Jump to content
Guest Sir B

Ipod

Recommended Posts

Guest Sir B

Φοβερο μηχανημα παιδες. Αλλα τα manuals ως συνηθως δεν ειναι και τοσο διαφωτιστικα..

Για πειτε οσοι ξερετε:

1. Video. Κανω τη μετατροπη του βιντεο στο iTunes, το περναω στο iPod, αλλα μετα στο iPod παιζει μονο εικονα αλλα οχι ηχος. Τι γινεται?

2. Photos. Πώς περναω φωτος απο τον υπολογιστη στο iPod?

3. Υπαρχει καποιο τηλεφωνικο κεντρο της Apple? Αξεσουαρ απο πού αγοραζουμε? Σερβις πού γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Guest Sir B

Thanx kath :unsure:

Mηπως ξερεις και κανενα τηλεφωνικο κεντρο να ρωτησω και για το βιντεο τι παθαινει?

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Εδω θα βρεις το manual για να βοηθηθείς......

http://www.apple.com/support/manuals/ipod/

και εδω για αντιμετώπιση προβλημάτων

http://www.applestore.gr/cgi-bin/WebObject...1.0.6.3.0.3.0.0

και τέλος εδω για τα θέματα του video

http://www.applestore.gr/cgi-bin/WebObject...HA6y0M/3.0.5.20

ελπίζω να βοήθησα tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Αμαν και εσυ ρε Sir, ολα στο πιατο τα περιμενεις! tongue.gif

Ααααχ αυτο το iPod σου εχει παρει το μυαλο :D :D

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Sir, μόλις πήρα μια γαμάτη θηκούλα απο το carrefour, super όμως, συνδέεται με το ipod και παίζει με ενσωματωμένα ηχειάκια μόλις 25 ευρώ, μάρκας united tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως ειναι το σημαντικο πλεονεκτημα του iPod εναντι του ανταγωνισμου, παρολο που κυκλοφορουν καλυτερα εργαλεια απο αυτο.

Οι αμετρητες επιλογες αξεσουαρ και after market προιοντων.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sir B

@Scorpio

εχω αυτο με τα 30 GB, φοβερο εργαλειο!

@kathgti

εγω ειχα κατι μικρα ηχεια της philips και τα συνδεω με το ipod. Η μαγκια ειναι οτι στο EQ εχει μεχρι και προγραμμα για small speakers!!

Τωρα μολις βρω ευκαιρια θα παω και στο καταστημα της Apple (το βρηκα απο το site που μου εδωσες), θα τους ταραξω στις ερωτησεις..!! Χαχα!! Θελω να παρω και εναν φορτιστη και ενα πραγματακι που συνδεεις το ipod με την ψηφιακη και μεταφερεις τις φωτογραφιες.. Φοβερο για ταξιδια!!

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

:baby:-->

QUOTE(Sir B @ 29/05/2006, 20:06 )

@Scorpio

εχω αυτο με τα 30 GB, φοβερο εργαλειο!

@kathgti

εγω ειχα κατι μικρα ηχεια της philips και τα συνδεω με το ipod. Η μαγκια ειναι οτι στο EQ εχει μεχρι και προγραμμα για small speakers!!

Τωρα μολις βρω ευκαιρια θα παω και στο καταστημα της Apple (το βρηκα απο το site που μου εδωσες), θα τους ταραξω στις ερωτησεις..!! Χαχα!! Θελω να παρω και εναν φορτιστη και ενα πραγματακι που συνδεεις το ipod με την ψηφιακη και μεταφερεις τις φωτογραφιες.. Φοβερο για ταξιδια!!

Eλα ρε συ, το συνδέεις με ψηφιακή??? ;):baby:

Link to comment
Share on other sites

lm_altview_photoadapter.jpg

Eιναι αυτο το εξαρτημα που ειναι κουμπωμενο στο iPod. Λεγεται Camera Connector και κοστιζει $29. Μεταφερει τις φωτογραφιες μεσω του καλωδιου USB της ψηφιακης. Ιδανικο οπως λεει ο Sir για ταξιδια. Μειονεκτηματα ο αργος ρυθμος μεταφορας και η μεγαλη καταναλωση ρευματος του iPod αφου δεν μπορει παραλληλα και να φορτιζεται. Αυτο ειναι λιγο πικρα ειδικα οταν βρισκεσαι σε ταξιδι.

Παντως παιδια, μολις γυρισα απο Fnac και ολο το σκεφτομαι. Εχω ερωτευτει αυτο εδω και μερικους μηνες:

319x358_u10.jpg

Για μενα οτι καλυτερο σε σχεση αποδοση/χρηματα, οπως εχω γραψει και ΕΔΩ! worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Guest Sir B

Και αν καταλαβαινω καλα, αυτο το πραγματακι ουσιαστικα μετατρεπει τη θυρα του iPod σε USB, οποτε θα χρησιμευει και για αλλες συνδεσεις ε?

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

B)-->

QUOTE(Sir B @ 30/05/2006, 10:05 )

Και αν καταλαβαινω καλα, αυτο το πραγματακι ουσιαστικα μετατρεπει τη θυρα του iPod σε USB, οποτε θα χρησιμευει και για αλλες συνδεσεις ε?

Λες να συνδέεται με καμιά tv???? :D:blink:

Link to comment
Share on other sites

Φωναξε κανεις? tongue.gif

ma242ga_125.jpg

Δειτε videos και photos στην τηλεοραση σας, ακουστε mp3 στο στερεοφωνικο σας, χειριστειτε το iPod σας απο την πολυθρονα σας, και κρατηστε το παντα φορτισμενο.

iPod AV Connection Kit, τιμη: $99.

lm_altview_avcable.jpg

Καλωδιο AV για να συνδεθει το iPod με την TV σας και να δειτε photos και videos. Τιμη: $19.

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

B)-->

QUOTE(Sir B @ 29/05/2006, 20:06 )

ενα πραγματακι που συνδεεις το ipod με την ψηφιακη και μεταφερεις τις φωτογραφιες.. Φοβερο για ταξιδια!!

Eλα ρε συ, το συνδέεις με ψηφιακή??? :D:blink:

Τί είπες ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ?????? Το επόμενο Gadget μου

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Φωναξε κανεις? tongue.gif

ma242ga_125.jpg

Δειτε videos και photos στην τηλεοραση σας, ακουστε mp3 στο στερεοφωνικο σας, χειριστειτε το iPod σας απο την πολυθρονα σας, και κρατηστε το παντα φορτισμενο.

iPod AV Connection Kit, τιμη: $99.

lm_altview_avcable.jpg

Καλωδιο AV για να συνδεθει το iPod με την TV σας και να δειτε photos και videos. Τιμη: $19.

Tι λες τώρα.........standar το χω γραπώσει..... :D Νίκο, χίλια ευχαριστώ :blink:B)

(να πάω Apple ε???)

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

:cry:-->

QUOTE(Sir B @ 30/05/2006, 13:06 )

nikkosnet worthy.gifworthy.gifworthy.gif:D

Μολις βρω ευκαιρια εφυγα για Applestore... θα εγκατασταθω εκει μου φαινεται... tongue.gif

Sir πάμε Αpple store ????? tongue.gif

(που είναι?? :blink:B) )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα διαθεσημα apple stores around the Globe μπορειτε να τα δειτε εδω: apple stores

Εμεις εδω, βολευομαστε προς το παρον με Γερμανο και κυριως Fnac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.