Jump to content
stefpatras

Συνεργεία Πάτρας

Recommended Posts

Παιδιά εγώ θα πάω το golf tsi τώρα στα 7500 για αλλαγή λαδιών και σκέφτομαι να το πάω απευθείας στο Λάτση...εχω ακούσει τα καλύτερα εδώ στην πάτρα τόσο για τιμές όσο και για εργασία....

Θα σας πω λίαν συντόμως...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ θα πάω το golf tsi τώρα στα 7500 για αλλαγή λαδιών και σκέφτομαι να το πάω απευθείας στο Λάτση...εχω ακούσει τα καλύτερα εδώ στην πάτρα τόσο για τιμές όσο και για εργασία....

Θα σας πω λίαν συντόμως...

Τελικά μόλις χτες κατάφερα στα 8000κμ να πάω για αλλαγή λαδιών και ένα μικρό έλέγχο.Πήγα στον Λάτση..Τα λάδια (Gastrol edgw 5w30) του τα πήγα εγώ. Δεν πλήρωσα εργασία παρά μόνο 10¤(το φίλτρο λαδιού). Μου είπε στον πρώτο έλνγχο είναι δωρεάν η εργασία. Να σημειωθεί ότι όταν είχα πάρει τηλέφωνο στην ΔΕΛΤΑ car στην Πάτρα μου είπαν τριάντα κάτι ευρό εργασία + φπα και αν είναι δυνατόν 25 ευρό το φίλτρο λαδιού...Οσον αφορά το συνεργέιο του Λάτση, είχε καινούρια μηχανήματα, φιλικούς μηχανικούς και άμεση εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόλις χτες κατάφερα στα 8000κμ να πάω για αλλαγή λαδιών και ένα μικρό έλέγχο.Πήγα στον Λάτση..Τα λάδια (Gastrol edgw 5w30) του τα πήγα εγώ. Δεν πλήρωσα εργασία παρά μόνο 10¤(το φίλτρο λαδιού). Μου είπε στον πρώτο έλνγχο είναι δωρεάν η εργασία. Να σημειωθεί ότι όταν είχα πάρει τηλέφωνο στην ΔΕΛΤΑ car στην Πάτρα μου είπαν τριάντα κάτι ευρό εργασία + φπα και αν είναι δυνατόν 25 ευρό το φίλτρο λαδιού...Οσον αφορά το συνεργέιο του Λάτση, είχε καινούρια μηχανήματα, φιλικούς μηχανικούς και άμεση εξυπηρέτηση.

Μα κ εσυ δεν ξερεις οτι τα φιλτρα της αντιπροσωπειας εχουν επικαλυψη με χρυσο; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα κ εσυ δεν ξερεις οτι τα φιλτρα της αντιπροσωπειας εχουν επικαλυψη με χρυσο; :)

πεσ τα φίλε μου...Μα τέτοια διαφορά...Μιλάμε για τρελή απάτη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω αντιμετωπισα προβλημα με το σασμαν. φιλος μου που στο παρελθον ειχε το ιδιο προβλημα μου προτεινε τον ΖΥΓΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟ.

εμπειρος και πολυ καλη δουλεια ελυσε σασμαν αλλαξε 6 ρουλεμαν βαλβολινεσ και τα σχετικα μαζι με εργασια 350 ευρω την επομενη το πηρα 1 χρονο εγγυηση. εμεινα πολυ ευχαριστημενος ο τυπος ειναι οκ δεν θελει να σου φαει τα λεφτα προσπαθει να βοηθησει.

Λοιπον στο τελος τησ ανθειας πριν φτασουμε στην ΑΒΕΧ πριν τισ γραμμεσ του τραινου παμε δεξια στην σουνιου και μετα δεξια θα το δειτε το συνεργειο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έχω θέμα με τον κινητήρα και εδώ στην Κεφαλονιά δεν έχουν τα κατάλληλα εργαλεία που απαιτούνται για την επισκευή του.. Σκέφτομαι την Πάτρα λόγω απόστασης αλλά θα ήθελα να μάθω ενά συνεργείο καλό, εκσυγχρονισμένο, και όσο γίνεται ανθρώπινο να μην τσεκουρώνει στις τιμές.. Βοηθήστε με... Έχω Paccat CC 1.8

Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2016 at 11:43 AM, savas7 said:

αλημέρα στην παρέα. Έχω θέμα με τον κινητήρα και εδώ στην Κεφαλονιά δεν έχουν τα κατάλληλα εργαλεία που απαιτούνται για την επισκευή του.. Σκέφτομαι την Πάτρα λόγω απόστασης αλλά θα ήθελα να μάθω ενά συνεργείο καλό, εκσυγχρονισμένο, και όσο γίνεται ανθρώπινο να μην τσεκουρώνει στις τιμές.. Βοηθήστε με... Έχω Paccat CC 1.8

Ευχαριστώ πολύ..

Καλησπέρα. Δεν θα σου πω οτι έχω πείρα από τα συνεργεία της vw καθώς είμαι μόλις ένα χρόνο κάτοχος vw αλλά απ' οτι έχω ακούσει από φίλους και γνωστούς ένα καλό εξειδικευμένο συνεργείο, είναι ο Λάτσης. Καλά λόγια έχω ακούσει επίσης και για το συνεργείο Τζίφας - Κανελλόπουλος (και αυτό εξειδικευμένο σε vw group). Υπάρχει βέβαια και η αντιπροσωπεία (Δελτα Καρ), η οποία όμως θα έχει τιμή κάπως τσιμπημένη... :) 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα forum,

εχει προκύψει πρόβλημα στο golfακι μου (tsi160) (τρεμουλο και αυξημενη καταναλωση στο ρελαντι ) και στην

δελτα καρ μου ζητησαν 400 μονο για να λυσουν κυλινδροκεφαλη να δουν τι εχει και απο κει και περα ότι αλλο χρειαστεί. Αρα ΜΑΚΡΥΑ!

Πηγα σε εξωτερικο συνεργειο που συχναζω για λαδια κλπ και μου ειπε αστο δεν εχει τιποτα (θα στρωσει μονο του)

ομως δεν μπορω να ξερω οτι το αυτοκινητο δεν λειτουργει σωστα. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ TSI?

εχω απογοητευτεί

Link to comment
Share on other sites

διαβάζοντας εδώ τα θετικά σχόλια για τον Λάτση, τον επισκέφτηκα και εγώ...με θετικές εντυπώσεις έφυγα

έδειξε ενδιαφέρον να λυθεί το πρόβλημα και όχι να πάρει χρήμα...είδομεν 

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2017 at 9:53 PM, themata said:

Καλησπέρα forum,

εχει προκύψει πρόβλημα στο golfακι μου (tsi160) (τρεμουλο και αυξημενη καταναλωση στο ρελαντι ) και στην

δελτα καρ μου ζητησαν 400 μονο για να λυσουν κυλινδροκεφαλη να δουν τι εχει και απο κει και περα ότι αλλο χρειαστεί. Αρα ΜΑΚΡΥΑ!

Πηγα σε εξωτερικο συνεργειο που συχναζω για λαδια κλπ και μου ειπε αστο δεν εχει τιποτα (θα στρωσει μονο του)

ομως δεν μπορω να ξερω οτι το αυτοκινητο δεν λειτουργει σωστα. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ TSI?

εχω απογοητευτεί

Και λίγα σου ζήτησαν!!! :) Εμένα μου ζήτησαν 120 ευρώ για να μου αλλάξουν λάδια και φίλτρο! 

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2017 at 0:12 AM, themata said:

τουλάχιστον ο λάτσης φαίνεται να είναι σωστός επαγγελματίας

Λύθηκε το πρόβλημα τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...θέλω να αλλάξω ιμάντες εκκεντροφόρου και μου πρότειναν  τον Σπήλιο Ιωάννου στην Οβρυά ( πάνω από το νεκροταφείο ). Είναι αξιόπιστος; Να το πάω εκεί και για σέρβις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.