Jump to content
scorpione

Cruise Control

Recommended Posts

το να ρυθμισεις το κοντρολερακι ειναι το μονο ευκολο..

τον κωδικο μόνο που θα βάλεις για το cruise Ολο και όχι μόνο το ψηφίο και ΟΚ!

ΑΝ έχεις καλώδιο ναι αν όχι δεν είναι εύκολο.

Τελικά παιδιά θέλει προσοχή δεν είναι όλα τα cruise contol ίδια. Για GT/TSI είναι διαφορετικά στο software μέρος.

Επίσης παίζει ρόλο και η οθόνη. Αν είναι mfd μπαίνει κατευθείαν. Αλλιώς θέλει και αλλαγή στο εγκεφαλάκι τιμονιού.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ έχεις καλώδιο ναι αν όχι δεν είναι εύκολο.

Τελικά παιδιά θέλει προσοχή δεν είναι όλα τα cruise contol ίδια. Για GT/TSI είναι διαφορετικά στο software μέρος.

Επίσης παίζει ρόλο και η οθόνη. Αν είναι mfd μπαίνει κατευθείαν. Αλλιώς θέλει και αλλαγή στο εγκεφαλάκι τιμονιού.

Παιδιά έχει κανείς εδω μέσα golf με agu να έχει C.C. ?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ειπαν (επιτελους,μετα απο πολλες ερωτησεις γιατι δεν ηξεραν να μου πουν αν θα χρειαστω και εγκεφαλακι τιμονιου) τιμες για το ανταλλακτικο και για εργασια.70 ευρω για το διακοπτη και περιπου 60-70 εργασια.Πιστευω οτι ειναι καλα!!!Μηπως μπορει να μου πει καποιος την κωδικοποιηση για TSI 140 με μικρη MFD?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ειπαν (επιτελους,μετα απο πολλες ερωτησεις γιατι δεν ηξεραν να μου πουν αν θα χρειαστω και εγκεφαλακι τιμονιου) τιμες για το ανταλλακτικο και για εργασια.70 ευρω για το διακοπτη και περιπου 60-70 εργασια.Πιστευω οτι ειναι καλα!!!Μηπως μπορει να μου πει καποιος την κωδικοποιηση για TSI 140 με μικρη MFD?

Εγω το έβαλα μόνος μου στο TSI μου. Να και οι κωδικοί που ζητάς :

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=210388

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=210565

Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεία θα το βαλω,αλλα επειδη δεν τους εχω καθολου εμπιστοσυνη θελω να εχω και την κωδικοποιηση μαζι μου σε περιπτωση που δεν τα καταφερνουν.Θα το εβαζα μονος μου αλλα δεν εχω το καλωδιο για να κανω την κωδικοποιηση.Λεω να κραταω και τις οδηγιες για το πως μπαινει ο διακοπτης,ποτε δεν ξερεις!!!Χανια,τι να πεις!!!Υπαρχει περιπτωση να χρειαστει καλωδιωση απο το εγκεφαλακι του τιμονιου μεχρι τον εγκεφαλο του αυτοκινητου?Ο κωδικος του ειναι 1Κ0953549BC.Ευχαριστω πολυ παντως για το ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεία θα το βαλω,αλλα επειδη δεν τους εχω καθολου εμπιστοσυνη θελω να εχω και την κωδικοποιηση μαζι μου σε περιπτωση που δεν τα καταφερνουν.Θα το εβαζα μονος μου αλλα δεν εχω το καλωδιο για να κανω την κωδικοποιηση.Λεω να κραταω και τις οδηγιες για το πως μπαινει ο διακοπτης,ποτε δεν ξερεις!!!Χανια,τι να πεις!!!Υπαρχει περιπτωση να χρειαστει καλωδιωση απο το εγκεφαλακι του τιμονιου μεχρι τον εγκεφαλο του αυτοκινητου?Ο κωδικος του ειναι 1Κ0953549BC.Ευχαριστω πολυ παντως για το ενδιαφερον.

Κρύβε λόγια................

:lol::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λες ε???Να μην μου δινουν αφορμες για συζητηση!!!!Γιατι δεν λεω τιποτα για την KARENTA στο Ηρακλειο???Μηπως κανουν κατι καλυτερα???Ξερεις εσυ!!!!!! tongue.gif:lol:

Ποτε θα τα πουμε απο κοντα? :lol:

Edited by geohania
Link to comment
Share on other sites

Από τον εγκέφαλο στον εγκέφαλο του τιμονιού η καλωδίωση υπάρχει.

Για το BC δεν είμαι σίγουρος. Φοβάμαι ότι δεν κάνει. Πρέπει να είναι lowline. Έχει αντικατασταθεί από το ΑΚ. Ρώτησε τον σύμβουλο service για να μην βρεθείτε προ εκπλήξεων.

Και που θα τον ρωτήσει φίλε DIS.....

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειναι καινουργιο (σχετικα) δεν θα επρεπε να εχει φυσιολογικα την καλωδιωση ετοιμη?Καπου μεσα στο forum ειχα διαβασει οτι σε μοντελα μετα το 2005 υπαρχει και χρειαζεται μονο διακοπτης και προγρμματισμος.Ρωτησα και στην αντιπροσωπεια και μου ειπαν οτι θα πρεπει να το ανοιξουν για να δουν και να μου πουν στα σιγουρα.Ο κωδικος μονο δεν τους εφτανε!!!Υπαρχει περιπτωσει το εγκεφαλακι να ειναι τοσο παλιο και να μου εκατσε εμενα?Μπορουμε να το δουμε πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

Από τον εγκέφαλο στον εγκέφαλο του τιμονιού η καλωδίωση υπάρχει.

Για το BC δεν είμαι σίγουρος. Φοβάμαι ότι δεν κάνει. Πρέπει να είναι lowline. Έχει αντικατασταθεί από το ΑΚ. Ρώτησε τον σύμβουλο service για να μην βρεθείτε προ εκπλήξεων.

Και εγλω τον ίδιο εγκέφαλο τιμονιού έχω (BC) και το Cruise Control έπαιξε μια χαρά.

Για το εαν είναι highline ή lowline με ενδιαφέρει και εμένα (πάρα πολύ θα έλεγα) .

Δημήτρη SOS.

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Για μια στιγμη με αγχωσατε αλλα ΟΚ!!!!Απλα θελω να ξερω μην πανε να μου πουλησουν καινουργιο εγκεφαλακι και δεν ξερω τι μου γινεται!!!Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας...DIS να σε ρωτησω κατι,το φωτισμο στα ποδια, που βλεπω στη photo σου, τον ειχε απο την αρχη η τον εβαλες αργοτερα?

Link to comment
Share on other sites

αμα σου παιζει το cruise τοτε ειναι highline κωστα!

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε k.pil.

Τις ημέρες αυτές βάζω χειριστήρια στο τιμόνι και όπως ξέρεις μόνο το Highline υποστηρίζει MFD/CC/MFSW

Η βελτίωση αυτή (MFSW) σταμάτησε στο τελευταίο στάδιο διότι κάηκε το καλώδιο VAGCOM και μου μένει μόνο η κωδικοποίηση.

Μένει κανείς Βριλήσια, να έχει το καλώδιο και 10λεπτά χρόνο να τελειώνω????

Thanks

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! χαιρομαι που σας γνωριζω ολους σιγα σιγα μεσω του Forum ειμαι 19 χρονων εχω ενα Golf Tsi 140 εχω κανει 30000(πονανε τα 310e του service για αυτο το λεωtongue.gif) και καιγομαι και για Cruise Control και για τον φωτισμο στα ποδια! Μενω αθηνα και σπουδαζω πατρα... εχετε να μου προτινεται τι να κανω τελικα με το cruise Control αλλα και με τον φωτισμο με ενα Pm για να μην ειμαι Off topic

Ευχαριστω!

συντομα θα αλλαξω και μασκα Gti και

πισω προφυλακτηρα τον οποιο θα βαξω! θα σας δειξω στην συνεχεια!

Edited by kostakisSs
Link to comment
Share on other sites

Την Τριτη μπηκε το Cruise Control,με λιγα προβληματακια στην κωδικοποιηση στην αρχη αλλα ολα ΟΚ!!!Ειναι φοβερο απλα περιμενα να το δοκιμασω μερικες μερες και μετα να σας το "ανακοινωσω".Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.

Και τωρα για κατι αλλο: Μπαινει Cruise Control σε Polo του 2002 (αυτο με τα δυο στρογγυλα φαναρια μπροστα);Τωρα θελει και το Boss απο τη δουλεια!!!!

Edited by geohania
Link to comment
Share on other sites

Την κωδικοποιηση μπορει να στην κανει η αντιπροσωποια και αν ναι με ποσα λεφτα γιατι ρωτησα και το ανταλακτικο κανει 70 Ε

Link to comment
Share on other sites

Την κωδικοποιηση μπορει να στην κανει η αντιπροσωποια και αν ναι με ποσα λεφτα γιατι ρωτησα και το ανταλακτικο κανει 70 Ε

και βεβαια στην κανει η αντιπροσωπεια.....Οταν στο τοποθετησει ειναι υποχρεωμενοι...

Τωρα αν το βαλεις μονος σου και πας μονο για την κωδικοποιηση τοτε ειναι στην διακριτικη ευχέρεια καθε dealer αν θα σου την χρεωσει... ;)

Link to comment
Share on other sites

60E η κάθε κωδικοποίηση χρεώνεται thumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gif

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

παιδια τη βοηθεια σας με εχει φαει ο πατερας μου να βαλει Cruise Control στο passat 07 εχω παρει 10 τηλ σε αντιπροσωπίες Αθηνα κ ο καθενας λεει αλλη τιμη ανταλακτικα κ εργασια καποιος που να το εχει βαλει οικονομικα υπαρχει να μου πει που να παω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια τη βοηθεια σας με εχει φαει ο πατερας μου να βαλει Cruise Control στο passat 07 εχω παρει 10 τηλ σε αντιπροσωπίες Αθηνα κ ο καθενας λεει αλλη τιμη ανταλακτικα κ εργασια καποιος που να το εχει βαλει οικονομικα υπαρχει να μου πει που να παω?

Παιδια κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορετική τιμή ίσως οφείλεται στο ότι υπάρχει "απλό" και αυτόματο cruise control για το Passat. Πάρε το ανταλλακτικό απο την αντιπροσωπεία με την χαμηλότερη τιμή και τοποθέτησέ το σε εξωτερικό συνεργείο. Την περίπτωση να το βάλεις μόνος σου τη αποκλείεις ? Αντιπροσωπεία με εξαιρετικά χαμηλότερη τιμή εργασίας δε θα βρείς.

Κοιτα βασικα στο ανταλακτικο δεν εχω σχεδον καμια διαφορα στην τιμη λογο του οτι ξερω ακριβως ποιο ειναι (αυτοματο) τεράστιες διαφορες στην εργασια βρίσκω.Δεν αποκλειω την τοποθετηση απο εμενα γιατι το κατεχω το θεμα αλλα δυστηχως λογο δουλειας δεν εχω σχεδον καθολου χρονο ουτε για να τα πλύνω tongue.gif .

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε κάποιο καλό ηλεκτρολόγο της πόλης σου.

:excl::excl::excl::lol::lol::lol::lol: Τωρα μαλιστα πραγματικα αυτο ειναι ανεκδοτο εδω δεν υπαρχει κατι τετοιο ουτε για λαμπες δεν κανουν ειμαι στον χωρο του αυτοκινητου κ πραγματικα σου μιλάω μην σου τυχει ποτε στον δρομο να χρειαστείς ηλεκτρολο στο υψος της Θηβας απλα εσκαψες τον λακο του αυτοκινητου σου.

Κ για να σου δωσω να καταλαβεις ειναι ολοι κ ολοι τρεις κ κανενας δεν εχει vac οπως επισης κ η εδω αντιπροσωπία (τροπος του λεγειν μεταπωλητης ειναι) δεν το αναλαμβανει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.