Jump to content
scorpione

Cruise Control

Recommended Posts

μέσω e bay αλλά δεν ξέρω στα σίγουρα αν θα είναι το σωστό.


Αν μπορεις βαλε το λινκ η στειλε μου ενα πμ το λινκ να το δω κ γω..


Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Turn signal switch cruise control operation level fit golf mk5 ψάχνεις στο ,eBay

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μια σημαντικη βοηθεια αν ξερει καποιος κατι ας με πει
Το slip ring σε Golf 5 (εστω οτι μιλαμε για type 1), χωριζεται σε 2 part numbers το 1Κ0959653 και 1Κ0959653Α...
Με τι εχουνε να κανουνε οι διαφορες αυτες? Παιζει θεμα συμβατοτητας με τον εγκεφαλο τιμονιου αν ειναι midline ή highline?
Opoiος μπορει ας δωσει μια χειρα βοηθειας!!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου ξαναείπα πες πρώτα τι έχεις σκοπό να κάνεις με αυτά που ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα προσπαθησω να ειμαι κατατοπιστικος ετσι ωστε να μπορεσει να βρεθει μια καποια λυση
Εχω ενα VW Golf mk5 1.6 FSI BAG MY2004 SPORTLINE
Θελω να βαλω cruise control και τιμονι flat bottom apo GTI με πληκτρα.
Λογω χρονολογιας παμε αυτοματα σε type-γενια 1
Αρα εγκεφαλος τιμονιου και πληκτρα τιμονιου πρπ να ειναι γενιας 1
Ειχα τον εγκεφαλο τιμονιου 1K0953549A ο οποιος ειναι midline και type1 αρα υποστηριζε μεχρι και cruise control. Χρειαζομουν ομως ενα καλωδιο λογω του οτι ειναι μοντελο 2004 και δεν υπηρχε προεγκατεστημενο.
Για να βαλω και τα πληκτρα αγορασα εναν εγκεφαλο τιμονιου 1Κ0953549Β Highline kai γενια1. Αρα θεωρητικα επρεπε να ειμαι οκ.
Ωατοσο μετα την απαραιτητη κωδικοποιηση κατι παει στραβα καθως το αμαξι κορναρει μονιμα
Η ερωτηση μου ειναι αν κανει το σλιπ ρινκ που εχω (1Κ0959653) ή χρειαζεται αλλαγη με το 1Κ0959653Α

 

 

Edited by nikdev
Κάποτε θα έπρεπε να το γράψεις δεν χρειάζεται να μαντεύουμε :lol: Στο μετέφερα εδώ
Link to comment
Share on other sites

Οποιος το δει και γνωριζει ας μην διστασει να πει το οτιδηποτε γιατι το αμαξι ειναι λυμενο και ακρη δεν βγαζω

 

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και πιο πριν, διάβασε το θέμα έχει πληροφορίες.

 

Για να δουλέψει κάνε login στο 01

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν , nikdev said:

Ρίξε μια ματιά και πιο πριν, διάβασε το θέμα έχει πληροφορίες.

 

Για να δουλέψει κάνε login στο 01

Τι σημαινει login στο 01?

 

Link to comment
Share on other sites

κατ εμε ότι και να έβαζες δεν έπρεπε να κορνάρι Είσαι σίγουρος όρτι δεν μάγκωσες τίποτα στην τοποθέτηση του τιμονιού?
Αν και είχα διαβάσει ότι το δαχτυλίδι πρέπει να είναι συμβατό δεν του έδωσα ποτέ κάποια σημασία και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα σε 3 αυτοκίνητα που βάλαμε κουμπάκια στο τιμόνι και cruise control
 


 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η δικιά μου κωδικοποίηση για το τιμόνι

 

Address 16: Steering wheel        Labels: 1K0-953-549-MY8.lbl
   Part No SW: 1K0 953 549 AM    HW: 1K0 953 549 AM
   Component: J0527           036 0070  
   Coding: 0002042
   Shop #: WSC 00105 207 99999
   VCID: 7DFA7C025D99

   Part No: XXXXXXXXXXX
   Component: E0221           004 0030

No fault code found.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επανερχομαι στο θεμα μιας και μαλλον εχει λυθει οποτε θεωρω καθηκον να ενημερωσω τα μελη.
Το εγκεφαλακι των πληκτρων λειτουργει σαν διαμεσολαβητης για το ρευμα της κορνας. Με αλλα λογια τα πληκτρα και η κορνα μοιραζονται το ιδιο ρευματακι οποτε αν δεν κουμπωθει και αυτο δεν λειτουργει η κορνα με τη σωστη κωδικοποιηση μαλιστα.
Οποτε βλεποντας εγω οτι δεν λειτουργει, ελεγα φταιει η κωδικοποιηση οποτε δοκιμαζα εναλλακτικες.
Να ξερετε λοιπον οτι στα 1.6 fsi 2004 αν δεν κανετε σωστη κωδικοποιηση κορναρει μονο του συνεχομενα ή κορναρει για 4 δευτερολεπτα οταν ανοιγεις διακοπτη αναλογως της κωδικοποιησης...|
Ευχαριστω τα μελη π βοηθησαν δημοσια αλλα και με πμ!!1
Πλεον το αμαξι εχει cruise control και flat bottom τιμονι απο GTI με πληκτρα
 

Link to comment
Share on other sites

ψαχνοντας εγκεφαλο highline για να μπορεσω να ενεργοποιησω το δικο μου πολυλειτουργικο τιμονι,ενας εμπορος απο Θεσσαλονικη με ρωτησε αν θελω και την πλακετα που παει μαζι του.''ειναι η πλακετα κατω απο τον εγκεφαλο ''μου ειπε .εχει κανεις υποψην του ποια ειναι αυτη?και πως ελεγχω αν η αντιστοιχη δικη μου κανει?για να μην την αγορασω αδικα...ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους,

 

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει την κωδικοποίηση για ενεργοποίηση του Cruise Control και των κουμπιών του τριακτινου τιμονιού Golf GTI V σε Golf GT Sport του 2007 (MED 17.5) (1K0 953 549 BC steering wheel) και (03C 906 032 Q module)?

 

Ευχαριστώ πολύ,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.