Jump to content
pitcap

Φωτογραφία από τα "μωρά μας"

Recommended Posts

Γιαααααα ελα στην κατερινη με αυτο το χαμηλωμα!!! Κουκλα ειναι ξαναμπραβο!

Μέση και πίσω είναι οκ , μπροστά όμως θα έχει θέμα .... ειδικά εκεί στην China Town ...

Κούκλα πραγματικά !

Link to comment
Share on other sites

ξαναβαμμενο σιγουρα πριν το παρω εγω ουτε που ξερω ποτε σιγουρα πανω απο 6-7 χρονια!Περα απο αυτο ομως το εχω περασει μια φορα με αλιφαδορο οπου εκει εδειξε το χρωμα σαν καινουργιο,το κερωνω και το γυαλιζω 1-2 φορες το χρονο!Τιποτα παραπανω απο τα συνιθισμενα... :clapping:

Oριστε και αλλη μια....

16849_1269641574870_1044770018_30837318_6335224_n.jpg

Το ωραιότερο Golf mk2. Συγχαρητήρια. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Ομορφη φωτογραφία με το Jetta Γιάννη.

Οσο για την HDR επεξεργασία, θα περίμενα πιό εντυπωσιακό αποτέλεσμα για τέτοιου είδους επεξεργασία (ξέρω ότι έχεις τις δυνατότητες). Για κάνε μια προσπάθεια ακόμα .. γιατί το Jetta υποφέρει από θόρυβο στην φωτογραφία αυτή.

Κώστας

Μη με μαλώνεις δάσκαλε. Περισσότερο τον ουρανό κοίταζα παρά το αμάξι. Σκέψου ότι ήταν σούρουπο με συννεφιά και με aperture priority χτύπησα Iso 800 και στα τρία καρέ με αισθητήρα 3.2 Μρ του προηγούμενου...αιώνα και olympus παιδική και στον αέρα, χωρίς τρίποδο και χωρίς raw αρχεία. Κοκκομετρία είχα σε κάθε καρέ, οπότε με την επεξεργασία για χρώμα, λεπτομέρεια έγινε χειρότερο. Θα βελτιωθώ, μόνο αν βελτιώσω τον εξοπλισμό μου... Η 550D είναι όνειρο. Να τη χτυπήσω, τι λες?

Link to comment
Share on other sites

το 2αρι ειναι κ@υλα !!!παρα πολυ ωραιο!!!!..αντε μια ββσ με πατουρα του λειπει μονο !!!!!

ειναι μεσα στα σχεδια και αυτο...νικελ πατουρα με μαυρα κεντρα και ισως χρυσες βιδες!Απλα επειδει το κινω σχεδον καθημερινα δεν ειναι να το κυκλοφορεις με αυτες τι ζαντες!Ασε που εχουν πανακριβα γιατι εγω αν βαλω θα τις βαλω σε 16αρες...

Link to comment
Share on other sites

ναι...σωστος..αν και 15αρες νομιζω καθονται καλα στο 2αρι.αλλα 16αρες ακομα καλυτερα...κοιτα για καμια ρεπλικα ρε συ δεν ειναι για να ξοδευτεις τωρα...

Link to comment
Share on other sites

.... Η 550D είναι όνειρο. Να τη χτυπήσω, τι λες?

Και βέβαια να την κτυπήσεις. Ηδη έχω 2-3 φιλαράκια που πρόσφατα τους έπεισα και αγόρασαν και αυτοί από μια καινούρια DSLR, πετώντας στην άκρη πλαιότερες μηχανούλες. Ξέρω πως δεν είναι καιρός για τέτοιες δαπάνες, αλλά οι DSLR σήμερα είναι πραγματικά εκπληκτικές, οι δε τιμές είναι δελεαστικές με τις προσφορές και τις δόσεις, ώστε μπορείς να προγραμματίσεις ένα δώρο για τον ευατό σου τον επόμενο μήνα.

DO IT & δεν θα το μετανοιώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Canon πάρε καλύτερα κάποιο scanner ή printer. Για slr προτίμησε Nikon.

Και εγώ είμαι υπέρ της Nikon. Αλλά δεν μπορώ να τα πρήζω σε κάποιον που είναι αποφασισμένος για Canon.

Το τελευταίο μήνα, στον φιλικό μου κύκλο, αγοράσθηκαν : Nikon D5000 και D3100, με δυνατό ανταγωνισμό από Canon. Ομως μια σοβαρή κίνηση για αγορά DSLR τον επόμενο μήνα λέγεται Nikon D7000 χωρίς καμία 2η σκέψη για Canon, Sony κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι υπέρ της Nikon. Αλλά δεν μπορώ να τα πρήζω σε κάποιον που είναι αποφασισμένος για Canon.

Το τελευταίο μήνα, στον φιλικό μου κύκλο, αγοράσθηκαν : Nikon D5000 και D3100, με δυνατό ανταγωνισμό από Canon. Ομως μια σοβαρή κίνηση για αγορά DSLR τον επόμενο μήνα λέγεται Nikon D7000 χωρίς καμία 2η σκέψη για Canon, Sony κλπ.

Canon, Nikon ένα σκαλί πάνω από τις υπόλοιπες. Παλιότερα ήμουν Nikon χαλαρά, αλλά αναθεώρησα προς Canon, λόγω του έτερου hobby της ερασιτεχνικής αστροφωτογραφίας στο οποίο οι Canon δεν έχουν αντίπαλο. Αλλά μια και πήγε και η Nikon στους αισθητήρες CMOS θα το ξανασκεφτώ. Εχει να πέσει πολύ διάβασμα. Η γνώμη μου είναι ότι τόσα πολλά Mp δεν χρειάζονται, απαιτούν πολύ καλής ποιότητας φακούς και προσπαθώ να αντιστέκομαι στα κόλπα του μάρκετινγκ των εταιρειών.

Link to comment
Share on other sites

Rainbow Warrior... Εκτός του σκάφους της Greenpeace, είναι και το νέο nick του jetta. HDR image.

Προσέξτε ότι υπάρχουν δύο ουράνια τόξα με την γκρι περιοχή ανάμεσά τους. Twin rainbow, twincharger. ;) Ομολογώ ότι ήμουν πολύ τυχερός και ζητώ συγνώμη για τον αυξημένο θόρυβο.

p1010020and3moretonemap.jpg

Μετά τους U2 και Enya, βάζω άλλο ένα βιντεάκι με αγαπημένο θεό, εεεεεε, ιρλανδό μουσικό. Ιρλανδική μουσική, γερμανικό αυτοκίνητο, σε ένα ελληνικό νησί. Ευρωπαίοι, γρηγορείτε!!

Link to comment
Share on other sites

Τί να πω φίλε Γιάννη,

Καταπληκτικό θέμα και πολύ ιδιαίτερες οι συνθήκες φωτογράφησης που "συνέλαβες" με τον καλύτερο τρόπο.

ΜΠΡΑΒΟ σου.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα με μία φωτογραφία που εβγαλα προσφατα...

ωπα αυτο το ειδα προχτες καπου πισω μου στο δρομο και μετα βραδυ το ειδα παρκαρισμενο στο λιμανι στο μαυρο γατο σωστα;; :D απο κερκυρα εισαι; δε το εχω ξαναδει... να το χαιρεσαι παντως πολυ ομορφο και το καρμπον δειχνει πολυ ωραια μπραβο

Link to comment
Share on other sites

ωπα αυτο το ειδα προχτες καπου πισω μου στο δρομο και μετα βραδυ το ειδα παρκαρισμενο στο λιμανι στο μαυρο γατο σωστα;; :whistling: απο κερκυρα εισαι; δε το εχω ξαναδει... να το χαιρεσαι παντως πολυ ομορφο και το καρμπον δειχνει πολυ ωραια μπραβο

σωστα στο nautica ημουν.. ευχαριστο για τα σχόλια.. ειχα το μαυρο golf 5gt με τα τετραπιστονα ... πρεπει να ειχες ερθει και σε μία συναντηση αν θυμαμαι καλα το αυτοκινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.