Jump to content
Guest chrome

1.6 Sportline 2006

Recommended Posts

Guest chrome

βρε παιδια τι προτεινετε για το 1.6 sportline 2006.

εχεις δίκιο.δικό μου λάθος sorry.

το passat 1.6 sportline 2006.αυτό που είναι στη photo

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Εγινε συγχωνευση των διαδοχικων δημοσιευσεων.

Edited by OuNkaS
Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

μιλαμε για μηχανικη βελτιωση ετσι?

υπαρχει ηδη μελος με αυτο το μοτερ σε δευτερο σταδιο που ανεβαινει περιπου στα 150 αλογα

Link to comment
Share on other sites

NAI ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΝΤΩΣ ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ ΜΗΧΑΝΙΚΑ ΤΙ,ΠΩΣ,ΠΟΥ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΣΤΑ PASSAT ΜΑΣ.

Α!! ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΙΑ...

Link to comment
Share on other sites

Guest chrome

Όσο αφορά το εξωτερικό look.......από ζάντες k spoiler αμερικής είναι αυτά που συνιστώ ανεπιφύλακτα, k για ομορφιά αλλα και για ποιότητα.Από βελτίωση είμαι λίγο thumbsdown.gif.Το θέμα είναι που θα είναι πιο καλά k γιατί.αυτό είναι το ερώτημα μου, η απορία μου, σας παρακαλώ οποιος μπορεί ας μου την λύειη.

thank you boys εκ των προτερων ;):thumbsup::thumbsup:

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Guest chrome

κωνσταντίνε θα προσπαθήσω αλλα επειδή είμαι από καναδά τα ελληνικά μου είναι λίγο αθλια.ill try but understand ότι θα υπάρχουν πολλά ορθογραφικά λάθη. (k είναι λίγο embarissing) :excl:

ill try όμως.

πέρα από τους ελληνικούς χαρακτήρες υπάρχει κανεις που μπορεί να μου λύση την απορία μου όσον αφορά την βελτίωση (horsepower,torque etc) for the passat 1.6 sportline

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

konstantine tha prospathiso alla epidi ime apo kanada ta ellinika mou ine ligo athlia.ill try but understand oti tha uparxoun pola orthographika lathi. (k ine ligo embarissing) :thumbsup:

ill try omos.

pera apo tous ellinikous xaraktires uparxi kanis pou bori na mou lisi thn aporia mou oson afora thn beltiosi (horsepower,torque etc) for the passat 1.6 sportline

Μην ανησυχεις για τα ωρθογραφηκα λαθοι. :excl::o

Δεν ειμαστε φιλολογοι!!Οποτε δεν τιθεται κανενα θεμα ντροπης κτλ.

Απλα,για λογους αναγνωσιμοτητας και αναζητησεων καλο ειναι να γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες. :o

Link to comment
Share on other sites

βασικα το κλασσικο πρωτο σταδιο..δηλαδη θα αλλαξεις την εισαγωγη θα βαλεις ειτε μια σκουπα ειτε βαρελακι bmc.μετα μπορεις να παιξεις με την εξατμιση ειτε μονο τελικο ειτε χταποδακι-καταλυτη κλπ.

και ενα προγραμμα βεβαια μετα απο ολα αυτα.10-15 αλογα θα τα παρεις ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Guest chrome
βασικα το κλασσικο πρωτο σταδιο..δηλαδη θα αλλαξεις την εισαγωγη θα βαλεις ειτε μια σκουπα ειτε βαρελακι bmc.μετα μπορεις να παιξεις με την εξατμιση ειτε μονο τελικο ειτε χταποδακι-καταλυτη κλπ.

και ενα προγραμμα βεβαια μετα απο ολα αυτα.10-15 αλογα θα τα παρεις ετσι..

για να ανεβο στα 150 τι θα χριαστει τουρμπο??????

ο παζαροπουλος δεν βγαζει προγραμμα με 150 αλογα με 1500 ευρο????

θα αξηζη αν ισχειη αυτο το προγραμμα???????????

δεν χερο τι να κανο?

Με ενα budget 3 με 4χιλιαρικα τι θα κανατε εσεις??????θελω να διαφερει γενικα απο το συνιθισμενο.εκτοσ απο ζαντες .(τισ φερνο απο αμερικι κ οπος καταλαβενετε δεν ινε σοστο να παο στο ανταγονισμο. :):blush::blink:

thank you Ουνκας for ur συμβουλη. :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

για να πας 150(το χει καταφερει ηδη ενα μελος με 1.6 fsi σε golf 5) πρεπει να κανεις περισσοτερα πραγματα.

δηλαδη περα απο το πρωτο σταδιο θελει και εκκεντροφορους,ροικη και ενα καλο προγραμμα φυσικα ωστε να εκμεταλευεται ολα τα νεα δεδομενα που υπαρχουν στο αυτοκινητο.

γι αυτο που λες για τον παζαροπουλο δεν εχω ακουσει κατι μιας και ειμαι θεσσαλονικη..

για turbo θα λεγα καλυτερα να μη το ρισκαρεις και να σκεφτεις να αλλαξεις μοτερ και να βαλεις tfsi οταν θα εχεις τα χρηματα η αργοτερα πουλωντας το δικο σου να παρεις ενα passat tfsi.

παντως και το 1.6 νομιζω ειναι αρκετα καλα.

κανε τα βασικα δηλαδη εξατμιση-χταποδι-και βαρελακι η σκουπα και δες αλλαγες...

αν δε σε ικανοποιησει κοιταξου για προγραμμα.εχει αρκετα καλα ονοματα στην αθηνα που θα σου πουν παιδια που ναι και κατοικοι αθηνων.μη σε παρω εγω στο λαιμο μου :)

Edited by OuNkaS
Link to comment
Share on other sites

Guest chrome
για να πας 150(το χει καταφερει ηδη ενα μελος με 1.6 fsi σε golf 5) πρεπει να κανεις περισσοτερα πραγματα.

δηλαδη περα απο το πρωτο σταδιο θελει και εκκεντροφορους,ροικη και ενα καλο προγραμμα φυσικα ωστε να εκμεταλευεται ολα τα νεα δεδομενα που υπαρχουν στο αυτοκινητο.

γι αυτο που λες για τον παζαροπουλο δεν εχω ακουσει κατι μιας και ειμαι θεσσαλονικη..

για turbo θα λεγα καλυτερα να μη το ρισκαρεις και να σκεφτεις να αλλαξεις μοτερ και να βαλεις tfsi οταν θα εχεις τα χρηματα η αργοτερα πουλωντας το δικο σου να παρεις ενα passat tfsi.

παντως και το 1.6 νομιζω ειναι αρκετα καλα.

κανε τα βασικα δηλαδη εξατμιση-χταποδι-και βαρελακι η σκουπα και δες αλλαγες...

αν δε σε ικανοποιησει κοιταξου για προγραμμα.εχει αρκετα καλα ονοματα στην αθηνα που θα σου πουν παιδια που ναι και κατοικοι αθηνων.μη σε παρω εγω στο λαιμο μου :)

NA SE KALA BRE OUNKAS.

ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΟ Κ ΘΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΒΝΗΜΕΡΟΥΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΑ INFO. :blush:

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια τι προτεινετε για το 1.6 sportline 2006.

εχεις δίκιο.δικό μου λάθος sorry.

το passat 1.6 sportline 2006.αυτό που είναι στη photo

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Εγινε συγχωνευση των διαδοχικων δημοσιευσεων.

γίνεται μια χατογράφιση του κινητήρα στον παζαροπουλο και χωρίς τσιπάρισμα φτάνει τα 127 άλογα

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν κάνω λάθος αλλά από ότι έχω διαβάσει σε τεστ για τον 1.6 FSi λένε ότι αποδίδει πραγματικά 125 άλογα. Άρα για ποια χαρτογράφηση μιλάμε στον Παζαρόπουλο. Μήπως πουλάνε μούφες?

Edited by gramacar
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμενα αν θυμαμαι καλα,το Auto Motor Und Sport το ειχε δυναμομετρησει στα 127 (το Golf).

Μπορει τα αλογα που αναφερει ομως να αφορουν τα εργοστασιακα 115 και οχι τα ποσα το δυναμομετρησε το καθε περιοδικο.

Παντως χοντρικα αν παρεις σαν βαση τα 115 με ενα +8-10% βγαινει περιπου στα 125 αλογα.

Link to comment
Share on other sites

O Γιωργος (ounkas) χωρις χαρτογραφήσεις και τετοια, μονο με σκουπα και τελικό εχει 129 αλογα.

Edited by milix
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.