Jump to content
Guest ZAXOPOLO

Κινητηρας ΑΕΧ τι ξερετε?

Recommended Posts

Guest ZAXOPOLO

εβαλα στο πολακι τον παραπανω κινητηρα ΑΕΧ 1390cc και θελω να τον δηλώσω και θέλει μια υπευθυνη δηλωση που να γραφει την ιπποδυναμη, την διάμετρο του κυλίνδρου και την διαδρομη, γνωρίζει κανείς αν και που μπορω να βρω αυτα τα στοιχεία?

ευχαριστω.

Edited by ZAXOPOLO
Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

ε περνα απο ενα εξουσιοδοτημενο για να σου πουνε κ να σου δωσουν οτι χρειαζεσαι σιγουρα θα μπορουν

Link to comment
Share on other sites

Guest ZAXOPOLO

οταν λεσ παραπανω στοιχεια τι θελεισ να μάθεις την δευτερα θα παω απο το συνεργειο να μου πουν τα στοιχεια που θέλω.

ειναι 1390cc γυρω στα 65ps ειναι μονου ψεκασμου (μετατροπη) και δεν χρειαστηκε να αλλαξω εγκεφαλο στο αυτοκινητο, εχω αυτον που ειχα απο την αρχη 1043cc

Link to comment
Share on other sites

φίλε Ζaxospolo θα σε απογοητεύσω, οι μόνοι κινητηρές 1390cc που βρήκα έχουν κωδικούς (AHW,APE,AUA= 75 άλογα) και (AFH,AFK,AQQ,AUB=100 άλογα) όλα αυτοί ειναι με διπλόυς εκκεντροφόρους, αμα θεσ τιποτα αλλο εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Guest ZaxosPolo

φίλε και συναδελφε gianni καταρχας ευχαριστω που μπηκες στον κοπο και επσαξες.

τωρα απο οτι καταλαβα εισαι ψαγμενος με τα polo οποτε θα σε παρακαλουσα να δεις το λινκ παρακατω και να μου πεις τι γνωμη σου, υπαρχει περιπτωση να ειναι ο κινητηρας που ψαχνω?

http://www.carfolio.com/specifications/mod...7380&Volkswagen

ευχαριστω

p.s. πηγα απο το συνεργείο αλλα το βιβλίο ελεγε αρκετα πραγματα αλλα τις διαστάσεις του κυλίνδρου δεν τις έλεγε.

οποτε μένω με την απορία.

ο κινητηρας που αναφέρω ΑΕΧ πρέπει να είναι ιδιος με τους ΑΡΟ, ΑΝΧ και ΑΚV ή ΑΚΧ (το τελευταιο γραμμα δεν φαινοταν καλά)

Edited by ZaxosPolo
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι οτι θα πρέπει να ψάξεις για κάποια επιπλέον remarks στον κινητήρα καθότι όπως αναφέρει και το ΕΤΚΑ ο ΑΕΧ κυκλοφόρησε με 54 και 60 άλογα.Δες φωτο.

Φοβάμαι οτι θα πρέπει να ψάξεις για κάποια επιπλέον remarks στον κινητήρα καθότι όπως αναφέρει και το ΕΤΚΑ ο ΑΕΧ κυκλοφόρησε με 54 και 60 άλογα.Δες φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Guest ZaxosPolo

οταν λεσ remarks τι εννοοισ?

και που, πωσ θα μπορουσα να τα βρω? φαινονται (χαραγμενα γραμματα) καπου στον κινητηρα?

Link to comment
Share on other sites

φίλε και συναδελφε gianni καταρχας ευχαριστω που μπηκες στον κοπο και επσαξες.

τωρα απο οτι καταλαβα εισαι ψαγμενος με τα polo οποτε θα σε παρακαλουσα να δεις το λινκ παρακατω και να μου πεις τι γνωμη σου, υπαρχει περιπτωση να ειναι ο κινητηρας που ψαχνω?

http://www.carfolio.com/specifications/mod...7380&Volkswagen

ευχαριστω

p.s. πηγα απο το συνεργείο αλλα το βιβλίο ελεγε αρκετα πραγματα αλλα τις διαστάσεις του κυλίνδρου δεν τις έλεγε.

οποτε μένω με την απορία.

ο κινητηρας που αναφέρω ΑΕΧ πρέπει να είναι ιδιος με τους ΑΡΟ, ΑΝΧ και ΑΚV ή ΑΚΧ (το τελευταιο γραμμα δεν φαινοταν καλά)

απ΄το βιβλίο που αντλώ τις πληροφορίες που έιναι έγκυρο δεν συμβαδίζουν τα χαρακτηριστικά εκτός εαν ο κινητήρας του GOLF (στο link ) είναι διαφορετικός απο τον 1400αρι που φοράει το POLO και είναι το πιο πιθανό. Οπότε μπορεί να είναι και ο κινητηράς που ψάχνεις χωρίς να είμαι σίγουρος γιατί λιγό που το είδα δεν ανέφερε κωδικό κινητήρα

Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα στοιχεία για τον ΑΕΧ που βρήκα είναι ότι είναι 1.4lt με 44KW/60HP και κατασκευαζόταν από 07.1995 - 12.1997.

Τοπθετήθηκε στο Polo 6n, Golf III / Vento και Caddy.

Κινητήρας με μονό ψεκασμό (χωρίς να ξέρω αν είναι ο ΑΕΧ) έβγαινε με διάμετρο 75mm και διαδρομή 78,7mm (σύνολο 1.390,7cc)

Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα στοιχεία για τον ΑΕΧ που βρήκα είναι ότι είναι 1.4lt με 44KW/60HP και κατασκευαζόταν από 07.1995 - 12.1997.

Τοπθετήθηκε στο Polo 6n, Golf III / Vento και Caddy.

Κινητήρας με μονό ψεκασμό (χωρίς να ξέρω αν είναι ο ΑΕΧ) έβγαινε με διάμετρο 75mm και διαδρομή 78,7mm (σύνολο 1.390,7cc)

ΑΣΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΤΕΡΤ ΦΟΡΑΩ.ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.