Jump to content
nikkosnet

Iphone

Recommended Posts

Αν παίξεις με το Samsung Omnia, θα αναθεωρήσεις για το Χ1 και θα το θεωρήσεις και παρωχημένο πλέον!! Το δουλεύω, και είνια απλά τέλειο, με μόνη ατέλεια τα Windows Mobile. Βέβαια η 6.1 Pro, κάθεται πάρα πολύ καλά...

Το δούλεψα , αλλα δεν...

Και εσύ πως ακριβώς έπεξες με το Χ1 που το θεώρησες και παραχωρημένο?

Link to comment
Share on other sites

Το δούλεψα , αλλα δεν...

Και εσύ πως ακριβώς έπεξες με το Χ1 που το θεώρησες και παραχωρημένο?

παραχωρημένο δεν... Παρωχημένο ναι! Δεν είπα πως το δούλεψα (το ΟΜΝΙΑ δούλεψα), αλλά ο σχεδιασμός του είναι λίγο οπισθοδρομικός... πολύ τούβλο.

Βέβαια έχω και την προκατάληψη με την εν λόγω εταιρία, οπότε και δεν επρόκειτο να υποστήριζα ιδιαίτερα κάποια συσκευή, εκτός του Κ800. :D

Επίσης, ένα τηλ που δενείναι ούτε Windows Mobile, ούτε και S60 Symbian, αλλά Symbian UI for Sony Ericsson, απλά το απεχθάνομαι. Γι αυτο και δε συμπάθσα τα Ρ1, Ρ800, 900, 910 κτλ κτλ. Τώρα θα μου πεις και με το δίκιο σου... Το ΟΜΝΙΑ δλδ είναι καθαρό WM; Οχι, δεν είναι, αλλά εύκολα μπορεί να γυρίσει σε καθαρό και χωρίς το λογισμικό της Samsung... Από την άλλη το Xperia έρχεται με το γνωστό λογισμικό, και δε μπορείς να κάνεις κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Windows Mobile 6.1 Professional φορανε και τα δυο και το X1 ειναι συμπαθεστατο!

Το γυρνας και σε portrait και τσαααακ σκαει μυτη ενα QWERTY keyboard για να γουσταρει η μαπα σου ;)

Απο την αλλη το Omnia εχει εναν υπεροχο επεξεργαστη που προσδιδει αξιοπιστια και ταχυτητα στο τηλεφωνο.

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Windows Mobile 6.1 Professional φορανε και τα δυο και το X1 ειναι συμπαθεστατο!

Το γυρνας και σε portrait και τσαααακ σκαει μυτη ενα QWERTY keyboard για να γουσταρει η μαπα σου ;)

Απο την αλλη το Omnia εχει εναν υπεροχο επεξεργαστη που προσδιδει αξιοπιστια και ταχυτητα στο τηλεφωνο.

Με μόνο κακό το μενού της Samsung, που παλεύω να το πετάξω από μέσα και να το κάνω καθαρό WM 6.1 τηλέφωνο/pda

Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο το iPhone 3G θα ειναι διαθεσιμο και απο τα σημεια πωλησης της Cosmote :rolleyes:

Ηδη εδω και μερικες ημερες κυκλοφορει και η Beta εκδοση του iPhone 3.0. Το νεο firmware υποσχεται πολλα οπως copy-paste, MMS application (μονο για τα 3G), επισημη ελληνικη υποστηριξη απο την Apple (λεγε μεπληκτρολογιο) κλπ. Επισημη κυκλοφορια το καλοκαιρι.

Πηγή

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανείς πως μπορώ να μεταφέρω τηε επαφές μου από το Νοκια 5800 στο Iphone?

Link to comment
Share on other sites

ένα τρόπο πως θα το κάνω αυτό? Thank you!

Link to comment
Share on other sites

ξερει να μου πει καποιος με ποιο προγραμμα λειτουργει το gps χωρις συνδεση στο ιντερνετ; η πρεπει να κατεβασω ολους τους χαρτες στο κινητο;

και εχουνε βγει τοσα προγραμματα αχρηστα τελειως (τα περισσοτερα απο αυτα <_< ) υπαρχει καποιο να μετραει επιδοσεις; απλα πραγματα 0-100 μεση ταχυτητα κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

ξερει να μου πει καποιος με ποιο προγραμμα λειτουργει το gps χωρις συνδεση στο ιντερνετ; η πρεπει να κατεβασω ολους τους χαρτες στο κινητο;

και εχουνε βγει τοσα προγραμματα αχρηστα τελειως (τα περισσοτερα απο αυτα :) ) υπαρχει καποιο να μετραει επιδοσεις; απλα πραγματα 0-100 μεση ταχυτητα κτλ κτλ

Εχουν βγει δυο πολυ καλα navi προγραμματα, το Navιgon και το iGO My Way.Πολύ καλύτερα από τα "Destinator".

Kαι τα δυο μόνο με gps δουλευουν, δεν χρειαζονται 3G ή internet κτλ.

Να μετράει επιδόσεις?? E όχι ντε! Μεση ωραία ταχυτητα.....βαλε MFD tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγει δυο πολυ καλα navi προγραμματα, το Navιgon και το iGO My Way.Πολύ καλύτερα από τα "Destinator".

Kαι τα δυο μόνο με gps δουλευουν, δεν χρειαζονται 3G ή internet κτλ.

Να μετράει επιδόσεις?? E όχι ντε! Μεση ωραία ταχυτητα.....βαλε MFD tongue.gif

και ομως! βρηκα κατι πριν λιγες μερες που δεν λειτουργει με gps αλλα με τα επιταχυνσιομετρα που εχει το κινητο. dynolicious λεγεται και μετραει απο 0-50 0-100 κτλ, μεγιστη ταχυτητα, 200αρι 400αρι χιλιομετρο κτλ αλλα και ιπποδυναμη! το μονο που κανεις ειναι καποιες ρυθμισεις βαζεις το κινητο σε ενα σταθερο μερος και ανοιγεις την εφαρμογη. σταματαει οταν η ταχυτητα ελαττωθει και δινει τα αποτελεσματα αλλα κ διαγραμμα ταχυτητας-ιππων-χρονου που μπορεις να αποθηκεψεις.

οποιος ασχολειται με το iphone σιγουρα εχει κατεβασει πολυ πιο αχρηστες εφαρμογες απο αυτην οποτε δεν χανει τιποτα να το δοκιμασει........ <_<

Link to comment
Share on other sites

και ομως! βρηκα κατι πριν λιγες μερες που δεν λειτουργει με gps αλλα με τα επιταχυνσιομετρα που εχει το κινητο. dynolicious λεγεται και μετραει απο 0-50 0-100 κτλ, μεγιστη ταχυτητα, 200αρι 400αρι χιλιομετρο κτλ αλλα και ιπποδυναμη! το μονο που κανεις ειναι καποιες ρυθμισεις βαζεις το κινητο σε ενα σταθερο μερος και ανοιγεις την εφαρμογη. σταματαει οταν η ταχυτητα ελαττωθει και δινει τα αποτελεσματα αλλα κ διαγραμμα ταχυτητας-ιππων-χρονου που μπορεις να αποθηκεψεις.

οποιος ασχολειται με το iphone σιγουρα εχει κατεβασει πολυ πιο αχρηστες εφαρμογες απο αυτην οποτε δεν χανει τιποτα να το δοκιμασει........ ;)

Που το βρήκες αυτό Σπύρο? Ενδιαφέρον ακούγετε!

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες αυτό Σπύρο? Ενδιαφέρον ακούγετε!

Λευτερη η σελιδα ειναι αυτη το ειχα βρει καπου "σπασμενο" και αυτο

Δεν ξερω να σου πω ποσο εγκυρο ειναι το ειχα κανει 2 φορες μονο και παλι ειχα κανει λαθος κατι ρυθμισεις...

Link to comment
Share on other sites

Λευτερη η σελιδα ειναι αυτη το ειχα βρει καπου "σπασμενο" και αυτο

Δεν ξερω να σου πω ποσο εγκυρο ειναι το ειχα κανει 2 φορες μονο και παλι ειχα κανει λαθος κατι ρυθμισεις...

Thanx man, θα το τσεκάρω!

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει postάρει τον τελευταίο καιρό στο θέμα. Εγώ από τότε πήρα και to 3GS και το 4. Φοβερά αλλά πανάκριβα κινητά. Ψήνομαι, μιας και δεν παίζει mp3 το RCD300 μου, να βάλω iphone adaptor.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει postάρει τον τελευταίο καιρό στο θέμα. Εγώ από τότε πήρα και to 3GS και το 4. Φοβερά αλλά πανάκριβα κινητά. Ψήνομαι, μιας και δεν παίζει mp3 το RCD300 μου, να βάλω iphone adaptor.

εγώ πάλι δεν πήρα το 3GS αν και ήμουν κάποια στιγμή πολύ κοντά, έκανα λίγο υπομονή και από το 3G πέρασα στο 4. η διαφορα χαώδης έχω να πω.. πανάκριβο σύμφωνω αλλα για μένα αξίζει 100% τα λεφτά του. για κάποιον άλλον μπορεί να μην τα αξίζει. ανάλογα την χρήση. όλα κορυφαία, ποιότητα, οθόνη, κάμερα τα πάντα.

όσο για το σήμα, πρόβλημα μπορεί να έχει, δηλαδή αν προσπαθήσεις να το καλύψεις όλο το συγκεκριμένο σημείο με το χέρι σου το σήμα θα πέσει, αλλα μετά από τόσο καιρό δεν έχει επηρεάσει ούτε κάποια κληση ούτε τίποτα άλλο. και νομίζω γενικά ότι δύσκολα δημιουργεί πρόβλημα σε κάποιον.

ΥΓ νομίζω και κάπου αλλου έχει ανοιχτεί και θέμα για το 4..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.