Jump to content
greekparot

Ηχεια στο Golf V Gti

Recommended Posts

Και το δικό μου 6 έχει και όλα μπροστά.

1xTweeter

1xMidrange

1xWoofer

σε κάθε πόρτα

Πίσω έχει απλά τρύπες και όχι ηχεία.Τα ηχεία παίζουν καλά άμα αλλάξεις την πηγή RCD300 με κάτι άλλο Pioneer,JVC,Kenwood,Alpine.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel
Και το δικό μου 6 έχει και όλα μπροστά.

1xTweeter

1xMidrange

1xWoofer

σε κάθε πόρτα

Πίσω έχει απλά τρύπες και όχι ηχεία.Τα ηχεία παίζουν καλά άμα αλλάξεις την πηγή RCD300 με κάτι άλλο Pioneer,JVC,Kenwood,Alpine.

Τι παίζουν ? Καλά ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΛ :lol: Ικανοποιητικά ήθελα να πώ,αλλά πολύ καλύτερα από όταν έχεις το 300.Σκέφτομαι για ETON ξέρει κανείς τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Πριν γινει το ατυπο facelift στα Golf 5 , ειχαν 6 ηχεια και αυτα ολα μπροστα.Μετα το facelift (αυτα με την εξωτερικη κεραια κτλ) η εγκατασταση ηχοσυστηματος περιλαμβανε 4 ηχεια αν δεν κανω λαθος σε ολα τα Golf

Edited by Renaissance
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι καινούργια.Τα είδα προχτές και μου άρεσαν...

Golf-Mprosta.jpg

Το μπροστά

Golf-Pisw.jpg

Και το πίσω

Έχουν ακόμα και τις βάσεις πάνω τους.....

Αλλά δεν ξέρω την τιμή..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και γω εκεί κοίταγα αλλά μου είπανε οτι θέλει πατέντες για να κάτσει το ηχείο, και επειδή η πατέντα θα είναι πάντα προβληματική δεν τα έβαλα,αν και είναι πολύ καλά ηχεία...

Πριν γινει το ατυπο facelift στα Golf 5 ' date=' ειχαν 6 ηχεια και αυτα ολα μπροστα.Μετα το facelift (αυτα με την εξωτερικη κεραια κτλ) η εγκατασταση ηχοσυστηματος περιλαμαβανε 4 ηχεια αν δεν κανω λαθος σε ολα τα Golf[/quote=Renaissance&quot]

Εμένα που είναι ΜΥ06 δλδ facelift έχει 6 ηχεία......Τι να πώ?

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τι να σου πω..και στην σελιδα της VW να πας θα δεις οτι περιλαμβανει 4..τωρα εσυ αν εχεις 6 καλως

Link to comment
Share on other sites

εγω στο τελευταιο 5αρι που εφτιαξα εβαλα απο 1 8" στις εργοστασιακες θεσεις με πατεντα και μια κορνα σε καθε πορτα. αλλα παμε για δυνατο ηχο μολις τελειωσει ολο. και το καλυτερο ειναι οτι ουτε φαινεται τιποτα ουτε εκοψα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες μην μπερδευεστε! Τα 4 ή 6 δεν ειναι ηχεια αλλα μεγαφωνα (woofer, midrange, tweeter). Eγκατεστημενα ολα σε μια πορτα, μας κανουν ενα ηχειο.

Αυτα για να μην μας κοροιδευουν οι εταιριες.

Τωρα για το 4 ή 6, χωρις να ξερω, μηπως παιζει ρολο η εκδοση του αυτοκινητου?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος στο GTi τι διαστασεις ηχειων μπορουν να μπουν μιλαω για το πισω μερος.

Επισης σε ποιο σημειο ακριβως βρισκονται οι "θηκες" για μπουν τα ηχεια; Π.χ στο υψος των χεριων κατο απο το παραθυρο περιπου ή χαμηλα στα ποδια;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ας μας πει καποιος που ξερει μπροστα τι περνει μπροστα και τι πισω χωρις πατεντες τρελες απλα τις διαστασεις των υπαρχων ηχειων!!!

Edited by DARIOUS
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγινε η πρωτη μετατροπη στο Golfaki mou (Gt 2d) kai αφορα φυσικα τον ηχο αφου για τα γκαζια προς το παρον ειμαστε καλημενοι!

Λοιπον τα ηχεια αλλαξαν και προς αποφυγη παρεξηγησεων μπροστα υπαρχουν μονο 2 ηχεια

στη καθε πορτα 1 τweeter kai 1mid/bass κ οχι 3 που νομιζα! Οσο για πισω οντως χρειαζονται βασεις ! δεν υπαρχει τιποτα για να ακουμπισει ηχειο ! Οποτε πιστεψτε με προτεινω οβαλ πισω στην εταζερα αν και φαινονται!

Λοιπον για να μη πολυλογω

Μπηκαν Hertz 3 δρομων μπροστα ΗSK-163 (οχι s)

και Πισω μπηκαν τα οβαλ ΗCX-690

ολα της σειρας Hi-energy !

αυτα μπηκαν με 4 καναλο ενισχυτη Sony

απιστευτα καλος ηχος με πολυ καλη καθαροτητα !!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν γινει το ατυπο facelift στα Golf 5 , ειχαν 6 ηχεια και αυτα ολα μπροστα.Μετα το facelift (αυτα με την εξωτερικη κεραια κτλ) η εγκατασταση ηχοσυστηματος περιλαμβανε 4 ηχεια αν δεν κανω λαθος σε ολα τα Golf

otan les facelift kai anafereis keraia ktl ti ennoeis?

perimenw ena gti se kana 2 bdomades kai psaxnomia genika ton teleytaio kairo.

ti allages eginan se ayto to facelift?

emena 8a exei ekswteriki keraia? giati exw dei merika poy den exoyn.

pliroforiaka to pariggeila me epipleon 4 ixeia mama

eyxarsitw kai sorry gia ta greeklish :)

Link to comment
Share on other sites

εγω στο τελευταιο 5αρι που εφτιαξα εβαλα απο 1 8" στις εργοστασιακες θεσεις με πατεντα και μια κορνα σε καθε πορτα. αλλα παμε για δυνατο ηχο μολις τελειωσει ολο. και το καλυτερο ειναι οτι ουτε φαινεται τιποτα ουτε εκοψα τιποτα.

Επειδή κι εγώ σκέφτομαι για 8" στις μπροστά πόρτες και δε θέλω να κόψω τίποτα, πώς το έκανες? Όσους ρώτησα μου είπαν ότι δε μπαίνει. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.