Jump to content
doggy

Nicknames, από που?

Recommended Posts

xlgolf ειναι τα αρχικα απο το ονοματεπωνυμο και η μαρκα της ροδας μου...

το δικο μου βγαινει απο το ονομα και την ηλικια μου

Edited by NIKOS24
Link to comment
Share on other sites

Απο το παθος μου τη φυσικη...

κουάρκ (q) (quark): Θεμελιώδες φερμιόνιο που χαρακτηρίζεται από ισχυρές αλληλεπιδράσεις. Τα κουάρκ έχουν ηλεκτρικό φορτίο είτε 2/3 (άνω, γοητευτικό, υψηλό) είτε -1/3 (κάτω, παράξενο, χαμηλό) σε μονάδες όπου το φορτίο του πρωτονίου είναι 1.

γεύση (flavour): Όρος που χρησιμοποιείται για τους διαφορετικούς τύπους κουάρκ (άνω, κάτω, γοητευτικό, παράξενο, χαμηλό, υψηλό) και για τους διαφορετικούς τύπους λεπτονίων (ηλεκτρόνιο, μιόνιο, τ). Για κάθε φορτισμένη γεύση λεπτονίου, υπάρχει μια αντίστοιχη γεύση νετρίνου. Με άλλα λόγια, γεύση είναι ο κβαντικός αριθμός που διακρίνει τους διαφορετικούς τύπους κουάρκ/λεπτονίων. Κάθε γεύση κουάρκ και φορτισμένου λεπτονίου έχει διαφορετική μάζα.

γοητευτικό κουάρκ © (charm quark): Η τέταρτη γεύση (βλ. γεύση) κουάρκ (με σειρά αυξανόμενης μάζας), με ηλεκτρικό φορτίο +2/3.

Νομιζω οτι βρηκα πληρεστατη αναφορα....

Καλως σας βρηκα....

the... charm_quark

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ειμαι λιγουλακι νυχτοβιος..... tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα απαντησω λιγο ανωμαλα...Το icy ειναι εμφανως παγερος κατι που στο 99% των περιπτωσεων δεν ειμαι αλλα λεμε tongue.gif Το 20 ειναι το πιο ακυρο απο ολα.Απλα το icy σκετο ηταν reserved στο πρωτο μου registration στο νετ και επρεπε να βαλω ενα νουμερο οτι ναναι εβαλα και απο τοτε εχω αυτο το νουμερο! LOL?

Link to comment
Share on other sites

ενα πρωι παω στη δουλεια και ανακοινωνω οτι θα αλαξω αυτοκινητο (ειχα ενα fabia) και οτι προσανατολιζομουνα σε ibiza cupra

ετσι λοιπον πανω στη συζητηση που ειχαμε πεταγεται ο προισταμενος μου και μου απανταει ''ΤΟ ΤΣΟΥΠΡΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ'' και απο εκεινη την ημερα με φωναζουνε ολοι τσουπρα και μου εμεινε κουσουρι.

Link to comment
Share on other sites

Απο το παθος μου τη φυσικη...

κουάρκ (q) (quark): Θεμελιώδες φερμιόνιο που χαρακτηρίζεται από ισχυρές αλληλεπιδράσεις. Τα κουάρκ έχουν ηλεκτρικό φορτίο είτε 2/3 (άνω, γοητευτικό, υψηλό) είτε -1/3 (κάτω, παράξενο, χαμηλό) σε μονάδες όπου το φορτίο του πρωτονίου είναι 1.

γεύση (flavour): Όρος που χρησιμοποιείται για τους διαφορετικούς τύπους κουάρκ (άνω, κάτω, γοητευτικό, παράξενο, χαμηλό, υψηλό) και για τους διαφορετικούς τύπους λεπτονίων (ηλεκτρόνιο, μιόνιο, τ). Για κάθε φορτισμένη γεύση λεπτονίου, υπάρχει μια αντίστοιχη γεύση νετρίνου. Με άλλα λόγια, γεύση είναι ο κβαντικός αριθμός που διακρίνει τους διαφορετικούς τύπους κουάρκ/λεπτονίων. Κάθε γεύση κουάρκ και φορτισμένου λεπτονίου έχει διαφορετική μάζα.

γοητευτικό κουάρκ © (charm quark): Η τέταρτη γεύση (βλ. γεύση) κουάρκ (με σειρά αυξανόμενης μάζας), με ηλεκτρικό φορτίο +2/3.

Νομιζω οτι βρηκα πληρεστατη αναφορα....

Καλως σας βρηκα....

the... charm_quark

πςςςςςςς.... ολοκληρη αναλυση αυτα ειναι........!!!!!!! new_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω το αλλαξα απο αρρωστος fire.gif [ αστε καλυτερα μη ρωτατε κ.....κατασταση ] σε σβουρας new_sugkrotima.gif γιατι ολη την ωρα τρεχω σαν τον σβουρα εδω και εκει ,και δεν κουραζομαι κιολας. worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest nionios

τον νιονιο απο το καραγκιοζη τον θυμαστε?και εοειδη οταν ημουνα μικρος τρελαινομουνα με τον νιονιο και τις βλακεις που εκανε και που κανω και εγω μου ειχανε κολλησει αυτο το ονομα και εξ αυτου και το ψευδωνυμο tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

τον νιονιο απο το καραγκιοζη τον θυμαστε?και εοειδη οταν ημουνα μικρος τρελαινομουνα με τον νιονιο και τις βλακεις που εκανε και που κανω και εγω μου ειχανε κολλησει αυτο το ονομα και εξ αυτου και το ψευδωνυμο tongue.gif

φανταζεσαι να σε φωναζαν Καραγκιόζη?!!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο τον γνωστο σε ολους μας Wolfgang Amadeus Mozart(amadeus)

αλλα και ενα 'οπαδικο' παθος 'μεσα σε λογικα πλαισια παντα'('gate7') :lol:

Edited by amadeusg7
Link to comment
Share on other sites

mourh απο το επιθετο μου (αν το κοψεις βγαινει αυτο)

επισης επειδη τον πρωτο καιρο ανεβαινα στην σχολη χωρις να εχω κοιμηθει φορουσα παντα γυαλια ηλιου καταμαυρα οποτε

βρηκε η παρεα μου 2 λογους για να με φωναζουν ετσι.

Link to comment
Share on other sites

εμένα το Dark Angel βγήκε απο την παρέα μου επιδή ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ φορούσα και φοράω μαύρα ρούχα. το πρώτο μιχανάκι μου ήταν επίσεις μαύρο, και στα περισότερα games μπένει αυτο το nick name ααα και επιδι και τα 2 αυτοκινιτά μου είναι σκούρα! και παλία με φόναζαν papa-dark H darkoulis H darkos... και το angel κόλησε από τότε που έβαλα angel eyes στο αυτοκινητό μου... χεχε.

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου το nick απο την τρελα που κουβαλαω τωρα οσο για το νουμερο(582) ειναι τυχαιο tongue.gif:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.