Jump to content
ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Ηχοσύστημα έχουμε?

Recommended Posts

Λοιπον εχουμε και λεμε..............

alpine 9855

4+4 8'' 18sound 8M400

1+1 Ast 22

1 x hifonics colossus 1 x 3200rms στα 2ohm

1 x hifionics zeus 1308 2 x 650rms στα 2 ohm

1 x soundstream xxx 15''

1 x odyssey 2150 (μπροστα)

3 x exide maxxima 900 (πισω)

0g καλωδιο παντού.......

Οι απαρετιτες φωτο.....

dsc00009vz7.th.jpgdsc00006ig6.th.jpgdsc00212fb4.th.jpgdsc00215xv0.th.jpgdsc00216yx9.th.jpgdsc00218mv1.th.jpgdsc00219cy4.th.jpgdsc00073xc6.th.jpgdsc000651nd1.th.jpgdsc00278ed5.th.jpgdsc00269vb8.th.jpgdsc000a07mp6.th.jpg019dy1.th.jpgdscn0603sc7.th.jpgdscn0607mb3.th.jpgdscn0604cq5.th.jpg

Edited by golfmania87
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF V TSI ΜΕ...1 ΤΕΤΡΑΚΑΝΑΛΟ MAC AUDIO ZX 4000 4X100 RMS

1 MONOBLOCK MACAUDIO 1X300 RMS

4X8Mi100 ΒΕΥΜΑ ΣΤΗΝ ΕΤΑΖΙΕΡΑ

2 ΚΟΡΝΕΣ ΒΕΥΜΑ ΣΤΗΝ ΕΤΑΖΙΕΡΑ

2Χ6Μi90 ΣΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ

2Χ12" MAGNAT ΣΕ BASSREFLEΧ ΚΟΥΤΑ 1Χ300 ΡΜΣ ΕΚΑΣΤΟΣ

Η ΠΗΓΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ PIONEER ME MP3..ΣΥΝΤΟΜΑ ΟΤΗΟΝΗ SONY ME ΕΝΑ PC AMD 2ΠΥΡΙΝΟ 64ΑΒΙΤΟ ΣΕ SUPER ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ;))

AYTA ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ....:)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ενα deh-1600bb pioneer και παιζει και με τα 8 ηχεια που εχει το golf 4 και θελω να τα αλαξω με κατι καλυτερα τι εχετε να μου προτινεται μαζι με τα Tweeter του και παντα στης εργοστασιακες θεσεις ευχαριστω

 
Link to comment
Share on other sites

Για αρχη σκεψου τι θες εσυ πιο πολυ.ποιοτητα η ενταση;Ας πουμε τα focal ειναι μια πολυ καλη μαρκα σε ποιοτητα.Αλλα αν πας σε κατι καλητερο πρεπει να εισαι σιγουρος οτι η πηγη σου θα τα αντεχει.γιατι μετα μπενεις σε αλλο τριπακι.

Στάλθηκε από το 6036Y μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει τι ηχεια θελω να του βαλω τα Tweeter του στης πορτες τι μεγεθος ειναι

 

ηχεια pioneer ts-a1723l

Tweeters pioneer ts-t031prs

 

 
Link to comment
Share on other sites

Παραπανω απο 2" δεν πρεπει να ειναι

Στάλθηκε από το GT-S7562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω ξεχωριστό θέμα θα ήθελα να αναβαθμίσω στο golf 6 που εχω το ήχο - σύστημα του , δεν με ενδιαφέρει το να παίζει δυνατά μου είναι αρκετά πχ 70 db ή όσο είναι το όριο ασφαλείας , μιας και είμαι μουσικός με ενδιαφέρει ποιο πολύ η πιστότητα  και η διαύγεια και να μην παραμορφώνει ο ήχος όταν του δίνω λίγο περισσότερο  άλλα δεν γνωρίζω σχεδόν τίποτα απο συστήματα ήχου σε αυτοκίνητα , και θα ήθελα να μου προτείνετε ηχεία - πηγή -ενισχυτή και οτι αλλο χρειαστεί και κάποιον καλό τεχνικό  μερακλή για τοποθέτηση απο Θεσσαλονίκη μεριά και επίσης τι ποσό θα πρέπει να διαθέσω για ένα καλό σύστημασ με τα χαρακτηριστικά που ζητάω το οποίο προορίζετε για ακρόαση jazz,  λαικά μεχρι rock & blues?

Θα ηθελα κατι σε 2 din οπως είναι το εργοστασιακό  και να εχει κάποιες έξτρα λειτουργίες ( οχι απαραίτητα gps γιατί εχω ενα καλό garmin που χρησιμοποιώ )

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2017 at 9:02 ΜΜ, sun_night said:

Για να μην ανοίγω ξεχωριστό θέμα θα ήθελα να αναβαθμίσω στο golf 6 που εχω το ήχο - σύστημα του , δεν με ενδιαφέρει το να παίζει δυνατά μου είναι αρκετά πχ 70 db ή όσο είναι το όριο ασφαλείας , μιας και είμαι μουσικός με ενδιαφέρει ποιο πολύ η πιστότητα  και η διαύγεια και να μην παραμορφώνει ο ήχος όταν του δίνω λίγο περισσότερο  άλλα δεν γνωρίζω σχεδόν τίποτα απο συστήματα ήχου σε αυτοκίνητα , και θα ήθελα να μου προτείνετε ηχεία - πηγή -ενισχυτή και οτι αλλο χρειαστεί και κάποιον καλό τεχνικό  μερακλή για τοποθέτηση απο Θεσσαλονίκη μεριά και επίσης τι ποσό θα πρέπει να διαθέσω για ένα καλό σύστημασ με τα χαρακτηριστικά που ζητάω το οποίο προορίζετε για ακρόαση jazz,  λαικά μεχρι rock & blues?

Θα ηθελα κατι σε 2 din οπως είναι το εργοστασιακό  και να εχει κάποιες έξτρα λειτουργίες ( οχι απαραίτητα gps γιατί εχω ενα καλό garmin που χρησιμοποιώ )

η πεπατημενη οδος ειναι ενα διαιρουμενο σετ ηχειων στις εμπρος πορτες,δηλ τουητερ επανω στο τριγωνακι του καθρεπτη εσωτερικα και ενα ηχειο 6,5'' η' 7 με 8'' στο κατω μερος της πορτας και καταργεις τα πισω ηχεια της πορτας η της εταζιερας με τατυοχρονη προσθηκη ενος γουφερ στο πορτ-παγκαζ. αυτα θελουνε και ενισχυτη.

 

χονδρικα θελεις κανενα 200-250αρι ευρω για τα εμπρος ηχεια,καπου στα 350-400 ευρω για τετρακαναλο ενισχυτη,300 για γουφερακι και καλωδιωση που ξεκιναει στα 50-60 ευρω.Μια μονωση στις πορτες κανει καλο στον ηχο και θα σε ελαφρωση κανενα 100αρικο.

Ομαστορας θα παρει κανενα 50-100 ευρω και μια πηγη της προκοπης σε 2 ντιν αρχιζει στα 200 με 250 ευρω.

 

τωρα παιζουνε και καλα μηχανηματα σε κατασταση μεταχειριζμενου,οπως πηγες και ενισχυτες οποτε εκει θα τα αγορασεις πολυ φθηνα ακομα και κοντα στο 1/3 που κοστιζουνε τα καινουργια.

 

για μαστορα δεν γνωριζω να σου πω στην Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.