Jump to content
scorpione

Cruise Control

Recommended Posts

Σωστός DIS. Ξέρεις πόσες βίδες μου έχουν περρισέψει? tongue.gif Πλάκα κάνω!

Γιώργο (towface) το ανταλλακτικό έχει 60¤ όπως είπαν και παραπάνω. Τα υπόλοιπα είναι η εργασία. Αν τα πλήρωνες κι εσύ κανονικά, θα είχες πληρώσει πολύ περισσότερα! Ναι, δεν ήμουν μόνος. Είχα και "βοηθό". :)

Link to comment
Share on other sites

to thema einai oti stin antiprosopia tis vw ta plironeis pio akriva.den mporw na katalavw gia mia ergasia 5 lepton na plirwsw 50 euro parapano.kai min ksexnas oti antiprosopia me antiprosopia diaferei(gia idia eteria milame)px i antiprosopia stin tade perioxi mporei na su xrewsei kai tin dithen ergasia.einai analogos pou tha peseis.pantos kai sto diko mou club 200 euro den exoun zitisi.sinithos mexri 150 to pio akrivo.apla to thema einai oti mas pianoun olous malakes kai se oles tis etairies kai kati prepei na kanoume gi ayto

Link to comment
Share on other sites

@DIS Όσα αυτοκίνητα έχουμε λύσει, είμαστε μαζί. Τελειώνουμε πιο γρήγορα. Δε μπερδευόμαστε καθόλου.

@twoface Δεν είναι εργασία 5 λεπτών. Πρέπει να βγει το τιμόνι για να αλλαχτεί ο διακόπτης. Δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγε κανένας πρόσφατα για τοποθέτηση στην Αλίμου ?

Να μας δώσει και πληροφορίες και τιμη (σίγουρα) :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Thorpedo

τελικα υπαρχει καποια αντιπροσωπεια στη θεσσαλονικη που να κανει τη δουλεια?

(με τη σημειωση οτι πανω απο 170-180 ευρω συνολικα δεν δινω και δεν αξιζει να δωσω)

Link to comment
Share on other sites

τελικα υπαρχει καποια αντιπροσωπεια στη θεσσαλονικη που να κανει τη δουλεια?

(με τη σημειωση οτι πανω απο 170-180 ευρω συνολικα δεν δινω και δεν αξιζει να δωσω)

ειχα ρωτησει στην ΕΤΕΑ πριν κανα μηνα και μου ειχαν πει τελικη τιμη 175 ευρω( περιπου 75 ευρω το ανταλλακτικο).

μιλαω παντα για golf v tsi sportline 2007.

ωστοσο, ακομη το σκεφτομαι..... :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster

Παιδιά, καλό το Cruise Control, αλλά χρήσιμο μόνο σε μεγάλα ταξίδια σε ανοιχτούς δρόμους… Επίσης, είμαι σίγουρος ότι είναι πολύ πιο βολικό αν κάποιος το συνδυάζει με αυτόματο κιβώτιο. Η τιμή κοντά στα 175 είναι κοντά στα λεφτά που ζητάνε για εργοστασιακή τοποθέτηση, οπότε δεν μπορείς να πεις ότι είναι κακή. Απλά τελικά προσωπικά το χρησιμοποιώ ελάχιστα (π.χ. στον περιφερειακό Θεσσαλονίκης δεν γίνεται χωρίς να επέμβεις!) και δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει τον κόπο και το χρήμα. Όσοι κάνουν συχνά ταξίδια, ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Thorpedo
ειχα ρωτησει στην ΕΤΕΑ πριν κανα μηνα και μου ειχαν πει τελικη τιμη 175 ευρω( περιπου 75 ευρω το ανταλλακτικο).

μιλαω παντα για golf v tsi sportline 2007.

ωστοσο, ακομη το σκεφτομαι..... :lol:

ναι τους πηρα σημερα τηλεφωνο και μου ειπαν τα ιδια με αυτα που λες. εκλεισα ραντεβου και θα το κανω. ειναι καλη τιμη και το cruise control ειναι χρησιμο (μονο σε Εγνατια και Αθηνων-Θεσσαλονικης βεβαια..).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που πήρα στην αντιπροσωπεία στην Αλίμου , μου είπε 150Ε αν έχω πολύλειτουργικό τιμόνι και

260Ε αν δεν έχω.

Δεν έχω τέτοιο τιμόνι 99% αφού δεν έχω χειριστήρια με κουμπακια για το ηχοσύστημα.

Κανείς με απλό τιμόνι που να το εγκατέστησε ?

Link to comment
Share on other sites

να τους πεις να πάνε να g*** γιατί θέλει να αλλάξει 1 ψηφίο στη κωδικοποίηση extra 110ευρώ?θα κουραστεί?τσέκαρε λίγο το tutorial m k βάλτους το στα μούτρα...

Κλεφτες....

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω ρε παιδια......

:D

Θέλω να το βάλω αλλά όχι και να με κλέψουν...

Link to comment
Share on other sites

Κάνω συχνά ταξίδια κάθε βδομάδα και χρησιμεύει βλέπεις... :rolleyes:

Ρώτησα και στη Λαμία , μου είπε 75Ε το ανταλλακτικό. Για εργασία θα μπει στο σύστημα και θα μου πεί.... (έτσι ακριβώς μου είπε) :D:wub:

Δεν έχουν ξαναπεράσει λέει... :lol:

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που να ενδιαφέρεται να περάσει cruise control ?

Link to comment
Share on other sites

Την άλλη βδομάδα θα το περάσω μάλλον και θα σας πω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το περασα μόνος μου τελικά!

Έβαλα το παλιό εγκεφαλάκι και τώρα είναι όλα ΟΚ ! :)B)

Από βδομάδα θα περαστεί η κωδικοποίηση για το cruise control και θα είμαστε εντάξει.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

δεν μπόρεσα να ασχοληθω και πολύ λόγω χρονου,

Με την αντιπροσωπεια δεν γινεται να βγαλω ακρη! (αναμενόμενο!) για να πάρω νεο εγκέφαλο θέλουν 150 Ε

βρηκα κοντρολερακι απο το ebay 45 E (1K0 953 549 Α)

ειναι σιγουρο ότι κάνει αυτο το controller αλλα δεν ξέρω εαν θα κάνει για το δικό μου ( επειδη το controller θα ειναι "παλιό" και ολα τα άλλα που θα κουμπώσουν πάνω του καινουργια) γι'αυτο το σκέφτομαι να το πάρω ή οχι

Edited by k.pil
Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει και ένα καινούργιο που είχα πάρει με το cruise control αλλά ήθελε να ρυθμίσω όλες τις λειτουργίες του τιμονιού ξανά και

έβαλα τον παλιό πάνω ξανά γιατί βαριόμουν και θα κάνω μόνο την κωδικοποίηση για το cruise control.

Καινούργιος είναι ο άλλος μην παραξενεύεστε

Link to comment
Share on other sites

HELP

Εχει κανείς εγκαταστήσει Cruise Control σε TSi και να έχει κάνει την ρύθμιση με VAG-COM ?

Παρακαλώ κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη μια και το DIY στα How' to δεν έπαιξε στο TSi μου.

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

HELP

Εχει κανείς εγκαταστήσει Cruise Control σε TSi και να έχει κάνει την ρύθμιση με VAG-COM ?

Παρακαλώ κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη μια και το DIY στα How' to δεν έπαιξε στο TSi μου.

Κώστας

΄

Τελικά το Cruise Control έπαιξε με διαφορετική κωδικοποίηση στο VAG-COM.

Προσοχή λοιπόν στα GT/TSi τα οποία δεν ακολουθούν την κωδικοποίηση των GTi/FSI.

Ευχαριστώ θερμά τους φίλους k.pil & DIS που έδειξαν ενδιαφέρον.

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.