το 5αρι θα πεσουν ενα μηνα πριν το εξαρι...

Link to comment
Share on other sites

Guest Sir B

γιωργο καταλαβες τι εχει να γινει....

αν τωρα το 5αρι εχει προβληματα, στο 6αρι που θα ριξουν κι αλλο το κοστος παραγωγης....

Ο Γουμενος αφησε τον ΠΑΟΚ κι αγορασε τη VW

Link to comment
Share on other sites

B)-->

QUOTE(Sir B @ 27/06/2006, 20:38 )

γιωργο καταλαβες τι εχει να γινει....

αν τωρα το 5αρι εχει προβληματα, στο 6αρι που θα ριξουν κι αλλο το κοστος παραγωγης....

Ο Γουμενος αφησε τον ΠΑΟΚ κι αγορασε τη VW

:):D;):thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup::lol:

Σε συνεργασία με τον Μπατατούδη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.