Jump to content
Guest Sir B

Ipod

Recommended Posts

Στεφανε εαν σου εγραψε αυτο, τοτε μαλλον δεν παιζει dvd με μουσικη ή ταινιες.

Nαι το καταλαβαινω αυτο. Δεν παιζει dvd με μουσικη, αλλα θελω να μαθω εαν διαβαζει, τα αρχεια dvd (mpeg4) απο το ipod και τα εμφανιζει στην οθονη του mfd.

Θελω να φορτωνω mpeg 4 στο ipod και να τα βλεπω στο mfd.

Το mfd απο μονο του δεν διαβαζει dvd.

Link to comment
Share on other sites

Κλαψτε :D:cry::cry:

Πηγα σημερα στα περιπτερα και βρηκα να κυκλοφορει το επομενο τευχος με την φατσα του Bill Gates απεξω......

Κατερινα εισαι σιγουρη οτι θες να φωτοτυπισεις 225 σελιδες, ασπρομαυρες, με ποιοτητα χαρτιου λιγο πιο πανω απο εφημεριδας? Γιατι βρισκω πιο καλο να πας μεχρι τον ΔΟΛ στο Συνταγμα και να αγορασεις το τευχος ;)

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τη φατσα πηρα και εγω ρε Νικολα και πεταξα το εξωφυλο!!!

Οσο για αυτο που θελω να κανω με το mfd, δηλαδη να βλεπω τα video του ipod στην οθονη μου, πηρα τον kalogeropoulos.gr και μου ειπε οτι σε 20 ημερες θα εχει τον ειδικο αυτο ανταπτορα που θα μπορω να το κανω!!!!!!

Ειμαι τρισευτυχισμενος!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ Νικο!!!

Αρα το μοναδικο μου προβλημα ειναι εαν μπορω να δω τα dvd αρχεια του ipod στην οθονη του mfd 2.

Πιστευω να γινετε γιατι οι χαρτες navigation που χρησιμοποιει ειναι dvd, αλλα βεβαια του εβαλα μεσα ενα dvd εργο απο video club και μου ειπε οτι αυτο δεν ειναι music cd!!!!

Eαν ξερει καποιος ας απαντησει .

Και παλι ευχαριστω!!

συστηχως δεν υπαρχει περιπτωση να σου παιξει ταινιες η πηγη του εργοστασιου μεσω του ipod και κατ'επεκταση με τον ανταπτορα. το μονο που κανει ο ανταπτορας ειναι να χειριζεσαι το ipod απο το r/cd σου αλλα μονο τα τραγουδια δυστηχως. ο ανταπτορας κοστιζει απο 120 εως 150 ευρω ελλαδα περιπου. νομιζω για το 5αρι εχει 140 με 145.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το θεμα ειναι απλο:

Εαν η εργοστασιακη πηγη μπορει να αναπαραγει εικονες και video στην οθονη της, τοτε ισως βγει καποιος ανταπτορας για να χρησιμοποιηθουν ολες οι λειτουργιες του iPod.

Αλλιως ξεχαστε το......

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια γιατι οχι?

Αφου το ειπε ο Καλογεροπουλος οτι θα ερθει σιγουρα εως τις 25-7-2006.

Μου ειπε μαλιστα οτι αυτη τη στιγμη εχει ειδη κυκλοφορησει στη Γερμανια.

Εξαλου και εγω συμφωνω με τα λεγομενα του Νικου.

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Νίκοοοοοοοοοο που είναι το ram οεο??? δεν μου το έφερες.... :rolleyes::wacko:;):D:wub: κάποια μέρα μες την εβδομάδα να περάσω να το πάρω από την δουλειά σου, μπορείς να το φέρεις??? πες μου πότε μπορείς αν μπορείς, θα το βγάλω φωτοτυπίες και θα στο επιστρέψω την ίδια μέρα, εεε φανταστικέ συμφορουμίτη και συνγκλαμπίτη??? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητη Κathgti πηγα στο περιπτερο της γειτονιας μου, του ειπα οτι θελω το προηγουμενο RAM και την επομενη ημερα το ειχα στα χερια μου.

Δεν κανεις και εσυ το ιδιο?

Θελεις να το βρω (εαν υπαρχει και αλλο ) και να στο στειλω Αθηνα?

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Αγαπητη Κathgti πηγα στο περιπτερο της γειτονιας μου, του ειπα οτι θελω το προηγουμενο RAM και την επομενη ημερα το ειχα στα χερια μου.

Δεν κανεις και εσυ το ιδιο?

Θελεις να το βρω (εαν υπαρχει και αλλο ) και να στο στειλω Αθηνα?

Προσπάθησα σε πολλά περίπτερα και τσιφος........ thumbsdown.gif αν βρεις και μπορείς θα σου ήμουν ευγνώμων.....

@Νίκοsnet....... sorry για σήμερα που δεν ήρθα πνίγηκα στα meeting, μπηκα 2 και βγήκα 8..... έλεος :lol:

Edited by kathgti
Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Kathgti το βρηκα το RAM.

Στειλε μου με p.m. τα στοιχεια σου να στο στειλω.

Στέφανε χίλια ευχαριστώ!!!!!! tongue.gif

pm on the wayyyyyyyyyy :lol:

Link to comment
Share on other sites

Aρα το δικο μου επιστρεφει την βαση του tongue.gif

Αυριο παω να παρω τα tubes και τα ακουστικα με το radio :)

Tα πηρα τελικα. Μονο στο πλαισιο τα βρηκα ολα.

Τα tubes εχουν πανεμορφα χρωματα και αυτο που εχω διαβασει οτι το iPod δυσκολα μπαινει και βγαινει, τελικα επιβεβαιωνεται. Το αγκαλιαζουν ομως και το προστατευουν ολοκληρο.

Οσο για τα Radio-Earphones, μολις υα συνδεσεις στο iPod, στο κεντρικο μενου σου εμφανιζει την επιλογη Radio και μετα..........αραζεις σε μια ξαπλωστρα και ακους την μουσικη που γουσταρεις. Και αν εισαι και με παρεα, εχει extra υποδοχη για 2ο ζευγαρι ακουστικα (περιλαμβανονται) B)

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Kατερινα εφυγε εχθες Παρασκευη!!!

Πιστευω την Δευτερα να το εχεις στα χερια σου.

Mόλις μου ήρθε Στέφανε θα ρίξω διάβασμα αυριο ατελείωτο.......

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tα πηρα τελικα. Μονο στο πλαισιο τα βρηκα ολα.

Τα tubes εχουν πανεμορφα χρωματα και αυτο που εχω διαβασει οτι το iPod δυσκολα μπαινει και βγαινει, τελικα επιβεβαιωνεται. Το αγκαλιαζουν ομως και το προστατευουν ολοκληρο.

Οσο για τα Radio-Earphones, μολις υα συνδεσεις στο iPod, στο κεντρικο μενου σου εμφανιζει την επιλογη Radio και μετα..........αραζεις σε μια ξαπλωστρα και ακους την μουσικη που γουσταρεις. Και αν εισαι και με παρεα, εχει extra υποδοχη για 2ο ζευγαρι ακουστικα (περιλαμβανονται) ^_^

Τι tubes πήρες τα jbl??

Ta Radio-earphones φαίνονται αρκετά ενδιαφέρον, με βλέπω να τα χτυπάω............. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά σχετικά με τα ipod , σε ένα μήνα περίπου θα μου φέρουν ένα από Ιταλία . θα είναι το i-pod nano τον 4 GB . Τη άλλες διαφορές ή και μειονέκτημα μπορεί να έχει αυτό από ένα ipot των 30 ή 60 GB εκτός από το video και φυσικά τη χωρητικότητα . Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει ?

Ευχαριστώ .

:blink:

MANOS

Link to comment
Share on other sites

Καμμια απολυτως. Απλα το video παιζει ΚΑΙ video tongue.gif και ειναι πιο μεγαλο και σε χωρητικοτητα, αλλα και σε μεγεθος.

Ειναι ιδιας γενιας και τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Καμμια απολυτως. Απλα το video παιζει ΚΑΙ video tongue.gif και ειναι πιο μεγαλο και σε χωρητικοτητα, αλλα και σε μεγεθος.

Ειναι ιδιας γενιας και τα δυο.

Tελικά Νίκο το δικό μου δεν παίζει video :blink::( είναι 4ης γενιάς........

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Kατερινα εφυγε εχθες Παρασκευη!!!

Πιστευω την Δευτερα να το εχεις στα χερια σου.

Στέφανε είσαι πολύ πρώτος!!!!

Κατερίνα χρωστάμε δωράκι!!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.