Jump to content
danichro

Bάψιμο εργοστασιακών ζαντων

Recommended Posts

Αν και ψάχνομαι να αλλάξω ζάντες θα ήθελα να μάθω αν γίνεται να βάψω τις εργοστασιακές σε ματ ανθρακι...περιπου ποσο θα κοστιζε κατο τετοιο και ποσο θα αντεχε?

Edited by danichro
Link to comment
Share on other sites

Με ηλεκτροστατική βαφή γίνεται η δουλειά. Για αντοχή, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν αντέχει όπως η εργοστασιακή αλλά αν προσέχεις τα πεζοδρόμια που παραμονεύουν τα άτιμα να σου φάνε τις ζάντες δεν θα έχεις πρόβλημα...

Αν θες ανθρακί πάντως έχει ζάντες έτοιμες όπως οι Superleggera (δεν γνωρίζω αν βγαίνουν ακόμα σε ανθρακί αλλά παλιότερα σίγουρα είχε) και ένα μοντέλο της Kosei δεν θυμάμαι κωδικό. Αν θες να κρατήσεις τις δικές σου είναι μια καλή ιδέα.

Αν θυμάμαι καλά το κόστος είναι γύρω στα 250-300 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για τον Πέττα έχω ακούσει καλά λόγια.

Τί καλυτερο έχει ο Στέργιος;;;

Κάποια στιγμή έλεγα να ανοίξω και poll με αυτό το θέμα. tongue.gif

Και εγω τον Πέττα θα συνιστούσα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για τον Πέττα έχω ακούσει καλά λόγια.

Τί καλυτερο έχει ο Στέργιος;;;

Δεν ειπα οτι εχει κατι καλυτερο...Ειπα απλα οτι ειναι κορυφαιος στην δουλεια του...

Link to comment
Share on other sites

παιδια , στη θεσσαλονικη σε εργοστασιο που κανει ηλεκτροστατικη, κοστιζει 20 ¤ η ζαντα σε οτι χρωμα θελεις. τι 300¤ λεμε τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
παιδια , στη θεσσαλονικη σε εργοστασιο που κανει ηλεκτροστατικη, κοστιζει 20 € η ζαντα σε οτι χρωμα θελεις. τι 300€ λεμε τωρα!

Μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες;

Νομίζω πολλά παιδιά από Θεσσαλονίκη θα ενδιαφέρονται!

Edit: Οι SuperLeggera δε βγαίνουν σε ανθρακί. Βγαίνουν οι καινούριες UltraLeggera και είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ!

Edited by CLSFox
Link to comment
Share on other sites

Απλα με προσοχη παιδια, γιατι πολλοι κανουν τα παντα και συμφερουν, ελαχιστοι τα κανουν σωστα...Εγω τις εκανα Αθηνα και εγινε απιστευτο αποτελεσμα... :D

Link to comment
Share on other sites

Βασικά με την ηλεκτροστατική αν ο άλλος έχει σωστό μηχάνημα πρέπει να είναι εντελώς άχρηστος για να μην του πετύχει.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος κι αν περασει καμια αιθερια υπαρξη με ασπρη ενδυμασια κατι σαν το χτεσινο...Ε Γιωργο...? Ξερεις εσυ... tongue.giftongue.gif

Περα απο την πλακα, με ηλεκτροστατικη πιστευω καλα θα γινει...Απλα προσωπικα δεν θα ετρεχα και απο τους πρωτους...χεχε...

Link to comment
Share on other sites

παιδια , στη θεσσαλονικη σε εργοστασιο που κανει ηλεκτροστατικη, κοστιζει 20 ¤ η ζαντα σε οτι χρωμα θελεις. τι 300¤ λεμε τωρα!

Εχει δικιο η CLS.Για δωσε πληροφοριες..

Link to comment
Share on other sites

Εκτος κι αν περασει καμια αιθερια υπαρξη με ασπρη ενδυμασια κατι σαν το χτεσινο...Ε Γιωργο...? Ξερεις εσυ... tongue.giftongue.gif

αυτές οι υπάρξεις πρέπει να απαγορευτούν στους χώρους εργασίας

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
και οι superleggera εβγαιναν ανθρακι

Superleggera-MTS.jpg

Την τελευταία φορά που ρώτησα δεν τις είχε στον κατάλογο (ή δε μου το είπαν) :rolleyes: .

Anyway, κατ' εμέ οι Ultra Leggera είναι πολύ πιο όμορφες.

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
17αρες εχουν 1100 στον γεωργακοπουλο σε ανθρακι...ψαξτε και λιγο πριν κανετε ψώνια...

950 τις βρήκα αν θυμάμαι καλά

Κι έχουν την ίδια τιμή ανεξαρτήτως χρώματος.

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
μονο?σε 18αρες ξερεις τιμή?

Όχι δε ρώτησα.. Μιλάω για Θεσσαλονίκη και για μια έρευνα αγοράς που είχα κάνει τέλη Μαΐου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.