Jump to content
konstantinos passat

Καηκε το λαμπακι απο τον αεραγωγο.

Recommended Posts

Χτες παρατηρησα οτι εχει σβησει το λαμπακι απο τον αριστερο αεραγωγο.Αυτο που φωτιζεται την νυχτα οταν αναβουν τα φωτα.

Για να αλλαχτει αυτο θελει λυσιμο ολο το ταμπλο?Μου φαινεται λιγο καπως η διαδικασια αλλαγης του και το ψιλοφοβαμαι.

Ειναι πιθανο να εχει βγει κανα καλωδιο και να εσβησε ή εχει καει στανταρ??

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιθανο να εχει βγει κανα καλωδιο και να εσβησε ή εχει καει στανταρ??

Το πιθανότερο είναι να έχει καεί Κώστα. Μου έχει τύχει και εμένα

Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα αλλαγης?Αλλαζει ευκολα ή πρεπει να λυθει ολο το ταμπλο,οποτε και το αφηνουμε οπως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα αλλαγης?Αλλαζει ευκολα ή πρεπει να λυθει ολο το ταμπλο,οποτε και το αφηνουμε οπως ειναι?

Νομίζω πως πρέπει να λυθει το μισό ταμπλό. Ασε να καεί και κανένα άλλο και τα φτιάχνεις όλα μαζί. Εμένα μου την σπάει να τα βλέπω καμένα. Μου την δίνει

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλει ιδιαιτερα.Δεν πεφτει το ματι εκει.Οποτε μενει ετσι.Σιγα μην λυσω ολο το ταμπλο!!

Link to comment
Share on other sites

για να αλλαξεις το φως στον αριστερό αεραγωγό θέλεις "βουτιρομαχαιρο". Νομίζω έχει 2-4 clips ...τα πιέζεις με το μαχαίρι και τραβάς τον αεραγωγό προς τα έξω και αυτό ήταν!

Όταν βρω link θα το κάνω post.

http://www.passatworld.com/forums/showthre...ght=vent+lights

819310.png

To # για το λαμπάκι είναι νομίζω 3B0919243A

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!

Εμενα το νουμερο 5 μου εχει καει.

Το βουτηρομαχαιρο τι ειναι?Που το βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!

Εμενα το νουμερο 5 μου εχει καει.

Το βουτηρομαχαιρο τι ειναι?Που το βρισκω?

μαχαίρι που δεν κόβει είναι...μην κανεις καμια ζημια....

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Είναι πανεύκολο...Το έχω κάνει 3 φορες γιατί "μαγκωνουν" τα φτεράκια που κατευθύνουν τον αέρα πάνω κάτω.....βασικά ο αεραγωγός μπαίνει στο ταμπλό και συγκρατείται με 4 clips στα 4 άκρα του. Απλά περνεις 2 κατσαβίδια.Το ένα το χρησιμοποιείς για να ανασηκωσεις τον αεραγωγό και το άλλο για να σπρώξεις τον αεραγωγό προς τα έξω.με το μαλακό κάντο γιατί στην μέση ο αεραγωγός έχει λίγο πλαστικό ,άρα και λίγη αντοχή..... άμα τον βγάλεις θα δεις πως είναι ενωμένος με ένα συρματάκι(ρεύμα για το φως)....μέχρι εδώ ξέρω......Τα υπόλοιπα μας τα λες εσύ μετά....

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Eχει δικιο ο koukou. Η καμμενη λυχνια ειναι με το Νο. 36. Το Νο. 5 ειναι ολος ο αεραγωγος.

Ευκολο φαινεται, Good luck! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,το ειπαμε.

Απο τον αεραγωγο με το νουμερο 5 εχει καει το λαμπακι με νουμερο 36 tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

γραφω μονο και μονο απο την εκπληξη που ενιωσα οταν καηκαν τα λαμπακια των αεραγογων στο πασσατ 2003 μοντελο και πηγα αντιπροσωπεία για να αγορασω,καθοτι οι ψυρρες λαμπακια ειναι κολλημενες σε μαυρο πλαστικό περιβλημα το οποίο ομως βγαινει αν χρειαστεί αντικατάσταση. να μη κουραζω ουτε λιγο αλλα πολύ μου ζητησαν 280ευρο γιατι δεν δινουν σκετα λαμπακια αλλα υποχρεωτικα ΟΛΟΚΛΗΡΟ τον αεραγωγο. εφυγα τρεχοντας. τελικα πηρα κοφτακι 5 ευρο 4 ψειρες 1.20ευρο και 45λεπτα χρονου εκοψα τα καλωδια κολλησα τα λαμπακια και ετοιμος. νομιζω η πολιτικη στα ανταλλακτικα της vw ειναι ληστρικη και ληστρικη. αυτα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.