Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
DrYiD PanoRamiX

Απο προβλήματα άλλο τίποτα

Recommended Posts

και στεφανη-τιμονι εχω αλλαξει αλλα και το καπακι του αεροσακου στο τιμονι(κορνα) και μαλιστα δεν καναν κιχ.

αλλα δε πρεπει να μπεις στην αντιπροσωπεια και να πεις ε ξερετε αυτο αλλαζει.

θελει να το πεις καταφατικα και με θρασος οσο εχεις εγγυηση ακομα γιατι μετα θα ειναι αργα.

μπαινεις και λες θελω να παραγγειλουμε αυτο το κομματι γιατι ειναι απαραδεκτο να ξεφλουδιζει αυτοκινητο τοσων εκατομυριων.δε θελει παθητικοτητα αλλα θρασος.

και στεφανη-τιμονι εχω αλλαξει αλλα και το καπακι του αεροσακου στο τιμονι(κορνα) και μαλιστα δεν καναν κιχ.

αλλα δε πρεπει να μπεις στην αντιπροσωπεια και να πεις ε ξερετε αυτο αλλαζει.

θελει να το πεις καταφατικα και με θρασος οσο εχεις εγγυηση ακομα γιατι μετα θα ειναι αργα.

μπαινεις και λες θελω να παραγγειλουμε αυτο το κομματι γιατι ειναι απαραδεκτο να ξεφλουδιζει αυτοκινητο τοσων εκατομυριων.δε θελει παθητικοτητα αλλα θρασος.

Το ξερω...Ετσι τους εχω κανει να μου αλλαξουν και το πλατο...Το θεμα ειναι οτι μου ειπαν,και σε αλλη αντιπροσωπεια,οτι θελει φωτο του τιμονιου να την στειλουν να παρουν γνωματευση κτλ κτλ κτλ

χμ τι να σου πω φιλε μου δοκιμασε αν θελεις να πας και σε αλλη αντιπροσωπεια γιατι σε μενα δε καναν τιποτα τετοιο.απλα το ειδε ο συμβουλος,ειδε οτι ειχα οντως δικιο και παρηγγειλε το κομματι.περιμενα καποιες μερες και με πηρε τηλεφωνο να μου πει οτι ηρθε το κομματι οποτε να περασω για αλλαγη,οπως και εγινε.

Καλα τα λεει ο Ουνκας...Επαθε και αυτος και εμαθε...

Τωρα τελευταια λεω να παω σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο και να αφησω την αντιπροσωπεια.Τι λετε?

Εχώ το αυτοκίνητο 3 βδομάδες και πριν απο καμια βδομάδα παρατήρησα οτι στο πρώτο φρεναρισμα που θα κάνω (ενώ το αυτοκίνητο κινείται με όπισθεν) ακουγεται ένα μικρό "ΤΑΚ"

Αυτό γίνεται μόνο όταν βάζω όπισθεν και μόνο στο πρώτο φρενάρισμα... Αμά ξαναφρενάρω μετά δεν ακούγεται τιποτα..

Είναι φυσιολόγικο? Εχει τύχει σε κάποιον απο σας?

Thx in advance :D

Νομιζω οτι ειναι απο τα τακακια που κανουν μια μικρη κινηση προς τα πισω...

Ααα και κάτι άλλο....

Οταν ξεκινάω με 1η και με χαμηλές στροφες (1500 περιπου) ακούω απο τον κινήτηρα ένα κροτάλισμα - γουργούρισμα... Αυτά είναι τα πύρακια που λέμε?

Υ.Γ. βενζίνη βάζω BP Ultimate άπο την πρώτη μέρα.... Μάλλον θα άλλαξω πρατήριο....

Edited by alestr9s

Εχώ το αυτοκίνητο 3 βδομάδες και πριν απο καμια βδομάδα παρατήρησα οτι στο πρώτο φρεναρισμα που θα κάνω (ενώ το αυτοκίνητο κινείται με όπισθεν) ακουγεται ένα μικρό "ΤΑΚ"

Αυτό γίνεται μόνο όταν βάζω όπισθεν και μόνο στο πρώτο φρενάρισμα... Αμά ξαναφρενάρω μετά δεν ακούγεται τιποτα..

Είναι φυσιολόγικο? Εχει τύχει σε κάποιον απο σας?

Thx in advance :D

δεν ειναι τιποτα.το ειχα παθει και εγω στις αρχες.το πηγα στην καρεντα ,το σηκωσαν και του εριξαν σπρευ γρασου στην περιοχη γυρω απο τα δισκοφρενα.σε 1 ημερα σταματισε.εχουν περασει σχεδον 8 μηνες και δεν με εχει ξαναενοχλησει.

δεν ειναι τιποτα.το ειχα παθει και εγω στις αρχες.το πηγα στην καρεντα ,το σηκωσαν και του εριξαν σπρευ γρασου στην περιοχη γυρω απο τα δισκοφρενα.σε 1 ημερα σταματισε.εχουν περασει σχεδον 8 μηνες και δεν με εχει ξαναενοχλησει

Δε πιστεύω να σου ζήτησαν φράγκα...? Θα το πάω και γω από βδομάδα....

Guest SiD

παιδες και εγω το εχω αυτο το κροταλισμα που ανεφερε ο alestr9s.μαλλον γινεται επειδη το αμαξι ειναι καινουριο.το κανει και το δικο μου.επισης μπορει να γινεται επειδη προσπαθεις να του δωσεις με το δεξι σου ποδι περισσοτερες στροφες απο οσες πρεπει για να ξεκινησει.εγω εκτος απο αυτο τον ηχο που σιγα σιγα εξαλειφεται(εχω κανει 800 km)ειχα ενα τριξιμο στην πορτα του οδηγου.αλλα και αυτο περασε(σαν να ηταν σκουριασμενα τα γραναζακια της πορτας).τωρα απεκτησα νεο προβλημα με τα ηχεια μου.πριν 1 μερα αγορασα την πηγη SONY M7850(γ@μ@τη) και ενα ηχειο απο τα τρια της πορτας του συνοδηγου "χτυπα" μαλλον ομως αυτο πρεπει να γινεται επειδη δεν εχουν σφιχτει καλα τα βιδακια των ηχειων.τα οποια παρεπιπτοντως δεν τα αλλαξα βεβαια ακομα.μια χαρα εχω βολευτει με τα 6ηχεια μου.αποδιδουν για μενα 9 στα 10.απλως προς το παρον ρυθμιζω απο την πηγη μου να λειτουργουν 1 κλικ παραπανω τα ηχεια του οδηγου για να αποφευγω τον ηχο.ευτυχως δεν χανω απο ενταση...

Edited by SiD

Νομιζω οτι τα εργοστασιακα ηχεια ειναι με πριτσινια και οχι με βιδες...

Guest SiD

Λετε να φταιει η βενζινη για το κροταλισμα.μαλλον ειναι τα πυρακια παντως.εγω 2 φορες του εχω βαλει βενζινη εχω κανει 850km και βαζω απλη αμολυβδη.φιλοι γνωστοι και brother μου προτειναν να του βαζω 100αρα ή v-power racing.τι λετε???εσεις πως το ξεπερασατε το θορυβο αν το ξεπερασατε????λεω παντως να παω στην καρεντα να το κοιταξουν.οσον αφορα τα ηχεια δεν με νοιαζει αν εχει βιδες ή τσιμουχες ή γραναζια ή σκ@τ@ δεν το μπορω τον ηχο.θα παω να τους κραξω.και να πεις οτι εχω κανει τα απιστευτα km.οχι....

σε fsi μονο 100ρα μη βαζεις απλη αν δε θελεις να παρεις κανενα λαμδα στο χερι..

δες αντιστοιχα θεματα στα προβληματα.

μιας και εισαι και στο στρωσιμο μη το καταπωνεις ετσι το μοτερ βαζε 100ρα και για καλυτερη λειτουργια αλλα και για να μην εχεις πυρακια και μετεπειτα προβληματα..

Εγω κανω ενα γεμισμα με 100αρα και ενα με απλη και ειναι μια χαρα...

Guest SiD

να το αφησω να αδειασει το ντεποζιτο ή να το κανω τωρα θελω λιγα χιλιομετρα για να ολοκληρωσω το στρωσιμο και θα τα εχω κανει μεσα σε μια μιση μερα.

Εγω κανω ενα γεμισμα με 100αρα και ενα με απλη και ειναι μια χαρα...

δε διαφωνω..εγω σου λεω οτι ηδη αλλαξα εναν λαμδα απο λαμπακι που μου αναψε επειδη δεν εβαζα 100ρα.

και επισης σου λεω τι μου ειπαν και απο ολες τις αντιπροσωπειες.

το γραφει αλλωστε και στη ταπα της βενζινης 98 οκτανια προτεινει ;)

Guest SiD

εισαι σιγουρος οτι με την 100αρα θα φτιαξει το προβλημα με τον ηχο των πυρακιων.ποσο τοις εκατο??

εισαι σιγουρος οτι με την 100αρα θα φτιαξει το προβλημα με τον ηχο των πυρακιων.ποσο τοις εκατο??

εφοσον ειναι τα πυρακια το προβλημα θα φτιαξει ναι.

ασε να αδιασει το ντεποζιτο και πηγαινε γεμιστο με 100ρα

στα τρια γεμισματα το πολυ θα εχει φτιαξει.

και θα δεις και διαφορα μικρη εστω στην αποδοση ;)

Guest SiD

ευχαριστω ρε μεγαλε να σαι καλα.

παρεπιπτοντως σημερα πατησα μια βιδα οχι προκα στην μπροστα αριστερη ροδα αστα.πηγα και το εφτιαξα και μου πηρε 8ευρω

Guest Drake

Μονο 100αρα!! Εγω μαλιστα θα καθιερωσω και μονο racing. Παρατηρησα πιο βελουδινη λειτουργια του κινητηρα και ελαφρως λιγοτερη καταναλωση ακομα και απο αλλες 100αρες.

Λετε να φταιει η βενζινη για το κροταλισμα.μαλλον ειναι τα πυρακια παντως.εγω 2 φορες του εχω βαλει βενζινη εχω κανει 850km και βαζω απλη αμολυβδη.φιλοι γνωστοι και brother μου προτειναν να του βαζω 100αρα ή v-power racing.τι λετε???εσεις πως το ξεπερασατε το θορυβο αν το ξεπερασατε????λεω παντως να παω στην καρεντα να το κοιταξουν.οσον αφορα τα ηχεια δεν με νοιαζει αν εχει βιδες ή τσιμουχες ή γραναζια ή σκ@τ@ δεν το μπορω τον ηχο.θα παω να τους κραξω.και να πεις οτι εχω κανει τα απιστευτα km.οχι....

πηγαινέ κράξτους και πες μας νέα