Jump to content
panostok

Body Kit για Passat 2006?

Recommended Posts

Nικο αν αλλαξεις φωτα γιατι οι ζαντες μου φαινονται πολυ καλες τοτε ειναι πραγματικο facelift!Moυ αρεσει πολυ το οχημα γιατι δεν εχει τιποτα το υπερβολικο και καγκουρικο και ολα εγιναν προσεκτικα!τωρα για τις ζαντες ταπεινη μου αποψη ειναι να τις μεγαλωσεις ναι αλλα να μεινεις στο ιδιο χρωμα(οχι μαυρες) η ακομα αν θες να εχουν μαυρο να ειναι κατι διακριτικο και οχι το βασικο χρωμα!

Εγώ θα πρότεινα σε σχέση μ΄αυτό που προτείνει ο Δημήτρης μια μεσοβέζικη λύση π.χ αυτή:http://www.sport-wheels.de/bilder/_560x420/dsc04653_1174473314_560x420.jpg για να φαίνεται άμεσα η εξαπίστονη δαγκάνα και το "ταψι-δισκόπλακα" που θέλεις να βάλεις.

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαίνουμε εκτός θέματος με τη ζάντα, δεν έχω αποφασίσει τελικά για τι τύπου να είναι. Το ΜΟΝΟ σίγουρο όμως είναι ότι θα έχει πολλές ακτίνες. Θέλω να κυριλοφέρνει το αμάξι, οπότε οι πολυάκτινες είναι μονόδρομος...

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραίο Νίκο :o . Το συγκεκριμένο Bodykit είναι το καλύτερο για το passat και δεν είναι καθόλου κραυγαλέο. Για τη μαύρη ζάντα θα σου έλεγα και εγώ να το προσέξεις πολύ :) . Πάντως και όπως είναι να το άφηνες είναι τέλειο :o

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα σε σχέση μ΄αυτό που προτείνει ο Δημήτρης μια μεσοβέζικη λύση π.χ αυτή:http://www.sport-wheels.de/bilder/_560x420/dsc04653_1174473314_560x420.jpg για να φαίνεται άμεσα η εξαπίστονη δαγκάνα και το "ταψί"-δισκόπλακα που θέλεις να βάλεις.

Κι εγώ δεν θα πρότεινα ολόμαυρες ειδικά από τη στιγμή που υπάρχουν στο αμάξωμα οι πλαινές νίκελ γραμμές.

Στο παρακάτω topic, στο post#14 έχω ανεβάσει ένα σχέδιο ζάντας που θα σου το πρότεινα

Σε αυτό το post είχα ανεβάσει ένα σχέδιο ζάντας που πιστεύω θα ταίριαζε στο Passat.

Edited by Christos4mot
Link to comment
Share on other sites

διακριτικο και ωραιο και κυριλε! Ειδικα με εκεινες τις μαυρες ζαντες σε ενα αλο post σου θα δεσει φοβερα!

Link to comment
Share on other sites

Νικο αστα με διελυσες.... ετσι ακριβως ηθελα να κανω το δικο μου το passat.To bodykit απλα απιστευτο και διακριτικο ταυτοχρονα(λατρης του κομψου αυτοκινητου και οχι του τουμπανιασμενου).

Το ειχαμε ξανασυζητησει καποια στιγμη πριν κανα χρονο,αλλα ήταν που ειχα γινει πατερας και δεν προλαβαινα για τιποτα.

Εμενα ομως οταν ειχα ρωτησει για το bodykit της vortex, γιατι μου ειχαν πει οτι θα μου βγει με βαφη και περαστικα πανω απο 3000ευρω????

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ομως οταν ειχα ρωτησει για το bodykit της vortex, γιατι μου ειχαν πει οτι θα μου βγει με βαφη και περαστικα πανω απο 3000ευρω????

Το μπροστά το πήρα πριν μήνες 360€ κι έδωσα άλλα 100€ αν θυμάμαι καλά για βάψιμο. Η τοποθέτηση έγινε στον φίλο μου μηχανικό χωρίς χρέωση, αφού όλο κι όλο ήταν 5-6 βίδες.

Τα πλαϊνά και το πίσω μου ζήτησαν από την αντιπροσωπεία 1.450€ κομπλέ και τους το κατέβασα στα 1.200€. Από όσο είδα, στα χαρτιά χρεώσανε 895€ ανταλλακτικά και κόλλα (70€ ήταν μόνο η κόλλα) και 305€ βάψιμο και τοποθέτηση.

Σύνολο δλδ όλο μαζί σε μένα βγήκε 1.660€... Τα συμπεράσματα δικά σου... Μήπως ρώτησες για το άλλο bodykit, το πιο άγριο (Hi Def), στο οποίο αλλάζουν ΟΛΟΚΛΗΡΟΙ οι προφυλακτήρες???....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.