Jump to content
pitcap

Ερώτηση για την εταιρεία " Louis Auto Tuning"

Recommended Posts

Έχει κανείς εμπειρία από αυτή την εταιρεία; Κάνει καλή δουλειά; έχει προσφορά για φίλτρο + πρόγραμμα + εξάτμιση + τοποθέτηση 1500 € περίπου

Το ποστ εχει υποστει τροποποιηση.

Θα σε παρακαλουσα να εισαι πιο προσεκτικος οταν αναφερεις ονοματα εταιρειων.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την ερωτηση σου,η προσφορα ειναι παρα πολυ καλη αν αναλογιστεις οτι μια φουλ χειροποιητη εξατμιση παιζει κοντα στα €1000.

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος έχει φήμη αρκετά οργανωμένου μαγαζιού αλλά είναι και αρκετά τσιμπημένος στις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Από κει πήρα το τιμόνι που έχω στο Σκάρο και η τιμή μου φάνηκε πολύ λογική. Και ήταν και ευγενέστατος ο άνθρωπος όσο κι αν τον έπρηξα ζητώντας του οδηγίες για το πώς θα το περάσω σωστά. Με κατατόπισε πλήρως! Εγώ μια φορά είμαι πολύ ευχαριστημένος! Μέσα στο μαγαζί έχει κι ένα Golfάκι άπαιχτο!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ ότι είχα αγοράσει το βρήκα ύστερα από γερμανία 20% κάτω μαζί με αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

Και την τοποθέτηση ποιος θα την κάνει; Οεο; Οι τιμές του Louis A.T. περιλαμβάνουν και τοποθέτηση και εγγύηση εξαρτημάτων και εγγύηση τοποθέτησης... :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Πολύ καλά τα παιδιά και εξυπηρετικοί!

Μου είχαν φέρει την αεροτομή αεροπορικώς επειδή βιαζόμουνα τότε!

Βέβαια ακόμα περιμένουμε το "καλό" φαναράκι της Κατερίνας, γιατί αυτό που πήρε είχε λίγο σπασμένη την μια γωνίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Πού, στα Μελίσια?

Aμα σας πω οτι χθεσ είδα το μαγαζί πρώτη φορά... κ περνάω κάθε μερα απο αυτόν το δρομο.. :)

Πάντως θα συμφωνίσω με τον bit πολύ καλο σα μαγαζι αλλα σε μερικά πράγματα λίγο πιασοκωλε..

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία από αυτή την εταιρεία; Κάνει καλή δουλειά; έχει προσφορά για φίλτρο + πρόγραμμα + εξάτμιση + τοποθέτηση 1500 € περίπου

Το ποστ εχει υποστει τροποποιηση.

Θα σε παρακαλουσα να εισαι πιο προσεκτικος οταν αναφερεις ονοματα εταιρειων.

[/quo

ΟΚ! Sorry Κων/νε δεν ήθελα να φανεί έτσι! Δεν είναι προσωπική μου άποψη.Απλά ήθελα να μεταφέρω αυτο που άκουσα.Εμαι νέος στο Φόρουμ και μαθένω σιγά σιγά! Απλα επιδεί αγαπώ το Passat μου και δεν έχω σκοπό να πετάξω λεφτά ήθελα και μια δεύτερη γνώμη ( και τρίτη....και τέταρτη...δεν με πειράζει καθόλου!!!!!!!) γι' αυτό που άκουσα.....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός άνθρωπος ο Δημήτρης(ιδιοκτήτης του εν λόγω μαγαζιού)και σου βρίσκει ότι θέλεις.Σε αυτό τον παραδέχομαι!Τώρα απο τιμές!!!Ε,ότι θα βγάλει προμήθεια και από την εξάτμιση,και απο το πρόγραμμα κι απ'το φίλτρο είναι σίγουρο,τι να κάνει ο άνθρωπος,τσάμπα θα δουλεύει???Πρόταση μου,πήγαινε ή στην powerchips ή στην superchips και θα σου βρούνε και τα υπόλοιπα!Τώρα που το σκέφτομαι, ο Σπέης στο Χαλάνδρι είναι γνωστός μου,αν θές κανονίζω κάτι καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός άνθρωπος ο Δημήτρης(ιδιοκτήτης του εν λόγω μαγαζιού)και σου βρίσκει ότι θέλεις.Σε αυτό τον παραδέχομαι!Τώρα απο τιμές!!!Ε,ότι θα βγάλει προμήθεια και από την εξάτμιση,και απο το πρόγραμμα κι απ'το φίλτρο είναι σίγουρο,τι να κάνει ο άνθρωπος,τσάμπα θα δουλεύει???Πρόταση μου,πήγαινε ή στην powerchips ή στην superchips και θα σου βρούνε και τα υπόλοιπα!Τώρα που το σκέφτομαι, ο Σπέης στο Χαλάνδρι είναι γνωστός μου,αν θές κανονίζω κάτι καλύτερο!

Ποτε δεν είπα οτι μου φάνικε η τιμή τσιμπημένη Γιώργο.Ισα-Ισα 1500 Ευρώ για τοσα πράγματα δεν είναι πολλα.Οι φοβίες μου εχουν να κάνουν με την αξιοπιστία της μετατροπής γιαυτο ρώτησα για εμπειρείες.Θα προτιμήσω να δώσω μερικά χρήματα παραπάνω για μια επώνυμη επιχείρηση όπως ο LOUIS παρα να γλητώσω φραγκα και να πάω στον "μαστροΜήτσο" ή στον "μαστροΚώστα" και να χτυπάω το κεφάλη μου μετά!!! Δεν συμφωνήτε?

Link to comment
Share on other sites

τα έχεις ψάξει το κάθε ένα ξεχωριστά πόσο πάει; Ή απλά υποθέτεις; Η μετατροπή εξαρτάται καθαρά και μόνο από εσένα και πόσο θα το ψάξεις. Μη περιμένεις από κάποιο μαγαζί να κάτσει να κάνει ολόκληρη διατριβή στην βελτίωση των αυτοκινήτων μας....που στην τελική ο LOUIS δεν είναι και η MTM. Όσο για την τοποθέτηση, τι πιο απλό για τον οποιονδήποτε να περάσει ένα φίλτρο και μια εξάτμιση, εδώ μπορώ να το κάνω εγώ...δε χρειάζομαι πτυχείο πυρηνικής φυσικής. Πόσο μάλλον οποιοδήποτε άλλα μαγαζί το οποίο θα έχει υποτυπώδεις γνώσεις και πιθανότατα και καλύτερες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

τα έχεις ψάξει το κάθε ένα ξεχωριστά πόσο πάει; Ή απλά υποθέτεις; Η μετατροπή εξαρτάται καθαρά και μόνο από εσένα και πόσο θα το ψάξεις. Μη περιμένεις από κάποιο μαγαζί να κάτσει να κάνει ολόκληρη διατριβή στην βελτίωση των αυτοκινήτων μας....που στην τελική ο LOUIS δεν είναι και η MTM. Όσο για την τοποθέτηση, τι πιο απλό για τον οποιονδήποτε να περάσει ένα φίλτρο και μια εξάτμιση, εδώ μπορώ να το κάνω εγώ...δε χρειάζομαι πτυχείο πυρηνικής φυσικής. Πόσο μάλλον οποιοδήποτε άλλα μαγαζί το οποίο θα έχει υποτυπώδεις γνώσεις και πιθανότατα και καλύτερες τιμές.

Συμφωνώ μαζί σου, όμως για επαναπρογραμματισμό δεν φτάνουν μονο υποτυπώδεις γνώσεις.

Link to comment
Share on other sites

custom ναι, να βάλεις ένα έτοιμο chip πιστεψέ με δεν είναι τπτ. Ρώτα και τον stelth πόση ώρα του πήρε :D.

Link to comment
Share on other sites

Guest arci_20VT4

Η τιμή είναι μια απο τα ίδια...Εξάτμιση έχει μόνο τελικό , φίλτρο άντε να κάνει και 70ε και πρόγραμμα...?Πάντως υπάρχουν και πιο δυνατά προγράμματα και σε καλύτερες τιμές και μιλάω για επώνυμα και περασμένς σειριακά.

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Πάντως και εγω που θα βάλω πρόγραμμα + εξάτμιση τα βρήκα με 800 ευρώπουλα, και μιλάμε τώρα για εξάτμιση ανοξείδωτη, full χταπόδι+καζανάκια+τελικό+καταλύτη .......και πρόγραμμα custom σειριακό +15ps....... -_-:blink: (οχι στον louis εννοείτε απλά να σου πω ενδεικτικά πήρα τα φανάρια μου από εκει 270 inpro και μετά βρήκα τα hella με 200.... χωρίς βέβαια να έχω κάποιο παράπονο ουτε από τον Δημήτρη ουτε από τον Αντώνη άλλο)

Edited by kathgti
Link to comment
Share on other sites

....που στην τελική ο LOUIS δεν είναι και η MTM...

Ε μακαρι να ειχαν ολοι την αποψη σου...

Τώρα που το σκέφτομαι, ο Σπέης στο Χαλάνδρι είναι γνωστός μου,αν θές κανονίζω κάτι καλύτερο!

Και δικος μου γνωστος, γαμω τα ατομα, και πολυ καλος επαγγελματιας. Τoν ψηφιζω ανεπιφυλακτα :D Superchips πολυ καλη, στο δικο μου αμαξι τρελη διαφορα. :blink:

Πανεμορφο μαγαζι ο Λουης, ωραιο περιβαλλον, παω εκει αν θελω κατι σε AutoGlym γιατι ειναι κοντα μου, τιποτα Samco, τιποτα σε Powerflex. Aυτα...

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι μια απο τα ίδια...Εξάτμιση έχει μόνο τελικό , φίλτρο άντε να κάνει και 70ε και πρόγραμμα...?Πάντως υπάρχουν και πιο δυνατά προγράμματα και σε καλύτερες τιμές και μιλάω για επώνυμα και περασμένς σειριακά.

Πές κανένα όνομα!

Πάντως και εγω που θα βάλω πρόγραμμα + εξάτμιση τα βρήκα με 800 ευρώπουλα, και μιλάμε τώρα για εξάτμιση ανοξείδωτη, full χταπόδι+καζανάκια+τελικό+καταλύτη .......και πρόγραμμα custom σειριακό +15ps....... :D:blink: (οχι στον louis εννοείτε απλά να σου πω ενδεικτικά πήρα τα φανάρια μου από εκει 270 inpro και μετά βρήκα τα hella με 200.... χωρίς βέβαια να έχω κάποιο παράπονο ουτε από τον Δημήτρη ουτε από τον Αντώνη άλλο)

προχθές άλλαξα το εμπρός αριστερό φανάρι και πλήρωσα 180 Ευρο στην αντιπροσωπία...το hella είχε 170

Link to comment
Share on other sites

Michail ειδικά στα Powerflex, μιας και είναι ο αντιπρόσωπος στην Ελλάδα, έχει βάλει τιμή στον θεό. Τον είχα ρωτήσει την 2η και τελευταία φορά που είχα περάσει από εκεί.

προχθές άλλαξα το εμπρός αριστερό φανάρι και πλήρωσα 180 Ευρο στην αντιπροσωπία...το hella είχε 170

η kath μάλλον μιλάει για ζευγάρι :cry:

Edited by bit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.