Jump to content
Peryrho

Golf VI

Recommended Posts

σαν 5-6 χιλιαρικακια ας πούμε? :D

Ξέρω γω ρε φίλε; Μάλλον. Εάν υποθέσουμε ότι το πήρες 20χ καινούργιο. Σου κοστίζει 2χ ή 10% που γύρισες το κλειδί και άλλο ένα 20% πριν αλλάξει η χρονιά, τόσο είναι για να στο αλλάξει.

Πάντως, επειδή παίξανε πάρα πολύ το θέμα ηχομόνωση στο Golf VI, οφείλω να πω ότι δεν "ψάρωσα".

Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατο το πρωι πηγα για συμπληρωμα λαδιων ,στο jetta, στην αντι/πεια. Απο εξω ειχαν ενα 6αρι 5πορτο, μαυρο με dsg.Για την ακριβεια το ειχαν και φουλ εξτρα. Aπο μια γρηγορη ματισ το εσωτερικο καλο μου φανηκε, λιγο με χαλασε το μπρατσο στην πορτα του οδηγου που ειναι ακριβως σαν του tiguan. Το θεμα ειναι οτι μονο highline & trendline εχουν βγαλει. Που ειναι ή sportline (τωρα gtsport) ? Δεν θα βγαλουν?

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το παρατήρησα κι εγώ... Και μου έκανε μεγάλη εντύπωση!

Όταν έφεραν το 5άρι, έφεραν μόνο τη φθηνή και την ακριβή έκδοση. Τώρα έφεραν τη φθηνή και τη μεσαία!

Που πας χωρίς sport ρε Καραμήτρο??

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το παρατήρησα κι εγώ... Και μου έκανε μεγάλη εντύπωση!

Όταν έφεραν το 5άρι, έφεραν μόνο τη φθηνή και την ακριβή έκδοση. Τώρα έφεραν τη φθηνή και τη μεσαία!

Που πας χωρίς sport ρε Καραμήτρο??

Απλα πουθενα fire.gif .

Υ.Γ Οποιος mod το βλεπει ας κανει τα 2 θεματα 1, που εχουν ανοιξει για το 6αρι γκολφ.

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

dsc00002tm5.jpg

ιεροσυλοι...βγαλαν τον μπλε φωτισμο(κοντερ)...

ασπρο-κοκκινο-μπλε ανοιχτο δεν νομιζω να χρειαζοταν ερευνα για να δουν οτι δεν ταιριαζουν

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Και το ειχα δει σε fox αυτο τον φωτισμο και λεω ελεος!!

Χαλια απλα!!

Το μπλε ηταν σημα κατατεθεν VW!!

Link to comment
Share on other sites

σου είπε αν δέχονται αλλαγες 5 με 6? tongue.gif

Αυτη τη στιγμη δε συμφερει να δωσεις το 5αρι.Εγω χωρις να ενδιαφερομαι να το πουλησω, ρωτησα απο περιεργεια ποσο αγοραζουν το δικο μου το οποιο ειναι 3θυρο sportline (λιγο πριν αλλαξει τη μασκα) με ESP και υποβραχιονιο.Το ειχα αγορασει 22.000 και μου ειπε οτι επειδη αυτη τη στιγμη τους εχουν μεινει μερικα 5αρια τα πωλουν 2.000 ευρω κατω.Το δικο μου το αγοραζουν με 16.000 ευρω και να φανταστεις το εχω 19 μηνες.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη δε συμφερει να δωσεις το 5αρι.Εγω χωρις να ενδιαφερομαι να το πουλησω, ρωτησα απο περιεργεια ποσο αγοραζουν το δικο μου το οποιο ειναι 3θυρο sportline (λιγο πριν αλλαξει τη μασκα) με ESP και υποβραχιονιο.Το ειχα αγορασει 22.000 και μου ειπε οτι επειδη αυτη τη στιγμη τους εχουν μεινει μερικα 5αρια τα πωλουν 2.000 ευρω κατω.Το δικο μου το αγοραζουν με 16.000 ευρω και να φανταστεις το εχω 19 μηνες.
Kαι πάλι καλά να λες.

Και ακομα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν στο παιρνουν 16000 και θελεις να αλλαξεις καντο αμεσως, η τιμη ειναι απιαστη.

Το δικο μου που εδωσα με τιμη κλεισμενη απο Ιουλιο, 5πορτο/ηλιοροφη/φιμε/συναγερμο/αισθητηρες παρκαρισματος/υποβραχιονιο/συρταρακια κλπ, αγρατζουνιστο στην κυριολεξια, το πηραν ανταλλαγη 17000 και θεωρησα τον εαυτο μου τυχερο με την νεκρα που εχει πεσει στα μεταχειρισμενα.

Παρεπιπτοντως παλι το ιδιο 5αρι (140) πηρα αλλα με dsg.

Θα μπορουσα με κατι παραπανω να παρω το 6αρι αλλα ηθελα το 6ταχυτο dsg, που στο 6 βγαινει μονο στα 2 λιτρα, και δεν μου ελεγε εμφανισιακα κατι περισσοτερο απο το 5, μαλλον λιγωτερο, εκτος της αισθησης του 'φρεσκου' που εχει καθε καινουργιο αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο που με εντυπωσιασε στο golf VI με τα 160 σε τεστ που ετυχε και διαβασα ειναι τα φρενα του με 16αρες ζαντες διασταση 205/55/16 με λαστιχα michellin energy και φρενα εαν θυμαμε καλα 312 ιδια με του GT ειχε 5 μετρα λιγοτερα απο το golg V GT 170.ειναι πολυ μεγαλη βελτιωση και απο τη στιγμη το gt φοραει 17αρες ζαντες.

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη δε συμφερει να δωσεις το 5αρι.Εγω χωρις να ενδιαφερομαι να το πουλησω, ρωτησα απο περιεργεια ποσο αγοραζουν το δικο μου το οποιο ειναι 3θυρο sportline (λιγο πριν αλλαξει τη μασκα) με ESP και υποβραχιονιο.Το ειχα αγορασει 22.000 και μου ειπε οτι επειδη αυτη τη στιγμη τους εχουν μεινει μερικα 5αρια τα πωλουν 2.000 ευρω κατω.Το δικο μου το αγοραζουν με 16.000 ευρω και να φανταστεις το εχω 19 μηνες.

και ούτε πρόκειτε να το αλλάξω για το 6... είναι σαν να πέρνω το ίδιο αυτοκίνητο με διαφορετικό αμάξωμα και να σκασω και 5-6 χιλιαρικα παραπάνω..... μπαααα καλύτερα να πάρω 1 pc διαστημόπλοιο με 5-6 χιλιαρικα

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να σου φανει παραξενο, αλλα εμενα δε μου αρεσει το πισω μερος καθολου. Προτιμω το 5

Το 5 ειναι μακραν πιο ομορφο και για μενα σαν συνολο.

Link to comment
Share on other sites

Από οτι έχω διαβάσει, τέλη Αυγούστου αρχές Σεπτεμβρίου θα είναι διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.