Jump to content
mezzanine

Μαρσπιέ V Gti

Recommended Posts

ρε παιδια την βοηθεια σας ..πηρα τα μαρσπιε και τα εβαλα στο αμαξι και τα κολλησα με σιλικονη της bison POLYMAX kai δεν τα κραταει πανω στο αμαξι οσο και αν την αφησω να στεγνωση..δεν κολλαν με τιποτα.. σας παρακαλω πεστε μου γρηγορα μια καλη σιλικονη γιατι ειναι μισοκολλημενα μεσα στο παρκινγκ και δεν μπορω να μετακινησω το αμαξι 

Link to comment
Share on other sites

Σιλικόνη??Πλάκα κάνεις??Είναι δυνατό να κολλήσουν με σιλικόνη??

Χρειάζονται πριμερ πρώτα και μετά παρμπριζόκολλα για να κολλήσουν.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις πριμερ?? οταν λες παρμπριζοκολλα μπορεις να μου δοσει μια ονομασια για να ξερω να της ψαξω?? επδ ειμαι απο κυπρο και οπου τους λεω παμπριζοκολλα δεν ξερουν

Edited by apoelara89
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις πριμερ?? οταν λες παρμπριζοκολλα μπορεις να μου δοσει μια ονομασια για να ξερω να της ψαξω?? επδ ειμαι απο κυπρο και οπου τους λεω παμπριζοκολλα δεν ξερουν

Παρμπριζόκολλα είναι η λαστιχόκολλα που βάζουμε για να κολλήσει το παρμπρίζ όταν το τοποθετούμε.Primer είναι το αστάρι που μπαίνει για να κολλήσει καλά η παρμπριζόκολλα.

http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Passat_B6-FWD-2.0T/Exterior/Body/Adhesive/ES2660840/

κάτι τέτοιο δηλαδή,

Υπάρχει στην αντιπροσωπεία και οεμ κιτ

Link to comment
Share on other sites

α σε ευχαριστω πολυ φιλε

Bρήκες τελικά???Τώρα θα πρέπει να βγάλεις τους μαρσπιέδες,να καθαρίσεις καλά τις σιλικόνες με πανί με οινόπνευμα και μετά θα βάλεις το primer και στις 2 πλευρές (σασί και μαρσπιέ). Μετά από 15 λεπτά αφού τραβήξει λίγο θα βάλεις την παρμπριζόκολλα και με χαρτοταινία φαρδιά θα κολλήσεις τα 2 μέρη.Καλό είναι να το αφήσεις τουλάχιστον μια μέρα ακίνητο το αυτοκίνητο για να κολλήσουν καλά.

Link to comment
Share on other sites

φιλε σημερα καταφερα να βρω..μεχρι τωρα εψαχνα σε καταστηματα D.I.Y και δεν ειχαν τιποτα που να σχετιζεται με μαρμπριζοκολλα....τελικα σημερα το πρωι περασα απο βαφειο αυτοκινητων και μου εδωσαν.(παμπριζοκολα: 12euro + πριμερ: 8euro ) δεν ξερω αμα με κλεψανε λιγο στην τιμη αλα σημασια εχει που τελικα εβγαλα άκρη με την βοηθεια σου..αυριο που ειναι σαβατο και δεν δουλευω θα κανω τις τοποθετησεις.. πιστευω θα με δυσκολέψει πολυ η σιλικόνη που εμεινε κολλημενη πανω στο σασι για να την βγαλω..τωρα να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Στο απλο οχι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπαινει


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.