Jump to content
danichro

Bάψιμο εργοστασιακών ζαντων

Recommended Posts

Λοιπον το εργοστασιο που σας λεω ειναι στη Βι.Πε. Σινδου

Γκερος Βαφες

Δημητρης Γκερος

Ηλεκτροστατικες βαφες Αλουμινιου και μεταλλου

Τηλ 2310 795 144-5

Εγω τον εμπιστευομαι απολυτα ειναι απο τους καλυτερους.

Ηθελα να δωσω κατι αλουμινιου που ειχα βαρεθει, τελικα δεν το εκανα γιατι πηρα καινουριες.

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα όσα αναφέρθηκαν, αλλά έχω μια απορία. Αν πας για επισκευή μια ζάντα, θα σου βγάλει το ίδιο χρώμα που έχει από το εργοστάσιο ή θα βγει στο περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα όσα αναφέρθηκαν, αλλά έχω μια απορία. Αν πας για επισκευή μια ζάντα, θα σου βγάλει το ίδιο χρώμα που έχει από το εργοστάσιο ή θα βγει στο περίπου;

Εγώ που το έχω κάνει μπορώ να σου πώ....ΟΧΙ.

Εντελώς άλλο χρώμα, αλλά αυτό έχει και τα καλά του...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω κάνει μπορώ να σου πώ....ΟΧΙ.

Εντελώς άλλο χρώμα, αλλά αυτό έχει και τα καλά του...

Αυτό φοβάμαι. Θα περιμένω να χρειαστούν όλες βάψιμο και θα πάω να τις τακτοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να πεισεις τον puck να αλλαξει ζαντες και καβατζωσε τις δικες του....!

Λες;;; Ψάχνω για 18αρια και το ξέρει και ο puck, οπότε αν είναι να τις δώσει, θα το μάθω. Και μην νομίζεις πως δεν το προσπαθώ... new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

μερικοί το πετυχαίνουν το χρώμα στην μίξη μερικοί όχι. Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάποιον καλό αλλά σίγουρα υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φοβάμαι. Θα περιμένω να χρειαστούν όλες βάψιμο και θα πάω να τις τακτοποιήσω.

Οσο θυμαμαι εκεινη την γρατζουνια που της ειχες κανει στο tease plus που το ειχες κολλησει, ακομα την κλαιω την ζαντουλα σου....βαρβαρε..

Link to comment
Share on other sites

Οσο θυμαμαι εκεινη την γρατζουνια που της ειχες κανει στο tease plus που το ειχες κολλησει, ακομα την κλαιω την ζαντουλα σου....βαρβαρε..

Aυτό δεν ήταν τίποτα, πίστεψε με. Το έτριψα και καθάρισε η μαυρίλα. Που να δεις την μπροστά αριστερή μου πως έγινε. Αλλά ψυχραιμία. Δεν γίνετε αλλιώς knife.gif

Link to comment
Share on other sites

Γινεται ρε οργιοοοο...και παραγινεται...ελα να δεις τις δικες μου... :blink:

Ψειρας βεβαια, και κανω και 4 μανουβρες παραπανω απο εσενα για να παρκαρω, αλλα δεν μπορω να τις γρατζουνισω με τιποτα...απλα δεν παιζει...ΛΟΛ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γινεται ρε οργιοοοο...και παραγινεται...ελα να δεις τις δικες μου... :blink:

Ψειρας βεβαια, και κανω και 4 μανουβρες παραπανω απο εσενα για να παρκαρω, αλλα δεν μπορω να τις γρατζουνισω με τιποτα...απλα δεν παιζει...ΛΟΛ :lol:

:lol::lol::lol: Που να δεις τώρα πως παρκάρω. Καθρέπτες κάτω και σιγά σιγά... new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα φωτα σας παρακαλω!

Εχω τις 17'' Zandvort!!

Τις προαλλες το πηγα το αμαξακι για πλυσιμο!! Για να καθαρισουν τις ζαντες απο τα χωματα και τα υπολοιματα απο τα φρενα μου τις ψεκασαν και τις καθαρισαν με ενα πινελακι πριν βαλει πανω το πιεστικο!!

ΕΡΩΤΗΣΗ

1. Ειναι σωστος ο τροπος καθαρισμου ή θα δημιουργηθει κανα προβλημα??

2. Επειδη ειμαι ''ψειρας'' με τις Ζαντες υπαρχει κανενας αλλος τροπος καθαρισμου για να τις κρατησω καθαρες και να μην ''ποτησουν'' με τον χρονο και γινουν μαυρες??

3. Ειναι καλο να τις σαπουνιζω με το σφουγγαρι ή με την μαυριλα θα γινει χειροτερο??

Link to comment
Share on other sites

AutoGlym Clean Wheels, μαζι με την βουρτσιτσα την ειδικη που εχει μαζι για ζαντες και δαγκανες.

Ειλικρινα δεν υπαρχει καμια βρωμα να αντισταθει στο να φυγει...Με τιποτα. Στο εγγυωμαι. :(

PS : Αρκει να μην ειναι βαμμενη η ζαντα σου, γιατι θα στο βγαλει το χρωμα. Το λεει αλλωστε και στις οδηγιες χρησης.

Link to comment
Share on other sites

AutoGlym Clean Wheels, μαζι με την βουρτσιτσα την ειδικη που εχει μαζι για ζαντες και δαγκανες.

Ειλικρινα δεν υπαρχει καμια βρωμα να αντισταθει στο να φυγει...Με τιποτα. Στο εγγυωμαι. :)

PS : Αρκει να μην ειναι βαμμενη η ζαντα σου, γιατι θα στο βγαλει το χρωμα. Το λεει αλλωστε και στις οδηγιες χρησης.

Η ζαντα ειναι ''μαμα''!!

Αφου το προτινεις θα ειναι καλο και πανω απο ολλα ασφαλες!!

Thanks doc!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest DIMITRIS M
παιδια , στη θεσσαλονικη σε εργοστασιο που κανει ηλεκτροστατικη, κοστιζει 20 ¤ η ζαντα σε οτι χρωμα θελεις. τι 300¤ λεμε τωρα!

SE PIA PERIOXI BRISKETE? KALI DOULEIA?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.