Jump to content
Guest GEROS

ΧΤΑΠΟΔΙ? ΑΞΙΖΕΙ? ΒΟΗΘΑΕΙ?

Recommended Posts

μην βαλεις χταποδι συνεχεια τσαι πινει ο quotαρισμενος κυριος.....ετσι δεν ειναι χρηστακο??? tongue.gif

περα απο την πλακα επειδη ειδα οτι εχεις το 75αρι και οχι το 100αρι σκεψου το καλα πριν δωσεις λεφτα για ενα τοσο μικρο αυτοκινητακι γνωμη μου ειναι να βαλεις ενα μεσαιο-τελικο ενα φιλτρο αντε και ενα προγραμμα....μεχρι εκει να το κρατησεις 2-3 χρονακια και μετα να παρεις αλλο..... :ninja:

Βασικα δεν εχεις και αδικο.. ειναι πολλα τα λεφτα για μια μετατροπη τετοια σε ενα 75 αρι ... και χωρις καταλυτη (μην παιχτει καμια φαση με αρυθμιες) που λεει και ο super sayian 580 δεν ειναι και λιγα. Αν και raven το 6Ν2 ηταν και ειναι απο τα αγαπημενα μου αμαξια και ηταν η καψουρα μου απο παλια και δυσκολα θα φυγει απο τα χερια μου και με βαρια καρδια αλλα οπως ειπες το σιγουρο ειναι οτι 2-3 χρονακια θα το κρατησω αφου 12/2005 το αγορασα. Θα τελειωσω σχολη - στρατο με αυτο και αργοτερα με τα λεφτα τις δουλειας θα παω για κατι καλυτερο. Οποτε καταληγουμε σε ενα μεσαιο - τελικο, κοντα στα 250 λογικα ετσι ???? χειροποιητο by καραμπελας.

raven, vivpolo, super sayian ευχαριστω για τις συμβουλες. Τελικα καταληξαμε σε μεσαιο κ τελικο. τι λετε ? B) Βεβαια οτι συμβουλες υπαρχουν δεκτες :ninja:

Με εκτιμηση, Θανος.

450 ευρω χταποδι(200)-μεσαιο(120)-τελικο(130) απο την bosal brospeed

bosal brospeed ??? ειναι καλη? Βασικα για χειροποιητη στον καραμπελα σκεφτομουν επειδη οι περισσοτεροι φιλοι μου εκει την καναν την δουλεια λογο γνωστου. Αλλα για πες γιατι δεν την εχω ξαναακουσει.

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

βαλε το μεσαιο τελικο να δεις το θορυβο κ την αισθηση αλλα αν κερδισεις κατι θα ειναι απο το χταποδι

συζητησετο κ με οποιον μαστορα πας να σου πει την αποψη του

Link to comment
Share on other sites

protest.gif - μακρια απο καταστηματα Μποσαλοθεοφιλους με φωτο καλογυαλισμενα ανοξειδωτες πολλαπλες και τελικα σε πολυ χαμηλη τιμη ,το ατσαλι που χρησιμοποιουν ειναι μαπα ποιοτητα και ασχετα αν ειναι καλη η συγκολληση μετα απο λιγο αρχιζει η οξειδωση - εκτος αυτου ειναι εμπειρικοι στο θεμα της διαμετρου και μηκους κουρμπας οποταν παιζει πολλη μεγαλη πιθανοτητα για λαθος - γνωμη μου ειναι να ρωτησετε κανεναν αγωνιζομενο να δειτε οτι πανε ολοι σε 2-3 εξατμισαδες και χωρις να θελω να θιξω ορισμενους αλλους αυτο δεν ειναι τυχαιο (!)
Link to comment
Share on other sites

protest.gif - μακρια απο καταστηματα Μποσαλοθεοφιλους με φωτο καλογυαλισμενα ανοξειδωτες πολλαπλες και τελικα σε πολυ χαμηλη τιμη ,το ατσαλι που χρησιμοποιουν ειναι μαπα ποιοτητα και ασχετα αν ειναι καλη η συγκολληση μετα απο λιγο αρχιζει η οξειδωση - εκτος αυτου ειναι εμπειρικοι στο θεμα της διαμετρου και μηκους κουρμπας οποταν παιζει πολλη μεγαλη πιθανοτητα για λαθος - γνωμη μου ειναι να ρωτησετε κανεναν αγωνιζομενο να δειτε οτι πανε ολοι σε 2-3 εξατμισαδες και χωρις να θελω να θιξω ορισμενους αλλους αυτο δεν ειναι τυχαιο (!)

Φιλε μου για μερικους εξατμησαδες (δεν λεμε ονοματα) εχεις πολυ δικαιο, δεν ξερουν να κανουν σωστη δουλεια και βγαζουν και μαυρη φημη και περνουν και πολλα λεφτα. Τωρα αυτον που προανεφερα πιστευω απο τις κριτηκες που εχω ακουσει οτι ειναι απο τους καλυτερους και νομιζω πως θα μου κανει σωστη δουλιτσα. Παντος συμφωνω μαζι σου.

Τωρα οσον αφορα την ποιοτητα της εξατμησης δεν κατεχω και πολλα ουτε θα μπορεσω να διακρινω ευκολα αν ειναι καλη η οχι. Απλα οπως ολοι μας πιστευω βλεπουμε αν ειναι καλη κατασκευη η μουφα. Πλεον αυτου κοιταω αυτος που θα την βαλει να ειναι καποιος με καλες κριτικες και που δεν εχει την κομπινα στο νου του. Σιγουρα ολοι ειναι επιχ/τιες και εχουν κοινο σκοπο αλλα καποιοι ζουν απο την πελατεια και απο την καλη φημη. Εδω ειμαστε ολοι να τους κραξουμε αμα δεν κανουν καλη δουλεια. Εξαλου εμεις ειμαστε οι πελατες και εμεις πληρωνουμε.

Βασικα ημουν σε δηλειμα να κοιταξω για κατι επωνημο οπως η remus αλλα ειναι αρκετα ακριβες.

96P.jpg

αυτη εχει 255ευρω

96T.jpg

και αυτη 280

Ειναι ολιγον τσιμπημενες αλλα ειναι επωνυμες.

Αλλα με αυτα τα λεφτα αλλαζω οχι τελικο αλλα και μεσαιο και με καλυτερες σωληνωσεις.

Τι λετε ?? Καμια αποψη για αυτες τις 2 ?

Κατι σε χειροποιητο πιο φτηνο ? η μονο τελικο και επωνημο αλλα πιο ακριβο ???

Σορρυ για το μεγαλο ποστ. Φιλε μου TSAKHS ευχαριστω και εσενα για το ενδιαφερον ^_^

Με εκτιμηση, Θανος tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

:baby: - κακα τα ψεμματα αμα δεν εισαι μηχανουργος την πατας ευκολα ,απλα απεφυγε αυτες που ειναι φτηνες μα πολυ γυαλιστερες λες και τις περασαν με κατι να αστραφτουν - ακομα και αυτες που πουλανε ως Inox με τον καιρο χανουν την γυαλαδα τους και φαινονται σημαδακια εξωτερικης οξειδωσης ,σε 4-5 χρονιοα εχουν τρυπησει ή κατστραφει καπιο διαφραγμα ,το πραγματικο Inox ειναι πανακριβο και φτιαχνεται κατοπιν παραγγελιας δεν εχουν stock εδω οι δικοι μας (!)

- ριξε μια ματια και σε Super Sprint που εχουν φημη πολυ καλης αποδοσης με χαμηλο επιπεδο ηχου και αν θες κατι ελληνικο κοιτα σε Παπαδοπουλο και μετα Ποπαυ < ο 1ος ειναι λιγο φιρμα καθοτι παιζει πολυ με αγωνιζομενους ενω ο 2ος λιγο πιο ακριβος και δινει και σε αλλους εξατμισαδες προιοντα που τα πουλανε ως δικα τους >

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ! Ευχαριστω μεγαλε για την συμβουλη. Θα ριξω και εκει μια ματια. Θα παρω και τιμουλες και θα παω οπου με συμφαιρει καλυτερα. Οι remus που ποσταρα ?? Τι γνωμη εχεις ?

Με εκτιμηση, Θανος. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

worthy.gif - YES την ειχα για 5 χρονια ,ωραια εξατμιση χωρις πολυ θορυβο απλα λιγο μπασο γιατι δεν μου αρεσει η βαβουρα - υπολογιζε ενα καλο ελληνικο τελικο εχει γυρω στα 150 Ε ,το μεσαιο δεν ειναι και επειγον να αλλαχτει και φυσικα μην το βγαλεις εκτος αν εχεις το αμαξι μονο για τα βουνα
Link to comment
Share on other sites

Οποτε παμε για ενα τελικο κοντα στα 150ευρω με λιγο μπασο. (Βασικα και εγω δεν θελω πολυ θορυβο, απλα στο ρελαντι ενα ωραιο μπασο και οταν ανοιγει πανω απο 3000rpm).

Επωνυμο ή ανωνυμο ?

Ευχαριστω για ολα παιδια !!! ^_^

Link to comment
Share on other sites

:baby: - Παπαδοπουλος,Ποπαυ,Καραμπελας,Ζαπατινας για τελικο και τα ρεστα συν κατι ψιλα που θα καβαντζωσεις απο υπερωρια στην δουλεια για μεταλλικο καταλυτη και εισαι φινος < υποθετω φορας φιλτρο ελευθερας >
Link to comment
Share on other sites

:mellow: - Παπαδοπουλος,Ποπαυ,Καραμπελας,Ζαπατινας για τελικο και τα ρεστα συν κατι ψιλα που θα καβαντζωσεις απο υπερωρια στην δουλεια για μεταλλικο καταλυτη και εισαι φινος < υποθετω φορας φιλτρο ελευθερας >

Μαγκες ευχαριστω!!! Σωστος ο TSAKHS-EYBOIA. Μονο που δουλευω part time γιατι ειμαι φοιτητης αλλα κανω τα κουμαντα μου για να δωσω στο πολακι που το παω πολυ κατι παραπανω ! :cry: Οποτε θα ερθει και ο καταλυτης (αφου ακουω και εναν μικροθορυβο απο το σπιραλ μολις πεφτουν οι στροφες). Βασικα τωρα οσον αφορα το φιλτρο.... καλα κανεις και το αναφερεις. Δυστυχως δεν καταφερα να το βαλω αφου το ειχα προγραμματισει αυτο τον μηνα αλλα λογο ενος συμβαντος υγειας που μου ηρθε δεν καταφερα και το ολο κακο ειναι οτι δεν μπορω να οδηγησω για 2 βδομαδες ακομα :baby: . Παντος σημερα πηρα τηλ και μου δωσαν τιμη για το ΚΝ 33-2774 που θελω και ειναι στα 65 Ε ΑΑΑ βρηκα και λιγο λαδακι οταν ανοιξα τον παπα .... (ειναι κακο???)

Και τωρα κανω τα κουμαντα μου για εξατμηση και φιλτρο ωστε μολις οδηγησω τελη του μηνα να παω και γω να τα φτιαξω.

Θανος.

ανωνυμο

Απλα μωρε φοβαμαι στο ανωνυμο μην παιχτει καμια μλκια και δεν μου βαλουν καλης ποιοτητας τελικο αφου φτιαχνονται Ελλαδα. Ενω με ενα remus νομιζω πως εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Αλλα τα επωνυμα ειναι ακριβα. Πρεπει να ανησυχω αμα κανω κινηση για ανωνυμο ?????

Ενας φιλος μου μου ειπε να τσεκαρω με εναν μαγνητη αν αυτο που θα μου δωσει θα ειναι ανοξιδωτο αφου δεν θα κολαει ο μαγνητης. ειναι σωστο ???

Θανος.

Link to comment
Share on other sites

tongue.gif - ολα τα φιλτρα ελευθερας μολις τα παιρνεις ειναι λαδωμενα για λογους συντηρησης ,ορισμενοι πριν τα βαλουν στο φιλτροκουτι τα πλενουν ελαχιστα γιατι το πολυ λαδι εμποδιζει τον αερα να μπει συν οτι δημιουργει προβλημα στους αισθητηρες - αυτο με τον μαγνητη ισχυει εν μερη: παρε ενα σεικερ ανοξειδωτο 18/10 που χρησιμοποιουν στα μπαρ και βαλτου μαγνητη θα δεις θα κολλησει γιατι εχει μεσα και αλλο μεταλλο δηλαδη ειναι κραμα (!) καντο σε μια ακριβη κατσαρολα της μανας σου και θα δεις οτι δεν κολλαει με τιποτα - στο ειπα παραπανω οτι το 100% ανοξειδωτο ειναι πανακριβο και κανενας εξατμισας δεν το εχει στοκ παρα μονο επι παραγγελια οποταν ξεχνα το φιλε (!)

:baby: - βαλε με 120-150 Ε ενα τελικο απο εκεινους που αναφερθηκαν και για 5-6 χρονια εισαι ΟΚ αλλωστε και Remus να βαλεις καποτε θα τρυπησει κανενα διαφραγμα οχι γιατι δεν αντεχει παραπανω αλλα γιατι τα λαμογια οι βενζιναδες μας πουλανε μαπα βενζινη με πολυ θειο μεσα και γινεται διαβρωση - ειχα τετοια για 5 χρονια περιπου και επαθα οτι σου περιεγραψα

Link to comment
Share on other sites

tongue.gif - ολα τα φιλτρα ελευθερας μολις τα παιρνεις ειναι λαδωμενα για λογους συντηρησης ,ορισμενοι πριν τα βαλουν στο φιλτροκουτι τα πλενουν ελαχιστα γιατι το πολυ λαδι εμποδιζει τον αερα να μπει συν οτι δημιουργει προβλημα στους αισθητηρες - αυτο με τον μαγνητη ισχυει εν μερη: παρε ενα σεικερ ανοξειδωτο 18/10 που χρησιμοποιουν στα μπαρ και βαλτου μαγνητη θα δεις θα κολλησει γιατι εχει μεσα και αλλο μεταλλο δηλαδη ειναι κραμα (!) καντο σε μια ακριβη κατσαρολα της μανας σου και θα δεις οτι δεν κολλαει με τιποτα - στο ειπα παραπανω οτι το 100% ανοξειδωτο ειναι πανακριβο και κανενας εξατμισας δεν το εχει στοκ παρα μονο επι παραγγελια οποταν ξεχνα το φιλε (!)

:baby: - βαλε με 120-150 Ε ενα τελικο απο εκεινους που αναφερθηκαν και για 5-6 χρονια εισαι ΟΚ αλλωστε και Remus να βαλεις καποτε θα τρυπησει κανενα διαφραγμα οχι γιατι δεν αντεχει παραπανω αλλα γιατι τα λαμογια οι βενζιναδες μας πουλανε μαπα βενζινη με πολυ θειο μεσα και γινεται διαβρωση - ειχα τετοια για 5 χρονια περιπου και επαθα οτι σου περιεγραψα

Ησουν πολυ κατατοπιστικος. Μαλλον αυτο θα κανω. Δεν με περνει κ ολας να δωσω 250Ε για ενα remus. Σε 2 βδομαδουλες που θα ξαναπιασω το τιμονι θα παω στον καραμπελα να παρω τιμη και μπορει να το βαλω επιτοπου.

Απλα μια διευκρινηση. Το φιλτρο ελευθερας δεν το εχω βαλει ακομα. Ανοιξα το φιλτροκουτι γιατι ο τυπος απο το μαγαζι μου ζητησε τα mm γιατι βγαινουν πολλα για αυτο το μοντελο. Και ετσι δεξια απο το χαρτινο φιλτρο κοντα στην εισαγωγη-πεταλουδα βρηκα λιγο λαδακι (απο το μοτερ μου φαινεται... μαυρο). Ενας φιλος μου που πηγε για σερβις το δικο του του ειπε ο μαστορας οτι αυτο το λαδακι ειναι αμα το σκιζει. Παντος το φιλτρο ελευθερας θα μπει σε 2 βδομαδουλες στανταρ.

Θελω μια γνωμη γιατι εχω μπερδευτει επειδη ολοι μου λενε κατι διαφορετικο. Το τελικο εμενα μου αρεσει να ειναι στρογγυλο. Να βαλω διπλο ή μονο ??? Αλλοι μου ειπαν και για οβαλ. Και σημερα διαβασα σε καποια ποστς οτι παιζει ρολο και η διαμετρος.

Αυτα. Σορρυ αν σας κουρασα.

Θανος

ΑΑΑΑ το πειραμα εγινε... Εισαι ΣΩΣΤΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!! Οποτε το ξεχναμε αυτο το tip για εναν εξατμησα.

Ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

:xmas: - οταν λεμε " αυτο το τελικο ειναι 45αρι " εννοουμε οτι στο τελειωμα του θαλαμου πισω η διαμετρος της εξοδου των καυσαεριων ειναι 45 χιλιοστα - η μπουκα ειναι καθαρα διακοσμητικη δεν παιζει ρολο αν ειναι πλακε ή οβαλ ολα ειναι θεμα γουστου και τι ταιριαζει στον προφυλακτηρα ,αν ηταν να μας εδινε ισχυ/ροπη απλα μια μπουκα θα ημασταν πανευτυχεις

- μην βαλεις μοναχα κατι στυλ DTM που ειναι σαν J_J_J γιατι θα μαζευουν νερα οταν το παρκαρεις και βρεχει

Link to comment
Share on other sites

B) - οταν λεμε " αυτο το τελικο ειναι 45αρι " εννοουμε οτι στο τελειωμα του θαλαμου πισω η διαμετρος της εξοδου των καυσαεριων ειναι 45 χιλιοστα - η μπουκα ειναι καθαρα διακοσμητικη δεν παιζει ρολο αν ειναι πλακε ή οβαλ ολα ειναι θεμα γουστου και τι ταιριαζει στον προφυλακτηρα ,αν ηταν να μας εδινε ισχυ/ροπη απλα μια μπουκα θα ημασταν πανευτυχεις

- μην βαλεις μοναχα κατι στυλ DTM που ειναι σαν J_J_J γιατι θα μαζευουν νερα οταν το παρκαρεις και βρεχει

:xmas::blink::blink:B) Τις εχω δει αυτες που λες... (νεροσυλεκτες). Ουτε εμενα μου αρεσουν. Βασικα κανα στρογγυλο μονο η διπλο σκεφτομαι. Αν ξερει κανεις πανω κατω τι διαμετρο μπορω να βαλω εγω σε ενα 1400 75αλογα? Αν και οκ λογικα θα ξερει ο εξατμησας.

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες !!!!

Link to comment
Share on other sites

:) - υπαρχει μαθηματικος τυπος μα δεν ισχυει παντα γιατι εξαρταται απο το αν εχεις aftermarket χταποδι,αν εχεις προγραμμα και τετοια ,εξηγησε στον εξατμισα τι φορας επανω και θα σου πει παντως υπολογιζε 45mm αν και αμα το αναβαθμισεις αργοτερα πολυ πχ turbo δεν θα σου κανει αυτη η εξατμιση (!)
Link to comment
Share on other sites

:) - υπαρχει μαθηματικος τυπος μα δεν ισχυει παντα γιατι εξαρταται απο το αν εχεις aftermarket χταποδι,αν εχεις προγραμμα και τετοια ,εξηγησε στον εξατμισα τι φορας επανω και θα σου πει παντως υπολογιζε 45mm αν και αμα το αναβαθμισεις αργοτερα πολυ πχ turbo δεν θα σου κανει αυτη η εξατμιση (!)

Μπα δεν το κοβω για τουρμπο και ιστοριες.. Αργοτερα αμα βρεθει η ευκαιρια θα φαει το 16αρι του gti. Ωραια. Μια χαρα !! αααα δεν σου πα... επειδη ειδα οτι εισαι απο ευβοια .... Το αμαξι απο χαλκιδα-νεα αρτακη το πηρα. Απο εναν γνωστο. Το ειχε γυναικα πριν. και τωρα το εξοπλιζω και το ψιλοφτιαχνω.

Βάλε κάνα τέτοιο

249xc2.th.jpg

Φιλε μου στοιλια γ....τη η εξατμηση!!!!!!!!!!!! Κατι τετοιο ειχα στον νου μου !!!! Πολυ ομορφη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μου δινεις σε παρακαλω πληροφοριες. Τιμη ?

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑ μια απορια.... Με τον προφυλακτηρα τι γινεται ???? Εμενα ειναι ετσι .....

pisoout2.th.jpg

Θα κοπει???? και ποιος θα το κανει αυτο?????? θα γινει ωραιο???? η να μην κοπει καθολου???

Τσακη να και το λαδι στο φιλτρο που σου λεγα.......

poloof0.th.jpg

Edited by Thanos_mc
Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Βασικά είναι άλλη μπούκα στο ήδη αλλαγμένο τελικό οπότε δεν μπορώ να σου πω καθαρό κόστος. Στον Ζαπατίνα την έβαλα, κάνε ένα κόπο και παίρνα από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι άλλη μπούκα στο ήδη αλλαγμένο τελικό οπότε δεν μπορώ να σου πω καθαρό κόστος. Στον Ζαπατίνα την έβαλα, κάνε ένα κόπο και παίρνα από εκεί

Μια χαρα. Θα περασω. Με τον προφυλακτηρα τι λες να κανω ???

Link to comment
Share on other sites

protest.gif - μακρια απο καταστηματα Μποσαλοθεοφιλους με φωτο καλογυαλισμενα ανοξειδωτες πολλαπλες και τελικα σε πολυ χαμηλη τιμη ,το ατσαλι που χρησιμοποιουν ειναι μαπα ποιοτητα και ασχετα αν ειναι καλη η συγκολληση μετα απο λιγο αρχιζει η οξειδωση - εκτος αυτου ειναι εμπειρικοι στο θεμα της διαμετρου και μηκους κουρμπας οποταν παιζει πολλη μεγαλη πιθανοτητα για λαθος - γνωμη μου ειναι να ρωτησετε κανεναν αγωνιζομενο να δειτε οτι πανε ολοι σε 2-3 εξατμισαδες και χωρις να θελω να θιξω ορισμενους αλλους αυτο δεν ειναι τυχαιο (!)

Τα micra που τρέχουνε bosal φοράνε απο χταπόδι.

Τι έχεις να πείς γιαυτό ??? :D

Στο micra δίνει 12 άλογα ( το δυναμομετρησα)..

Γιαυτό τι έχεις να πείς??? :D

Ο τύπος που έχει τα bosal, είναι ελεεινός και βλάχος, ΑΛΛΑ, δεν τα φτιάχνει αυτός. εισαγωγή κάνει. Οπότε τι σε νοιάζει??? :)

Εμένα σε 3 χρόνια δεν έχει πάθει τίποτα.. όυτε οξύδωσει, ούτε σκουρια ούτε τίποτα.

Γιαυτο τι έχεις να πείς??? :D

Link to comment
Share on other sites

Τα micra που τρέχουνε bosal φοράνε απο χταπόδι.

Τι έχεις να πείς γιαυτό ??? :D

Στο micra δίνει 12 άλογα ( το δυναμομετρησα)..

Γιαυτό τι έχεις να πείς??? :D

Ο τύπος που έχει τα bosal, είναι ελεεινός και βλάχος, ΑΛΛΑ, δεν τα φτιάχνει αυτός. εισαγωγή κάνει. Οπότε τι σε νοιάζει??? :)

Εμένα σε 3 χρόνια δεν έχει πάθει τίποτα.. όυτε οξύδωσει, ούτε σκουρια ούτε τίποτα.

Γιαυτο τι έχεις να πείς??? :D

12 αλογα ??? πολλα ετσι ?? μονο με την εξατμηση ?? εννοω downpipe χταποδι εως πισω ?? καταργησες προκαταλυτη η μεσαιο ??? και ποσο πηγε το μαλι αν επιτρεπεται ??

Βασικα αν σου βρισκεται καμια φωτο να δουμε το τελικο ???? Αν και εχω ψιλοκαταληξει σαν του στοιλια την οποια θεωρω πολυ ωραια !!! :D

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μαζευω λεφτα και σκοπευω να κανω την κινηση για εξατμηση. Το τελικο λογικα θα παει καμια 150 αρα χειροποιητο ... σωστα ??? Σκεφτομουν μιας που θα παει σε εξατμησα το αμαξι και μιας και που αναζηταω αλογα παραπανω αφου εχω το 75αρι αξιζει να κανω την κινηση για χταποδι στο μοτερ μου ???

Να ρωτήσω κάτι ???

αντί να δώσεις λεφτά για εξάτμιση, Γιατί δεν δίνεις 150 Ευρώ για πεταλούδα (μεταχειρισμένη) και ενα πρόγραμμα και να γίνεις 101 άλογα ???????????

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ???

αντί να δώσεις λεφτά για εξάτμιση, Γιατί δεν δίνεις 150 Ευρώ για πεταλούδα (μεταχειρισμένη) και ενα πρόγραμμα και να γίνεις 101 άλογα ???????????

Βασικα ελεγα να βαλω ενα ωραιο τελικο γιατι θα δειξει και το αμαξι. Τωρα για χταποδι απ'οτι λεγαμε και με τα παιδια ειναι πολλα τα λεφτα οπως πιστευω θα συμφωνεις. Και επειδη θελω να του ανεβασω την υποδυναμη ειχα ποσταρει καποτε και ρωτησα αν μπορω να το παω με την χαρτογραφηση 101 αφου φοραω τον 16V οπως τα 101 απλα εγω ειμαι 75 και καταληξαμε οτι με την χαρτογραφηση και μονο δεν θα φτασω 101. Τωρα δεν εχεις και αδικο για την πεταλουδα αλλα ειναι αξιοπιστο σε 75 αρι ? και αμα βαλω και προγραμμα δεν ξεφευγω σε λεφτα ??? γιατι πανε ακριβα νομιζω. Το τελικο παντος θα το βαλω απλα καταληξα στο οτι δεν αξιζει ολο.

Σε 1 βδομαδα παω για : * Τελικο χειροπ. ανοξυδοτο 150ευρω

* και φιλτρο ελευθερας ΚΝ 65ευρω μιας και τα βαρελακια ειναι πανακριβα και χοανι δεν σκεφτομαι γιατι δεν εχω και τα τρελα αλογα. Και οπως ελεγε και ενας φιλος μου για να κανεις σωστη δουλεια εκτος απο την εισαγωγη πρεπει να ελευθερωσεις και την εξαγωγη (χταποδι) πραγμα που δεν προκειται να κανω.

Αυτα. αν εχεις να προτεινεις κατι πες μου γιατι κ γω ειμαι ψιλομπερδεμενος και ουτε εχω και τρελες γνωσεις.

Ευχαριστω. Θανος. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.