Jump to content
jastyk

Golf Mk5 1.6 Fsi

Recommended Posts

LOIPON PEDES

DEITE TI EPA8E H GOLFO MOU.

PISW APO TON KINHTHRA YPARXEI ENA SWLINAKH APO PLASTIKO

'PVC' TO OPOIO DINEI AERA ME POLI PIESH YA TA FRENA. AUTO EMENA MOU ESPASE PROX8ES.MPOREI KE NA SKOTWNOMOUN KE TI MOU EIPE O MANDYLAS?

PRWTH FORA MAS SIMBAINEI KURIE MOU AUTO(O TYPAS STON MANDULA).

DLD AN THN PA8ENA KANONIKA KE EIXA TEZAREI TI 8A ELEGAN OI KURIOI?

KOKALWSE TO FRENW RE PEDIA.KOKALWSE NAI.

KALA DE MHLAW YA TA PARA8URA POU PEFTOUN. ALLO KI AUTO PALI. TI NA PW?

PERIMENW KI ALLA PROVLIMATA APO THN GOLFO MOU. KE OXI TIPOTA ALLO ALLA THN PEIRA ME DWSEIS. : (

YA AUTO 8A H8ELA OSOI EXOUN GOLF 5 1.6 FSI 'H VW SEIRAS 5 NA KANONISOUME NA PAME OLOI MAZI MIA MERA NA ZUTHSOUME PARAPANW EGUHSH RE PEDI.

rocket.gifrocket.gifrocket.gifrocket.gifrocket.gifrocket.gifrocket.gif

post-1419-1142899424_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα που λες πρωτη φορα το ακουω..

οσο για το να μαζευτουμε για να παρουμε παραπανω εγγυηση οπως λες δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα..οσοι και να μαζευτουν απλα αυτα δε γινονται..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα νέα Golfακια έχουν εμφανίσει αρκετά προβλήματα, αντί για 2 χρόνια εγγύηση, τώρα πλέον δίνουν 4. Αν κάποιου το αυτοκίνητο είναι λιγότερο από 1 μήνα αγορασμένο, μπορεί να πάει να εξαγωράσει τα 2 επιπλέον χρόνια για 300€. Όσοι απο εμάς παραμείνουμε με τα 2 χρόνια ας κάνουμε κανένα τάμα να μην παρουσιάσει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Drake

Εχει δικιο ο jastyk.

Τουλαχιστον ας μαζευτουμε ολοι οι 5αρηδες να στειλουμε μια επιστολη διαμαρτυριας στην Kosmokar για τα διαφορα προβληματα που ειναι εντελως απαραδεκτα για τετοια αυτοκινητα.

Εχει παραγινει η κατασταση. Αντε καλα, ενα ξεφλουδισμα, μια ασυμμετρια στις πορτες κτλ. Αλλα αυτο με τα φρενα μπορουσε να ειναι και μοιραιο.

Και επισης να αναφερθουμε στο (χαμηλο) επιπεδο εξυπηρετησης απο ολες τις αντιπροσωπειες.

Αντε παιδες ας κινητοποιηθουμε, δε γινεται αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Κινηθειτε να σας δω να σας χαρω...

Αχ Βασιλη οταν τα εκανα αυτα και ημουν μεσα στον ενθουσιασμο και στα νευρα, ελεγα οτι κατι μπορει να γινει...

Τωρα πολυ απλα εχω να σου πω, βρες καπου να κανεις τη δουλεια σου καλα και ευκολα, και μην ψαχνεσαι παραπανω...Εκτος κι αν εχεις χρονο για πεταμα....δυστυχως ετσι ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Guest Drake

Εμ το ξερω Μιχαλη..

Αλλα τουλαχιστον μια επιστολη με μερικες υπογραφες απο κατω δεν ειναι μεγαλος κοπος. Ας δουμε προσελευση και βλεπουμε..

Τα εχουμε πει χιλιες φορες αλλα το ξαναλεμε: ειναι απαραδεκτοι. Αν ομως δυο εταιρειες (VW και Κοσμοκαρ) δεν σεβονται τους πελατες τους, τοτε τι μενει να κανουμε? Τους καταδεικνυουμε τη δυσαρεσκεια μας και αν μας γραψουν (που ειναι πολυ πιθανο), εγω προσωπικα το επομενο μου αυτοκινητο δεν θα ειναι VW..

ΥΓ Ξεχασα να το αναφερω πριν. Στο σερβις των 15000 μου βρηκαν κομμενο ενα καλωδιο του σερβοφρενου και αλλαχτηκε με εγγυηση. Τους ρωτησα, πώς κοπηκε. Και μου απαντησαν: Ε κοβονται αυτα... Ευτυχως με γλιτωσε η εγγυηση. Σε ενα χρονο ομως τι θα γινεται αραγε? Παρτι..

ΥΓ2 Τωρα ειδα την υπογραφη σου! Are you working us?? :-)))

Edited by Drake
Link to comment
Share on other sites

βασιλη same here κι εμενα βρηκαν κομμενη τη φισα απο τον αισθητηρα σερβοφρενου και μαλιστα πηγαν να πουλησουν τρελα οτι κοπηκε με τη τοποθετηση της σκουπας αλλα τα ακουσαν και την αλλαξαν στα πλαισια της εγγυησης rocket.gifrocket.gifrocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ανεφεραν τον λογο για τον οποιο κοπηκε η φισα?

Το καλωδιο απο PVC που αναφερεται στο 1ο ποστ ,μπορει να αλλαχθει με καποιο αλλο διαφορετικου υλικου?

Ξερει κανεις κατι συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

Geopan η επεκταση εγγυησης για 2 χρονια επιπλεον, ειναι εργοστασιακη ή ειναι της Κοσμοκαρ? Εχει σημασια.

Επισης το βλεπω χλωμο να γινει αυτο που λετε με το να μαζεψετε υπογραφες. Το πολυ πολυ να σας πουν πληρωστε να σας επεκτεινουμε την εγγυηση.

Κριμα παντως για τα Golf V! Πουλησε πολυ και τα προβληματα φαινονται τωρα που η αγορα γεμισε.

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να μπορουμε να επεκτείνουμε την εγγύηση ..εγω παντως θα το ηθελα κ θα έδινα χρηματα να το κανω. θα εχω το κεφάλι μου πιο ήσυχο.

το 5άρι τελικά, έβγαλε αρκετά προβλήματα. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox

Το δικό μου μπορεί να μπει στην επέκταση εγγύησης (με επιπλέον κόστος φυσικά, γύρω στα 300 ευρώ λένε), το σκέφτομαι να το κάνω και απλά περιμένω ενημέρωση από την αντιπροσωπία.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που επικοινωνησα με την kosmocar μου ειπαν πως επεκταση

εγγυησης δεν ισχυει για τα VW, τουλαχιστον οχι ακομα και οτι οσων αφορα το θεμα εχει γινει ενημερωση μονο για τα AUDI.

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
Εγω παντως που επικοινωνησα με την kosmocar μου ειπαν πως επεκταση

εγγυησης δεν ισχυει για τα VW, τουλαχιστον οχι ακομα και οτι οσων αφορα το θεμα εχει γινει ενημερωση μονο για τα AUDI.

Μου είπαν ότι περιμένουν από βδομάδα τα έντυπα και για VW πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Guest Drake

Επεκταση εγγυησης για δυο χρονια επιπλεον προσφερει ο Μανδυλας. Κοστος δεν ξερω αλλα ειναι αρκετα ψηλο για κατι που θα επρεπε να ειναι δωρεαν.

Λογικα θα κανουν αναλογη κινηση και οι αλλες αντιπροσωπειες, οποτε προς το παρον αναμενουμε.

@Ounkas.

Καλα τους εκανες γιωργο.. Κλασικα κανουν ο,τι μπορουν οι ανθρωποι για να μας διωξουν..Ωραια πολιτικη εχουν..Θα πανε μπροστα..

@Μichail.

Μολις τελειωσει η εγγυηση, ετσι κι αρχισω να βλεπω δυο-τρια προβληματα, κατευθειαν στη μαντρα..

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
Επεκταση εγγυησης για δυο χρονια επιπλεον προσφερει ο Μανδυλας. Κοστος δεν ξερω αλλα ειναι αρκετα ψηλο για κατι που θα επρεπε να ειναι δωρεαν.

Λογικα θα κανουν αναλογη κινηση και οι αλλες αντιπροσωπειες, οποτε προς το παρον αναμενουμε.

Είναι γραμμή kosmocar οπότε θα το κάνουν όλες οι αντιπροσωπίες!

Link to comment
Share on other sites

βασιλη same here κι εμενα βρηκαν κομμενη τη φισα απο τον αισθητηρα σερβοφρενου και μαλιστα πηγαν να πουλησουν τρελα οτι κοπηκε με τη τοποθετηση της σκουπας αλλα τα ακουσαν και την αλλαξαν στα πλαισια της εγγυησης rocket.gifrocket.gifrocket.gif

Και μενα το ιδιο...

Η επεκταση της εγγυησης γινεται μεσω ασφαλιστικης και εχει αρχισει νομιζω να ισχυει και για εμας

Edited by DrYiD PanoRamiX
Link to comment
Share on other sites

HELLO GUY'Z!!!

AN DEN TOUS TRIKSOUME KE DEN TOUS KUNHGHSOUME DE THA GINEI KATI ME STAURWMENA XERAKIA.

FWTIA THA TOUS VALW AN KSANAGINEI KATI.

EDW PEZETE OI ZWH MAS.

AN ETREXA EGW ME 100 KE Khm TI 8A GINOMOUN?

MAZI ME EMNA 8A XANONTOUSAN KI ALLOI.

KE 8A ELEGAN META PWS ETREXE KE GI AYTO SKOTW8IKE.

HA! HA! 'WELCOME TO GREECE' like 'WELCOME TO THE JUNGLE' apo tous 'GUNS 'N ROSES'

post-1419-1143539764_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.