Jump to content
scorpione

Cruise Control

Recommended Posts

εχουμε καποιον που το εχει τοποθετησει σε golf iv? Απο οτι εμαθα sta seat to τοποθετουν στα εξουσιοδοτημενα με 200 ευρω περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Guest arci_20VT4

είναι απίστευτα βολικό στην εθνική οδό και ταυτόχρονα πολύ οικονομικό σ.ιγουρα κάνει απόσβεση απο θέμα κατανάλωσης...βέβαια αυτό ισχύει για το λεον μου που ο κινητήρας άνετα κρατάει τις ταχύτητες που θες. όσο για το που θα το βάλεις η VW επίσημα δεν μπαίνει στον κόπο οπότε δοκιμάζεις σε Σεατ ή σε skoda που το κάνεουν συχνά πυκνά.απλά τι θα έκανα εγώ..θα αγόραζα το διακόπτη απο τη vw...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια...Εχει καποιος ιδεα για κοστος...?

Σε εμας που ειναι ηλεκτρογκαζα, ξερω οτι δεν ειναι κατι δυσκολο...

Και τον διακοπτη ευκολα τον βρισκουμε ;)

Ειναι κατι που ψηνομαι...Ειδικα αν σκεφτω το ποσο συχνα παω Αθηνα-Θεσσαλονικη...

Με τις ενδειξεις στο ταμπλω, θε λειτουργουν κανονικα αραγε...?

Δωστε μερικες info ακομη ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια...Εχει καποιος ιδεα για κοστος...?

Σε εμας που ειναι ηλεκτρογκαζα, ξερω οτι δεν ειναι κατι δυσκολο...

Και τον διακοπτη ευκολα τον βρισκουμε ;)

Ειναι κατι που ψηνομαι...Ειδικα αν σκεφτω το ποσο συχνα παω Αθηνα-Θεσσαλονικη...

Με τις ενδειξεις στο ταμπλω, θε λειτουργουν κανονικα αραγε...?

Δωστε μερικες info ακομη ;)

Σίγουρα και αξίζει και είναι αρκέτα βολίκο. Εγώ που το έχω λειτουργήσει στο αυτοκίνητου του αδερφού μου και στου πατέρα είναι τρελή βόλεψη για μεγάλες αποστάσεις. Αμά κάποιος μου εγγύηθει ότι μπαίνει και δεν θα έχει προβλήματα άλλα...ειμαι μέσα και εγω για την εγκατάστασή του!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest arci_20VT4

δεν ξέρω για το γκολφ 5 αλλά στο 4 δλδ όπως στο Λεον δλδ χρειάζεται το διακόπτη 63ε, πλεξούδα 26ε και.....2,5 ώρες εργασίας σύνολο 200ε περίπου. λειτουργεί άψογα αλλά δεν έχει ενδείξεις στο ταμπλό.βασικά δεν έχω δεί αυτοκίνητο να έχει ανάλογες ενδείξεις. μέχρι στιγμής έχει τοποθετηθεί μόνο σε 1,8Τ.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω που το εχω λειτουργησει, σε οικογενειακα αυτοκινητα ειναι πολυ βολικο, και σου κανει αποσβεση στα λεφτα γρηγορα απο αποψη βενζινης... :)

Ομως οι ενδειξεις στο ταμπλω γιατι να μην αναβουν... :D

Link to comment
Share on other sites

Guest arci_20VT4

δεν έχει λαμπάκια στο ταμπλο..δλδ τι να σου δείχνει το λαμπάκι οτι΄κινείσαι με cc?? αν χρειαζόμαστε λαμπάκι να το καταλάβουμε...

Link to comment
Share on other sites

pedia ego xero oti den beni sto 5 emena mu ipane oti i tha bi apo tin mama alios den ginete katholu

Στο 4αρι μου πάντως έβαλα το cc όταν πέρασα το μοτέρ και μου ανάβει κανονικά το γνωστό πράσσινο λαμπάκι στο στροφόμετρο όταν το ενεργοποιώ.Πάντως είναι πάρα πολύ βολικό στο ταξίδι και ιδιαίτερα οικονομικό στα καύσιμα!Το χαίρομαι πραγματικά.Κάνεις τέλειο ταξίδι ειδικά μαζί με το υποβραχιόνιο!

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε περισσοτερα ρε παιδια. Κανενα συγκεκριμενο μαγαζι που βαζει κτλ.

Link to comment
Share on other sites

pedia ego xero oti den beni sto 5 emena mu ipane oti i tha bi apo tin mama alios den ginete katholu

Ναι ε...? popeye.gif

Οπως μου ειχαν πει κι εμενα οτι δεν μπαινει το υποβραχιονιο, και εδω και 4 μηνες πηγα σε αλλη αντιπροσωπεια, και εχω εργοστασιακο υποβραχιονιο...?

Αυτη η ενημερωση και η σιγουρια που εχουν, θα τους φαει...Δεν πειραζει καθολου...Εκεινοι εχασαν 440 ευρω, και τα πηρε αλλη αντιπροσωπεια ;)

Οποτε, ποτε μην παιρνετε κατι σαν δεδομενο, γιατι κ καθε τηλεφωνητρια λεει ο,τι της εχουν πει να πιπιλαει... :thumbsup:

Simple as that :D

Link to comment
Share on other sites

Στο 4αρι μου πάντως έβαλα το cc όταν πέρασα το μοτέρ και μου ανάβει κανονικά το γνωστό πράσσινο λαμπάκι στο στροφόμετρο όταν το ενεργοποιώ.Πάντως είναι πάρα πολύ βολικό στο ταξίδι και ιδιαίτερα οικονομικό στα καύσιμα!Το χαίρομαι πραγματικά.Κάνεις τέλειο ταξίδι ειδικά μαζί με το υποβραχιόνιο!

boris na rotisis apo periergia an beni ke sto 5 na dume ti tha su pune i tulaxiston na mas pis to tilefono gia na parume na rotisume

Link to comment
Share on other sites

boris na rotisis apo periergia an beni ke sto 5 na dume ti tha su pune i tulaxiston na mas pis to tilefono gia na parume na rotisume

Τι να ρωτίσω....που όταν πήγα στην ΕΤΕΑ μου είπε οτι δεν μπαίνει με τίποτα!Τα ίδια μου είπαν και όλες οι αντιπροσωπείες!Τελικά μου το πέρασε ωραία και καλά αυτός που μου πέρασε το μοτέρ.Ολόκληρη καλωδίωση μηχανής την έκανε Τ Ε Λ Ε Ι Α και θα κολλήσει σε ένα CC?Λογικά πάντως θα μπαίνει και σε 5ρι!Δεν βρίσκω τον λόγο να μην μπαίνει!Αρκεί να βρείς τον σωστό ανθρωπο να στο βάλει!Για δοκίμασε όμως καλού κακού σε καμιά seat στην Αθήνα γιατί πολλά παιδιά από το seatclub το έβαλαν .

Link to comment
Share on other sites

Τι να ρωτίσω....που όταν πήγα στην ΕΤΕΑ μου είπε οτι δεν μπαίνει με τίποτα!Τα ίδια μου είπαν και όλες οι αντιπροσωπείες!Τελικά μου το πέρασε ωραία και καλά αυτός που μου πέρασε το μοτέρ.Ολόκληρη καλωδίωση μηχανής την έκανε Τ Ε Λ Ε Ι Α  και θα κολλήσει σε ένα CC?Λογικά πάντως θα μπαίνει και σε 5ρι!Δεν βρίσκω τον λόγο να μην μπαίνει!Αρκεί να βρείς τον σωστό ανθρωπο να στο βάλει!Για δοκίμασε όμως καλού κακού σε καμιά seat στην Αθήνα γιατί πολλά παιδιά από το seatclub το έβαλαν .

Μιας και εισαι λοιπον απο Σαλονικα...Για πες πού το εκανες, γιατι ψηνομαι και εγω τρελα... hearts.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι να ρωτίσω....που όταν πήγα στην ΕΤΕΑ μου είπε οτι δεν μπαίνει με τίποτα!Τα ίδια μου είπαν και όλες οι αντιπροσωπείες!Τελικά μου το πέρασε ωραία και καλά αυτός που μου πέρασε το μοτέρ.Ολόκληρη καλωδίωση μηχανής την έκανε Τ Ε Λ Ε Ι Α  και θα κολλήσει σε ένα CC?Λογικά πάντως θα μπαίνει και σε 5ρι!Δεν βρίσκω τον λόγο να μην μπαίνει!Αρκεί να βρείς τον σωστό ανθρωπο να στο βάλει!Για δοκίμασε όμως καλού κακού σε καμιά seat στην Αθήνα γιατί πολλά παιδιά από το seatclub το έβαλαν .

to na rotispo stin seat boro na to balo den boro giati an mu to ftiaxi i seat tha xaso tin egiisi

Link to comment
Share on other sites

to na rotispo stin seat boro na to balo den boro giati an mu to ftiaxi i seat tha xaso tin egiisi

Εχεις δίκιο...είναι και οι εγγυήσεις...!Παιδιά εγώ το έβαλα στην Ελασσόνα.Εκεί έβαλα και το μοτέρ μου και επειδή ο τύπος είναι πραγματικά αετός και στα ηλεκτρονικά του αυτοκινήτου , μου το πέρασε κανονικά!Η αλήθεια είναι οτι με αντιπροσωπείες δεν βγαίνει άκρη!

Link to comment
Share on other sites

pandos pu rotisa ti ginete stin karenta den exune idea an beni i oxi kala krasia

ade na dume mu fenete tha pao stin seat .ase pu stin seat mu ipane ta exartimata ta pernun apo tin volkswagen

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το cruise control ειναι ενα απο τα εξτρα τα οποια δεν ειχα ποτε στα υποψιν να εχω στο αμαξι μου,αλλα απο το Leon που το ειχε στανταρ,θα ειναι πλεον ενα εξτρα που θα το εχω παντα.

Ειναι απιστευτα βολικο ακομα και στο ''μικρο'' ταξιδι Κορινθο-Αθηνα.Οσο για την καταναλωση,ειναι η ελαχιστη που μπορει να πετυχεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις έχω στα χέρια μου ένα GOLF TSi 5d. Έχει ενσωματομένο Cruise Control το οποίο είναι αρκετά βολικό. Δυστυχώς δεν έχω βγει Εθνική ακόμα αλλά μέσα στον Ιούνιο που θα ανέβω Σαλόνικα θα γράψω. Πάντως μια χαρά φαίνεται να δουλέυει.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΨΙΛΟΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ + ΚΑΙ - .ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΦΡΕΝΟ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΜΕΤΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ.ΕΓΩ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤ. ΣΑΣΜΑΝ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑΥΡΟΠΟΔΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ!!!ΣΥΝ ΤΟΙΣ ΑΛΛΟΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.