Jump to content
greekparot

Δερματινο σαλονι

Recommended Posts

Εχει κανεις δερματινο σαλονι στο VW του; Θα ηθελα να μου πειτε γνωμες, προτασεις για το πως και καθε ποτε θα πρεπει να καθαριζεται ή μαλλον να συντηρειται ενα δερματινο σαλονι.

Εχω ακουσει για προϊοντα της AUTOGLYM οτι ειναι αρκετα καλα για τετοια δουλεια, αλλα θα ηθελα να το συζητησουμε εδω αν καποιος γνωριζει.

Link to comment
Share on other sites

Guest pappoulis

Εγώ που έχω δερμάτινο αλλά δεν έχω VW αλλά Ibiza, αγόρασα ένα καθαριστικό για δερμάτινες επιφάνειες από ένα εξουσιοδοτημένο συνεργείο της SEAT και το καθαρίζω μόνο με αυτό. Κάθε 6 μήνες περνάω κι από τον δερματά που το έβαλα ώστε να μου κάνει μια συντηρησούλα (μια αλοιφή που περνάνε για να διατηρείται το δέρμα) και είναι μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εδωσαν μαζι ενα πακετο που ειναι για τον καθαρισμο του σαλονιου.

Το 1ο το χρησιμοποιεις ανα 3μηνο και ειναι για light καθαρισμα ενω το 2ο παει ανα 6μηνο και ειναι για πιο σκληρες περιπτωσεις.

Στην πραξη,τα εχω χρησιμοποιησει μονο μια φορα.

Οταν τα καθαριζω βαζω απλο νερακι και σαπουναδιτσα και γινονται τζιτζι.

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Εχω έχω ακούσει οτι πρέπει να το περνάς με αλοιφή κάθε μήνα ισχύει?

Με αλοιφή κάθε μήνα????? :heart::D οχι βρε Τουμπανάκι μου.......κάθε τρίμηνο με κρεμούλα ή μια :heart: ειδική lotion Μeguiars :heart: που μου έδειξε ο Θωδορής στην autocare μύριζε Θεϊκά, σαν αυτή που βάζω στα μαλλιά μου.........

Link to comment
Share on other sites

Αlcadara ειναι τα μαλλια σου? tongue.gif

Καθε μηνα ειναι υπερβολη. Τα προιοντα της Auto Glym κανουν καταπληκτικη δουλεια. Τα βλεπω και στα αυτοκινητα εδω στην εταιρια.

Σαν καινουργια τα δερματα.

Link to comment
Share on other sites

konstantinos passat το πακετο καθαρισμου σου το εδωσε η αντιπροσωπεια οταν αγορασες το αμαξι; ή απο εκει που περασες το δερμ.σαλονι;

Τα δερματινα τα πηρα μαζιμε το αμαξι.

Λογω χρονου παραδοσης,δεν εβαλα τα εργοστασιακα δερματινα αλλα τα εβαλα στην εδω αντιπροσωπεια της Carrera.

Αυτοι μου εδωσαν και το κιτ καθαρισμου.

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Tελικά μου φαίνεται θα πάω να πάρω AYTOGLYM καθώς ανακάλυψα πριν μερικές μέρες κατι γρατζουνιές :):( μαζί με τον Michail και κόντεψα να πάθω 5 εγκεφαλικά μαζί. Θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα, τις εχω τις αλοιφες, αν θες να δοκιμασουμε καποια στιγμη απο την δικια μου, ωστε να μην αγοραζεις τσαμπα, πες μου.

Απο εκει και περα, και να την παρεις, μονο καλο θα κανει...Εγω μονο AutoGlym βαζω και στου πατερα μου και στο δικο μου, και εχουν και τελιο αποτελεσμα, και μυρωδια...

Αν θες, ο Γρηγορης εχει το κιν μου, παρτε με, να κανουμε μια δοκιμη με τις αλοιφες, αν δεν θες να τις παρεις σωνει και ντε και θες να δοκιμασεις...Παντως, αξιζουν γενικοτερα 100%

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Κατερινα, τις εχω τις αλοιφες, αν θες να δοκιμασουμε καποια στιγμη απο την δικια μου, ωστε να μην αγοραζεις τσαμπα, πες μου.

Απο εκει και περα, και να την παρεις, μονο καλο θα κανει...Εγω μονο AutoGlym βαζω και στου πατερα μου και στο δικο μου, και εχουν και τελιο αποτελεσμα, και μυρωδια...

Αν θες, ο Γρηγορης εχει το κιν μου, παρτε με, να κανουμε μια δοκιμη με τις αλοιφες, αν δεν θες να τις παρεις σωνει και ντε και θες να δοκιμασεις...Παντως, αξιζουν γενικοτερα 100%

Eυχαριστώ πολυ Μιχάλη, κερνάω καφεδάκι σπίτι μου σε ανταλλαγή με την αλοιφή..... tongue.gif

(εχεις πμ)

Link to comment
Share on other sites

...ανακάλυψα πριν μερικές μέρες κατι γρατζουνιές μαζί με τον Michail....

Αν δεν τις ανακάλυπτες και με τον μιχάλη που είναι τόσο ψείρας τότε απλά δεν θα υπήρχαν!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Xίλια ευχαριστώ στον Μιχάλη που έκανε τον κόπο και ήρθε, και στην super wow autoglym leather care cream!!!! Αντίο γρατζουνιές......... :wacko:;)

Link to comment
Share on other sites

Χεχε...Οχι που θα περναγε το δικο τους...Ετσι να τους πεις...LOL...Εγω σου ειπα Κατερινα...Παρε και το Leather Clean, και φροντιζε τα τακτικα μονη σου, και δεν εχουν αναγκη τιποτα αλλο... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κάποιες ερώτησουλες που θα μπορέσω να βρω τις αλοίφες αυτες της autoglym και αν κανουν για καθε τυπου δερματα εννοω (ανοιχτοχρωμα)??? B) ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω αναφερει παραπανω...ΕΙναι για ολους τους τυπους, εγω τα κανω και σε ανοιχτοχρωμα στο Α4 και σε σκουρα, στο δικο μου...

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster

Αν και δεν είναι εξειδικευμένο προϊόν για αυτοκίνητα, η σιλικόνη Timberland (HV I Formula plus Silicone) είναι ιδανική για τον καθαρισμό, συντήρηση, προστασία και γυάλισμα των δερμάτων (λείων και γυαλιστερών, όχι καστόρ) των σαλονιών αυτοκινήτων. Ωραία οσμή αλλά μάλλον σχετικά αλμυρή τιμή. (Συνήθως βέβαια τα εξειδικευμένα προϊόντα για αυτοκίνητα έχουν τσιμπημένες τιμές. π.χ. δέστε διαφορά τιμής-ποσότητας σε 1 spray Carpex για χαλιά και μοκέτες και 1 οποιοδήποτε εξειδικευμένο αφρό για μοκέτες αυτοκινήτου).

Link to comment
Share on other sites

επειδη υπαρχει αυτο το θεμα ηδη..ειπα να γραψουμε εδω....η ερωτηση μου ειναι ποιο φτιαχνουν δερματινα σαλονια πολυτελειεας,θελω να ξερω απο πριν ποιο κανουν κορυφαιες δουλειες γιατι θελω ν ααλλαξω χρωμα δερματινου στο σαλονι του γκολφ μου με εφαλμιλο του μαμα η καλυτερο με ναπα ισως.με ενδιαφερει ν αμην δερμα απλο το απλο που κανει ραγαδες στο 6μηνο.το λεω γιατι το μαμα κρατησε χρονια....μπορουμε να απαριθμησουμε τους κυριους που εχουν δουλεψει με ρ32 καθησματα γιατι θα θελα να δω και καμια φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Connolly ξέρω ότι είναι πολύ καλό μαγαζί, είναι Γέρακα

Όπου και να πάτε, ελέξγτε αν σας έχει βάλει αυτό που συμφωνήσατε και τελικά πληρώσατε.

Edited by redchampion
Link to comment
Share on other sites

αυτο και το carrera εχω ακουσει...αλλα θελω να δω γκολφ και δεν βρισκω στα εργα τους...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.