Jump to content
doggy

Nicknames, από που?

Recommended Posts

doggy... επίσης (παλιότερα) γνωστός ως doghouse ή και doghous (χωρίς το "e" σε sites/forums όπου μου είχαν φάει το nick tongue.gif) α! και ^doggy^ με "αυτάκια" στο IRC.

Γενικά όπου σκύλοκατάσταση... ε... κάπου εκεί θα είμαι και εγώ... ;)

όχι δεν είμαι σκυλάς, απλά είμαι σκυλοτρόφος tongue.gif είμαι πανευτυχής που έχω

σπίτι μου 3 καταπληκτικά σκυλάκια, μακάρι να ζούσαν και τα άλλα 2 που έχασα πρόσφατα, αλλά ας είναι καλά εκεί που είναι...

Ε οπότε... το σπίτι τι άλλο θα μπορούσε να είναι από ένα σκυλόσπιτο... ε και από κάποιο σημείο και μετά για να φαίνεται ποιό νορμάλ ποιό ήπιο,

υιοθέτησα και το doggy :)

....αυτά...!

Link to comment
Share on other sites

Επιρεασμένος σε σχετικά μικρή ηλικία από τους Iron Maiden. Τραγουδιστής τους ο Bruce Dickinson....

Αργότερα όταν ασχολήθηκα σοβαρά με τη μουσική κατάλαβα την αξία της φωνής του και το μέγεθος της μεταδοτικότητας του στη σκηνή.

Έτσι κατέληξα σε αυτό το nickname μιας και ακόμα εκτιμώ τη φωνή του συγκεκριμένου αλλά και το ίδιο το συγκρότημα.

------------

Up The Irons ;)

Link to comment
Share on other sites

atrias

το trias από το Τριαντάφυλλος και το a για λόγους αλφαβητικής κατανομής όπως μου αρέσει να λέω!! έμπαινα ένα φεγγάρι και στο irc και ήθελα το nick μου να είναι από τα πρώτα στη λίστα. κι επειδή μέχρι το t είχε πολύ δρόμο....

:thumbsup::blush:

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

εμενα ειναι ηρωας κινεζικων manga κ ειναι κατασταση στην οποια ο ηρωας τα παιρνει κ γινεται υπερηρωας ε επειδη εχω κολλημα με τα manga εχω υιοθετησει εδω κ χρονια

Link to comment
Share on other sites

Το CLS είναι τα αρχικά μου, το Fox μου το κόλλησαν λόγω της μεγάλης μου μανίας με τα X-Files (aka Fox Mulder κτλ κτλ) αλλά και την αδυναμία μου στο συγκεκριμένο ζωάκι (λένε ότι είναι κακές και πονηρές ... φήμες... tongue.gif:blush: ). Αλλά CLS δεν έβρισκα, Fox δεν έβρισκα, τα κόλλησα εδώ κι εδώ και μμμμ 12 χρόνια με βρίσκουν όλοι ως CLSFox .. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, σκευτόμουν για πολύ ώρα τι nick να βάλω χωρίς να καταλλήγω κάπου. Σε πια στιγμή όπως κοίταζα το δωμάτιο μου και παρατηρούσα μια φώτο από το τουτού μου βγήκα στο σιμπέρασμα ότι το πιο εύκολο ειναι η πινακίδα μου. Και μια και εχώ και εγώ μια μεγάλη αδυναμία στα σκυλάκια φρόντισα να φαίνεται όπου είναι δυνατό. :D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δικό μου από που να βγήκε άραγε??? Μα και βέβαια από την αμαξάρα μου, από το θηρίο μου (Ακόμα δεν είναι θηρίο βέβαια, αλλά θα γίνει! <_< )

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th

Το stel-th μου ηρθε απο τα ομονημα αεροσκαφη (γιατι οπως και να εχει θελω το γερικο πολακι μου να πεταει...) το stel ειναι απο το ονομα μου Στελιος και το προηγουμενο nick-name μου STELARAS το οποιο μου το ειχαν κολησει τα κολιταρια μου απο το δημοτικο

Link to comment
Share on other sites

¶ντε το ποιηματάκι στο νέο φόρουμ....

Quasar (προφέρεται κβάζαρ, κουάζαρ,κουέιζαρ ή όπως αλλιώς ανάλογα τη χώρα που είσαι), απο την αστροφυσική :) , είναι αντικείμενα στο διάστημα πολύ πολύ μακριά :o , που είναι τρομερά λαμπερά :o , σαν καμμιά εκατοστή γαλαξίες το καθένα :excl: , και κανείς δεν ξέρει τί ακριβώς είναι :ninja: . Το nick μου κόλλησε σα μικρόβιο απο τότε που άρχισα να ασχολούμε με αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα τι nick να βρω. Αλλα να ειναι καλα ο vtec ή κοινος ΚΩΣΤΑΣ. Αυτος μου το βρηκε και καθιερωσε. Να εισαι καλα Κωστακι.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πιστεύω πως τα λόγια περιττεύουν, είναι οφθαλμοφανές απο τις λέξεις οτι:

VW (=VolksWagen)

και

Addicted (=εθισμένος)

Αρα?

ΕΘΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ VOLKSWAGEN !

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα τελευταία με φωνάζουν Spy, γιατί -λέει- κόβει το μάτι μου και παρατηρώ τα πάντα γύρω μου σε dt,σαν να είμαι κατάσκοπος!! :)

Αυτά είναι κακές φήμες!! Εγώ δεν ξέρω τίποτα!! protest.gifprotest.gifprotest.gif:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.