Jump to content
Guest ore

Προιόντα Εσωτερικού-Εξωτερικού Καθαρισμού

Recommended Posts

Παιδιά εχω δει αρκετά καθαριστικά για τις εσωτερικες και εξωτερικές επιφάνειες του αυτοκινήτου. Τόσες πολλές που εχω μπερδευτεί και δεν ξέρω ποιά να προτιμήσω fire.gif . Μήπως αυτοί που έχουν δοκιμάσει μπορούν να πουν ποιά προιόντα χρησιμοποιούν για τις ακόλουθες εργασίες?

1) Πλήσιμο

2) Κέρωμα

3) Γυάλισμα

4) Καθαρισμός ταπετσαρίας

5) Καθαρισμός εσωτερικών πλαστικών

6) Καθαρισμός εξωτερικών πλαστικών

7) Καθαρισμός ελαστικών (με ειδικό τζέλ). Καλα ντε μην βαράτε tongue.gif:(:D

Αν υπάρχει κάτι που ξεχνάω το αναφέρετε εσείς

Υ.Γ. Πριν λίγο σερφάροντας έπεσα πάνω στη σελίδα της Meguiar's (http://www.meguiars.gr). Λέει τίποτα αυτή η εταιρία???? Εχει δοκιμάσει κανείς καποιο προιόν της????

Ορέστης.

Link to comment
Share on other sites

Tα προϊοντα της Meguiar's τα εχω δει στην πραξη (σε μια επιδειξη του αντιπροσωπου της) και μπορω να πω οτι ειναι απο τα καλυτερα. Στο δικο μου καποιες κολλες που ειχαν μεινει απο αυτοκολλητα εξαφανιστηκαν αμεσως, μαζι με οποιαδηποτε σημαδια υπηρχαν. :D

Link to comment
Share on other sites

Tα προϊοντα της Meguiar's τα εχω δει στην πραξη (σε μια επιδειξη του αντιπροσωπου της) και μπορω να πω οτι ειναι απο τα καλυτερα. Στο δικο μου καποιες κολλες που ειχαν μεινει απο αυτοκολλητα εξαφανιστηκαν αμεσως, μαζι με οποιαδηποτε σημαδια υπηρχαν.  :D

Drago ευχαριστώ για το feedback. Αυριο πηγαίνω σε κάποιο απο τα καταστήματα που εμπορεύονται τα Μeguiar's να πάρω κανενα κερί και κανένα γυαλιστικό.

Ορέστης.

Link to comment
Share on other sites

Τα προιοντα αυτα ειναι μακραν ο,τι καλυτερο...

Εχω στο προγραμμα να παρω ενα κερι της που κανει βεβαια 25 ευρω, αλλα κανει και δουλεια... :)

Link to comment
Share on other sites

Τα προιοντα αυτα ειναι μακραν ο,τι καλυτερο...

Εχω στο προγραμμα να παρω ενα κερι της που κανει βεβαια 25 ευρω, αλλα κανει και δουλεια... :)

και εγώ θέλω να πάρω κερί αυτης της εταιρίας...το θέμα ειναι πια είναι η προτημότερη μορφή του???? υγρή η πάστα???

Ορέστης

Link to comment
Share on other sites

Υγρο μου ειπε ο φανοποιος μου...Εχω και φωτο απο το προιον, αν θες, την ανεβαζω :)

Ναι βάλε καμιά φώτο, γιατί κι εγώ έχω κάτι γραντζουνίτσες που θέλω να εξαφανίσω

Link to comment
Share on other sites

Υγρο μου ειπε ο φανοποιος μου...Εχω και φωτο απο το προιον, αν θες, την ανεβαζω :)

Ναι ρε Mike αν έχεις το χρόνο

Ευχαριστώ

Ορέστης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω δοκιμάσει διάφορα προϊόντα από παρα πολλές εταιρίες

μιας και είναι η δουλεία μου αυτή.

Για μενα η Μeguiars και sonax είναι από της καλύτερες εταιρίες.

Το σαμπουάν της sonax που είναι σε ένα ασπρο μπουκάλι είναι με κερί

Αν το πλύνεις το αμαξι και μετα ρίξεις νερο πανω θα δείτε οτιτο νερο γλιστράει και δεν κρατάει καθολου σταγόνα.

Επίσης και το σφουγγάρι της είναι καλο. Τωρα ότι και να παρετε και από της 2

Εταιρίες είναι καλο. Αν και είναι λιγο ακριβά κανουν όμως πολύ

Καλή δουλεία.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους! καλα ολα αυτα αλλα πως μπορει να γινει εσωτερικος καθαρισμος (στην ταπετσαρια εννοω) με καλο αποτελεσμα και χωρις να απευθυνθουμε στους ειδικους τυπους του  βιολογικου ? ειδικα στα κολωνακια της πορτας (κ οχι μονο)  που μπαινει ο αερας απτα ανοιχτα παραθυρα με αποτελεσμα να μαυριζουν? επισης εαν εχει κανεις κανα manual για golf 4 pasific γιατι ψαχνω στο ιντερνετ αλλα τιποτα!?( βρες το μονος... το φτιαχνεις μονος...πλεον).

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ ευκολο να κανεις εσωτερικο καθαρισμο με εξαιρετικα αποτελεσματα χωρις να απευθυνθεις,και καλα,στους ειδικους...

αν εχεις και σκουπα αναρροφησης το αποτεσμα θα ειναι εξαιρετικο.

χρησιμοποιεις ενα all purpose cleaner πχ το valet pro interior apc.

φτιαχνεις το διαλυμα σε ενα μπουκαλι με σπρευ και ψεκαζεις τα καθισματα σου.με μια βουρτσα  μαλακη τα τριβεις και στην συνεχεια με ενα πανι με μικροινες τα ξεπλενεις με νερο.αφου τα ξεπλυνεις καλα μαζαυεις τα πολλα νερα με ενα νωπο πανι,αφησεις να στεγνωσεις και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.