Jump to content
kchristus

Navigator Golf V

Recommended Posts

Ξέρει κανεις αν μπαινει εργοστασιακος πλοηγος εκ των υστέρων στο Gofl V?

Σίγουρα μπαίνει αλλά δεν ξέρω αν τον βάζει η αντιπροσωπεία. Από τιμές δυστηχώς δεν ξέρω τι παίζει. Οτι μπαίνει μπάινει. Ένας γνωστός μου το έβαλε μετά σε V αλλά όχι Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

σιγουρα μπαινει αλλα δε ξερω αν θα δουλευει γιατι τωρα γινεται η χαρτογραφηση

παντως δεν αξιζει πολλα λεφτα κ δε παρεχει τιποτα τρελο

καλυτερα να παρεις εναν after market

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΟΥ TRACTION EIXE ENA MIKΡΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ NAVIGATOR. O XAΡΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΑΦΟΡΑ ΑΚΟΜΑ ΜΟΝΟ ΑΘΗΝΑ,

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΙ ΠΑΤΡΑ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΜΕΝΕΙΣ ΑΛΛΟΥ...

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙΜΗ ΠΑΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΚΡΙΒΟ!

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ TRACTION KAI ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΛΥΣΕΙ

ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ. ΑΥΤΑ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest golfepi

ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ ΑΛΛΑ ΤΑ AFTER MARKET ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ (ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ). ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΟΠΩΣ TOUCH-SCREEN ΚΤΛ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΟΘΟΝΗΣ, ΑΠΟΣΠΩΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΟΨΕΙΣ (ΟΧΙ ΟΛΑ) Κ.Α. ΒΑΣΙΚΟ ΤΟΥΣ ΜΕΙΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ BLAUPUNKT ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΟΜΑ ΧΑΡΤΗ ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΜΕΝΕΤΕ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΜΕ ΕΙΔΙΚΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΒΑΛΕΤΕ ΑΛΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟ PC ΤΗΣ BLAUPUNKT (ΜΕΣΩ INTERFACE). ΑΚΟΥΦΕΤΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΤΟΣ '05 ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΕΝΑ KENWOOD ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.. KEEP SEARCHING..

Link to comment
Share on other sites

ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ ΑΛΛΑ ΤΑ AFTER MARKET ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ (ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ). ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΟΠΩΣ TOUCH-SCREEN ΚΤΛ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΟΘΟΝΗΣ, ΑΠΟΣΠΩΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΟΨΕΙΣ (ΟΧΙ ΟΛΑ) Κ.Α. ΒΑΣΙΚΟ ΤΟΥΣ ΜΕΙΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ BLAUPUNKT ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΟΜΑ ΧΑΡΤΗ ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΜΕΝΕΤΕ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΜΕ ΕΙΔΙΚΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΒΑΛΕΤΕ ΑΛΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟ PC ΤΗΣ BLAUPUNKT (ΜΕΣΩ INTERFACE). ΑΚΟΥΦΕΤΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΤΟΣ '05 ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΕΝΑ KENWOOD ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.. KEEP SEARCHING..

Αν γίνεται να μου πεις μοντέλο και που το τοποθέτησες και αν εχεις καποια φωτο .Α .. και το κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Καλή φάση ο υπολογιστής παλάμης αλλά άλλη φάση να έχεις οθόνη πάνω στην κονσόλα του αυτοκινήτου σου... χλιδή!!!

Α, έχετε δει τώρα τελευταία που όλα τα μπατσικά έχουν Navi σε palm???

Link to comment
Share on other sites

Guest golfepi
Αν γίνεται να μου πεις μοντέλο και που το τοποθέτησες και αν εχεις καποια φωτο .Α .. και το κόστος.

Είναι το Kenwood KVT-725DVD-B.. Το έβαλα σε ένα μαγαζί στην Ν.Ερυθραία που τον εμπιστεύομαι πολυ. Από λεφτά ειναι λίγο τσιμπιμένο..

Link to comment
Share on other sites

ωραιο ειναι να εχει το ραδιοσιντι σου οθονη και ναχεις ναβι.προσωπικα δεν μαρεσει μια οθονη στο ταμπλο μου.ταξι μου θυμιζει. εχετε δει κανενα ναβι σε χαμηλωτερη τιμη?

Βασικά ένας απο τους λόγους που με κανουν και ψαχνω είναι ότι μου φαίνεται πολύ αδειος ο χώρος της κονσόλας και αυτό φαίνεται ειδικά τη νύχτα. Καλή η θήκη κάτω απο το κασσετόφωνο αλλα από θήκες στο V άλλο τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω ψαχνω κατι να καλυψη το κενο κατω απο το ραδιοσιντι

εχεται τιποτα υποψιν.

εκτος οθονης που προς το παρον ειναι πανακριβες

Link to comment
Share on other sites

Το navigator της VW μπορεί να προστεθεί και μετά... Για να το κάνετε ψάχνετε απλά στο eBay (UK καλύτερα) για MFD2 για GolfV. Θα βρείτε αρκετά. Οι τιμές ξεκινάνε από 400-600 ευρώ και φτάχνουν μέχρι 1100 (Η VW το χρεώνει 2500 - βέβαια περιλαμβάνει και κάποια άλλα πραγματάκια όπως τα μενού άνεσης που δεν υπάρχουν).

Σχετικά με το MFD2 τώρα... Υπάρχουν δύο εκδόσεις. Η μια είναι με CD και η άλλη με DVD. Προτιμάτε αυτήν με το DVD γιατί είναι η καινούργια. Φροντίστε να έχει και το DVD με τους χάρτες (περιλαμβάνει Ελλάδα αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς). Αν το MFD δεν έχει το DVD μπορείτε να το βρείτε και ξεχωριστά. Η τιμή του DVD (μόνο του) είναι περίπου 220-250 ευρώ.

Τοποθέτηση... Απλή.. Βγάζετε το ένα βάζετε το άλλο... Λογικά παίζει άμεσως... Αυτό που ψάχνω και δεν έχω βρει είναι η οθόνη ανάμεσα στα όργανα, αυτή που πάει με το navi... Με αυτήν παίζουν τα extra μενου του navi...

.... Αν ψάχνετε τα χειριστήρια στο τιμόνι μόνα τους παίζει να τα βρείτε... αν και είναι λίγο δύσκολο να μπουν γιατί νομίζω ότι πρέπει κάπως να βγει ο αερόσακος για να περάσουν τα καλώδια...

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Το navigator της VW μπορεί να προστεθεί και μετά... Για να το κάνετε ψάχνετε απλά στο eBay (UK καλύτερα) για MFD2 για GolfV. Θα βρείτε αρκετά. Οι τιμές ξεκινάνε από 400-600 ευρώ και φτάχνουν μέχρι 1100 (Η VW το χρεώνει 2500 - βέβαια περιλαμβάνει και κάποια άλλα πραγματάκια όπως τα μενού άνεσης που δεν υπάρχουν).

Σχετικά με το MFD2 τώρα... Υπάρχουν δύο εκδόσεις. Η μια είναι με CD και η άλλη με DVD. Προτιμάτε αυτήν με το DVD γιατί είναι η καινούργια. Φροντίστε να έχει και το DVD με τους χάρτες (περιλαμβάνει Ελλάδα αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς). Αν το MFD δεν έχει το DVD μπορείτε να το βρείτε και ξεχωριστά. Η τιμή του DVD (μόνο του) είναι περίπου 220-250 ευρώ.

Τοποθέτηση... Απλή.. Βγάζετε το ένα βάζετε το άλλο... Λογικά παίζει άμεσως... Αυτό που ψάχνω και δεν έχω βρει είναι η οθόνη ανάμεσα στα όργανα, αυτή που πάει με το navi... Με αυτήν παίζουν τα extra μενου του navi...

.... Αν ψάχνετε τα χειριστήρια στο τιμόνι μόνα τους παίζει να τα βρείτε... αν και είναι λίγο δύσκολο να μπουν γιατί νομίζω ότι πρέπει κάπως να βγει ο αερόσακος για να περάσουν τα καλώδια...

Αυτά...

xreiazete kai topo8ethsh keraias Navi....

Link to comment
Share on other sites

xreiazete kai topo8ethsh keraias Navi....

Δίνουν όλοι που πουλάνε... Μια κεραία GPS είναι βασικά.. Ακόμα και αν κάποιος δεν έχει στο πακέτο υπάρχουν πάρα πολλές χωριστά... Το εύκολο είναι αυτό...

Επίσης, βρίσκεις εύκολα και TV Tuner για το navi.. για να βλέπεις τηλεόραση... Απλά νομίζω ότι θέλει μια πατέντα για να βλέπεις όταν οδηγείς.. νομίζω κάπως ελέγχει την ταχύτητα και δεν δουλεύει όταν κινείσαι...

Προσωπικά ζαχαρώνω 1-2 από ebay...

Link to comment
Share on other sites

Τοποθέτηση... Απλή.. Βγάζετε το ένα βάζετε το άλλο... Λογικά παίζει άμεσως...
Επειδή δεν μπανίζω τπτ από μοντίφες στο ταμπλό, λέω (όταν με το καλό αγοράσω το navi) να το πάω σε κανα μάστορι να το βάλει... Πόσο λέτε να μου χρεώσει τοποθέτηση?
Υπάρχουν δύο εκδόσεις. Η μια είναι με CD και η άλλη με DVD.

Ψάχνω εδώ και μέρες το ebay.com/co.uk/de άλλα μόνο με CD το βρίσκω...

Αυτό που ψάχνω και δεν έχω βρει είναι η οθόνη ανάμεσα στα όργανα, αυτή που πάει με το navi... Με αυτήν παίζουν τα extra μενου του navi...

Από την αντιπροσωπεία δε μπορούν να τη φέρουν σαν ανταλλακτικό?

Επίσης βλέπω κ μεγάλες διακυμάνσεις στις τιμές... 350 - 700..! -_-

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπανίζω τπτ από μοντίφες στο ταμπλό, λέω (όταν με το καλό αγοράσω το navi) να το πάω σε κανα μάστορι να το βάλει... Πόσο λέτε να μου χρεώσει τοποθέτηση?

Στο παρακάτω link βλέπεις ένα πολύ καλό tutorial για να συνδέσεις ένα navi.

http://www.uk-mkivs.net/forums/170547/ShowPost.aspx

Ψάχνω εδώ και μέρες το ebay.com/co.uk/de άλλα μόνο με CD το βρίσκω...

www.ebay.co.uk... και ψάχνεις για MFD2 DVD. Παίζουν 2-3 με DVD. Τιμές από 400 ευρώ μέχρι 1100 περίπου... Δεν ξέρω που θα φτάσουν αυτά που έχουν 400 ευρώ όμως... Τα παρακολουθώ 1-2 μέρες τώρα.

Από την αντιπροσωπεία δε μπορούν να τη φέρουν σαν ανταλλακτικό?

Σχετικά με την highlife οθόνη τώρα... στην Αγγλία μιλάνε για 45 λίρες... αλλά δεν έχω καταλάβει αν το ζητάνε πριν έρθει το αυτοκίνητο ή αν το προσθέτουν μετά... Μου φαίνεται βέβαια περίεργο όλο το μενού άνεσης που περιλαμβάνεται στο navi να κοστίζει τόσο λίγο (αν διαβάσεις το manual μας ρυθμίζει πολλά πράγματα)... Σκέψου επίσης ότι το navi εδώ κοστίζει 2500... navi, 10 ηχεία, μενού άνεσης... πολλά...

Και κάτι άλλο.. όταν έχεις navi δεν έχεις CD για μουσική... Πρέπει να βάλεις 6CD changer στον τεμπέλη ή να πας σε λύση ipod με Dension IceLinkPlus...

6CD changer βρήκα στο ebay.. αλλά νομίζω ότι δεν χωράει στον τεμπέλη... όχι αυτόν που έχω.. γιατί η μια πλευρά του (εκεί που μπαίνει το changer) κάνει γωνία... οπότε δεν θα χωράει το κουτί κάθετα...

Υπάρχει κάποιος με navi εδώ να μας πει εντυπώσεις; Είναι με CD ή DVD; Τι περιλαμβάνει; Αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

τι περιλαμβάνει το navi αν το παραγγηλεις απο ελλαδα?

μενου ανεσης κτλ? τι ειναι αυτα?

Δεν μπορείς να το παραγγείλεις εκ των υστέρων.. μόνο στην αρχική παραγγελία... εννοώ ότι δεν μπορείς να το βάλεις μετά...

Μενού άνεσης... το αναφέρει και στο manual (του GTi τουλάχιστον το έχει)... Μπορείς να καθορίσεις πχ. πόση ώρα θα μένουν αναμένα τα φώτα του Come/Leave home.. αν θα κλείνει η ηλιοροφή όταν βρέχει.. αν όταν ρυθμίζεις τον αριστερό καθρέπτη να ρυθμίζεται και ο δεξιά... και άλλα διάφορα... Χωρίς το navi δεν έχεις την highlife οθόνη που κάνει όλα αυτά τα καλά... και που εμφανίζει τα μηνύματα και στα Αγγλικά.. και όχι μόνο στα Γερμανικά που είναι τώρα...

(όλα στο manual είναι αυτά...)

Βέβαια τα πιο πολλά από αυτά κανονικά μπορούν να στα κάνουν στην Karenta... Σύνδεση στον εγκέφαλο, ρύθμιση και τέλος... Δεν ξέρω αν το κάνουν βέβαια στην Ελλάδα.. Αγγλία εύκολα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.