Jump to content
Guest bananas

Θέλω 17αρια!

Recommended Posts

Ακριβως GolfRS. Να συγχωνευτεί γιατι?

anyway, το θέμα ειναι οτι το σκέφτομαι πολυ σοβαρα κ θα θελα να μου πει καποιος ποσο κοστολογουνται καινουργιες γιατι καινουργιες θα τις πάρω στην ουσια. Οσο για το λάστιχο τι μάρκα προτείνετε(225/ 45)?? Θα μου κόψει πολύ απο τελική, καταναλωση κ τα συναφή ?? η θα ειναι μικρή αποκλιση??

Αν δεν τις παρω στην βδομαδα θα σας πω απο που να τις προμηθευτείτε. Παντως δεν εχει σχεση με Αθηνα-Θεσσαλονικη. Οποτε οσοι ειστε απο κει λίγο δυσκολο εκτος και αν ερθετε απο δω.

και ναι μαρεσουν παρα πολύ!!! δεν εχει σχέση με ακτινωτες, ειναι κατι ξεχωριστό. κ οχι δεν θελω να το κανω gti look ( ο απολυτος 'καγκουρας'), αλλιως βαζω κ ολα τα υπολοιπα(μασκες, δαγκανες, εξατμιση κλπ).απλα μαρεσουν το βρισκω καλη ευκαιρια κ λεω να τις "χτυπησω". ΑΞΙΖΕΙ?

Πάντως άν το αποφασίσεις αργότερα, δύσκολα θα τις βρείς, αφού λόγω της μεγάλης ζήτησης του Golf Gti υπάρχει μεγάλη έλλειψη σαν "ανταλλακτικό".

¶σε την τιμή.....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως άν το αποφασίσεις αργότερα, δύσκολα θα τις βρείς, αφού λόγω της μεγάλης ζήτησης του Golf Gti υπάρχει μεγάλη έλλειψη σαν "ανταλλακτικό".

¶σε την τιμή.....

σιγουρα θα δυσκολευτει να βρει αργοτερα αλλα να ψαχτει σε κανενα ζαντολαστιχαδικο θα βρει ελαφρως μεταχειρισμενες η και απατητες που τις εκαναν ανταλλαγη κατοχοι gti...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν θα μπορέσω να πάρω τις ζάντες λόγω οικονομικού.Θα κρατήσω τα λάστιχα μεχρι κ το Φθινοπωρο οσο μπορω κ μετα θα ταλλάξω ολα. :blink: οποιος ενδιαφέρεται για την αγορά το μονο που εχει να κάνει ειναι να πάει στην αντιπροσωπεία στον Δεμερλιώτη. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Απο όσο ξέρω 400++ κάνει η ΜΙΑ.

Οπότε κάνε τον υπολογισμό....

Σημερα πηγα στον Ευαγγελου στην Καλογρεζα..Εχει τις ζαντες του Gti τις 18αρες στα 1000 ευρω...!!! Τον ρωτησα πως γινεται αυτο τη στιγμη που ο Παζαροπουλος της δινει 1750 και κατι ψιλα..Μηπως ειναι ρεπλικα?? Και τι μου ειπε..Ειναι ακριβως οι ιδιες , απο το ιδιο εργοστασιο της παιρνουμε, απλα ο Παζ τις παιρνει σε μπλε κουτι και μεις σε ασπρο..!!! Δεν ξερω τι να πιστεψω...Αλλα μπορει και να εχει δικιο..Εσεις τι γνωμη εχετε?? :D

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στον Ευαγγελου στην Καλογρεζα..Εχει τις ζαντες του Gti τις 18αρες στα 1000 ευρω...!!! Τον ρωτησα πως γινεται αυτο τη στιγμη που ο Παζαροπουλος της δινει 1750 και κατι ψιλα..Μηπως ειναι ρεπλικα?? Και τι μου ειπε..Ειναι ακριβως οι ιδιες , απο το ιδιο εργοστασιο της παιρνουμε, απλα ο Παζ τις παιρνει σε μπλε κουτι και μεις σε ασπρο..!!! Δεν ξερω τι να πιστεψω...Αλλα μπορει και να εχει δικιο..Εσεις τι γνωμη εχετε?? :D

Δέν υπάρχει περίπτωση να είναι original....

Οι ζάντες του Gti είναι BBS και ο μόνος τρόπος να τις πάρεις είναι μέσω αντιπροσωπείας, με παραγγελία, και άγνωστο χρόνο παράδωσης, απλά (όπως είπα ήδη) γιατί υπάρχει "έλλειψη" καθώς δέν προλαβαίνουν να βγάζουν τα Gti..

Περίπου ίδια "ρέπλικα" έχει βγάλει η Ronal αλλά βεβαια δέν έχει καμία σχέση καθώς η τεχνολογία αυτής της ζάντας "BBS Air Inside Technology" είναι copyright της BBS.

Δές εδώ

Link to comment
Share on other sites

Οπως ακριβως τα λεει ο RS...Μην τις αγορασεις...θα εχεις μια μοσχοπουλημενη ρεπλικα, και ειναι κριμα να στην πουλησουν για Original...Ακου εκει αυτος σε μπλε κουτι, εμεις σε ασπρο...Ελεος...αντιμετωπιση στον πελατη ειναι αυτη...

Link to comment
Share on other sites

Οπως ακριβως τα λεει ο RS...Μην τις αγορασεις...θα εχεις μια μοσχοπουλημενη ρεπλικα, και ειναι κριμα να στην πουλησουν για Original...Ακου εκει αυτος σε μπλε κουτι, εμεις σε ασπρο...Ελεος...αντιμετωπιση στον πελατη ειναι αυτη...

Ok ευχαριστω παιδια! Και γω τρελαθηκα και κατι δε μου αρεσε στη γενικοτερη συμπεριφορα τους...Με τετοια μυαλα που κουβαλουν ορισμενοι θα βαλουν λουκετο πολυ πιο νωρις απο το αναμενομενα στα..μαγαζακια τους..Ειναι που ειναι η εποχη μας δυσκολη αν δεν ειναι καποιος και σωστος ανθρωπος πανω απ ολα θα πεινασει πολυ γρηγορα..Sorry αλλα τα εχω παρει γιατι καποιοι εκμεταλλευονται την αγαπη μας για τα αυτοκινητα..Ευτυχως εδω μεσα η ανταλλαγη των γνωσεων και αποψεων μας οσο ακραια και αν γινεται μερικες φορες, μας προφυλασσει ολους απο κακοτοπιες...! ( ελα ντε... ασπρο κουτι..) tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

..Sorry αλλα τα εχω παρει γιατι καποιοι εκμεταλλευονται την αγαπη μας για τα αυτοκινητα..

Με αυτο τα ειπες ολα...Η μαλλον σχεδον ολα, γιατι εκμεταλλευονται και κατι αλλο...Πατανε στην αμορφωσια και την φυση του Ελληνα που χωνεται μες στα ολα, και αντι να ψαξει καλα κατι, παει και αγοραζει απο το πρωτο μαγαζι που βρισκει...

Μακαρι να ειχαν ανακαλυψει ολοι το Ιντερνετ, θα τους βοηθουσε πολυ να ανοιξουν τα ματια τους, και να ανοιξει και η αγορα...

Τεσπα, ξεφυγαμε...back to 17αρια.

ΥΓ: Εγω πουλαω ακομα παιδες τα ζαντολαστιχα του GT εχουν κανει 10 χλμ max με SportContact II

Link to comment
Share on other sites

Και αφου την έχω δει την ζάντα....Είναι ρεπλίκα , αλλα και απο της κακες.....Καταρχήν η real thing εχεi polished-brushed aluminium στο εξω και γκρί εσωτερικό....

Αλλα και αυτο...

καμία σχέση καθώς η τεχνολογία αυτής της ζάντας "BBS Air Inside Technology" είναι copyright της BBS.
Του ευαγέλου είναι όλη ασημί σαν τις 17αρες.........Οποτε τα συμπεράσματα δικά σας....
Μακαρι να ειχαν ανακαλυψει ολοι το Ιντερνετ, θα τους βοηθουσε πολυ να ανοιξουν τα ματια τους, και να ανοιξει και η αγορα...

Μακάρι...Θα είμασταν πολυ μα πολυ καλύτερα τώρα.....

Aλλα κατι ξέρεις εσυ....G.....dy (xaxaxaxa)

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να τις βρεις σε μεταχειρισμενες παρα να βαλεις τις ρεπλικες γιατι και στα λεφτα δεν εχουν πολυ μεγαλη διαφορα αν αναλογιστεις την ποιοτητα της BBS.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις μια 17'' 5ακτινη με λαστιχα (ας πουμε την momo fighter) ποσο παει περιπου??? :)

Link to comment
Share on other sites

6-7 οι ζαντες..αν πας για καλη μπορει να φτασει μεχρι και 1000 αλλα δεν αξιζει..

τωρα για λαστιχα αν θελεις καλα λαστιχα 6-7 παιζουν κι αυτα..

για 17ρια μιλαω παντα..

Οποτε να υπολογιζω κανα 1400 ευρούλια!!!

Τοτε δεν με συμφερει να παρω το trendline!!

To sportline εχει 2000 ευρώ παραπανω με ζαντες (16αρες) αλλα απο εκει και περα σου δινει παπαδες!!!! :):o

Εσεις ρε παιδια τι λετε??? Συμφέρει??

Link to comment
Share on other sites

ναι στο ενα παιρνεις 16ρια και πλουσιο εξοπλισμο,τις οποιες αν σκεφτεις να πουλησεις πανω απο 400 δε νομιζω να πιασεις.

αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα παντως παρε το σπορτλινε..

Link to comment
Share on other sites

Guest Πανος_grc

αν θέλετε πάντως ξέρω ένα μαγαζί όπου παίζουν κάτι προσφορούλες..

ενδεικτικά 17" autostrata 4χ100 σε πολύ όμορφο σχέδιο (7 διπλές ακτίνες και πατούρα) μαζί με 205/40 17" p-zero nero στα 1200 euro...

εχει και άλλες οπότε αν θέλει κάποιος να του στείλω με πμ τη διεύθυνση...

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
ναι στο ενα παιρνεις 16ρια και πλουσιο εξοπλισμο,τις οποιες αν σκεφτεις να πουλησεις πανω απο 400 δε νομιζω να πιασεις.

αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα παντως παρε το σπορτλινε..

Μπορεί επίσης να δώσει 480 ευρώ παραπάνω στο Sportline και να το πάρει με εργοστασιακές 17άρες (όπως έκανα εγώ.. :) )

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί επίσης να δώσει 480 ευρώ παραπάνω στο Sportline και να το πάρει με εργοστασιακές 17άρες (όπως έκανα εγώ.. :D )

Παιζει 17αρα 5ακτινη?!! Γιατι μονο 5ακτινη σκεφτομαι, δεν μου αρεσει τιποτα αλλο!!!

Σαν την φωτο που εχω επισυναψει θα βρω κατι σε εργοστασιακο 17''???

post-4725-1159870896_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιζει 17αρα 5ακτινη?!! Γιατι μονο 5ακτινη σκεφτομαι, δεν μου αρεσει τιποτα αλλο!!!

Σαν την φωτο που εχω επισυναψει θα βρω κατι σε εργοστασιακο 17''???

Αυτή στη φώτο είναι η εργοστασιακή ζάντα 17" "Zandvoort"
Link to comment
Share on other sites

Αυτή στη φώτο είναι η εργοστασιακή ζάντα 17" "Zandvoort"

Ξερουμε ποσο κοστιζει αυτη η ζαντα εαν μπει στο trendline σαν εξτρα και ποσο στο sportline εαν πληρωσεις την διαφορα??? :D

Link to comment
Share on other sites

Guest CLSFox
Ξερουμε ποσο κοστιζει αυτη η ζαντα εαν μπει στο trendline σαν εξτρα και ποσο στο sportline εαν πληρωσεις την διαφορα??? :D

Αυτή είναι η ζάντα που φοράω...

Είναι η εργοστασιακή Zandvoort όπως είπαν και τα παιδιά και για να τη βάλεις σαν extra στο sportline ήθελε 480 ευρώ.

Για το trendline δεν ξέρω να σε βοηθήσω.

Παρεπιπτόντως έχουμε το ίδιο γούστο στις ζάντες.. B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.