Jump to content
The Dog

Δέστε τι μου έφερε ο κάλος ο ταχυδρόμος....

Recommended Posts

Χαρτάκι μου έφερε αλλά τι χαρτάκι.....

Ήρθε το καινούργιο μου turbo.

IMG_0306small.jpg

Ένα ελαφρός μεταχειρισμένο GT28RS eliminator turbo kit από την ATP.

IMG_0308small.jpg

Το κιτ περιλαμβάνει τα πάντα μέσα, injectors, bolts, oil lines, ecu chip. Το πρόβλημα είναι ότι το πρόγραμμα είναι για Β6 Audi A4 και εγώ έχω Β5 Passat. Δεν πειράζει όμως...Θα την βρω την άκρη. Μιλώ με την εταιρία που κάνει το software για το κιτ( ΜΙΚΑ) και συμφώνησε να μου δόση ένα beta πρόγραμμα για να δοκιμάσω και να βελτιώσει..... Ανυπομονώ να την εγκαταστήσω. Η τουρμπίνα είναι rate για 350Hp. Εγώ 300 θέλω. Λέτε να αντέξει το αμάξι?.

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Ο ταχυδρόμος μόνο κάλος δεν είναι :heart:

Καλορίζικη και τα τουρμπομυαλά στα κάγκελα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος !

μην πας πάνω από τα 300 όμως! Γιατί μετά θα θες και αλλα φτιαξίματα (σαζμάν/δίσκο, πιστόνια...κλπ). Μάλλον για να πας 300 θα πρέπει να βάλεις και FMIC (αν δεν έχεις) .Τι πρόγραμμα έχει το ECU? Αν τα νούμερα είναι τα ίδια δεν θα έχεις πρόβλημα...αλλιώς πρέπει να κανεις custom πρόγραμμα η να πάρεις τηλ εταιρείες που κάνουν πρόγραμμα για GT28.

Πιεστικό για την βενζίνη δεν βλέπω...δεν πείρες ?(fuel presure regulator)Ποσο το μαλλί ? να ξέρουμε?

A...τώρα που το βλέπω πάλι ...GT28 δεν είναι K04 eliminator αλλα το GT25 (250-260Hp)...αν δεν κάνω λάθος

@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Παιδεία,

Το πρόγραμμα είναι από MIKA. Έχω επικοινωνήσει μαζί του και θα μου στήλη πρόγραμμα για τον AEB κινητήρα (Άρα πρόγραμμα γραμμένο για 3 Bar FPR). Nop ,δεν το GT25. To turbo είναι Garret GT28RS αλλαγμένο και είναι rate για 350Hp. Σε μαμά κατάσταση το Passat θα φθάσει τους 280 και με 3 inch FMIC τους 300....Θα δείξης Όλα εξαρτώνται από το πρόγραμμα.....

Δες εδώ για περισσότερα http://www.atpturbo.com/Merchant2/merchant...gory_Code=VVWTK

To kit το πήρα μεταχειρισμένο, από ένα Β6 Audi A4. O πωλητής ισχυρίζεται ότι το κιτ έχει 2 εβδομάδες χρήση πάνω του. Όσες και να είναι δεν μπορεί να είναι παλιό το κιτ γιατί το Ecu code του είναι για αμάξι του 2005. Το τούρμπο φαίνεται μια χαρά, το ίδιο και η wastegate του. Το κιτ το πήρα πάνω-κάτω 840 euro χωρίς μεταφορικά(+80 USD). Δεν είχα σκοπό να πάρω Τούρμπο τώρα γιατί είχα προγραμματίσει να κάνω άλλα πράματα πρώτα στο αμάξι( χαμήλωμα, FMIC) άλλα μου ήταν αδύνατο να προσπεράσω τέτοια ευκαιρία....

Edited by The Dog
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Παιδεία,

Το πρόγραμμα είναι από MIKA. Έχω επικοινωνήσει μαζί του και θα μου στήλη πρόγραμμα για τον AEB κινητήρα (Άρα πρόγραμμα γραμμένο για 3 Bar FPR). Nop ,δεν το GT25. To turbo είναι Garret GT28RS αλλαγμένο και είναι rate για 350Hp. Σε μαμά κατάσταση το Passat θα φθάσει τους 280 και με 3 inch FMIC τους 300....Θα δείξης Όλα εξαρτώνται από το πρόγραμμα.....

Δες εδώ για περισσότερα http://www.atpturbo.com/Merchant2/merchant...gory_Code=VVWTK

To kit το πήρα μεταχειρισμένο, από ένα Β6 Audi A4. O πωλητής ισχυρίζεται ότι το κιτ έχει 2 εβδομάδες χρήση πάνω του. Όσες και να είναι δεν μπορεί να είναι παλιό το κιτ γιατί το Ecu code του είναι για αμάξι του 2005. Το τούρμπο φαίνεται μια χαρά, το ίδιο και η wastegate του. Το κιτ το πήρα πάνω-κάτω 840 euro χωρίς μεταφορικά(+80 USD). Δεν είχα σκοπό να πάρω Τούρμπο τώρα γιατί είχα προγραμματίσει να κάνω άλλα πράματα πρώτα στο αμάξι( χαμήλωμα, FMIC) άλλα μου ήταν αδύνατο να προσπεράσω τέτοια ευκαιρία....

Καλή ευκαιρία! ...τώρα είναι που θα θες χαμήλωμα....!

@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

καλοφορετο φιλαρακο.παντως στεναχωριεμαι πολυ που και στο link της ATP αλλα και σε αλλες εταιριες που εχω κοιταξει,υπαρχουν ετοιμα κιτ μονο για το 2.0L 8v. εμεις με τα 16v τι φταιξαμε??στο πηγαδι...ουρησαμε?? :cry::cry: λετε να παρω του 8v και να το μετατρεψω?? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

καλοφορετο φιλαρακο.παντως στεναχωριεμαι πολυ που και στο link της ATP αλλα και σε αλλες εταιριες που εχω κοιταξει,υπαρχουν ετοιμα κιτ μονο για το 2.0L 8v. εμεις με τα 16v τι φταιξαμε??στο πηγαδι...ουρησαμε?? :cry::cry: λετε να παρω του 8v και να το μετατρεψω?? :unsure:

Τουρμπο 2λιτρο Ιμπιζα μπροστοκινητο?

Χμ, εχεις καλλιτεχνικες ανησυχιες και θες να ζωγραφισεις? tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Το turbo μπήκε....... Αγνώριστο έγινε το αμάξι... Έχει λίγο lag άλλα το καταλαβαίνεις μονό όταν οδηγάς σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς. Το αμάξι δουλεύει με 1.3 bar πίεση και νιώθει γρήγορο...Το ΤΤ quarto 225 PS ενός φίλου, το πατάω στο πολύ χαλαρό.... Μόλις φτιάξω ένα σπαστικό σύρμα (της n75 valve)που κόπηκε, θα το πάρω για δυναμομετρηση....

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ ... Αλήτες ... Ε αλήτες ... Πρωι πρωί να μας κακοκαρδίσετε ... Πώς θα δουλέψουμε τώρα εγώ και ο Γρηγόρης ??? Ε ?! Ε ?!?!?!?!?

tongue.gif

Πέραν της πλάκας Καλορίζικη και καλοτάξιδι αλλα πάνω απ'όλα να είναι απροβλημάτιστη !

Link to comment
Share on other sites

Το turbo μπήκε....... Αγνώριστο έγινε το αμάξι... Έχει λίγο lag άλλα το καταλαβαίνεις μονό όταν οδηγάς σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς. Το αμάξι δουλεύει με 1.3 bar πίεση και νιώθει γρήγορο...Το ΤΤ quarto 225 PS ενός φίλου, το πατάω στο πολύ χαλαρό.... Μόλις φτιάξω ένα σπαστικό σύρμα (της n75 valve)που κόπηκε, θα το πάρω για δυναμομετρηση....

Μεγειά το νέο σου setup.

Λογικό είναι να το πατάς χαλαρά το TT.

Με τόση πίεση αυτή η τουρμπίνα.....εισαι πάνω από 300 PS

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου με πολλα και απροβληματιστα χιλιομετρα!!

Με το καλο περιμενουμε τα αποτελεσματα απο την δυναμομετρηση!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.