Jump to content
panostok

Body Kit για Passat 2006?

Recommended Posts

Νίκο σε ευχαριστώ πολύ, βρήκα κάτι που σκεφτόμουν!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για κοιτάξτε και εδω : www.tmtuning.com Θα πάθετε την πλάκα σας και με τα προιοντα και με τις τιμές.

Η εταιρεία εδρευει στην Γερμανία , τα σπόιλερ μπορείς να τα παραγγείλεις βαμμένα από την ίδια την VW και βρίσκεις ΟΕΜ πράγματα

και όχι ιμιτασιον . Το βρήκα τυχαία στο Ιντερνετ και χάζεψα........

Link to comment
Share on other sites

καλή σελιδούλα trueno βρήκα κάποια πραγματακια για το πασσατ!

Link to comment
Share on other sites

trueno -> πώς έρχωνται κάτι προφυλακτύρες για πασσατ απο εκει εδώ... ? ξέρεις η κάποιός άλλος ξέρει να μου πεί τον τρόπο sorry Off-Topic!

Link to comment
Share on other sites

trueno -> πώς έρχωνται κάτι προφυλακτύρες για πασσατ απο εκει εδώ... ? ξέρεις η κάποιός άλλος ξέρει να μου πεί τον τρόπο sorry Off-Topic!

Γράφουν στο site πως τα στέλνουν με DHL και τέλεια συσκευασμένα.

Επιλέγεις τρεις τρόπους αποστολής ανάλογα με το πόσο γρήγορα θες να σου ερθουν.

Ο πιο αργός - και ο πιο φτηνός - ειναι 5 εως 14 εργάσιμες για Ευρώπη.

Επίσης οποιος ειναι ενεργός στρατιωτικός ασχετα σε ποια χωρα υπηρετεί γράφουν ότι εχει επιπλέον εκπτωση.

Αντιγράφω από το site :

Here is a brief description of how TM Tuning gets the package to you.

*NOTE* Multiple item orders will only have a single box shipping rate based on weight. We will give you the shipping price of multiple item containing boxes when we respond with your order request total. If your multiple item's bring the box dimensions beyond the limit we will break the order down to 2 shipments. Either way or combo of item's we will always figure out the most economical way to get the product to you. You will never pay for unnecessary shipping cost.

We do not overcharge for shipping. The shipping you will be charged is accurate.

All of us here at TM Tuning really pride ourselves in the packing and quality of shipping that we do. We take every possible measure to make sure your item makes it to you safely and in a timely manner. Some people might think that we even "over pack" the parts with bubble wrap but to us it's better to be safe then sorry. TM Tuning has invested allot of money for the shipping aspect of the business, we use only the best quality bubble sheet, high impact air pillows and environment safe foam popcorn. Each package on average gets 20 minutes of our attention before it's labeled and sent out.

Και ακόμα

Standard Air transit time:

14 - 20 business days to North America

5 - 14 business days to Europe (depending on country)

14 - 20 business days to Asia

15 - 22 business days to South Africa / South America

note: business days are Monday thru Friday excluding holidays

shipping cost:

$ 6.50 - $ 25.00 (up to 4 lbs);

$ 29.00 - $ 90.00 (more than 4 lbs)

depending on weight and location

$ 35.00 - $ 140.00 (more than 4 lbs)

depending on weight and location

The final delivery will be made with a local shipping carrier in your area or DHL.

Air Plus transit time:

2 - 8 business days to Europe (depending on country)

7 - 11 business days to Asia

8 - 13 business days to South Africa / South America

note: business days are Monday thru Friday excluding holidays

shipping cost: $ 8.00 - $ 35.00 (up to 4 lbs);

$ 35.00 - $ 140.00 (more than 4 lbs)

depending on weight and location

The final delivery will be made with a local shipping carrier in your area or DHL.

Express transit time:

2 - 4 days (anywhere)

shipping cost: starting at $ 27.00, depending on dimensional weight and location

The final delivery will be made with the Express shipping carrier.

insurance: insurance: insurance:

if you would like to insure you package you can purchase additional insurance for 1.50 Euro per 100 Euro value, minimum EUR 6.00. Please ask for insurance when ordering. All packages are insured up to ¤ 500 (ca. $ 600.00), if your package exceeds this value you can purchase additional insurance. All packages are insured up to $ 500, if your package exceeds this value you can purchase additional insurance.

Link to comment
Share on other sites

thank you δεν το είχα δεί! νομίζω ότι θα δοκιμάσω να φέρω 2 προφυλακτίρες!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το site που έστειλες Στάθη. Βέβαια το bodykit που βάζω εγώ δεν το έχει... :thumbsup: Μάλλον θα πάρω κανένα σηματάκι για το τιμόνι μου. Αν δεν έχει το καινούργιο βέβαια. Πάντως έχει ωραία πράγματα και οι τιμές είναι καλές. :D

Link to comment
Share on other sites

Νικο Καλημέρα!

Σου εχω στειλει ΡΜ με κατι ερωτησεις. Κοιταξέ το Please..

Παρτε και αλλη μια διευθυνση.... Πολύ πραμα και εκει ( και εχουν αποθηκες και στην Ευρώπη)

http://oempl.us/

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Παρτε και αλλη μια διευθυνση.... Πολύ πραμα και εκει ( και εχουν αποθηκες και στην Ευρώπη)

http://oempl.us/

:thumbsup:

Γνωστή από το vwvortex η εν λόγω εταιρεία... Εγώ πλέον το μόνο που ψάχνω για το Passat είναι μια ρυθμιζόμενη ανάρτηση και δεν εννοώ τις "κλασσικές" ρυθμιζόμενες τύπου "αγωνιστικού". Κάτι σαν αυτές που έχουν Μercedes, BMW, Saab, Volvo, VW (Touareg), όπου να ρυθμίζουν σε ύψος και σκληρότητα από μέσα με το πάτημα ενός κουμπιού...

Ζητάω πολλά??? :thumbsup:

new_lol.gif

Έχω βρει την εταιρεία German Airride Systems αλλά υπάρχουν τα εξείς προβλήματα:

1) Δεν υπάρχει κανείς Ελλάδα να τα περνάει.

2) Ίσως να θέλει και πατέντες στο αμάξι και αυτό ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να το κάνω.

3) Δεν ξέρω πόσο αξιόπιστα είναι.

4) Με ανησυχεί το να έχω ένα δοχείο υπό πίεση στον χώρο αποσκευών.

5) Είναι πολύ extreme για την δουλειά που το θέλω...

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να μεινουμε στο θεμα μας για το BODYKIT.

Για αναρτηση δειτε τα ηδη ανοιχτα θεματα ή ανοιξτε καποιο αλλο.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να μεινουμε στο θεμα μας για το BODYKIT.

Για αναρτηση δειτε τα ηδη ανοιχτα θεματα ή ανοιξτε καποιο αλλο.

Ευχαριστω.

Sorry Κωσταντίνε, έχεις δίκιο. Αν θέλεις το ποστ #35 διέγραψέ το.

Έχω κάνει νέο τόπικ στην αντίστοιχη κατηγορία περί αναρτήσεων, εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω ένα update και στο θέμα του bodykit! Σήμερα ολοκληρώθηκε και το θέμα Vortex bodykit. :) Ολοκληρώθηκε το σετάκι και πλέον πάμε για άλλα! :) Παρακάτω έχω μερικές φώτο, αλλά είναι από το κινητό και ο φωτισμός μέτριος (εώς απαράδεκτος). Ξέρω ότι δεν φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι το τραγικό, αλλά για αυτό φταίνε 1ον το ότι είναι μαύρο, 2ον ότι ο φωτισμός/κάμερα, 3ον ότι είναι ΠΟΛΥ διακριτικό bodykit. Εξάλλου έτσι το ήθελα. Αν το δει κάποιος που δεν κατέχει και πολλά από αυτοκίνητα, θα καταλάβει ότι κάτι το διαφορετικό παίζει, αλλά δεν θα ξέρει τι. Σε εμένα απλά δείχνει ότι "γέμισε" περισσότερο σαν εικόνα. Αν χαμηλώσει λίγο τώρα, μπούν κάτι μικροί αποστάτες και μπει κι ένα δισκόφρενο 365mm/6πίστονο, θα είναι κομπλέ! Και μετά βουρ για 19άρες!!!! :D

¶σχετο, αλλά για άμεση αγορά, θέλω τα σκούρα πίσω φώτα της Hella. Γνωρίζει κάποιος κάποιο κατάστημα στη Θεσ/νίκη??

passat1.jpg

passat2.jpg

passat3.jpg

passat4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές Νίκο!!!!! upyours.gif Είσαι αρχηγός!! :) Είναι τέλειο αν και η φωτογράφιση δεν δείχνει το αναμενόμενο αισθητικό αποτέλεσμα,ίσως θα ήταν καλύτερα να κάνεις ένα edit με πιο φωτεινές φωτογραφίες. Πόσο στοίχισε τελικά? Πρέπει να βρεθούμε να το δούμε και να τα πούμε και από κοντά :)mf_tshirt.gif

Link to comment
Share on other sites

ωραιο και διακριτικο..βαλε και μαυρα φλας και φαναρια εμπρος-πισω μαυρη μασκα εμπρος...και μαυρες ζαντες...και θα ειναι stelth!!!

Edited by Anestis FastRabbit
Link to comment
Share on other sites

ωραιο και διακριτικο..βαλε και μαυρα φλας και φαναρια εμπρος-πισω μαυρη μασκα εμπρος...και μαυρες ζαντες...και θα ειναι stelth!!!

Τόσο μαυρίλα δεν τη θέλω! Τα πίσω φώτα (μπροστά για BiXenon δεν έχει μαύρα) και τα φλας θα αλλαχτούν... Ζάντες παίζει αν βάλω 19άρες να βάλω μαύρες gloss με στεφάνι inox. Η μάσκα επίσης δεν παίζει να αλλάξει. Μου αρέσει το νικελάκι που έχει, πάει και με τα πλαϊνά και με τα πλαίσια των παραθύρων. Είμαι και οικογενειάρχης άνθρωπος, το θέλω και λίγο κυριλέ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Νικο τοτε θα σου προτεινω κατι αλλο και αν θες ερχομαι να το κανουμε μαζι....θα ξυλοσουμε και την μασκα και τα πλαινα και τα νικελακια στα παραθυρα και θα τα βαψουμε ΜΑΥΡΑ!!! ;):thumbsup::lol: :lol: ετσι δεν θα υπαρχει καμια αντιθεση!και θα εισαι ο κακος οικογενειαρχης με το stelth. tongue.giftongue.gif

πλακα σου κανω προς αποφυγη παρεξηγησεων...το αμαξακι ειναι δικο σου και οπως γουσταρεις θα το κανεις.Επειδη το δικο μου ειναι μαυρο τρωκτικο δεν σημαινει πως αρεσει και σε ολο τον κοσμο το ιδιο...να σου πω την αληθεια ειναι και απο τα πιο ομορφα πασσατ που εχω δει...να το χαιρεσαι φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Νικο τοτε θα σου προτεινω κατι αλλο και αν θες ερχομαι να το κανουμε μαζι....θα ξυλοσουμε και την μασκα και τα πλαινα και τα νικελακια στα παραθυρα και θα τα βαψουμε ΜΑΥΡΑ!!! :o :o :o :o ετσι δεν θα υπαρχει καμια αντιθεση!και θα εισαι ο κακος οικογενειαρχης με το stelth. tongue.giftongue.gif

πλακα σου κανω προς αποφυγη παρεξηγησεων...το αμαξακι ειναι δικο σου και οπως γουσταρεις θα το κανεις.Επειδη το δικο μου ειναι μαυρο τρωκτικο δεν σημαινει πως αρεσει και σε ολο τον κοσμο το ιδιο...να σου πω την αληθεια ειναι και απο τα πιο ομορφα πασσατ που εχω δει...να το χαιρεσαι φιλε.

Καμία παρεξήγηση ρε συ! :) Διακοσμητικά νικελάκια όμως δεν ξηλώνονται! tongue.gif Πάντως Ανέστη, αν θα αλλάξω ζάντες κάποια στιγμή, σκεφτόμαι για κάτι σαν τις δικές σου. Είναι πολύ όμορφες και πάνε γάντι σε μαύρο αμάξι. Πολύ αγριεμένο το Golf σου και πολύ μούρικο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Nικο αν αλλαξεις φωτα γιατι οι ζαντες μου φαινονται πολυ καλες τοτε ειναι πραγματικο facelift!Moυ αρεσει πολυ το οχημα γιατι δεν εχει τιποτα το υπερβολικο και καγκουρικο και ολα εγιναν προσεκτικα!τωρα για τις ζαντες ταπεινη μου αποψη ειναι να τις μεγαλωσεις ναι αλλα να μεινεις στο ιδιο χρωμα(οχι μαυρες) η ακομα αν θες να εχουν μαυρο να ειναι κατι διακριτικο και οχι το βασικο χρωμα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.