Jump to content
pitcap

Φωτογραφία από τα "μωρά μας"

Recommended Posts

Θεωρώντας πως, ίσως, κάτι ενόχλησε από τον προηγούμενο σχολιασμό μου, κάνω μία δεύτερη προσπάθεια .

 

Σχολιάζω, χωρίς λόγια αλλά, με ατμοσφαιρικές, κατά το δυνατόν, φωτογραφίες, τα περί «αρχαίου κοντέρ».

Respect απλά για την αμαξάρα!!! 

Όσο για το ποστ σου που "Χάλασε", αν κρίνω από την ημέρα που έκανες τη δημοσίευση, μάλλον έπεσες πάνω στην αναβάθμιση που κάναμε στο φόρουμ τότε και είχαμε ένα μικρό θεματάκι :)

 

 

 

 

0004hv.jpg
 

και η δική μου αγάπη.. :D

6Ν και τα μυαλά στα κάγκελααααααααα!!!!!!!!!!!!

 

 

Αντε ας βαλω και εγω μερικες απο την μωρακλα μου...

 

25641201.jpg

Respect!!! :p 

Link to comment
Share on other sites

μια πρωινή δίπλα στη θάλασσα χωρίς να φαίνεται η θάλασσα....μη ρωτάτε πως το κατάφερα αυτό..! :p

post-15838-0-68210600-1360608799_thumb.j

και άλλη μια βραδινή αλλα δεν βγήκε καθόλου καλή με το κινητό... 

post-15838-0-65548100-1360608523_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

μια πρωινή δίπλα στη θάλασσα χωρίς να φαίνεται η θάλασσα....μη ρωτάτε πως το κατάφερα αυτό..! :p

post-15838-0-68210600-1360608799_thumb.j

και άλλη μια βραδινή αλλα δεν βγήκε καθόλου καλή με το κινητό... 

post-15838-0-65548100-1360608523_thumb.j

Σκέψου το σοβαρά να αλλάξεις λάμπες μπροστά, η διχρωμία δεν είναι και πολύ ωραία :/

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου το σοβαρά να αλλάξεις λάμπες μπροστά, η διχρωμία δεν είναι και πολύ ωραία :/

μάλλον για angel eyes θα πάω γιατί να πληρώσω 20 euro για κάθε σκάλα για τις λάμπες είναι υπερβολή νομίζω...θα βάλω τα angel eyes με τα xenon και πιστεύω θα καθαρίσω.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον για angel eyes θα πάω γιατί να πληρώσω 20 euro για κάθε σκάλα για τις λάμπες είναι υπερβολή νομίζω...θα βάλω τα angel eyes με τα xenon και πιστεύω θα καθαρίσω.

 

Από προσωπική εμπειρία θα σου πρότεινα να μην πας για angel eyes. Πανέμορφα δε λέω, αλλά η ποιότητα φωτισμού τους και ας είναι με προτζέκτορες, είναι απαράδεκτη και τα έχω με ξένον. Βέβαια αυτά ισχύουν για το golf mk4 και για φανάρια fk/depo, αλλά πιστεύω ότι και για το δικό σου τα ίδια σκατά θα είναι. Ψάξε το πάντως πρώτα για να είσαι σίγουρος. Εκτός αν εννοείς ότι θα ανοίξεις τα φανάρια σου και θα βάλεις μόνο δακτυλίδια ccfl.

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

αυτά που κοίταγα είναι FK αλλα είδα καλά σχόλια.θα το ψάξω και άλλο όμως με αυτά που μου λες...γιατί ήδη είναι αρκετά κουράστηκα τα φώτα του την νύχτα δεν θέλω να γίνουν χειρότερα...

κρίμα απογοητευτικά τώρα...δεν ξέρω τι να κάνω με τα φώτα. :/

Link to comment
Share on other sites

αυτά που κοίταγα είναι FK αλλα είδα καλά σχόλια.θα το ψάξω και άλλο όμως με αυτά που μου λες...γιατί ήδη είναι αρκετά κουράστηκα τα φώτα του την νύχτα δεν θέλω να γίνουν χειρότερα...

κρίμα απογοητευτικά τώρα...δεν ξέρω τι να κάνω με τα φώτα. :/

Εγώ λέω κάνε το κλασσικό, βάλε λεντάκια τα μικρά και ξένον τα μεσσαία, τα μεγάλα μπορείς κα να μην τα αλλάξεις αφού δεν τα πολυχρησιμοποιούμε αλλά αν θες πάρε λάμπες τύπου ξένον με 10-15 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι τυφλώνουν σε μικρό ποσοστό αλλά δεν θα έχεις την ανάλογη ορατότητα...

Όπως και να έχει η καλύτερη λύση ειναι projector με xenon!

Link to comment
Share on other sites

^^^^^ 

Πολύ όμορφο, από τα μέρη μου εδω στα Νότια δεν είσαι? Το έχω πετύχει κανα δύο φορές Βαρκιζα Λαγονήσι. Εκτός από το ωραίο στήσιμο μου έκαναν εντύπωση τα φανάρια μπροστά. Ανοιγμένα μάυρα μέσα και με λεντάκια πολύ διακριτικά μικρά περιμετρικά της κάθε λάμπας της μεσαίας σκάλας. Πραγματικά πανέμορφα, βάλε καμιά φωτό από φώτα. Υποθέτω custom made δικά σου? Sry αν κάνω λάθος και δεν είναι εσύ...όπως και να έχει από τα πιο όμορφα EOS που έχω δει.

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά στη Σαρωνιδα μένω κ μάλλον τον μικρό αδερφό πετυχαινεις,ίσως κ εμένα.Ελπίζω να μην έχουμε ξεφύγει αισθητικά !!!!! πάντως όλες οι λεπτομερείες carbon ακόμα κ στις Ζαντες είναι μοναδικές.Τα φανάρια ταχω ανοίξει κ έχουν γίνει εσωτερικά carbon έχουν αναβαθμιστεί τα xenon συν τα angel eye με περίμετρο μαύρη με απότελεσμα ακόμα κ την ημέρα όταν είναι σβηστα να είναι καταμαυρα......δυστυχώς το Eos είναι αδικημένο στα αξεσουάρ....

Link to comment
Share on other sites

img050gw.jpg Uploaded with ImageShack.us αχ τη μ@λακιες κανω ωρες ωρες,βιαστηκα να το πουλησω... :cray:  :cray:  :cray:  :fool:  :fool:  :fool:

Ωραίο ωραίο! :thumbsu: :thumbsu: :thumbsu:

να το μωράκι μου.    σημ.  δεν είμαι καλός φωτογράφος !!

 

golfme17ara4.jpg

Κι άλλο γκριζάκι...

Chris τις είχε τις ζάντες δεν τις θυμάμαι..

Γυαλίζει το ένα του ματάκι  .....

 

8)

 

ΥΓ.Δοκίμασε μαύρο σηματάκι θα του πάει!

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ.

 

Είναι τεχνικά ενδιαφέρον, πιστεύω, πως το glader, με μία οδήγηση χωρίς ακρότητες, (πίεση με κρύο κινητήρα, οδήγηση πάνω από το όριο των 6200 στρoφών/min), δείχνει ένα πολύ καλό πρόσωπο, αν και δουλεύει με πολύ μικρή τροχαλία, 60mm αντί των 72mm, (νομίζω), που είναι εργοστασιακά.

 

Έγινε συντήρηση στα 100.000 χλμ., και κράτησε άλλα 150.000 χλμ., οπότε αλλάχτηκε με καινούργιο βελτιωμένης έκδοσης, για μεγαλύτερη αντοχή.

 

Το δε εκπληκτικό μοτέρ, με την..."φιλοσοφημένη" μεταχείριση που υφίσταται, τόσο από τον αρχικό κάτοχο όσο και από εμένα, έχει "γράψει" 260.000 χλμ., και είκοσι χρόνια λειτουργίας, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και χωρίς να έχει ανοιχτεί, (αν και δουλεύει με πρόγραμμα για 200 hp+), με  τακτική φροντίδα αναλωσίμων και ελαστικών μερών. (Ιμάντες, σωληνάκια, τσιμουχάκια, φλάντζες). 

Τα G40 και G60 ήταν φοβερά μοτέρ για την εποχή τους.Κάποιοι όταν σπάσανε τον κομπρέσορα τον αντικαταστήσανε με turbo, μια εύκολη λύση.Δεν ήταν ζημιάρικα απλά ήθελαν σωστή συντήρηση και επιμελή λειτουργία!Βασικά τον ήχο του κομπρέσορα δεν τον αλλάζω με τίποτα!Πριν 3 χρόνια είχα μπεί σε ένα corrado g60 στη Κομοτηνή και παρά τα χρονάκια άνοιγε δαιμονισμένα.Αν θυμάμαι καλά είχε γύρω στα 160000 χιλ και δούλευε άψογα!Να το χαίρεσαι φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Τα G40 και G60 ήταν φοβερά μοτέρ για την εποχή τους.Κάποιοι όταν σπάσανε τον κομπρέσορα τον αντικαταστήσανε με turbo, μια εύκολη λύση.Δεν ήταν ζημιάρικα απλά ήθελαν σωστή συντήρηση και επιμελή λειτουργία!Βασικά τον ήχο του κομπρέσορα δεν τον αλλάζω με τίποτα!Πριν 3 χρόνια είχα μπεί σε ένα corrado g60 στη Κομοτηνή και παρά τα χρονάκια άνοιγε δαιμονισμένα.Αν θυμάμαι καλά είχε γύρω στα 160000 χιλ και δούλευε άψογα!Να το χαίρεσαι φίλε μου!

Σε ευχαριστώ.

 

:)

 

Edited by hellenic vanagon
Link to comment
Share on other sites

και άλλη μία από μένα μετά από πλύσιμο. Είχα ξεχάσει τι χρώμα ήταν  :pic:

 

IMG_20130308_181914_zpse91c495c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ας βάλω και εγώ μία από το "παιδί μου" όταν βγήκε από το garage τα Χριστούγεννα, μετά από 5 μήνες "ύπνου" :-)

 

421015_4422289989338_1709795461_n.jpg

 

Ετοιμοπόλεμο και πάλι το turbaki σου πρόεδρε......

:) ήρθες για την εκδρομή Ελλάδα ?

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έτοιμο για μάχη :)

Η τουρμπίνα πάντως έχει πάρει τα πάνω της από το καθισιό, αν κρίνω από το πως το είδα τον περασμένο μήνα που είχα (ξανά)κατέβει :p

 

Δεν είμαι Ελλάδα τώρα, έρχομαι την Πέμπτη... για την εκδρομή βεβαίως βεβαίως :)

Link to comment
Share on other sites

@nikosGTI ωραίο!!!

@wolfburg 6Ν και τα μυαλά στα κάγκελα!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.