Jump to content
Orion

Ερώτηση για τα 4 Extra ηχεία του Golf V

Recommended Posts

Σκέφτομαι να βάλω τα 4 πίσω ηχεία στο Golf. Tο ερώτημα που έχω ειναι πως θα τα καταφέρνει η πηγή που έχω (Poineer DEH-P6700MP 4x50Watt). Να πω οτι τώρα είμαι μιά χαρά με την ένταση που μου δίνει χωρίς ενισχυτή και δεν θα ήθελα να βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

τι εννοεις πως?η πηγη υποστηριζει 4 επι ετσι?απλα καποιες διαδρομες θα ενωθουν κ φαντασου ολα τα πισω θα παιξον σαν 2(αλλωστε 4 μεγαφωνα ειναι ετσι ?αρα 2 ηχεια)

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις πως?η πηγη υποστηριζει 4 επι ετσι?απλα καποιες διαδρομες θα ενωθουν κ φαντασου ολα τα πισω θα παιξον σαν 2(αλλωστε 4 μεγαφωνα ειναι ετσι ?αρα 2 ηχεια)

Ok.Άρα αυτή τη στιγμή που έχω 6 ηχεία όλα μπροστά με κάποιο τρόπο μοιράζονται όλα αυτά τις 4 εξόδους της πηγής. Μετά θα έχω συνολικά 10 ηχεία στο αυτοκίνητο, οπότε τα 6 μπροστά θα πάρουν 2 εξόδους και τα 4 πίσω τις άλλες 2?

Edited by Orion
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάτε πως θες να ακούς , 4 πίσω τα βλέπω υπερβολή και η καημένη η πηγή δεν νομίζω να το αντέξει . Η γνώμη μου είναι να αλλάξεις τα πίσω με προοπτικές να μπει αργότερα και ενισχυτής .

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια.

Οταν λεει η vw 6 ηχεια μπροστα, ενοει μονον 2!!!

woofer + μεσαια + τουιτερ (στον καθρεφτη) = 3 ηχεια σε καθε πορτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αφού οι θέσεις υπάρχουν στις πόρτες πίσω. Δεν θα χρειαστεί να ξηλωθεί τίποτα. Τώρα αυτό που είπε ο στέφανος είναι σωστό. Τα ηχεία είναι πρακτικά 2. Υποθέτω οτι και τα 4 πίσω θα είναι και αυτά 2 (πχ μεσαία + γούφερ) οπότε μήπως η πηγή θα επιβιώσει? Το έχει κάνει κανείς χωρίς ενισχυτή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτειτε κατι οτι τα watts δεν ειναι RMS

δηλαδη πραγματκα οι εταιριες δηλωνουν παντα

MUSIC watts δηλαδη τα μισα αρα διακλαδωσεις

και crossover δε παιζουν γιατι με πολλα μεγαφωνα

σε σειρα κατεβαζεις τα ΩΜ του πηνιου του μεγαφωνου

οποτε για να ακουσεις πιο δυνατα τραβαει περισσοτερο ρευμα ο ενισχυτης σου

με αποτελεσμα να καιγεται η εξοδος του αυτα..............

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο θέμα πήρα και τηλ στην αντιπροσωπία που πήρα το αυτοκίνητο και μου είπαν 25 ευρώ για κάθε πόρτα τα ηχεία (πίσω πάντα) και άλλα 150 για την εγκατάσταση... 150 ευρώ για 3 βίδες και 5 καλώδια? Με δουλεύουν ή μήπως δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα? Υποθέτω οτι με τόσα χρήματα αγοράζω πολύ καλύτερα ηχεία και μου τα βάζουν και τσάμπα από εκεί που θα τα πάρω...

Απόψεις?

Link to comment
Share on other sites

μακρυα απο αντιπροσωπεια για τετοια θεματα..και πολλα θα δωσεις και αποδοση δε θα εχεις..

πηγαινε σε ενα μαγαζι καλυτερα,χιλιες φορες αυτο..

κανε μια ερευνα αγορας,δες ηχεια τιμες κλπ και κατεληξε καπου.

στη θεση σου θα προτιμουσα δυο δυνατα ηχεια στην εταζερα και οχι στις πισω θεσεις..

πιστευω οτι καλυτερη αποδοση θα εχεις εκει,σε συνδιασμο και με εναν ενισχυτη.

Link to comment
Share on other sites

Guest nionios

εγω το μονο που εκανα ειναι τα εξης:εβαλα στην ταβλα 2 ηχεια caliber καλα εναν ενισχυτη και ακουγεται μια χαρα ουτε καγκουρια και μ@λ@κιες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.