Jump to content
panostok

Body Kit για Passat 2006?

Recommended Posts

Ρε παιδιά ξέρει κανένας αν η Volkswagen ή αν καποια άλλη εταιρία έχει βγάλει καποιο body kit για το Passat 2006?Μιλάω πάντα για ολοκληρωμένο φτιάξιμο μπρος,πίσω και πλαινά αντε και καμμιά αεροτομή.Τnx προκαταβολικά..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανένας αν η Volkswagen ή αν καποια άλλη εταιρία έχει βγάλει καποιο body kit για το Passat 2006?Μιλάω πάντα για ολοκληρωμένο φτιάξιμο μπρος,πίσω και πλαινά αντε και καμμιά αεροτομή.Τnx προκαταβολικά..

Καλησπερα φιλε εχω κατι LINKS αλλα συνηθως δε τα κραταω αλλα υπαρχει ενα κιτ απο την B&B Automobiltechnik

http://www.bb-automobiltechnik.de/bb2004/e...at/3C/index.php

αλλη εταιρια ειναι η abt www.abt-sportsline.de

αυτα το θεμα ειναι ομως να βρει κανενα καλο site na anebasoyme ta alogakia ta kit ερχονται αργοτερα χιχιχι :baby:

Τροποποιηθηκε το link για να λειτουργει κατευθειαν :D

post-2183-1143066722_thumb.jpg

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Και ενα ακομα site μεσα απο την VW το οποιο ομως περισσοτερο για εσωτερικη παρα για εξωτερικη διακοσμηση ειναι

http://www.volkswagen.de/vwcms_publish/vwc...Individual.html

παρε και ενα ακομα site στο οποιο μπορεις να βρεις συκεντρωτικες πληροφοριες απο βελτιωτες online καταστηματα και αλλα

http://www.tuninglinx.com/html/tdbase.html

Edited by SPetz
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ LINK.ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΑ.ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΟΛΥ ΑΥΤΑ ΤΗΣ ΒΒ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΒΤ.ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ Η΄ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΛΛΑΔΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ LINK.ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΑ.ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΟΛΥ ΑΥΤΑ ΤΗΣ ΒΒ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΒΤ.ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ Η΄ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΛΛΑΔΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ?

Bασικα ψαξε να βρεις τιμες απο τους εδω αντιπροσωπους και αν δεν κοιτα απο το εξωτερικο.

Το προβλημα θα ειναι τα μεταφορικα.

Αν εχεις τροπο να τα φερεις,συμφερει απεξω.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ φίλε μου Κωσταντίνε τώρα περιμένω και μια απάντηση απο την KOSMOCAR για να δω τι τιμές παιζουν και Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω το θέμα με μερικές τιμές...

Μπροστά spoiler της ΑΒΤ: 680€

Αεροτομή της ΑΒΤ: 430€

Για το κιτάκι το "μαμά" (δηλαδή αυτό που προμηθεύει η VW)

Μπροστά : 650€

Πλαϊνά : 500€

Πίσω : 450€

Όλες οι τιμές είναι για άβαφα ανταλλακτικά. Για της ΑΒΤ μου είπαν και για τα 2, βαμμένα-τοποθετημένα 200€. Για της VW, όλα μαζί, βαμένα-τοποθετημένα 400€ περίπου.

EDIT:

Να προσθέσω τις πληροφορίες που έχει δώσει και ο φίλος Πάνος (panostok), για να είναι και όλα μαζεμένα σε ένα θέμα:

Η αεροτομή με κωδικό CA 510140 C για το VW Passat 2006 κοστίζει 255 Ε.

Η τιμή για ολόκληρο το bodykit της CARACTERE κυμαίνεται από 1000 - 1100 Ε αναλόγως των συγκεκριμένων κωδικών που θα επιλέξεις.

Θα κοιτάξω και για άλλα bodykits. Όταν θα έχω νεότερα, θα συμπληρώσω.

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Ειναι και αυτο αλλα δεν ξερω αν το φερνει η VW στην Ελλαδα. Το λενε RGT και μπαινει βαμενο απο την αντιπροσοποια με ενα $4000 εξτρα στην τιμη....

post-62-1180732801_thumb.jpg

Edited by meltemie
Link to comment
Share on other sites

Ειναι και αυτο αλλα δεν ξερω αν το φερνει η VW στην Ελλαδα. Το λενε RGT και μπαινει βαμενο απο την αντιπροσοποια με ενα $4000 εξτρα στην τιμη....

Ναι Meltemi, το έχουν και εδώ οι δικοί μας, αλλά δεν ρώτησα τιμή... tongue.gif

Για όποιους ενδιαφέρονται, οι κωδικοί για το bodykit που λέει ο φίλος Meltemi είναι:

Art.-Nr. 3C0 071 600 GRU

Art.-Nr. 3C0 071 912

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από πολλή σκέψη κατέληξα στο να βάλω το bodykit της VW, αυτό της Votex (Βλέπε το γκρι Passat που πόσταρε ο meltemie). Για αρχή έχω παραγγείλει μόνο το μπροστινό, 360€ άβαφο. Θα τα έπαιρνα όλα μαζί, αλλά δεν μου κάνανε καμιά καλύτερη τιμή. Οπότε κάθε μήνα θα παραγγέλνω και από ένα! :) Είναι ετοιμοπαράδοτο στη Γερμανία, οπότε θα περιμένω να το φέρουν. Μόλις θα το παραλάβω, θα βγάλω μερικές φώτο πριν και μετά την τοποθέτηση... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στο ebay και βρήκα τα ακόλουθα bodykits

http://cgi.ebay.co.uk/Full-Body-Kit-VW-PAS...bayphotohosting

http://cgi.ebay.co.uk/Full-Body-Kit-VW-PAS...7QQcmdZViewItem

Αν και από ότι τα βλέπω είναι μάλλον απαγορευτικά για τους δικούς μας δρόμους διότι είναι αρκετά χαμηλά. Ιδίως για περιοχές με αρκετές ανηφοριές όπου σίγουρα θα το κλαις το μπροστινό spoiler.

Link to comment
Share on other sites

To 1o link Που παραθέτεις, το έχω δει εδώ και καιρό, αλλά μου φάνηκε αρκετά "καγκούρικο" για Passat. Το δεύτερο το βλέπω 1η φορά αλλά στην ουσία είναι το ίδιο bodykit με άλλο μπροστινό, το οποίο θα έλεγα ότι είναι ΠΟΛΥ καλύτερο... Τα πίσω πάντως είναι πολύ χάλια κατά την γνώμη μου για Passat...

Εγώ έψαχνα για κάτι πιο διακριτικό και πιο προς το κυριλέ. + ότι θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο όσον αφορά την εφαρμογή.

"Product is fully hand made from high qualificated workers, this give it best quality and precision."

"Body kit is made from high quality fibre glass, we use only the best half-finished products."

Καλύτερα να το πληρώσω παραπάνω και να πάρω το πλαστικό από το καλούπι που θα μπει γάντι... <_<

Link to comment
Share on other sites

Νικο κι εγω ετσι σκεφτομουν να το κανω οταν ανοιξα το θεμα και επερνα ιδεες,καθε μηνα κι απο ενα κομματι,μου φαινοταν το κιτ της votex ισως το πιο ομορφο και το πιο συμαζεμενο.

Μετα ομως ηρθε παιδακι στη ζωη μας και ετσι το ανεβαλα, λογω αλλων προτεραιοτητων.Αντε μολις ερθει και μπει στειλε φωτο και τελικες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα παρέλαβα το μπροστά spoiler ως ανταλλακτικό. Σήμερα θα το πάω να το αφήσω για βάψιμο. Προσεχώς φωτογραφίες... :D

Link to comment
Share on other sites

Νικολα εγω τωρα αντι για σποιλερ αγοραζω πανες για τον γιο μου,τοσες πανες που θα εβαζα 3 body kit tongue.giftongue.giftongue.gif.Οντως πολυ ομορφο καλορυζικο.

Θελω και γωωωωωωω.....

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο θέλεις ρε Παναγιώτη??!! Είσαι ένας χαζομπαμπάς που απέκτησε διάδοχο! Τι να τα κάνεις τα spoiler μετα...? :D

*Πες τον διάδοχο να τσακιστεί να μάθει να πηγαίνει στην τουαλέτα, γιατί ο μπαμπάς έχει και έξοδα (spoiler) να κάνει... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

για τον γέρο μου κανένα σποιλεράκι υπάρχει? ώρεο αυτο που έβαλες στο αυτοκινητο σου Νικο.

Link to comment
Share on other sites

για τον γέρο μου κανένα σποιλεράκι υπάρχει? ώρεο αυτο που έβαλες στο αυτοκινητο σου Νικο.

Αυτό που έβαλα εγώ είναι της μαμά VW της σειράς Votex. Τσουχτερό μεν, αλλά μπήκε πάνω βιδώνοντας τις μαμά βίδες, στις μαμά θέσεις κι έκατσε σε μέτρα σαν να το πήρα από το εργοστάσιο... Σύντομα θα συμπληρώσω και τα πλαϊνά και το πίσω. Περιμένω και το τιμόνι με τα shift pads... ¶σε, πολλά έξοδα!!! :lol:

Πάντως για το δικό σου μοντέλο έχει πολλά σχέδια. Ρίξε μια ματιά για Rieger, ίσως σε καλύψει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.