Jump to content
pitcap

Φωτογραφία από τα "μωρά μας"

Recommended Posts

3 λεπτά πριν , DarkX said:

Το βάρος με το μέρος σου το κιβώτιο με το μέρος μας. Πρώτο στάδιο 390 είμαι το αμάξι είναι το edition 30 που έβγαινε με μοτέρ s3 (2007-2009).

Παντος στο δικο μου μοντελο polo gti τα dsg τρελαθικαν στο να βγαζουν προβληματα ουτε πρωτο σταδιο δεν αντεχαν ξερω ατομα που αλλαξαν σασμαν χωρις να το πειραξουν καν το αμαξι και με νορμαλ χρηση κατεστραμενη φουρκετα και γενικα εμαθα οτι ειχαν θεματα αν δεν κανω λαθος το dq200 ειναι .Αυτα ειναι 1το σταδιο 390 και εμεις για να παμε 350 θελουμε τουρμπινες κτλπα

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στο δικό σου μοντέλο το προγενέστερο με τον 14άρη γιατί το δικό σου δεν βγαίνει με dsg. Στα 14άρια πράγματι το dq200 ήταν μεγάλο bottleneck, βέβαια όπως πάντα υπάρχουν περιπτώσεις που δεν έκαναν κιχ ακόμα και υβρίδια. Τώρα γιατί δεν σας έβαλαν εσάς το dq250 που φοράτε και 18άρι μοτέρ και θα σας ήταν λουκούμι, μόνη υπόθεση που μπορώ να κάνω ότι αν σας έβαζαν και το dq250 θα ανέβαινε κι άλλο το κόστος καθιστώντας τα μη ελκυστικά συγκριτικά με τη μεγαλύτερη κατηγορία golf leon και a3. Μαρκετινίστικα είναι όλα αυτά για τον ίδιο λόγο που στο edition 30 ενώ του έβαλαν ολόκληρο το μοτέρ από s3 πλην του κούλερ, το ρύθμισαν να αποδίδει 230 ονομαστικούς ίππους και να δουλεύει 0.8 γιατί έπρεπε στην κορυφή του γκρουπ να βρίσκεται το s3 με τους 265 ίππους αντίστοιχα. Για τον ίδιο λόγο και το leon 2 cupra έβγαζε 240 ονομαστικούς ενώ φοράει και αυτό το ίδιο μοτέρ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , DarkX said:

Εννοείς στο δικό σου μοντέλο το προγενέστερο με τον 14άρη γιατί το δικό σου δεν βγαίνει με dsg. Στα 14άρια πράγματι το dq200 ήταν μεγάλο bottleneck, βέβαια όπως πάντα υπάρχουν περιπτώσεις που δεν έκαναν κιχ ακόμα και υβρίδια. Τώρα γιατί δεν σας έβαλαν εσάς το dq250 που φοράτε και 18άρι μοτέρ και θα σας ήταν λουκούμι, μόνη υπόθεση που μπορώ να κάνω ότι αν σας έβαζαν και το dq250 θα ανέβαινε κι άλλο το κόστος καθιστώντας τα μη ελκυστικά συγκριτικά με τη μεγαλύτερη κατηγορία golf leon και a3. Μαρκετινίστικα είναι όλα αυτά για τον ίδιο λόγο που στο edition 30 ενώ του έβαλαν ολόκληρο το μοτέρ από s3 πλην του κούλερ, το ρύθμισαν να αποδίδει 230 ονομαστικούς ίππους και να δουλεύει 0.8 γιατί έπρεπε στην κορυφή του γκρουπ να βρίσκεται το s3 με τους 265 ίππους αντίστοιχα. Για τον ίδιο λόγο και το leon 2 cupra έβγαζε 240 ονομαστικούς ενώ φοράει και αυτό το ίδιο μοτέρ.

Καταλαβα ναι πανω απολα το μαρκετινγκ το δικο μου μοντελο εβγαινε και με dsg7 dq200 το οποιο κοστιζε 1.000 ευρω παραπανω το αμαξι στην αγορα και χαιρομαι που το εχω χειροκινητο και για την παραπανω ροπη και για να ειμαι ποιο ησυχος καθως αν dsg βγαλει ζημια μεγαλη μανουρα 7 χιλιαδες εκανε το σαμαν καινουργιο παλι καλα αυτοι που αλλαξαν το κανανε εντος εγγυησης

Link to comment
Share on other sites

A οκ απλά είχα διαβάσει κάνα δυο άρθρα που έλεγαν χαρακτηριστικά ότι το νέο polo gti αποχαιρετά λέει το 14άρι μοτέρ και το dsg και διευκρίνιζαν μάλιστα ότι δεν θα διατίθετο ούτε προεραιτικά. Και μου είχε κάνει εντύπωση και έλεγα κοίτα τους κερατάδες για να μην βάλουν το dq250 λόγω κόστους και προκειμένου να μην αρχίσουν τα ίδια και χειρότερα με το dq200 σε 18άρι μοτέρ προτίμησαν να μην το δώσουν με dsg. Ε άρα καλά έκανες και το πήρες manual και το λέω εγώ αυτό που το πρώτο μου αμάξι ήταν manual και από τότε μόνο αυτόματα και dsg.

Link to comment
Share on other sites

Παντος στο δικο μου μοντελο polo gti τα dsg τρελαθικαν στο να βγαζουν προβληματα ουτε πρωτο σταδιο δεν αντεχαν ξερω ατομα που αλλαξαν σασμαν χωρις να το πειραξουν καν το αμαξι και με νορμαλ χρηση κατεστραμενη φουρκετα και γενικα εμαθα οτι ειχαν θεματα αν δεν κανω λαθος το dq200 ειναι .Αυτα ειναι 1το σταδιο 390 και εμεις για να παμε 350 θελουμε τουρμπινες κτλπα
Ποια είναι πρώτο στάδιο που πάνε 390ps;

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

47 λεπτά πριν , cjgeorgio said:

Ποια είναι πρώτο στάδιο που πάνε 390ps;

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το golf v gti edition 30 που φοραει μοτερ απτο s3 και μεγαλη τουρμπινα σαν αυτο που εχει ο dark x δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , DarkX said:

A οκ απλά είχα διαβάσει κάνα δυο άρθρα που έλεγαν χαρακτηριστικά ότι το νέο polo gti αποχαιρετά λέει το 14άρι μοτέρ και το dsg και διευκρίνιζαν μάλιστα ότι δεν θα διατίθετο ούτε προεραιτικά. Και μου είχε κάνει εντύπωση και έλεγα κοίτα τους κερατάδες για να μην βάλουν το dq250 λόγω κόστους και προκειμένου να μην αρχίσουν τα ίδια και χειρότερα με το dq200 σε 18άρι μοτέρ προτίμησαν να μην το δώσουν με dsg. Ε άρα καλά έκανες και το πήρες manual και το λέω εγώ αυτό που το πρώτο μου αμάξι ήταν manual και από τότε μόνο αυτόματα και dsg.

Ναι dark x μανουαλ παλι καλα να μπορω να το εξελιξω λιγο παντος το νεο polo gti 2.0 που θα βγαινει μονο 4πορτο και εχει παρει πλατφορμα απτο golf βγαινει με DSG6(κατι θα καταλαβαν για να βαλανε το 6αρι το dsg) αλλα και μανουαλ

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινίσω ότι ελληνιστί όταν λέμε πρώτο στάδιο σε τουρμπάτο project εννοούμε όλες τις περιφερειακές βελτιώσεις ξεκινώντας πάντα από ΦΠΕ και προσθέτωντας αντλία, κούλερ, σκάστρα, waste, boost controller, συμπεριλαμβανομένης ακόμα και μεθανόλης. Μόνη προϋπόθεση είναι να διατηρείς πάντα στοκ turbo, δηλαδή υβρίδια και bt είναι πέραν του πρώτου σταδίου. Παγκόσμια πρωτοτυπία μιας και διεθνώς είναι τελείως διαφορετικά τα στάδια :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , DarkX said:

Να διευκρινίσω ότι ελληνιστί όταν λέμε πρώτο στάδιο σε τουρμπάτο project εννοούμε όλες τις περιφερειακές βελτιώσεις ξεκινώντας πάντα από ΦΠΕ και προσθέτωντας αντλία, κούλερ, σκάστρα, waste, boost controller, συμπεριλαμβανομένης ακόμα και μεθανόλης. Μόνη προϋπόθεση είναι να διατηρείς πάντα στοκ turbo, δηλαδή υβρίδια και bt είναι πέραν του πρώτου σταδίου. Παγκόσμια πρωτοτυπία μιας και διεθνώς είναι τελείως διαφορετικά τα στάδια :sorcerer:

Σωστα τα λες darkx οπως και να χει εχεις στοκ τουρμπο οποτε θεωρεισαι 1το σταδιο :D :D 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα δεν ξερω αν ειναι το καταληλο topic αλλα θεωρω οτι σχετιζεται με τα αυτοκινητα μας απλα σε μορφη video οριστε λοιπον μια επιταχυνση 100-180 απο το polo μου ελπιζω να σας αρεσει. https://m.youtube.com/watch?v=sE3B77duG7A

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα δεν ξερω αν ειναι το καταληλο topic αλλα θεωρω οτι σχετιζεται με τα αυτοκινητα μας απλα σε μορφη video οριστε λοιπον μια επιταχυνση 100-180 απο το polo μου ελπιζω να σας αρεσει.

Έχει θέματα με polo.
Μπορείς να τα ανεβάζεις εκεί για να τα δει και ποιο πολύ κόσμος.


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΟΚ κι εσύ ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

My toy...4fae095ad27d268861ea145e5f3b11ca.jpg

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα σου αυτό είναι το καφέ της vw??
 
Το Lighting Brown
Κάπως έτσι.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα μετα απο πολυ καιρο εγινε το μεγαλο βημα λιγες λεπτομεριες ακομα τωρα που ειναι στο εδαφος και ανεβαινει στο αμαξι επισης να σας πω οτι το φτιαχνω μονος μου στο συνεργειο που δουλευω και μεχρι στιγμης μου βγει η πιστη αλλα πιστευω οτι αξιζει τον κοπο και με το παραπανω.39c87206e73886ed9f3638bfeedc2053.jpg&key=dca6bbff92d1ef3bfc8b68a815ceda06ae62d0de088d24e2d53b2d6656ea378a061d1d7a3392ccabd5a3db2656de40a6.jpg&key=9b792d7822764786ee61fb370d75613b28327273fa00b9988d4c35d009c13359

 

Στάλθηκε από το SM-J330FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Του πάει η αεροτομη;9bf19aefe28ed60249457309e2834151.jpg

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.