Jump to content
Polakias

Vw Fox Sport

Recommended Posts

dgEntity_45037.jpg

Το εύλογο ερώτημα που προκύπτει είναι πότε θα έρθει το "flying Fox" στην ελληνική αγορά, την απάντηση ωστόσο δεν γνωρίζει -ακόμη- ούτε η ελληνική αντιπροσωπεία

Η βασική έκδοση του Fox βρίσκεται ήδη στις εκθέσεις της ελληνικής αντιπροσωπείας, αλλά εμείς "συλλάβαμε" την έκδοση επιδόσεων του μικρότερου αυτοκινήτου στη γκάμα της VW να δοκιμάζεται στη Νότια Γερμανία.

Έχοντας κάτω από το καπό του έναν πιο δυνατό κινητήρα, τροποποιήσεις στο αμάξωμα, μικρότερη απόσταση από το έδαφος και τροχούς μεγαλύτερων διαστάσεων, το βραζιλιάνικο μοντέλο θεωρείται ο "πνευματικός διάδοχος" του Beetle, αν και σε αυτή τη μορφή δύσκολα μπορεί να το αναγνωρίσει κανείς σαν το "φθηνό" αυτοκίνητο με το οποίο η VW προσπαθεί να μπει σε ορισμένες αγορές.

Με την τοποθέτηση του κινητήρα του Lupo GTi , ισχύος 125 ίππων από 1.600κ.εκ., το Fox Sport σίγουρα μεταμορφώνεται σε "μικρή βόμβα", με την τελική του ταχύτητα να ξεπερνά τα 200χλμ./ώρα

dgEntity_45038.jpg

http://www.in.gr/auto/espionage/espionage....gEntityID=45035

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Ήταν γνωστό απο καιρό.

Ο κινητήρας διαμάντι του Polo Gti ΞΑΝΑΖΕΙ !!!

Ποτέ αυτό το αμάξι δεν θα φτάσει το polo όμως

Link to comment
Share on other sites

Ειναι διαφορετικη κατηγορια τελειως αλλα θα ειναι μινι πυραυλακι οπως ηταν και το Lupo GTI.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα μου αρεσει προσωπικα αλλα γενικα το Fox με τα €9000 περιπου που κανει θα το προτιμουσα απο αλλες προτασεις της κατηγοριας.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα μου αρεσει προσωπικα αλλα γενικα το Fox με τα ¤9000 περιπου που κανει θα το προτιμουσα απο αλλες προτασεις της κατηγοριας.

Συμφωνώ, αν και η τελική του τιμή βγαίνει κάνα 3χίλιαρο πάραπανω!

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Συμφωνώ, αν και η τελική του τιμή βγαίνει κάνα 3χίλιαρο πάραπανω!

Mε 3 χιλ. παραπάνω δεν λέει με τίποτα :blink::blink: και δεν πάω να πάρω smart καλύτερα???

Τουλάχιστον από design σκίζει..... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει ... Για τα λευτά που έχει για μια κοπελίτσα ψαρωμένη είναι οτι πρέπει για πρώτο αμάξι ... Η σε σχέση με ενα punto ...

Είχα πετύχει δίπλα δίπλα fox και punto και είχαν το ίδιο μέγεθός ...

Ε προτιμούσα το fox παρά το punto .....

Link to comment
Share on other sites

Το απλο φοξ ισως για ψαρωμενη κοπελιτσα.Τωρα σιγα μην δωσεις 125 αλογα σε κοπελιτσα και ΔΗ ψαρωμενη!Ας παρει κανενα 60 αλογα tongue.gif (φαλοκρατης mode off).Εκτος του οτι ειναι ασχημο και για μενα δεν πιστευω οτι θα εχει καμμια τυχη αγοραστικα

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Ε εντάξει ... Για τα λευτά που έχει για μια κοπελίτσα ψαρωμένη είναι οτι πρέπει για πρώτο αμάξι ... Η σε σχέση με ενα punto ...

Είχα πετύχει δίπλα δίπλα fox και punto και είχαν το ίδιο μέγεθός ...

Ε προτιμούσα το fox παρά το punto .....

Βασικά καλύτερα να πάρει ενα απλό polo 1,4 ψαρωμένη ή μη και τέρμα τα πανυγήρια..... B)

Link to comment
Share on other sites

Παρα ταυτα, επειδη μπηκα μεσα στην εκθεση περυσι, εχω να πω οτι οσο ασχημο και αν φαινεται εξωτερικα, μεσα μου αρεσε παρα πολυ και απο χωρους ειναι μια χαρα για την κατηγορια του.

Η ποιοτητα υλικων δεν με τρελανε βεβαια.

Γιατι οχι? Ενδιαφερουσα προταση.

Link to comment
Share on other sites

προχθές στο πόρτο ράφτη έιδα φοξάκι με τράιλερ για βάρκα(!!!!!)Δύναμη λέμε..Πάντως για να πώ την αλήθεια μου μου αρέσει περισσότερο απο το πόλο

Link to comment
Share on other sites

Παρα ταυτα, επειδη μπηκα μεσα στην εκθεση περυσι, εχω να πω οτι οσο ασχημο και αν φαινεται εξωτερικα, μεσα μου αρεσε παρα πολυ και απο χωρους ειναι μια χαρα για την κατηγορια του.

Η ποιοτητα υλικων δεν με τρελανε βεβαια.

Γιατι οχι? Ενδιαφερουσα προταση.

Και εγώ μπήκα μεσα και ειναι λίγο περιεργο το ταμπλό του, και είναι καπως πολύ καθετα κομμενο το ταμπλο που είναι το ραδιοcd. glare.gifglare.gifglare.gif

Αλλα από χώρους άλλο τίποτα. :):D;)

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

To είδα πριν 2 μερες στον Γέρακα..... δεν μου λέει κατι και από κοντά..... thumbsdown.gifthumbsdown.gif χίλιες φορές lupo :D

Link to comment
Share on other sites

χαλια ειναι για την ακριβεια....

μονο το μοτερακι του αξιζει αλλα απο σχεδιαση οι γερμανοι εκαναν γκαφα.... thumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.