Jump to content
kchristus

Navigator Golf V

Recommended Posts

Ναι μπορείς να κάνεις αρκετά πράγματα...

Τόσο το δίνει το navi η Karenta... περιλαμβάνει το navi, υπολογιστή ταξιδίου, και 10 ηχεία...

Η highlife είναι η μεγάλη που υπάρχει... που είναι όλη οθόνη και όχι η μισή που έχουμε εμείς (εμάς το επάνω μέρος έχει τα διάφορα σχήματα)... αυτή ανάμεσα στο όργανα λέω...

Link to comment
Share on other sites

πλεον την βαζεις σαν εξτρα την μεγαλη αναμεσα στο καντραν ονομάζεται υπολογιστης ταξιδιου εξτρα με κοστος 67 Ε

Οταν λες έξτρα εννοείς ότι μπορώ να την βάλω τώρα που έχω το αυτοκίνητο ή όταν το παραγγέλνεις λες ότι την θες;

Link to comment
Share on other sites

οταν το παραγγέλνεις!

Χαρήκαμε... αυτό το ξέραμε.. :angry: Θα μου πεις που να ανοίγεις τα όργανα τώρα...

Κανείς με navi δεν παίζει να μάθουμε τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν το πηρες με αυτην την οθονουλα?

67 Ε έχει κοστος!

Γιατί το αυτοκίνητο που πήρα είχε κλειστεί από την Karenta για δική της χρήση και ήρθε με συγκεκριμένο εξοπλισμό.. ηλιοροφή + τεμπέλη... μαύρο μεταλλικό... σχεδόν όπως το ήθελα.. προτίμησα να το παραλάβω σε ένα μήνα αντί για 5 (για δες στο ανάλογο θέμα πόσο καιρό περιμένουν όλοι) ... και να αφήσω extras που ήθελα όπως navi και xenon...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το αυτοκίνητο που πήρα είχε κλειστεί από την Karenta για δική της χρήση και ήρθε με συγκεκριμένο εξοπλισμό.. ηλιοροφή + τεμπέλη... μαύρο μεταλλικό... σχεδόν όπως το ήθελα.. προτίμησα να το παραλάβω σε ένα μήνα αντί για 5 (για δες στο ανάλογο θέμα πόσο καιρό περιμένουν όλοι) ... και να αφήσω extras που ήθελα όπως navi και xenon...

Απο τη στιγμη που το πηρες οπως ηθελες,και μαλιστα 4 μηνες νωριτερα,ολα τα αλλα φτιαχνονται!! :cry:

Navi μπορεις να βαλεις μελλοντικα καποια οθονη που θα δεσει πολυ ομορφα μεσα στο εσωτερικο σου και θα εχει και συστημα πλοηγησης.

Xenon μπορεις να αγορασεις aftermarket.

Ετοιμες οι λυσεις!! :cry: Βεβαια δεν θα ειναι εργοστασιακα,αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Xenon μπορεις να αγορασεις aftermarket.

Στο Corolla έβαλα xenon και τα χάρηκα μια εβδομάδα (να φανταστείς η κοπέλα μου δεν τα είδε βράδυ ποτέ!)... μετά τράκαρα και το πέταξα... για καλό βέβαια μιας και είμαι happy με το GTi.... αλλά μια φορά δεν μου έκατσαν!

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη λιγο στο εργοστασιακο Navi. Μεχρι το 2004 που η VW εβαζε Becker με χαρτες απο Teleatlas, ηταν ολα καλα. Πλεον που βαζει Becker με χαρτες της Naviteq, εχει χαθει λιγο η μπαλα, τουλαχιστον με την Ελλαδα.

Οι εταιριες ζητανε απο το ΥΠ.Ε.ΧΩ.Δ.Ε. να τους κανει update με τις αλλαγες στους δρομους (ονοματα, μονοδρομησεις κλπ) καθε 6 μηνες. Φυσικα το Ελληνικο κρατος γραφει τις εταιριες στα παλια του υποδηματα και ετσι οι χαρτες για την Ελλαδα ειναι ελλειπης.......

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι εγω ενδιαφερομαι να παρω αυτην την οθονη, που ομως δεν με ενδιαφερει να την χρησιμοποιησω για navigation. Για αυτην την περιπτωση εχω pda και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Θελω ομως αυτη την εχρωμη οθονη μονο και μονο για εμφανισιακους λογους.

Θα ακουω μονον ραδιο και cd.

Υπαρχει κατι στο μυαλο σας για να με βοηθησετε να βρω?

Διαβασα εδω σε αυτο το thread οτι υπαρχει η ιδια οθονη παλαιοτερο μοντελο και ειναι μονον cd ή που δεν εχει τους νεους χαρτες κ.λ.π. κ.λ.π.

Εγω που θελω μονον εμφανιση, ραδιο και cd. Mπορω να βρω κατι?

Υ.Γ. Δεν εχω ψωνισει ποτε απο ebay και δεν εχω ιδεα πως γινετε!!!

Μπορει να μου εξηγησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Guest VIDEOMIX
Ρε σύ στέφανε μπορείς να βάλεις , το Jvc AVX1 ή το AVX2....

4141_1.JPG

to avx1

To oποίο πουλάω εδώ στον παρακάτω σύνδεσμο, σε καλή τιμή μάλιστα.:rolleyes:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=9110&hl=

A, παίζει και DVD δεν είναι μόνο για CD που θές.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα αυτο δεν ειναι μονου din?

Εμενα μου αρεσουν τα αλλα που ειναι 2 din.

Δεν θελω στο κενο να βαλω καπακια ή ντουλαπακια.

Δεν μου αρεσει αισθητικα.

Αν και αυτο που ποσταρεις ειναι πολυ ομορφο, δεν μου αρεσει που θα πρεπει να μπει κατι στο υπολοιπο κενο.

Link to comment
Share on other sites

Guest VIDEOMIX
Nαι αλλα αυτο δεν ειναι μονου din?

Εμενα μου αρεσουν τα αλλα που ειναι 2 din.

Δεν θελω στο κενο να βαλω καπακια ή ντουλαπακια.

Δεν μου αρεσει αισθητικα.

Αν και αυτο που ποσταρεις ειναι πολυ ομορφο, δεν μου αρεσει που θα πρεπει να μπει κατι στο υπολοιπο κενο.

Tότε, πάρε αυτό που είναι και χωνευτό σαν εργοστασιακό.

post-3572-1148376566_thumb.jpg

Έχει βάλει και ο ξάδελφός μου στο GOLF και του πάει υπέροχα.

Και απο πληροφορίες που έχω, θα φέρει τώρα παρόμοια μονάδα και η PIONNER την οποία εκτιμώ περισσότερο ως εταιρεία σε τέτοιου είδους συσκευές.

Edited by VIDEOMIX
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι απίστευτα ακριβό σε σχέση με αυτά που δίνει ..... Η pioneer πιστεύω θα είναι τοπ , γιατι και καλό value για αυτά που δίνει...Αλλά ίδωμεν....

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο videomix το εχω αυτη τη στιγμη στο RAV4 που ειναι το αλλο μου αυτοκινητο.

Ειναι πολυ καλο, αλλα

1ον ειναι ακριβο σε σχεση με αυτο της μαμας που λενε οτι στο ebay το βρισκεις με 600-1000 ευρω, και

2ον και ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ το αισθητικο αποτελεσμα ειναι πολυ ομορφοτερο το μαμα.

Το ειχα σκεφτει να το βγαλω απο το rav και να το βαλω στο gti αλλα τελικα δεν θα το κανω, γιατι στο rav του παει παρα πολυ!!

Εαν δεν βρω την μαμα οθονη δεν θελω να βαλω κατι αλλο.

Θα αφησω αυτο που θα εχει (rcd 300)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε στέφανε , είμουν στην ίδια ακριβώς θέση με εσένα , όταν αγόρασα το gti Μου...Τις πρώτες μέρες "ανεχόμουν" το rcd300, μέχρι που αποφάσισα να κοιτάξω μπάς και χτυπήσω κανένα μαμίσιο MFD2 DVD version από το ebay...όλα καλά μέχρι εδώ....Όμως απο την στιγμή που κοίταξα τα χαρακτηριστικά του εργοστασιακού - με το Pioneer Που πήρα , άλλαξα εντελώς γνώμη...Τίποτα δεν συγκρίνεται με ένα καλό Aftermarket...Καλύτερη ποιότητα ήχου, πιο πολλές δυνατότητες διασύνδεσης, καλύτερο Interface,Touchscreen,Καλύτεροι οδικοί χάρτες.Όλα καλύτερα,ακόμα και τα χρώματα των κουμπιών είναι ακριβώς ίδια με του εργοστασίου!Βεβαια θυσίασα το εργοστασιακό look , της διπλής πηγής , όμως ακούω καλύτερη ποιότητα ήχου ακόμα και με τα μαμίσια ηχεία,που να μπούν και τα focal...

Γνώμη μου , ψάξε κάτι σε aftermarket Και άσε τα εργοστασιακά στην άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Θα δουμε!!

Μεχρι να ερθει to GTI, θα εχω ερθει και σε καποιο meeting, για να δω πως ειναι και το δικο σου με το 1din.

Link to comment
Share on other sites

Eγω τοποθέτησα πριν 1 εβδομάδα στο golf 4 που έχω το mfd το πήρα απο το ebay με 365,00

Εχει αρκετά καλό ήχο οχι οπως τα after market!!!! δενει φοβερά με το υπολοιπο ταμπλό ειδικά το βράδυ , και έχει το ακριβέστερο navigation που έχω δει, αφου έχω δοκιμάσει αρκετά pda.Exει 2 μειονεκτήματα , το cd διαβάσει μονο χάρτες, και η πλοήγηση είναι στα αγγλικά.Με άλλα 200,00 συνολικά του έβαλα dvd player που παίζει και mp3 , επιπλέον tv tuner.Aν ξέρεις λιγα απο ηλεκτρολογικά η εγκατάσταση είναι εύκολη.

Edited by MIKEMAT
Link to comment
Share on other sites

Guest VIDEOMIX
Eγω τοποθέτησα πριν 1 εβδομάδα στο golf 4 που έχω το mfd το πήρα απο το ebay με 365,00

Εχει αρκετά καλό ήχο οχι οπως τα after market!!!! δενει φοβερά με το υπολοιπο ταμπλό ειδικά το βράδυ , και έχει το ακριβέστερο navigation που έχω δει, αφου έχω δοκιμάσει αρκετά pda.Exει 2 μειονεκτήματα , το cd διαβάσει μονο χάρτες, και η πλοήγηση είναι στα αγγλικά.Με άλλα 200,00 συνολικά του έβαλα dvd player που παίζει και mp3 , επιπλέον tv tuner.Aν ξέρεις λιγα απο ηλεκτρολογικά η εγκατάσταση είναι εύκολη.

Πολύ ωραίο φαίνεται. Καλά, τόσο οικονομικό είναι; <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.