Jump to content
soto

Τοποθέτηση θολόμπαρας...

Recommended Posts

Εγω εχω βαλει και λεει πααααρααα πολυ !!!!! ποιος λεει αλλωστε οχι σε εξτρα κρατημα????

Αν τρακαρεις ειναι το λιγοτερο που θα σκεφτεις!!! εξαλου την βαζεις για να μην φυγεις απο τον δρομο και τρακαρεις tongue.gif

Για αυτο go for it, και φυσικα αλουμινιου!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και τα STOP και ακομα περισσοτερο οι προτεραιοτητες απο δεξια που ο κοσμος δεν τα γνωριζει, για αυτο θα σου ελεγα να μην βαλεις.

Βεβαια, αν το χωνεις σαν τον Στελιο, παω πασο! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Βασικά καλύτερα να αλλάξεις αναρτήσεις, και γενικώς να φτιάξεις το στήσιμο εκεί που χρειάζεται πιο πολύ, και άσε για τέλος την μπάρα θόλων! Γιατί μετά θα θέλεις να βάλεις και σε άλλα σημεία μπάρες για να σε καλύπτει πλήρως!

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Βασικά επειδή εχω αλλάξει ανάρτηση για αυτό σκέφτομαι παρακάτω.....

@twin: Andrew τι μάρκα έχεις βάλει και που??? θυμισέ μου next time να του ρίξω μια ματιά tongue.gif

@golfrs: τι πρέπει να αλλάξω επίσης??? και γιατί???

ευχαριστώ για τα tips όλους........ :angry:

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

δεν ειναι μεγαλο το κοστος περιπου στα 80-100 ευρω

κατερινα παρε διαιρουμενη αν γινει τρακαρισμα αυτο σπαει στη μεση κ δεν σου παιρνει μηχανη

απλα φαντασου οτι αν σε βρουνε απο το πλαι κ βρει θολο απο τη μεταφορα του κραδασμου θα βρει κ ο αλλος θολος αλλα σιγα

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Thanks guyzzzz, ss πολυ σωστή σκέψη....... :cry:

@golfrs θα κοιτάξω σε sparco να δω τι πέζει αλουμινίου & διαιρούμενη....... :cry:

Link to comment
Share on other sites

γιατί τρελένεστε τόσο με το θέμα τρακάρισμα; Αν το αυτοκίνητο χτυπήσει στο φτερό με πολλά τότε το σασσί θα πάρει παντού είτε αυτό είναι από την θολόμπαρα είτε από την γέφυρα που ενώνει τα ράμφη πιο χαμήλα.

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
γιατί τρελένεστε τόσο με το θέμα τρακάρισμα; Αν το αυτοκίνητο χτυπήσει στο φτερό με πολλά τότε το σασσί θα πάρει παντού είτε αυτό είναι από την θολόμπαρα είτε από την γέφυρα που ενώνει τα ράμφη πιο χαμήλα.

Aπλά θέλω να ξέρω τι γίνεται αν τρακάρεις με θολόμπάρα......

Link to comment
Share on other sites

δεν θα γινει τπτ αν τρακαρεις με θολομπαρα.

αν τρακαρεις με νταλικα να σου πουμε τι γινετε :D:thumbsup::lol::lol:

(κουφια η ωρα δαγγωνω τη γλωσσα μου κουνιεμαι απο τη θεση μου)

Edited by NforN_xronis
Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
δεν θα γινει τπτ αν τρακαρεις με θολομπαρα.

αν τρακαρεις με νταλικα να σου πουμε τι γινετε :lol: :lol: :blink::blink:

(κουφια η ωρα δαγγωνω τη γλωσσα μου κουνιεμαι απο τη θεση μου)

Χρόνη έχω τρακάρει με μπετονιέρα πριν 3 χρόνια οπότε ξέρω πάνω κάτω..... ο μ@@@κας δεν με είδε που έβγαινα απο το φανάρι με πράσινο και με έσερνε μαζί του στην Μεσογείων κανά χιλιόμετρο..... fire.gifmachinegun.gifshockgun.gif το κορυφαίο ήταν οτι ήταν ανασφάλιστος μεν, δε δεν μου πλήρωσε το συνεργείο μετά :D:thumbsup: έκανε λάθος δήλωση, να μην πω τώρα τίποτα.... protest.gif

Α και κάτι ακόμα μήπως γνωρίζετε, αν τελικά τρακάρεις σε καλύπτει η ασφάλεια με την θολόμπαρα ή οχι????

Link to comment
Share on other sites

Guest KostasNS
Αναρωτιώμουνα αν μπορώ να βάλω θολόμπαρα στο gti διότι, πρώτον δεν ξέρω αν γίνεται καν και δεύτερον αν υποθέσουμε οτι γίνεται, ποιες οι επιπτώσεις, αξίζει την κίνηση, εχετε δει διαφορές??? Από μάρκες τι γίνεται??

ΜΠΑΡΕΣ ΘΟΛΩΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ 6N2 ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ 6Ν ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟΣ Ο ΧΩΡΟΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ. ΙΣΩΣ ΤΟ ΠΑΓΟΥΡΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΕΙ.

ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ(ΑΝΑΛΟΓΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΤΙΣ ΜΠΑΡΑΣ)ΙΣΧΥΕΙ.Π.Χ ΟΙ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΚΡΗ ΖΗΜΙΑ ΣΤΟ ΚΑΠΩ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΑΝ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΣΤΟ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ.

ΑΛΛΑ ΑΝ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΤΡΑΚΑΡΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΤΡΑΚΑΡΕΣ ΟΧΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ(ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ)

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΜΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΠΙΟ ΣΤΗΜΕΝΟ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥΡΩΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΕΣ

Link to comment
Share on other sites

με λίγα λόγια πάνε βάλτη γιατί όσο την ψάχνεις τη δουλειά τόσο πιο πολύ θα χαλιέσαι! B)

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Βασικά το ήθελα εδω και καιρό απλά ήθελα να δω και τις γνώμες σας, (σαν πιο ειδικοί επι του θέματος) και να κάνω και την σωστή επιλογή!!!! Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα βαλτην χωρις δευτερη σκεψη.

Η διαφορα που θα δεις ειναι παρα πολυ μεγαλη.Θα νομιζεις οτι εβαλες κιαλλη αναρτηση!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καλύπτει για την ζημιά που μπορεί να προκαλέσει η θολόμπαρα.

:) - ποια ασφαλιστικη και σε ποιο συμβολαιο το λεει αυτο ?

-ακομα και οι μη σπαστες <αλουμινιου> σε περιπτωση μεγαλης συγκρουσης λυγιζουν οποταν η ζημια δεν ειναι πολυ μεγαλη-αυτες που ειναι τανκς ειναι απο EVO,MR2 που δενουν και στον καθρεφτη της μηχανης.στιβαρη αισθηση αλλα με επιφυλαξεις για στουκο απο πλαι (!)

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Κατερινα βαλτην χωρις δευτερη σκεψη.

Η διαφορα που θα δεις ειναι παρα πολυ μεγαλη.Θα νομιζεις οτι εβαλες κιαλλη αναρτηση!!

Eγινε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tongue.gif

Που να κοιτάξω??? ξέρετε κάποιο μαγαζι???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.