Jump to content
GolfRS

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ! Golf V With A Motorbike Engine !

Recommended Posts

Λοιπόν μόλις πέτυχα κάπου το ακόλουθο βίντεο, που ισχυρίζεται ότι προκειται για Golf V με μηχανή απο μοτοσυκλέτα...... :lol:

Το αμάξι φαίνεται να πηγαίνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ γρήγορα, και με πολύ καλά κρατήματα....

Δέν φαίνεται για turbo όμως, και στροφάρει αρκετά ψηλά (έτσι ακούγεται...)

Ο οδηγός το πάει ΠΟΛΥ καλά, η μόνη μου αμφιβολία είναι άν το βίντεο είναι fast motion, άν και το περιβάλλον φαίνεται σε κανονικούς ρυθμούς...

Προσέξετε την επιτάχυνση στην αρχή..... knife.gif

Golf V Motorbike !!!

ΠΩΩΩΩΩ........

Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι μου φαινεται σαν εξομοιωτης κατι..?το εσωτερικο φαινεται σα να μην ειναι δεμενο με το εξωτερικο περιβαλλον δε ξερω κατι δε μου κολλαει..

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Έχω την εντύπωση ότι είναι σε γρήγορη κίνηση και όσο για τη μηχανή, GolfRS αν το ξανασκεφτείς πιστεύω θα καταλάβεις ότι δεν παίζει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είναι σε γρήγορη κίνηση και όσο για τη μηχανή, GolfRS αν το ξανασκεφτείς πιστεύω θα καταλάβεις ότι δεν παίζει κάτι τέτοιο.

Κοιτα...

Μηχανή μοτο σε αμάξι έχω ξαναδεί.

Αυτό που δέν είπε κανένας είναι ότι παρόλα τα σαμαράκια, η κάμερα δέν κουνιέται καθόλου.....

Το πιο πιθανον για μένα είναι να είναι λήψη απο μοτο και μετά paste σε blue screen...

Αλλά ποιος μπήκε σε τόσο κόπο..

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα που ειπατε εντάξει -αν και αν η κάμερα είναι καλά πακτωμένη δεν κουνάει καθόλου-αλλα: προσ το τέλος λιγο πριν φτασει στο γκαραζ, οταν ειναι μπροστά του το μπορντώ πεζώ (νομιζω), που εχει αποτομες εναλαγες γκαζι φρενο, αν δειτε κανει το καρακτηριστικο ανεβοκατεβασμα ο "οριζοντας"και επίσεις ο κεντρικος καθρεφτης δείχνει σωστά.Τελος το σημαντικότερο και δυσκολότερο να αποδωθεί με τεχνικά μεσα ενος ερασιτέχνη-η έστω ημιεπαγγελματία- (μιλώ για την περίπτωση του να είναι φτιαχτό το βιντεο) είναι η αλλαγή του φωτισμού μεσα στο αμαξι (αλλαγη σκιων και φορας αυτων) η οποία δείχνει να συμβαδίζει απόλυτα με το περιβάλλον.

παρόλα αυτα κάτι με χαλάει και εμένα στο βιντεο αλλα δεν μπορω να το εντοπίσω. Ισως δεν ειναι υψηλο το fps, δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι μεσα σε εξομοιωτη ολα δεν θα φαινονταν φυσιολογικα?Εμενα με χαλαει ο φοβερα κοντινη αποσταση που περναει απο τα διπλανα αυτοκινητα...Και στην πρωτη ανηφορα οταν ανεβαινει στο τερμα και το κοβει δεξια ειναι μπροτστα του ενα ασπρο αυτοκινητο που περναει και φαινεται να σταματαει πανω που?Το ειδα πολλες φορες και μου μοιαζει σαν να κοπαναει πανω στο κτιριο.Για ριχτε μια ματια.

Edited by DrYiD PanoRamiX
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι ψευτικο και μονο αν προσεξετε το πρωτο

αμαξι που περνα απο μπροστα του και καθετα στο δρομο ενω

πηγαινει με πολλα αν οντως πηγαινε με τοσο

θα πρεπε να τον εχει εμβολισει.............

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά, αλλά κανείς δέν πρότεινε τον τρόπο που μπορεί να είναι μουφα...

Είναι video edit ;; Πώς μπορεί κανείς να κάνει ένα τέτοιο βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

χαχα το βρήκα....Είναι όντως μούφα...Στο σημείο 1:23 του βίντεο , πρίν πάει να παρκάρει στα δεξιά εκεί που παει να το βάλει υπάρχει μια άσπρη μηχανή , ε λοιπόν πάει και το βάζει πάνω από αυτην....Και λέω είναι δυνατόν να παει να παρκάρει πάνω απο αυτην και να μην κουνηθει το αμάξι?

Link to comment
Share on other sites

Και όμως το βιντεο φαίνεται αυθεντικό...

Δείτε λίγο τις αλλαγε΄ς στις σκιές στο καντράν όταν περνάει κάτω απο δέντρα.Αυτό είναι αδύνατον να το αναπαράγει κανεις....

Link to comment
Share on other sites

Προσεξτε και κατι αλλο το μπρελοκ

στα κλειδια δεν παιζει .....π.χ. στις στροφες ειδικα εκει

που κανει επι τοπου ουτε που κουνιεται...

Link to comment
Share on other sites

μια συνχρονη superbike (μονο αυτες βγαζουν αρκετα αλογα για να κινησουν ενα αμαξι αρκετα γρηγορα) εχει κοφτες στις...13-16000 στροφες!!!! σου ακουγεται εσενα να πιανει τοσες??πιστεψε δεν ακουγεται ουτε καν σαν...μοτοσακο!!!

Link to comment
Share on other sites

Pisteuo pos to video einai pragmatiko alla paizei se grigori morfi...Giati se kapia fasi pros to telos pou fevgei apo to round about kai exei brosta tou ena autokinito tote kai auto pigenei poli grigora.Epomenos to video iparxei alla paizei se grigori morfi.

Oso gia ton ixo opiosdipote mborei na kanei edit se ena videoclip oti ixo diko tou thelei... B)

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Πάνε πιο γρήγορα.

Πάντως άσχετα με αυτό, σίγουρα το μοτέρ δεν είναι από μηχανή όπως λέει και ο τίτλος του θέματος

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα γρήγορο το αμάξι! Πάντως fast motion δεν είναι γιατί οι κινήσεις όλες είναι κανονικές! Και δε μου φαίνεται να φοράει κινητήρα από μηχανή, γιατί ο ήχος αυτός δεν είναι από μηχανή! Για R32 μου μοιάζει ο ήχος!

Link to comment
Share on other sites

Είδα και κάτι άλλο.

¶μα δείτε στον καθρέπτη, φαίνεται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ η διαδρομή.

Αυτό ακόμα και με τους σημερινούς υπολογιστές είναι ΤΡΟΜΕΡΑ δύσκολο να γίνει !!!

Επείσης, αργότερα η κάμερα "φεύγει" απο τον καθρέπτη, γεγονός αρκετά περίεργο, γιατί για να μήν κουνιέται πάνω-κάτω, δέν την κρατάει κάποιος, οπότε, πώς κουνήθηκε δεξιά;;;

Τί γίνεται ρε γμτ.....

Απίστευτα γρήγορο το αμάξι! Πάντως fast motion δεν είναι γιατί οι κινήσεις όλες είναι κανονικές! Και δε μου φαίνεται να φοράει κινητήρα από μηχανή, γιατί ο ήχος αυτός δεν είναι από μηχανή! Για R32 μου μοιάζει ο ήχος!

Και μένα αυτό μου έκανε εντύπωση, και όντως "ατμοσφαιρικός" ο ήχος, αλλά όχι μηχανής.

Και τα κρατήματα στις στροφές !!!!;;;;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.