Jump to content
Guest GEROS

ΧΤΑΠΟΔΙ? ΑΞΙΖΕΙ? ΒΟΗΘΑΕΙ?

Recommended Posts

το ίδιο μοτέρ είναι με την διαφορά ότι έχει αλλη πεταλούδα (που σημαινει λιγότερη βενζίνη) και κατα συνέπεια άλλον εγγέφαλο.

Αν βρείς μία πεταλούδα μεταχείρα και βάλεις ένα πρόγραμμα , είναι σαν να έχεις ένα 101.

Αυτές είναι οι διαφορές τους...

Link to comment
Share on other sites

:D - φιλε BlackPit το ξερω για το Micra που λες και εχω διαβασει και το σχετικο αφιερωμα πλην ομως ξεχνας κατι οτι λογο διαφημισεων πολυ αμφιβαλλω αν εβγαινε με κερδος 3 ιππων μονο και κατσαρη καμπυλη - εχω παει στην εταιρια αυτη την Bosal εχω αφησει το αμαξι μου για χειροποιητο χταποδι και ειδα τι δουλεια κανουν (!)

- να σου αναφερω και 50 ιστοριες που κατηγορουν τον DARA μαζι με 50 υμνους απο περιοδικα που φιλοξενουν τις διαφημισεις του και τον παινευουν ? ποιος λες να εχει δικιο οι 50 που διαμαρτυρονται με τα 50 κακοβελτιωμενα αμαξια ή τα περιοδικα ? νομιζω καταλαβες (!)

:D - Thanos_mc ριξε μια ματια και εδω: www.remushellas.gr να φτιαχτιες φιλε βραδιατικα

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο μοτέρ είναι με την διαφορά ότι έχει αλλη πεταλούδα (που σημαινει λιγότερη βενζίνη) και κατα συνέπεια άλλον εγγέφαλο.

Αν βρείς μία πεταλούδα μεταχείρα και βάλεις ένα πρόγραμμα , είναι σαν να έχεις ένα 101.

Αυτές είναι οι διαφορές τους...

Καλα μου ακουγονται αυτα. Μονο μην μου παει ο κουκος αιδωνι. Το κακο ομως ειναι πως θα αυξηθει η καταναλωση βενζινης.....

Link to comment
Share on other sites

:D - το ανοιγμα της πεταλουδας ειναι μια μη αναστρεψιμη μετατροπη και αν ο τεχνιτης δεν ξερει 110% τι κανει τοτε το αποτελεσμα ειναι καταστροφικο - μην μπλεκεις σε αυτα ειναι η εσχατη λυση οχι για Α' σταδιο που θες εσυ
Link to comment
Share on other sites

:D - φιλε BlackPit το ξερω για το Micra που λες και εχω διαβασει και το σχετικο αφιερωμα πλην ομως ξεχνας κατι οτι λογο διαφημισεων πολυ αμφιβαλλω αν εβγαινε με κερδος 3 ιππων μονο και κατσαρη καμπυλη - εχω παει στην εταιρια αυτη την Bosal εχω αφησει το αμαξι μου για χειροποιητο χταποδι και ειδα τι δουλεια κανουν (!)

- να σου αναφερω και 50 ιστοριες που κατηγορουν τον DARA μαζι με 50 υμνους απο περιοδικα που φιλοξενουν τις διαφημισεις του και τον παινευουν ? ποιος λες να εχει δικιο οι 50 που διαμαρτυρονται με τα 50 κακοβελτιωμενα αμαξια ή τα περιοδικα ? νομιζω καταλαβες (!)

:D - Thanos_mc ριξε μια ματια και εδω: www.remushellas.gr να φτιαχτιες φιλε βραδιατικα

Φιλε μ'εφτιαξες βραδιατικα!! Αντε να κοιμηθω τωρα με αυτα που μου κανεις !! Βρηκα μερικες ωραιες.

Μονη μπουκα.

Νο1 0010900505.jpg

Νο2

95T.jpg

Νο3

70TD.jpg ( :D ετσι κ ετσι )

Διπλη μπουκα

Νο4

06.jpg

Νο5

96T.jpg

Για πειτε γνωμες ??? Για τις διπλες δεν ειμαι βεβαιος για το αποτελεσμα γιατι φοβαμαι επειδη ειναι μικρος ο προφυλακτηρας (δεν ειναι γκολφ ας πουμε) και δεν ξερω αν του παει.

Επισεις αν αυτες οι εξατμησεις ειναι ακριβες θα κανω την κινηση σαν του στοιλια που μ'αρεσει.

Τι λετε ??? Σας αρεσει καμια απο αυτες?

Ευχαριστω για ολα !!!

Με εκτιμηση, Θανος tongue.gif

:D - το ανοιγμα της πεταλουδας ειναι μια μη αναστρεψιμη μετατροπη και αν ο τεχνιτης δεν ξερει 110% τι κανει τοτε το αποτελεσμα ειναι καταστροφικο - μην μπλεκεις σε αυτα ειναι η εσχατη λυση οχι για Α' σταδιο που θες εσυ

Εχεις δικαιο ! Αυτο φοβαμαι και εγω. Εξαλου οπως ειπες θελω Α σταδιο οποτε ξεφευγω. Χωρια οτι θα καιει τον αγλεωρα !! Οκ φοιτητης ειμαι και με την τιμη που εχει παει η βενζηνη τρεχα γυρευε!!

Thanks TSAKHS!!!

Link to comment
Share on other sites

tongue.gif - και οι τιμες ειναι Σπεσιαλ απο οτι ειδα σε περιοδικο σαν καταχωρηση (!) οσον αφορα το κοψιμο γινεται με σεγα και απο πανω μπαινει ενα Π της Foliatec ή αλλης μαρκας πχ Rasing,Issota οπου το ομορφαινει και δεν φαινονται οι ακιδες απο το κοψιμο - πολυ μουρατο
Link to comment
Share on other sites

tongue.gif - και οι τιμες ειναι Σπεσιαλ απο οτι ειδα σε περιοδικο σαν καταχωρηση (!) οσον αφορα το κοψιμο γινεται με σεγα και απο πανω μπαινει ενα Π της Foliatec ή αλλης μαρκας πχ Rasing,Issota οπου το ομορφαινει και δεν φαινονται οι ακιδες απο το κοψιμο - πολυ μουρατο

Ωπ ωραιος !! Μ'εφτιαξες !! δηλαδη δεν θα φανει ασχημα ? Γιατι εχω δει και κατι ιμπιζα με ενα Π απο ανθρακονημα και δεν μου πολυ αρεσει. Και δεν μου λες.... αυτο λογικα θα μου το φτιαξει ο εξατμησας ετσι ???? ΑΑΑ αν εισαι online μπες chat ειμαι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

:D - οχι θα το αγορασεις εσυ απο τα πολλα καταστηματα που πουλανε λεβιεδακια/φουσκες και αλλα μπιχλιμπιδια ,ειναι φτηνο και το βρισκεις και σε ασημι - chat και γαμος δεν πανε μαζι ,αν ημουν 20 χρονια νεωτερος τοτε ναι - :D
Link to comment
Share on other sites

:D - οχι θα το αγορασεις εσυ απο τα πολλα καταστηματα που πουλανε λεβιεδακια/φουσκες και αλλα μπιχλιμπιδια ,ειναι φτηνο και το βρισκεις και σε ασημι - chat και γαμος δεν πανε μαζι ,αν ημουν 20 χρονια νεωτερος τοτε ναι - :D

Σωστος !! Καλα δεν χανεις και τιποτα. Μονο εγω ειμαι στο chat. μιλαω με τους τοιχους new_lol.gifnew_lol.gif

Απ'οτι καταλαβα θα το αγορασω εγω και θα το δωσω στον εξατμησα να το βαλει οταν κοψει τον προφυλακτηρα ??? Βασικα ειδα και ενα πολο που δεν του ειχαν κοψει προφυλακτηρα αλλα του την βαλαν απο κατω.

Link to comment
Share on other sites

:D - καλυτερα να το βαλεις εσυ μετα - γινεται να μην φαινεται το τελικο και να το παιζεις "μαμα" στους απο πισω ,το εκαναν παλια με τα Punto GT και την παταγαν οι ανυποψιαστοι - μια ομορφη μπουκα που εξεχει ελαχιστα χαριζει παρα πολυ (!)
Link to comment
Share on other sites

:D - καλυτερα να το βαλεις εσυ μετα - γινεται να μην φαινεται το τελικο και να το παιζεις "μαμα" στους απο πισω ,το εκαναν παλια με τα Punto GT και την παταγαν οι ανυποψιαστοι - μια ομορφη μπουκα που εξεχει ελαχιστα χαριζει παρα πολυ (!)

Βασικα αυτος που λεω του εξηχε λιγο και φαινοταν αλλα δεν του κοψαν τον προφυλακτηρα....

Καλα και τωρα κατι saxorala με την group N δεν φαινεται μπουκα αλλα ενας σωληνας... Αλλα κανει εναν θορυβο η ατιμη...... Αστα να πανε... Εχω δει σε gti τυπου group Ν και κανει ωραιο ηχο αλλα εγω δεν θα βαζα γιατι δεν θελω φασαρια απλα ενα απλο ψαροτικο μπασο. Το ωραιο το μπασο που παιζει ρελαντι και ακουγεται και στις υψηλες.

Καλα που το αμαξι το ειχε γυναικα και δεν ειχε βαλει εξατμηση. Οποτε θα κανω την επιλογη που θελω τωρα... Απο νεα αρτακη το ειχα παρει. Χαλκιδα. και τις πινακιδες δεν τις εχω αλλαξει.

Θανος tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - για ρωτα αυτους με τετοιες πατεντες ποσα ταξιδια κανουν στην Ε.Ο να δεις αν αντεχουν το " μπουαααααα " ,ασε δεν λεει εκτος αν φορας ωτοασπιδες - κρατα τις πινακιδες για να γλυτωνεις καμια κληση οποτε πας Ευβοια μηπως πεσεις σε κανεναν τσοπανο που του εχουν πει να γραφει Αθηναιους για παρκαρισμα - ΕΥΒΟΙΑ for ever - love.gif
Link to comment
Share on other sites

:wacko: - για ρωτα αυτους με τετοιες πατεντες ποσα ταξιδια κανουν στην Ε.Ο να δεις αν αντεχουν το " μπουαααααα " ,ασε δεν λεει εκτος αν φορας ωτοασπιδες - κρατα τις πινακιδες για να γλυτωνεις καμια κληση οποτε πας Ευβοια μηπως πεσεις σε κανεναν τσοπανο που του εχουν πει να γραφει Αθηναιους για παρκαρισμα - ΕΥΒΟΙΑ for ever - love.gif

Χεχε . λογικα αυτοι σε καθε ταξιδι θα περνουν μαζι και ενα πακετο ασπιρινες!!! χιχι new_lol.gif

Εννοειται φιλε μου δεν τις αλλαζω τις πικακιδες !!!!!!!!!!!!!!! ειναι γαμω τις πινακιδες !!!! ΕΥΒΟΙΑ for ever :D:D

Θανος !!!

Link to comment
Share on other sites

B) - φιλε BlackPit το ξερω για το Micra που λες και εχω διαβασει και το σχετικο αφιερωμα πλην ομως ξεχνας κατι οτι λογο διαφημισεων πολυ αμφιβαλλω αν εβγαινε με κερδος 3 ιππων μονο και κατσαρη καμπυλη - εχω παει στην εταιρια αυτη την Bosal εχω αφησει το αμαξι μου για χειροποιητο χταποδι και ειδα τι δουλεια κανουν (!)

- να σου αναφερω και 50 ιστοριες που κατηγορουν τον DARA μαζι με 50 υμνους απο περιοδικα που φιλοξενουν τις διαφημισεις του και τον παινευουν ? ποιος λες να εχει δικιο οι 50 που διαμαρτυρονται με τα 50 κακοβελτιωμενα αμαξια ή τα περιοδικα ? νομιζω καταλαβες

Τι λες βρε τρελλιάρη ???

και εγώ έτρεχα με micra. ΕΓΩ με τα ματια μου το εχω δυναμομετρηση.

micra 88 αλογα με bosal απο χταποδι μεχρι τελικο και τιποτα αλλο = 102 αλογα.

Δικο μου είναι και ακόμα το έχω. Μην είσαι απόλυτος και λές αυτά που σου λέει ο κάθε ασχετος φίλος σου.

:whistling: - το ανοιγμα της πεταλουδας ειναι μια μη αναστρεψιμη μετατροπη και αν ο τεχνιτης δεν ξερει 110% τι κανει τοτε το αποτελεσμα ειναι καταστροφικο - μην μπλεκεις σε αυτα ειναι η εσχατη λυση οχι για Α' σταδιο που θες εσυ

:wacko::blink::blink::D:D

ΑΑΑΑ καλά θα με τρελλάνεις σήμερα .

ΔΕΝ λέω για καμία μετατροπή. Την μαμα πεταλούδα του 101 λέω. μαμαμαμαμαμαμαμαμαμα

Link to comment
Share on other sites

:wacko: - ο καθενας λεει την αποψη του και την τεκμηριωνει οπως μπορει ,βλεπω εισαι καπως επιθετικος ανευ λογου - ΟΚ αν εσυ εχεις καλη σχεση με την Bosal καλα κανεις οποιος θελει ας παει οποιος δεν θελει ας μην παει - αν εβγαιναν οι αγωνιζομενοι που τρεχουν με εξατμιση πχ του Παπαδοπουλου και αρχιζαν τα κατεβατα θα γεμιζαμε ενα thread ολοκληρο

- απολυτος ειναι μονο ο Θανατος και εχω παψει εδω και 20 χρονια να ειμαι τρελιαρης ,ΟΚ να χαιρεσαι το αμαξι σου που παιρνει αλογα τοσο ευκολα και ασε εμενα να μιλαω με τους φιλους μου που γνωριζουν το θεμα απο αλλη πιο τεχνικη πλευρα

Link to comment
Share on other sites

Μην μαλωνεται παιδια !!! Σας ευχαριστω και τους δυο που ασχοληθηκατε με το θεμα μου. Απλα ο καθενας πιστευει αυτο που πιστευει. Δεν υπαρχει λογος για αντιδικια. Μια χαρα. Εξαλου με καληψε και ο ΤΣΑΚΗΣ ο οποιος βοηθησε. Τωρα απο την αλλη εγω θα παρω προσφορες και θα επιλεξω. Το πιο σιγουρο ειναι ο καραμπελας λογο γνωστου.

Ευχαριστω παιδια για ολα !!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου πριν λιγο περασα το φιλτρο ΚΝ στο polακι μου tongue.giftongue.giftongue.gif . Τελεια !!!! Εδωσε στις χαμηλες και πηρα εναν γαμω τον ηχο στις ψηλες. Ωραιο πραμα.

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΑΤΜΗΣΗ ΜΑΓΚΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tongue.giftongue.giftongue.gif

Θανος :blink:

Link to comment
Share on other sites

:baby: - ελπιζω να πηρες και κιτακι καθαρισμου/λαδι συντηρησης ετσι ? ρωτα τον ποσα θελει για ενα χταποδι για το δικο σου και αν μπορει να σου πει απο ποια χωρα ειναι το ατσαλι που χρησιμοποιει < αν και δυσκολα το λενε >
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν πηρα. Μου ειπαν απο εκει που το πηρα να παω σε 20000κμ να παρω το κιτακι για καθαρισμο.. Οκ θα το ρωτησω για το χταποδι. Αλλα θα παει ακριβα λογικα.

Θανος tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

:o - ανα 10.000 χλμ πρεπει ,εχεις δικιο το χταποδι θα ειναι πολλαπλασιας τιμης απο το τελικο μα μαζι με μεταλλικο καταλυτη "δενει" το γλυκο - μαζευε κανα φραγκο οποτε μπορεις
Link to comment
Share on other sites

:( - ανα 10.000 χλμ πρεπει ,εχεις δικιο το χταποδι θα ειναι πολλαπλασιας τιμης απο το τελικο μα μαζι με μεταλλικο καταλυτη "δενει" το γλυκο - μαζευε κανα φραγκο οποτε μπορεις

OK. Σιγα σιγα το συμαζευω. Να δουμε. Γιατι εχω και το χαμηλωμα στην μεση γιατι με τις ζαντες φαινεται κατσικακι. Μαλλον για ελατηρια HR. Ελπιζω να μην ξερασουν τα μαμα αμορτισερ...

Παντος ευχαριστω......

Link to comment
Share on other sites

:) - αν ο τεχνιτης ειναι καλος θα υπολογισει σωστα διαμετρο και γωνια κουρμπας καθως και την θεση για τον λ ,καπως απιθανο αλλα κραταω και μια πολυ μικρη πισινη γιατι περαν του Θανατου τιποτα δεν ειναι απολυτο - Α να το ντυσεις το χταποδι και με μονωτικη ταινια μετα ετσι ?
Link to comment
Share on other sites

B) - μετα το χταποδι ειναι ο λ και μετα ο καταλυτης οπου ορισμενα αμαξια εχουν και 2ο ,το μαμα χταποδι δεν βγαζει την ιδια ποσοτητα καυσαεριων και ουτε στην ιδια θερμοκρασια απο οτι ενα χειροποιητο ,αν ο λ καταλαβει τιποτα τρελα τοτε δινει εντολη στον εγκεφαλο να κανει τα δικα του να προστατεψει το μοτερ σου (!)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.