Jump to content
doggy

Nicknames, από που?

Recommended Posts

Λοιπον πριν αρκετα χρονια το χομπυ μου (μπορει να φανει παιδικο για καπιους αλλα δεν ειναι) ηταν το Graffiti

ετσι λοιπον οπως ολοι επρεπε να εχω μια υπογραφη (tag)

πηρα λοιπον γραμματα που μου αρεσαν και με αναγραματισμους προεκιψε το poen

το οποιο χρησημοποιω πανω απο 5 χρονια γενικα στο Internet και εδω και 3 χρονια παιζω και μουσικη (Techno) κατα καιρους

ως poen

;)

Link to comment
Share on other sites

spam deleted, spammer deleted as well.

Link to comment
Share on other sites

wtφ ιζ δατ?

¶μα βλέπεις κάτι τέτοιο φίλε Τάσο πάτα το κουμπάκι "Report-Αναφορά" που βρίσκεται κάτω από την δημοσίευσή του και θα το κανονίσουμε! ;)

Link to comment
Share on other sites

Tο ονομα μου ειναι χρηστος δηλαδη chris και το εργαλειο ειναι το PASSAT

εξισου και το CHRISPASSAT

υπαρχουν και μερικοι βεβαια που το εκλαβαν αλλιως....

χρισπα-σατ

αχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

midkin

Από το ονοματεπώνυμο μου:

Nikos Dimitrakopoulos

NikDim και αντίθετα: miDkiN ---> midkin ;) Επιστήμη το έκανα!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

spooky... Το nickname του Fox Mulder στα X-Files!!!

Link to comment
Share on other sites

ΧΧμμμ.. diMake ειναι το ψευδωνυμο το dim το ειχα βγαλει σιγουρα απο το ΔΗΜητρης το αλλο δεν 8υμαμαι.

Αλλα ο λογος ηταν ιδιος με του poen. Γκραφιτι και καουντερ στραικ! ;)

Link to comment
Share on other sites

μΑ702 ήταν η ονομασία του πρώτου τελεστικού ενισχύτη (OpAmp)που κυκλοφόρησε στην αγορά με μορφή ολοκληρωμένου κυκλώματος το 1963.

Ξέρω είναι πολύ καμμένο για nick :) αλλά πριν με κράξετε σκεφτείτε ότι ήταν η αρχή των σύγχρονων ηλεκτρονικών χωρίς τα οποία δεν θα υπήρχε σχεδόν τίποτα στα αυτοκίνητα μας

Link to comment
Share on other sites

απο βολο ειμαι... φυσιολογικα ολυμπιακος βολου και αυστριακος... εξ ου και το austrian

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Αφού δεν έχω ξαναγράψει στο φόρουμ, είπα να συστήσω το...nickname μου...

To TopGunZ προέρχεται από το πρώτο μου αυτοκίνητο, ένα Ibiza Top Gun MkII (του 2000 δλδ) και από το πρώτο γράμμα του επωνύμου μου (Ζώτος). Το χρησιμοποιώ από το 2001 περίπου σε αυτοκινητιστικά και άλλα φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

drmd=medical doctor

tsap=τα πρωτα 4 αρχικα γραμματα απο τα 11 που απαρτιζεται το επιθετο μου. Οι φιλοι-συμφοιτητες μου το εκοψαν και ετσι μου εμεινε το τσαπ.. το nick χρησιμοποιειται απο το 1997 πρωτα στο mirc και μεταγενεστερα στο seat-club.gr, bmw-motorsport.gr, ducatisti.gr.

Link to comment
Share on other sites

Cherouvim όπως τα αγγελάκια.Βέβαια θα μπορούσα να διαλέξω τσ σεραφείμ αλλά αυτό είναι και όνομα αντρικό και σίγουρα όχι το δικό μου.

Cherouvim επίσης και από την uplifting trance που έμαθα την ύπαρξη του χρόνια μετά αλλά κούμπωσε και αυτό

Το 13 είναι αυτονόητο...καταλαβαίνετε βεβαίως βεβαίως...

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου nickname προερχεται απο το ονοματεπωνυμο μου, το οποιο εμεινε απο τον καιρο που ημουν φοιτητης. Ster== "Στεργιος" και το pc απο το επωνυμο μου "Πισιωτης"

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου nickname προερχεται απο το ονοματεπωνυμο μου, το οποιο εμεινε απο τον καιρο που ημουν φοιτητης. Ster== "Στεργιος" και το pc απο το επωνυμο μου "Πισιωτης"

και εγω νομιζα οτι ειναι απο το pc απο τα ster cinemas.... :devil::laugh:

Link to comment
Share on other sites

Βρε καλως τον δραστηριο == activious. :air_kiss: Κοιτα μη μου κανεις καμια εκπληξη και δεν ερθεις στην εκδρομη!... :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.