Jump to content
bob

Τακακια μπροστα-πισω για Golf V

Recommended Posts

Γεια σας παιδια !

Σημερα πηγα το golfaki για service στο παζαροπουλο!Ειναι 8 μηνων και εχω κανει 32000χλμ.

Πριν κανα 15 λεπτο με καλει ο τεχνικος συμβουλος και μου λεει <<θελουν οπωσδηποτε αλλαγη τα τακακια μπροστα πισω και θα στοιχισουν περιπου στα 300ε>>

Και του λεω μπα δεν βγαινω καλυτερα να ριχνω αγκυρα tongue.giftongue.giftongue.gif

Εχεται να προτεινεται καποια εταιρια απο τακακια και συνεργειο για τοποθετηση???

Θα πρεπει να αλλαξω και δισκους ???

Και ποσο περιπου θα κοστισουν ολα αυτα???

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

την ιδια απορια εχω κ εγω..τα φρένα αρχισαν να μην πιάνουν οπως παλιά κ πιστευω χρειάζονται αλλαγη...με 300 ευρω παω στα μπουζουκια κ τα μαμαω...μην λεμε οτι θελουμε.δεν στοιχιζει τοσο..καλα μηπως θελουν να μας "πιάνουν" Κωτσιους συνέχεια???δεν θα τους περασει έτσι να τους πεις Bob

Edited by theos_larissa
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Ρε τους λαλακες τρομοκρατούν τον κοσμάκι για να κονομάνε...!!!

Βάλε της ΑΤΕ. Μαλακό, πολύ καλό φρένο ακόμα και κρύο, τρώγονται λίγο πιο γρήγορα και βγάζουν λίγο περισσότερη μαυρίλα. Αυτά φοράω και είμαι ευχαριστημένος.

Για το που να πας κοίτα εδώ:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...387entry26387

Link to comment
Share on other sites

και τα textar αν και πιο τσιμπιμένα στην τιμή για εργοστασιακές εφαρμογές είναι πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

300 eyrw???? xaxaxaxaxaxaxa Πριν 2 μέρες άλλαξα τακάκια μπροστά (galfer) δίσκους μπροστά (zimmerman 312 mm) και υγρά φρένων DOT4 CASTROL συνθετικά… κόστος 178 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις ατακες απο τις αντιπροσωπειες πρεπει να τις μαζεψουμε καπου για να γελαμε :blink:

Κι εγω ΑΤΕ θα σου προτεινω, τα εβαλα στο δικο μου, ακομα τα στρωνω, αλλα εχουν πολυ καλη αισθηση.

Βασικα για δες ΑΝ οντως χρειαζεσαι τακακια. Ειδικα για τα πισω, χλωμο το κοβω....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest BassakosVR6

300 ΕΥΡΩ? ? ?

τι λετε ρε παιδια! fire.giffire.giffire.gif

φοραω 280mm δισκους και τα ΑΤΕ τακακια που βαζω

εχουν καπου στα 40 εως 50 ευρω (δεν θυμαμαι ακριβως ποσο)

ελεος! ! ! !

Edited by BassakosVR6
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το πηγα για φρενα στο Γιωργο που μου προτεινατε μεσω του λινκ!

Τα παιδια απιστευτα εξυπηρετικα μου λυσανε ολες τις αποριες!Μου αλλαξανε τα τακακια σε χρονο ΔΤ σε παρα πολυ καλη τιμη!

Τελικα βαλαμε ΑΤΕ μπροστα και εργοστασιακα πισω!

Τους συνιστω ανεπιφυλακτα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Παιδια σημερα το πηγα για φρενα στο Γιωργο που μου προτεινατε μεσω του λινκ!

Τα παιδια απιστευτα εξυπηρετικα μου λυσανε ολες τις αποριες!Μου αλλαξανε τα τακακια σε χρονο ΔΤ σε παρα πολυ καλη τιμη!

Τελικα βαλαμε ΑΤΕ μπροστα και εργοστασιακα πισω!

Τους συνιστω ανεπιφυλακτα!!!!!!!

Μπράβο φίλε μου χαίρομαι τελικά που βοηθήσαμε!!! ;):blink:;):lol:

Link to comment
Share on other sites

τα μαμα ειναι texter :blink:

απότι ξέρω αυτή είναι μάρκα για παπούτσιά tongue.gif

300 eyrw???? xaxaxaxaxaxaxa Πριν 2 μέρες άλλαξα τακάκια μπροστά (galfer) δίσκους μπροστά (zimmerman 312 mm) και υγρά φρένων DOT4 CASTROL συνθετικά… κόστος 178 ευρώ

΄

ελπίζω να μην έβαλες τρυπητούς zimmerman tolia.

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να μην έβαλες τρυπητούς zimmerman tolia.

Όχι Γιαννάκη δεν έβαλα τρυπητούς. Τι να τους κάνω? Με 312mm διάμετρο?

Τους ίδιους που φόραγε από την μάνα του έβαλα

Edited by tolias
Link to comment
Share on other sites

εγω φοραω τα FERODO.αψογα στο φρεναρισμα και πολυ μαλακα αλλα αν κολλησει ενα πετραδακι το ρουφαει το τακακι και γεμιζει τους δισκους χαρακιες.αφηστε τη μαυριλα που βγαζει!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να χασεις την εγγυηση αν αλλαξεις τακακια εκτος VW?

Τακακια μπροστα πισω μονο ανταλλακτικα ο Παζαροπουλος ζηταει 180 euro+ την εργασια που δεν γνωριζαν τιμη...

Link to comment
Share on other sites

παρεπιπτωντος κατι που διαβασα πιο πανω...εγω πισω εβαλα ferodo και οντως πολυ μαυριλα βρε αδερφε...μπροστα που εχω τα μαμα ουτε ιχνος...

τελικα ποια η διαφορα εκ του μαυρισματος?απλα πιο μαλακο?αλλο υλικο?

Link to comment
Share on other sites

Guest nionios

και εμενα ο παζαροπουλος μου ειπε 300+ για αλλαγη τακακια και πηρα σημερα και ρωτησα για αλλαγη τακακια ferodo μπρος πισω 150 ευρω μαζι με την εργασια τους.τι λετε?

:huh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.