Jump to content
scorpione

Cruise Control

Recommended Posts

Παιδια σημερα πηρα το αυτοκινητο απο τον Gratsia ειχα παει για να μου τοποθετησουν cruise control.Στοιχησε 177 ευρω εργασια και 95 το ανταλακτικο.Γνωμη μου ειναι πολυ καλο και ευχρηστο!

Link to comment
Share on other sites

επειδη με ενδιαφερει το cruise control μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για το εαν προκειται για τοποθετηση

του εργοστασιακού αξεσουαρ και εαν δεν επηρεαζει την εγγυηση της vw?(φανταζομαι οτι μιλαμε για golf v, ετσι?)

ο gratsias ειναι εξουσιοδοτημενος αντιπροσωπος vw?

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

επειδη με ενδιαφερει το cruise control μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για το εαν προκειται για τοποθετηση

του εργοστασιακού αξεσουαρ και εαν δεν επηρεαζει την εγγυηση της vw?(φανταζομαι οτι μιλαμε για golf v, ετσι?)

ο gratsias ειναι εξουσιοδοτημενος αντιπροσωπος vw?

ευχαριστω πολυ!

Ναι το εργοστασιακο ειναι,εχει εγγυηση 2 χρονια το γραφει και στην αποδειξη που σου δινουν.Για Golf v.Αρκει να του 2006-2007 πρεπει να το τσεκαρει με βαση τον αριθμο πλαισιου του αυτοκινητου.O Gratsias ειναι εξουσιοδοτημενος αντιπροσωπος.Ναι αναβει και το πρασινο λαμπακι οταν το ανοιγεις.Βασικα ειναι πολυ βολικο στην εθνικη για να κρατας σταθερη ταχυτητα.Επισης δοκιμασα και πολυ χαμηλες ταχυτητες και λειτουργει παντου(δηλ δεν υπαρχει lim).

Link to comment
Share on other sites

Μπαινει σε ολα ομως απο οτι μου ειπαν στον Gratsia,πιθανον σε παλαιοτερα να χρειαζεται και εγκεφαλο τιμονιου.Γι'αυτο πριν την τοποθετηση πρεπει να δουν τον αριθμο πλαισιου του αυτοκινητου.

Link to comment
Share on other sites

Μπαινει σε ολα ομως απο οτι μου ειπαν στον Gratsia,πιθανον σε παλαιοτερα να χρειαζεται και εγκεφαλο τιμονιου.Γι'αυτο πριν την τοποθετηση πρεπει να δουν τον αριθμο πλαισιου του αυτοκινητου.

Στανταρ μπαινει και στα παλια και δεν θελει εγκεφαλο.Το δικο μου ειναι 2004 εχω ηδη βαλει το διακοπτη και τωρα ειμαι για να βαλω ενα καλωδιο απο τον εγκεφαλο του τιμονιου ως τον εγκεφαλο της μηχανης.Απο το 2005 και μετα ειναι κομπλε.Θελει μονο τοποθετηση διακοπτη και μετα ενεργοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

Guest akoro
Στανταρ μπαινει και στα παλια και δεν θελει εγκεφαλο.Το δικο μου ειναι 2004 εχω ηδη βαλει το διακοπτη και τωρα ειμαι για να βαλω ενα καλωδιο απο τον εγκεφαλο του τιμονιου ως τον εγκεφαλο της μηχανης.Απο το 2005 και μετα ειναι κομπλε.Θελει μονο τοποθετηση διακοπτη και μετα ενεργοποιηση.

Εχω μοντέλο MY2007 πόσο θα κοστίσει διακόπτης και ενεργοποίηση μήπως ξέρεις;

Edited by akoro
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρωτησα σε 4 αντιπροσοπειες (2 Αθηνα 2 επαρχια).Μια στην Αθηνα μου ειπε δεν ξερει αν μπαινει.Μια στην επαρχια μου ειπε δεν μπαινει.Οι αλλες δυο που το αναλαμβανουν τωρα η μια που ειναι στην επαρχια μου ζητησε 200Ε για το ανταλακτικο και 100Ε τοποθετηση συνολο 300 rocket.gifrocket.gifrocket.gif και η αλλη στην Αθηνα μου ειπε 150Ε tongue.gif ολα μαζι.Το αμαχι ειναι golf v gt μοντελο 9/2006.Δεν χερω αν πρεπει να πω τα ονοματα αντιπροσοπειων :D

Edited by xontros gt
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη που δεν ηξερε αν μπαινει ειναι η Κarenta στο Πειραια.Αυτη που ειπε οτι δεν μπαινει ειναι ο Τεγουσης στη Βεροια.Αυτη που ζητησε 300Ε ειναι ο Ιωαννιδης στην Κοζανη και αυτος που ζητησε 150Ε ειναι ο Μπουρμας στην Αργυρουπολη.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του Μπούρμα νομίζω ότι είναι καλή. Στον ¶λιμο δεν είναι ο Μπούρμας (Αλίμου) ?

Ναι Αλιμου 89 ειναι.Εκει λεω να το βαλω εκτος αν βρω καπου καλυτερα που δεν νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Ο διακοπτης κανει γυρω στα 70-75 ευρω νομιζω.Τωρα την τοποθετηση και την ενεργοποιηση την χρεωνουν απο 120 ευρω και ανω.Μερικοι στα 120 ευρω βζουν και τον διακοπτη.Ψαξιμο θελει.Αν προλαβω την τοποθετηση θα την βαλω στα DIY.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως στην Πατρα...μου ειπαν 70 για το ανταλακτικο,και γυρω στα 80 η τοποθετηση...

αρα 150 ευρω συνολο....

Καλα δεν ειναι?

:lol:-_-:whistling:

Σε ποιον ρωτησες και σου ειπαν αυτες τις τιμες?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον ρωτησες και σου ειπαν αυτες τις τιμες?

Στην αντιπροσωπεια...(Delta car)

Καλα ειναι.Αν και η τοποθετηση δεν ειναι και κατι σπουδαιο για να το χρεωνουν τοσο...

Σιγουρα...αλλα ως γνωστον στην εργασια .....βγαζουν τα εξοδα τους και οχι μονο!!! ;):lol::lol:

Edited by opus
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγε κανένας να το βάλει στην Αλίμου γιατί σκέφτομαι και γω να κλεισω ραντεβού

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ θέλω να βάλω, δε γίνεται να πάρουμε το ανταλλακτικό και να το βάλουμε μόνοι μας? Και να το ενεργοποιήσει κάποιος με VAG COM?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηρα το αυτοκινητο απο τον Gratsia ειχα παει για να μου τοποθετησουν cruise control.Στοιχησε 177 ευρω εργασια και 95 το ανταλακτικο.Γνωμη μου ειναι πολυ καλο και ευχρηστο!

Πολλα παρα πολλα.....60 κάνει το ανταλλακτικο...

Επειδή κι εγώ θέλω να βάλω, δε γίνεται να πάρουμε το ανταλλακτικό και να το βάλουμε μόνοι μας? Και να το ενεργοποιήσει κάποιος με VAG COM?

Γίνεται, είναι λίγο μανίκι η εργασία , αλλα γίνεται...

Πάντως σε πιάνει κάτι οταν βλέπεις το αμάξι σου έτσι...

06092007167.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.